Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

crazee
DoomHammer
ainul zharfan1
putera faez
rinoa1812
antara21
Falcon
Datuk_Seri
hayabusa
ahnis
Angkasa
ron
sasorisesei
KaTaNa
PuteriNurFarah
khairul anwar
budak_sopan
ArchNide
Lakum
23 posters

Sembang² Kosong Perihal Xbox360

Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 220

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 9 Empty Re: Sembang² Kosong Perihal Xbox360

Post by Lakum Mon Dec 14, 2009 9:23 pm

Falcon wrote:PS3 game dia mahal2 la... kalu x aku pn berminat gak nak balun sebijik...

maybe next year kot lah...
    aku aim nak amik sebijik home entertainment (HDTV + speaker masyuk2) khusus utk gaming console jer. Rupanya console gaming ni lagi layan la drpd PC... at least pada aku la. Razz
    Orang kaya leh la layan PC. Nak kena upgrade selalu. Grafik game PC mmg la power. Kalo console, hentam main je la sampai kuar console baru.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 9 Empty Re: Sembang² Kosong Perihal Xbox360

Post by Falcon Mon Dec 14, 2009 9:51 pm

aku tgk dari aspek lain plak...:

1) Byk game2 yg asalnya PC.. skang dh ubah platform kepada console. Sebagai contoh.. tgk Call of Duty: Modern Warfare 2. Aku dengar versi PC yg baru ni console (yg sv_cheats sebagainya tuh) pun dah x de. Support berkurang mendadak utk platform PC. Fokus mmg byk pada console gamers skang ni.

2) Tgk title2 baru... semua yg peh2 adalah direct port daripada Xbox 360 / PlayStation 3. Mcm Prince of Persia baru dgn Star Wars: The Force Unleashed. Dh tu kdg kala x optimize langsung... kalau Prince of Persia siap tulis button A B X Y lagi.. sampai pening aku waktu main dulu. Tension jer. framerate dh la rendah... aku rasa satu hari nanti game cam Crysis 2 tuh pon akan kuar kat Xbox 360 jer dulu.. pastuh baru ada yg port kn ke PC. LOL... haru woo kalu jadi camtuh... Laughing

Tapi cam ko ckp btul Lakum... PC ni kena upgrade selalu. Duit aku habis sbb nak keep up dgn teknologi PC jer... sampai satu tahap aku dh x larat nak follow. Console x payah pening2 pn... main jer. huhu...
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games

Post by budak_sopan Mon Dec 14, 2009 10:06 pm

Falcon wrote:
    Tapi cam ko ckp btul Lakum... PC ni kena upgrade selalu. Duit aku habis sbb nak keep up dgn teknologi PC jer... sampai satu tahap aku dh x larat nak follow. Console x payah pening2 pn... main jer. huhu...
    seorang lagik pc gamers terjebak ngan konsole gamers..hahaaha..aku pon dulu cam ko..pc gamers..tpi aku mule raser nak li xbox nie maser game2 yg aku main kat pc alih ke konsol..contohnyer fifa n gta..fifa 09 ngan fifa 10 kat konsol jer yg pawah..kalo kat pc cam hampeh..gta lak nak kene grafik card pawah giler baru sedap nak main..asyk nak upgrade jer pc nie..leceh..hahahaha...lagik 1 gears of wars..kat pc lambat kuar..senang kate macam2 lagik la..

erm..lakum..lamer tak nampak ko..maner ko pg??ko nak angkat ps3??erm..aku pon ader rase cam tu la..sakit ati kene band..baru nak layan mw2 ngan ko..hahahhaa...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Mon Dec 14, 2009 10:22 pm

aik.. aku baru angkut Xbox 360 skang sumer nak angkat PS3 plak... aiseh korang nih... bankrup aku mcm nih... LOL..

