Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

baok
mfaizal2008
are_zn
melor
Hellghast
acer_aspire
Setsuna F. Seiei
ogGy
budak baik
mitutoyo
raidizh AR
BasicCX
kae
zul_pfs
akumakinblur
kc
neiny_nani
Navigator®
abg burger
ryna168
mr_sparrow
Hiruka
benchoz
Hansz
huhu3x
mis3catz
fiza_cute
zookambing
Urahara
LanoG
loy_azloy
Sir Pyan
adelheid
Mr_Iz
sawi
MalaYneuMaya
bro2onz
OngBok
TOYSЯUS
amirul84
teri-chan
TJ-Ariff
3vilngineer
zer0Nehza
nocturnal
Razi_IBM
shambahar
hampeh
daimon
53 posters

PDC berpuak?

raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

PDC berpuak? - Page 10 Empty Re: PDC berpuak?

Post by raidizh AR Mon Jul 27, 2009 12:21 pm

alaa loy, penat ak ektif kat thread ko... ramai yg terkesan ngn isu ni... temasukla ak... dn yg plg dasat, putera ni makin segan2 nk idop..
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Post by huhu3x Mon Jul 27, 2009 2:50 pm

biler tgk posting si nagakeciks diquote dek loy_azloy pastuh dgn replynyer, bertambah faham ler aku naper forum nih hidup segan mati xmo & ramai expert2 yg tinggalkan forum nih Smile
    Hellghast
    Hellghast
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : cari duit nak kawin/termenung

Post by Hellghast Mon Jul 27, 2009 5:57 pm

apa yang loy_azloy buat itu mungkin kerana dek rasa kecewa dia dgn sesetengah mereka yang seperti kata teri,ketika pDC ni down sume ramai yang lari tak buat ape2 sedangkan ada yang diantara mereka ni mungkin tak pandai tentang IT namun mereka2 inilah yang secara tak langsung memeriahkan kembali dan menarik ahli2 baru utk mendaftar.
    namun mungkin ada antara mereka2 yang tidak berpuas hati yang menyebabkan mereka2 ini merasakan forum ini mcm dah takde kat hati diaorang lagi...
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon Jul 27, 2009 6:08 pm

n sum ppl dont see it... too bad kn ?

ak mnpk ramai org2 baru yg masuk... setiap mggu, je ad name2 baru.. xkesah la laki ke pmpn, xkesah la org IT atau bkn..

forum ni blom mampos, masih ad harapan, masih ad yg stay utk selamatkn.. nk bukti? PM ak.. ak ley senarai kn name2 dorg.. xperlu nk hebah

xpayah la kte ckp pnjg kat cni.. kalo btol syg putera.. jom buktikn.. yg mane retak kite tampal, yg mane pendek kite sambungkn, yg mane luak kite isi, yg mane slh kite betolkn, yg mn xreti kite ajar, yg mane xphm bahase kite biarkn, yg mane ad, kite meriahkn, yg mane xtau kite canang2kn..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Mon Jul 27, 2009 6:21 pm

betul2... aku stuju apa rai kata... jelas trnyata terang bersuluh. ada yg register tak pernah msuk balik pun ada. aku sedih dh jd mcm ni... dulu konon forum ni berat.. skang aku rasa forum ni bertambah ringan sbb ramai yg tak berkunjung balik. senyum la sapa yg baca posting aku ni sbb impian nk forum ni ringan dh tercapai.

skang aku pun mls nk posting jugk.. aku msuk nk tgk inbox aku je. len tarak. n aku dh aktif ngn forum lain yg jauh lg best dr ini.
    amirul84
    amirul84
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Engineer ~ Computer

Post by amirul84 Mon Jul 27, 2009 7:03 pm

teri-chan wrote:betul2... aku stuju apa rai kata... jelas trnyata terang bersuluh. ada yg register tak pernah msuk balik pun ada. aku sedih dh jd mcm ni... dulu konon forum ni berat.. skang aku rasa forum ni bertambah ringan sbb ramai yg tak berkunjung balik. senyum la sapa yg baca posting aku ni sbb impian nk forum ni ringan dh tercapai.

