Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

antara21
Falcon
Jedi
de-ciloq
iznie
redze
mjmax15
funkwasabi
shambahar
rinoa1812
MalaYneuMaya
3vilngineer
zul_pfs
mis3catz
crazy_labelle
pekwan
mitutoyo
atiqah
kindaichi_hajime
teri-chan
joejambul
putrilinz
raidizh AR
ogGy
Quraisya
kamikase30
Razi_IBM
kmicaz
32 posters

cmne nk atasi rse rendah diri ...

Arinc
    Arinc
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 96

cmne nk atasi rse rendah diri ... - Page 4 Empty Re: cmne nk atasi rse rendah diri ...

Post by Arinc Mon Dec 21, 2009 1:52 am

ko rase magnet kan..? sbb tu lah Allah suh kaum Hawa ni tutup aurat...klo nk ikut logik pompuan tu yg salah pemakaiannya...nk tuduh pervert mende dia pakai cmtu (menjolok mata org melayu kata...padahal effect dia lg besar dari terjolok mata iaitu zina yg pastinya tmpt penzina adlh neraka ) dia tau la apa dia nak...klo kna rogol pn dia yg salah senarnya...

cari ahli sufi yg tulen nk blaja ilmu yakin...hokhokhok

ni baru betul kompaun !
    neiny_nani
    neiny_nani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : at moF / main ngn kucing...

cmne nk atasi rse rendah diri ... - Page 4 Empty Re: cmne nk atasi rse rendah diri ...

Post by neiny_nani Wed Dec 23, 2009 10:57 am

huhuhuhu...sedih tau rase rendah diri ni...

aku rase,aku mmg ade rase rendah diri..tp sekarang mcm makin menjadi2....sbb aku rase diri aku ni bodoh sgt...sbb..ade org kate aku bodoh....huhuhuhu pale
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Wed Dec 23, 2009 4:53 pm

neiny_nani wrote:huhuhuhu...sedih tau rase rendah diri ni...

aku rase,aku mmg ade rase rendah diri..tp sekarang mcm makin menjadi2....sbb aku rase diri aku ni bodoh sgt...sbb..ade org kate aku bodoh....huhuhuhu pale

masalah rendah diri...dulu aku pun ada masalah nih...hihihihihi...

aku selalu jumpa kaunseling ngan join program motivasi untuk bina keyakinan diri...ini langkah pertama yang aku buat...

langkah kedua kena buang sifat malu dan mesti berani mencuba...seriously kena cuba nih...macam mana nak buang sifat malu nih???? kena berani...takder sape boleh tolong anda kalau anda tak tolong diri sendiri...

Datuk Fadzilah Kamsah selalu cakap, macam mana buat orang sayang kita suka kat kita, pertama nya kita kena sayang diri kita, kena suka diri kita sendiri dulu, baru orang akan sayang dan suka kita..bila semua orang dah suka jadi senang skit kita nak bina self confident dan buang rasa rendah diri tuh...

penting jangan berdendam ngan orang, fikir dulu sebelum mengeluarkan apa2 perkataan yang nak diucapkan...minta maaf kalau buat salah dan jangan lupa maafkan semua orang sebelum tidur...

dah macam pakar motivasi pulak aku nih...hihihihihi...

pada yang suka kata kat orang lain bodoh ker atau apa2 perkataan yang lain dengan sengaja tanpa sebab yang sesuai ingat laa 1 jari menunding ke orang lain 4 jari lagi menunding ke arah diri sendiri..so paham2 laa..

pada mangsa yang selalu kena kata bodoh or whatever it is...fikir laa betul ker diri aku nih macam yang diperkatakan amik dari segi positif jangan negatif jadi kan kata2 tuh untuk mendorong anda menjadi lebih berjaya dan buktikan yang anda bukan seperti yang diperkatakan...

jangan biarkan kata2 orang mempengaruhi diri anda...orang kata anda bodoh dan anda fikir anda bodoh--->salah nih....

kalau orang kata anda bodoh...tanya pada diri sendiri apa punca orang berkata demikian amik inisiatif perbaiki diri dan majukan diri anda....think positif this is the key....
    neiny_nani
    neiny_nani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neiny_nani Thu Dec 24, 2009 9:11 am

tq akuccputsedut Smile ...
    sebenarnya aku tak rase aku ni bodoh...cume bile org kate mcm tu ..aku sedih la...dah tu rase aku ni buat perkara asik mcm tak betul jer...
    selalu aku dah cube nak buat terbaik tuk org..tp belaku gak kesilapan n kritikan...tu yg jd mcm bodoh...tu yg aku susah sikit nak buat keputusan...huhuhuhu...
    bkn maksud tak boleh terima kritikan tp...rase semua benda yg aku buat tak betul...

opss sorry ye kmicaz...tumpang topic... What a Face Crying or Very sad
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Thu Dec 24, 2009 11:27 am

aku pun pernah rasa camni..aku rasa cam paham camner hang rasa....

tapi tu laa cam aku kata...kalau kita dah cuba yang terbaik so aklau ada orang kritik dan kata pape amik sebagai kritikan membina selalu ucapkan terima kasih pada yang kritik dan senyum selalu ini yang selalu aku buat...

sebenarnya benda cam gini permainan minda...aku rasa hang rasa down sebab minda hang selalu cakap "aku dah cuba tapi tak boleh tetap semua tak kena..." cuba hang tukar dan cakap camni..."aku dah cuba yang terbaik dan dapat kritikan takpe aku cuba perbaiki nya lagi supaya jadi yang lebih baik...." DAN BUKTIKAN...

benda camni takder sapa yang boleh tolong kecuali diri hang sendiri...tukarkan semua ayat negatif dalam minda hang tuh supaya jadi positif...kalau yang tak boleh tukar kan jadi boleh kalau yang susah tukar kan jadi senang kalau yang tak kena tukar kan jadi kena...

"memang cakap senang tapi nak buat susah...." ha nih masalah nya tukar statement nih jadikan camni "orang lain boleh nape aku tak boleh..."

bangun pagi2 senyum nak turun katil baca bismillah...senyum dah cakap pada diri sendiri aku yakin aku boleh buat!! hihihihhihi... cam pakar motivasi dah aku nih....eceh ceh ceh....
    neiny_nani
    neiny_nani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neiny_nani Thu Dec 24, 2009 12:56 pm

Smile .....tq....
    akan ku coba...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 4:21 pm