btw.. ada sesapa yg main online guna Celcom broadband jer?? huhu... agaknya cmner main MW2 guna Celcom berukband ye..
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Mon Dec 14, 2009 10:43 pm

budak_sopan wrote:
    erm..lakum..lamer tak nampak ko..maner ko pg??ko nak angkat ps3??erm..aku pon ader rase cam tu la..sakit ati kene band..baru nak layan mw2 ngan ko..hahahhaa...
    Aku rasa mcm aku ada je slalu sini. Hehehehe...
    Erm..ko nak main "band" kenduri kawen sapa? Laughing

Falcon wrote:aik.. aku baru angkut Xbox 360 skang sumer nak angkat PS3 plak... aiseh korang nih... bankrup aku mcm nih... LOL..

btw.. ada sesapa yg main online guna Celcom broadband jer?? huhu... agaknya cmner main MW2 guna Celcom berukband ye..
    Aku ada ramai gak member yg guna Celcom aritu. P1 pun ada. Ok ja kalo main sesama org malaysia. Masalah diorg ni NAT strict. Ada sesetengah game mmg strict skit dgn NAT contohnya Forza 3. Kalo NAT closed susah nak match dgn org lain. So kena pandai2 la forward port atau set DMZ ker.
    putera faez
    putera faez
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main Game

Post by putera faez Mon Dec 14, 2009 11:28 pm

Lakum wrote:
    budak_sopan wrote:
    Aku rasa mcm aku ada je slalu sini. Hehehehe...
    Erm..ko nak main "band" kenduri kawen sapa? Laughing

Falcon wrote:aik.. aku baru angkut Xbox 360 skang sumer nak angkat PS3 plak... aiseh korang nih... bankrup aku mcm nih... LOL..

Aku ada ramai gak member yg guna Celcom aritu. P1 pun ada. Ok ja kalo main sesama org malaysia. Masalah diorg ni NAT strict. Ada sesetengah game mmg strict skit dgn NAT contohnya Forza 3. Kalo NAT closed susah nak match dgn org lain. So kena pandai2 la forward port atau set DMZ ker.
    fulamak...lakum ckp cam PRO.
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak_sopan Tue Dec 15, 2009 7:24 am

Lakum wrote:
    putera faez wrote:fulamak...lakum ckp cam PRO.
    hahaha..die memang pro..huhuhu..lakum kan lecturer xbox kitorang..hahahahaa
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Tue Dec 15, 2009 9:02 am

Ngada ah faez. Kim salam akak!!
    putera faez
    putera faez
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main Game

Post by putera faez Tue Dec 15, 2009 3:00 pm

budak_sopan wrote:
    Lakum wrote:
    putera faez wrote:fulamak...lakum ckp cam PRO.
    hahaha..die memang pro..huhuhu..lakum kan lecturer xbox kitorang..hahahahaa
    jap gi lakum jadi lecturer xbox n ps3 lak...

Lakum wrote:Ngada ah faez. Kim salam akak!!
    ni lagila mengada...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 15, 2009 4:09 pm

fuhh... dasat sungguh... dh pusing satu parit buntar carik Halo 3.. x de woo...

yg ada Halo 3: ODST jer.

aku nk main Halo 3... huaa...
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PSP3006,PS3,XBOX 360 & Nintendo Wii

Post by KaTaNa Tue Dec 15, 2009 4:39 pm

falcon,ko minat maen HALO eh?? xkan xde langsung kt sane??
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 15, 2009 6:26 pm

KaTaNa wrote:falcon,ko minat maen HALO eh?? xkan xde langsung kt sane??

huhu... asalnya x minat langsung pn...

Masa Halo 1 tuh kuar.. aku install kat PC aku.. rasa cam game poyo jer.. ntah pesal bebudak gamers sumer gila2 kan game tuh ntah la.
    Zaman Halo 2... Win Vista kuar... peh tuh aku tergerak hati nk install game tuh ngan game Lost Planet dlm PC aku (waktu tuh aku baru buat PC aku tuh... yg baru kaboom tuh.. Laughing )

Main yg nie best. Plot dia sempoi... cara main pon layan... aku ulang tiga kali. Jarang aku ulang main game FPS nih... other game yg aku main ulang2 nih Bioshock, Jedi Academy ngan Crysis jer. F.E.A.R syok gk tapi aku x suka game scary suka buat orang terkejut nih.. so aku x ulang main.