skang aku pun mls nk posting jugk.. aku msuk nk tgk inbox aku je. len tarak. n aku dh aktif ngn forum lain yg jauh lg best dr ini.

bagus la kalau dah mula perasan yang post anda tu memberatkan sever..so dalam sedar tak sedar ia juga dapat membantu ek..tahniah la...ikhlas tu tak perlu persoalkan..orang menipu pn pandai jugak berbicara pasal ikhlas..pencuri pun tahu jugak cakap pasal ikhlas...dan tak perlulah mengajak orang lain meninggalkan putera andai diri sendiri tidak mahu duduk lama di putera..mengapa mengadu domba...ataupun anda seakan-akan meludah ke langit sendiri....fahamlah wahai sahabat..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon Jul 27, 2009 7:17 pm

amirul84 wrote:
    bagus la kalau dah mula perasan yang post anda tu memberatkan sever..so dalam sedar tak sedar ia juga dapat membantu ek..tahniah la...ikhlas tu tak perlu persoalkan..orang menipu pn pandai jugak berbicara pasal ikhlas..pencuri pun tahu jugak cakap pasal ikhlas...dan tak perlulah mengajak orang lain meninggalkan putera andai diri sendiri tidak mahu duduk lama di putera..mengapa mengadu domba...ataupun anda seakan-akan meludah ke langit sendiri....fahamlah wahai sahabat..

1. define post memberatkn server?? spam/cbox wahai sahabt..
    2. dimanakh isu ikhlas, wahai sahabat..
    3. ulang dr awal, bacela sume post, n tel meurself sape yg mengadu domba, sape yg picking up all d pieces n bring it tgthr, wahai sahabat..

n ak xreply lg da walo ap pn jwpn die.. officially ends here.. ap yg ak nk katakn, da terluah, setuju atau x? terpulang, ak masih disini
    amirul84
    amirul84
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Engineer ~ Computer

Post by amirul84 Mon Jul 27, 2009 7:31 pm

salam...

siapa yang bangkitkan isu ikhlas di sini..aku hanya menyambung isu ikhlas yang dimainkan oleh seorang ahli yang pada mulanya merajuk mahu meninggalkan putera..tapi masih disini..(ataupun anda sendiri yang terlepas panding) huhuhu..persoalan pertama anda tu tak perlulah aku jawab..coz dah berlapis-lapis komen yang ade kat sini turut dibincangkan..(bak kate noc..sila rujuk post sebelum ini) actualy ia menambahkan bandwith..banyak posting banyaklah bandwith yang diggunakan...
    mengadu domba??huhuhu...siapa yang ajak siapa meninggalkan putera ni..atau anda sendiri tak baca post terdahulu...suatu luahan amat berbeza dengan maksud dan pengertian mengadu domba...fahamkah anda maksud yang tersirat ini..anda banyak berforum dan mengepos..tak kan tak tahu pulak maksud tersirat ini..yang dibenci hanyalah seseorang..mengapa melibatkan keseluruhan putera??hei..umur anda berapa ek berfikiran seperti budak-budak keciktak suka juz go and quit..
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 245

Post by daimon Mon Jul 27, 2009 8:02 pm

adakah anda boring?
    ingin menghidupkan kembali thread PDC berpuak? ini ??
    masih buta mata atau sengaja membutakan mata?

let say..
    siapa setuju jika topik ini berjaya membuktikan PDC berpuak?
    dan siapa pula tidak setuju?

so.. dekat sini dapat dibuktikan puak SETUJU dan puak TIDAK BERSETUJU wujud

bukanlah tertakluk kepada otai, newbie atau spammer sahaja...

cetekkah pemikiran anda semua?

come on la, semua kurang2 lulus SPM, dan ada juga degree holder, master and PhD

or should i highlight on how to post on forum?
    terutama sekali putera yang menitik beratkan perkembangan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi?

tahniah kepada puak yang TIDAK BERSETUJU dengan thread ini..
    anda berjaya membuka forum spam anda sendiri..
    semoga ada orang menyumbangkan post spam ke forum anda...