Skang ni dh ada 360.. tu yg gila nak main Xbox 360 tuh. aku x mo ODST sbb aku nak tau sambungan plot dari Halo 3 tuh... area Penang satu Prangin aku pusing x de. Bukit Jambul x cari sbb kedai game pun aku x jumpa.

Parit Buntar.. xbox 360 pon x de jual. Game jer ada... and list game x banyak pon. Yg aku tgh carik2 skang nih Ace Combat 6 ngan Halo 3. dua-dua x de...

sedey btol..
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak_sopan Wed Dec 16, 2009 12:56 am

Falcon wrote:
    KaTaNa wrote:falcon,ko minat maen HALO eh?? xkan xde langsung kt sane??

huhu... asalnya x minat langsung pn...

Masa Halo 1 tuh kuar.. aku install kat PC aku.. rasa cam game poyo jer.. ntah pesal bebudak gamers sumer gila2 kan game tuh ntah la.
    Zaman Halo 2... Win Vista kuar... peh tuh aku tergerak hati nk install game tuh ngan game Lost Planet dlm PC aku (waktu tuh aku baru buat PC aku tuh... yg baru kaboom tuh.. Laughing )

Main yg nie best. Plot dia sempoi... cara main pon layan... aku ulang tiga kali. Jarang aku ulang main game FPS nih... other game yg aku main ulang2 nih Bioshock, Jedi Academy ngan Crysis jer. F.E.A.R syok gk tapi aku x suka game scary suka buat orang terkejut nih.. so aku x ulang main.

Skang ni dh ada 360.. tu yg gila nak main Xbox 360 tuh. aku x mo ODST sbb aku nak tau sambungan plot dari Halo 3 tuh... area Penang satu Prangin aku pusing x de. Bukit Jambul x cari sbb kedai game pun aku x jumpa.

Parit Buntar.. xbox 360 pon x de jual. Game jer ada... and list game x banyak pon. Yg aku tgh carik2 skang nih Ace Combat 6 ngan Halo 3. dua-dua x de...

sedey btol..
    ko tanak try game H.A.W.K ker??macm ace combat gak..layan gak game tu..huuhu..ace combat 6 aku ader main kat ps2 dulu..tak la gempak sangat..hahahaha.. Razz
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Wed Dec 16, 2009 7:43 am

Tom Clancy H.A.W.X ek?? Dh menang dh... 4 kali dah aku main kat laptop aku. Siap joystick lagi... huhuhu..

saja nk try ace combat 6: fires of liberation tuh pasal orang kata game tuh lagi best drpd H.A.W.X.. Razz
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Wed Dec 16, 2009 9:03 am

Aku main Ace Combat 6 tu dulu. Mmg best. Sayangnya co-op ada 2 mission ja. Yg lain multiplayer biasa. Layan gak la. H.A.W.X best..tapi tarak mission yg mencemaskan mcm AC6 tu. Terbang masuk dalam laras weapon besaq gedabak woooo.... Mcm Star Wars lak, nak musnahkan Death Star Laughing

Hang dok tang mana Falcon? Nanti aku tanya member2 aku kat Penang depa cari game kat mana.
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by KaTaNa Wed Dec 16, 2009 10:27 am

halo 3 blehlaa falcon...tp aku x taulaa knape aku x minat maen halo nie...mcm x brape best jerr...bg akulaa...halo 3 pon same...tp ko x taulaa mesti best bg ko...aku lg layan maen bioshock dpd halo...
    ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Post by ArchNide Wed Dec 16, 2009 11:07 am

salam
    KaTaNa wrote:halo 3 blehlaa falcon...tp aku x taulaa knape aku x minat maen halo nie...mcm x brape best jerr...bg akulaa...halo 3 pon same...tp ko x taulaa mesti best bg ko...aku lg layan maen bioshock dpd halo...
    KaTaNa, nko tak rasa motion sickness ke ngan BioShock? aku rasa penin skit ngan grafik dia.. tu yang tak abes maen game ni..
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by KaTaNa Wed Dec 16, 2009 11:30 am

ntahlaa bro dean...sy layan plak maen bioshock tuu...xde plak rasa apape...lg pon bioshock 2 dh nk kuar dh bulan 2 or 3 nie...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Wed Dec 16, 2009 11:58 am

motion sickness ni menatang apa??

Sepanjang aku main FPS kat PC x penah ada benda2 mcm ni... mmg khusus utk console jer ke motion sickness nih?
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Wed Dec 16, 2009 12:55 pm

Motion Sickness ni pada gamer2 tertentu dan game-game tertentu ja. Ada gamer takleh main FPS langsung. Ada gamer yg leh main stengah game...tapi FPS lain dia pening. Contoh terdekat....AKU!! Aku leh main apa2 Call of Duty. Datang ja Bioshock, F.E.A.R trus aku mual. Maybe aku mudah pening kalo FPS yg dok dlm bangunan nih. Kadang2 pusing2 cari pintu...dah mual. Call of Duty kebanyakkan setting dia kat open space. Maybe la kot.

@Falcon
    Hang dok tang mana oit aku tanya tak jawab lagik??
    ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Post by ArchNide Wed Dec 16, 2009 1:54 pm

menyokong pendapat lakum..
    environment gameplay mempengaruhi saikologi maen, kalau scene always dalam building/serrounded by struktur ngan cahaya kurang etc memang stuffy terus rasa suffocated. pale
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by KaTaNa Wed Dec 16, 2009 2:51 pm

owh...kira mcm lemas & rimas laa eh kalo maen FPS yg suasana2 kt dlm building?? kalo open x pening sgt...hehe...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Wed Dec 16, 2009 6:22 pm

Lakum wrote:Motion Sickness ni pada gamer2 tertentu dan game-game tertentu ja. Ada gamer takleh main FPS langsung. Ada gamer yg leh main stengah game...tapi FPS lain dia pening. Contoh terdekat....AKU!! Aku leh main apa2 Call of Duty. Datang ja Bioshock, F.E.A.R trus aku mual. Maybe aku mudah pening kalo FPS yg dok dlm bangunan nih. Kadang2 pusing2 cari pintu...dah mual. Call of Duty kebanyakkan setting dia kat open space. Maybe la kot.

@Falcon

ooo... itu mcm ka?

agaknya aku nih natural born FPS player kot... boleh main tanpa motion sickness tapi masalahnya aku sentiasa kena pwned.. sedih aku Sad

aku duduk area2 taiping... tmpt mencari game Penang.

Skang tgh mencari Halo 3 ngan Ace Combat 6.. sesaper bleh tolong?? huhu.. Razz
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Wed Dec 16, 2009 7:10 pm

Falcon wrote:
    Lakum wrote:Motion Sickness ni pada gamer2 tertentu dan game-game tertentu ja. Ada gamer takleh main FPS langsung. Ada gamer yg leh main stengah game...tapi FPS lain dia pening. Contoh terdekat....AKU!! Aku leh main apa2 Call of Duty. Datang ja Bioshock, F.E.A.R trus aku mual. Maybe aku mudah pening kalo FPS yg dok dlm bangunan nih. Kadang2 pusing2 cari pintu...dah mual. Call of Duty kebanyakkan setting dia kat open space. Maybe la kot.

@Falcon

ooo... itu mcm ka?

agaknya aku nih natural born FPS player kot... boleh main tanpa motion sickness tapi masalahnya aku sentiasa kena pwned.. sedih aku Sad

aku duduk area2 taiping... tmpt mencari game Penang.

Skang tgh mencari Halo 3 ngan Ace Combat 6.. sesaper bleh tolong?? huhu.. Razz
    Kat mana tang Penang hg dah cari? Bukit Jambul? Prangin Mall? Bukit Mertajam ada pi?
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Wed Dec 16, 2009 10:49 pm

Prangin Mall jer aku pegi... dgn Queensbay Mall.

Bukit Mertajam ada ke?? Ko duk mana Lakum?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Mar 28, 2024 4:43 pm