and by the way, please avoid using free forum, it's sucks
    cuba install PHPBB + hosting sendiri..

kalu bernasib baik, forum anda akan berjaya (jika berjaya drive traffic in)
    kalau berjaya la bounce
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Mon Jul 27, 2009 8:23 pm

dah2 jgn gduh2. bwk ngucap.xde pon tjuk topik ni topik gaduh.cmni r yg pergi biarkan pergi yang ada ni kita truskan je r bantu org kt sini.ok?? gaduh pon xguna r x bwk penyelesaian pon..aku puji rai sebab dia berusaha nk bgunkan putera ni walaupun dia puteri.(tol ke ko ppuan x jwb lg soaln aku hehe). kat topik member bru tu
    aku tgk asyik dia je yg post klu lari tjuk dia cover blek. mne mod??? aku x slhkan org kt sini npe putera ni xmcm dulu..aku slhkan org yg handle putera ni. peraturan nmpk gempak jer nk bg warning la tp hasil dia mne???? sebab tu byk spam n post yg x berakaitan msuk. aku dh byk kli suarakan mnde ni kt topik2 lain klu yg selalu komen tu taw la kmen aku. KALAU XLEY NK HANDLE PUTERA NI BAIK X PYH HANDLE. x dinafikan glongan ni bz kerja,jge laki bini.. tp TOLONGGGGGGGGG LA jenguk2 putera ni pantau org2 yg langgar peraturan kat sini. jgn sekadar ckp jer amik tindakan tp x amik pon. bukan nk menjatuhkan mne2 pihak yg berusaha membangunkan putera ni tp "jgn hangat2 tahi ayam jer". nak handle2 btul2 jgn dh kne kritik lepas tgn jer. sekali lagi aku tegaskan aku nak org yg handle forum ni TUNAIKANLAH TANGGUNGJWAB ANDA SEBAGAI WAKIL KEPADA AHLI PUTERA KAT SINI. dah la jgn gduh2 tgk la dlm post ni rmai yg x puas hati tp mne org yg handle forum ni???????x ambik tindakan ke???????? klu dorg de confirm topik ni dh lme tutup.mne boleh kita sebagai rakyat malysia gaduh2 ni tempat menuntut ilmu bukan tempat gaduh.yg mne x puas hati tu p jauh2 jgn duk kat sini dh. bg aku putera ni temapat terbgus bg aku sebab sini full bm klu forum lain tu de bi aku xpndai sgt bi2 ni. so ni r medium terbaik bg aku utk crik ilmu. aku hrp topik2 yg boleh membawa kepada gaduh2 ni block trus. org ats perlu mainkan peranan.jgn tgk jer.k r aku dh mls nk ckp byk hmpir setengh jam aku tulis mnde ni nk luahkan perasaan aku ni.kesimpulannya PIHAK ATASAN PERLU BERSIKAP LEBIH TEGAS JGN JADIKAN ALSAN ADE LAKI ANK BINI.KLU XLEY NK HANDLE BG ORG YG TOL2 LEY HANDLE N KLU XDE YG TOL2 LEY HANDLE TUTP TRUS PUTERA NI HABIS CERITA.SEKIAN TERIMA KASIH KERANA MENCIPTA FORUM NI N TERIMA KASIH KEPADA WARGA PUTERA YG SELALU MEMBANTU AKU MENYELESAIAKAN MSLH AKU SELAMA NI.
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 245

Post by daimon Mon Jul 27, 2009 8:39 pm

andakah key "ENTER" anda bermasalah?

AKUMALASNAKBACAKALAUANDASENDIRITIDAKRETIMENGGUNAKANKEYPADAKEYBPOARDANDADENGANBETUL!!!

amacam?
    senang nak baca?
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Mon Jul 27, 2009 9:07 pm

senang pada org yg tidak mengkritik dan susah pada org yg kritik.. senang juga pd org yg pndai membaca susah kepada yg x pndai membaca.susah pada yg mls membaca dan senang yg rajin membaca.senang pada yg memahami dimana yg perlu dimbil perhatian dan susah yg x memahami apa yg perlu dimbil perhatian..ni la jwpn kepada soalan yg bodoh pernah aku jwb. jgn hanya pndai mecari salah org sedangkan diri sendiri pun pndai nk jge. aku rasa topik ni la paling lari daripda yg ko tulis kat 1st post ko bukan komen yg spam2.ko taw sebab pe???????? ko bce 1st post ko ko ckp ni tempat "pusat rujukkan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi" tapi topik yg ko wat ni sebgai rujukan ilmu ke?? ni topik unutk crik gduh..hahaha dh nmpk kat situ ko hanya pndai memberi kritikan drpda memberi ilmu dan pertolongan..itu sje dr aku klu ko xske ko blah dr sini aku xnk gduh2..hahaa
    nocturnal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 181

Post by nocturnal Mon Jul 27, 2009 9:34 pm

budak baik wrote:dah2 jgn gduh2. bwk ngucap.xde pon tjuk topik ni topik gaduh.cmni r yg pergi biarkan pergi yang ada ni kita truskan je r bantu org kt sini.ok?? gaduh pon xguna r x bwk penyelesaian pon..aku puji rai sebab dia berusaha nk bgunkan putera ni walaupun dia puteri.(tol ke ko ppuan x jwb lg soaln aku hehe). kat topik member bru tu
    aku tgk asyik dia je yg post klu lari tjuk dia cover blek. mne mod??? aku x slhkan org kt sini npe putera ni xmcm dulu..aku slhkan org yg handle putera ni. peraturan nmpk gempak jer nk bg warning la tp hasil dia mne???? sebab tu byk spam n post yg x berakaitan msuk. aku dh byk kli suarakan mnde ni kt topik2 lain klu yg selalu komen tu taw la kmen aku. KALAU XLEY NK HANDLE PUTERA NI BAIK X PYH HANDLE. x dinafikan glongan ni bz kerja,jge laki bini.. tp TOLONGGGGGGGGG LA jenguk2 putera ni pantau org2 yg langgar peraturan kat sini. jgn sekadar ckp jer amik tindakan tp x amik pon. bukan nk menjatuhkan mne2 pihak yg berusaha membangunkan putera ni tp "jgn hangat2 tahi ayam jer". nak handle2 btul2 jgn dh kne kritik lepas tgn jer. sekali lagi aku tegaskan aku nak org yg handle forum ni TUNAIKANLAH TANGGUNGJWAB ANDA SEBAGAI WAKIL KEPADA AHLI PUTERA KAT SINI. dah la jgn gduh2 tgk la dlm post ni rmai yg x puas hati tp mne org yg handle forum ni???????x ambik tindakan ke???????? klu dorg de confirm topik ni dh lme tutup.mne boleh kita sebagai rakyat malysia gaduh2 ni tempat menuntut ilmu bukan tempat gaduh.yg mne x puas hati tu p jauh2 jgn duk kat sini dh. bg aku putera ni temapat terbgus bg aku sebab sini full bm klu forum lain tu de bi aku xpndai sgt bi2 ni. so ni r medium terbaik bg aku utk crik ilmu. aku hrp topik2 yg boleh membawa kepada gaduh2 ni block trus. org ats perlu mainkan peranan.jgn tgk jer.k r aku dh mls nk ckp byk hmpir setengh jam aku tulis mnde ni nk luahkan perasaan aku ni.kesimpulannya PIHAK ATASAN PERLU BERSIKAP LEBIH TEGAS JGN JADIKAN ALSAN ADE LAKI ANK BINI.KLU XLEY NK HANDLE BG ORG YG TOL2 LEY HANDLE N KLU XDE YG TOL2 LEY HANDLE TUTP TRUS PUTERA NI HABIS CERITA.SEKIAN TERIMA KASIH KERANA MENCIPTA FORUM NI N TERIMA KASIH KEPADA WARGA PUTERA YG SELALU MEMBANTU AKU MENYELESAIAKAN MSLH AKU SELAMA NI.

tl;dr drunken
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Tue Jul 28, 2009 8:12 am

ai x bls dh ke tuan tnh ni..klu xbls jual je r tnh ni.. tutup trus

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 1:22 am