Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Superior
tunfaris88
akuccputsedut
ainul zharfan1
teri-chan
raidizh AR
awi216
ZZT
darkpink
mjmax15
am_eniey
rinoa1812
khairul anwar
lorfaz
sharina
MalaYneuMaya
54m4d
Miss U.A
AhmadSyazwan
23 posters

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah

mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : D-Sign-Ner / PC Gaming

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 Empty Re: Nostalgia Zaman Sekolah Rendah

Post by mjmax15 Thu Jan 07, 2010 6:25 pm

am_eniey wrote:starcom

haha..teringat plak,
    dulu aku selalu sebut "stekom"
    dah selalu sgt sebut tuh, marah plak sepupu aku dia pun sebut kuat2 "star com lah!"
    ye lah..mana reti nak main spell2 lagi..hahaha
    nasib baik dia x kedekut bagi main jet dia..boleh transform tuh..keke

btw, filem jepun selain tomatoman boleh terbang tuh, aku suka dolbuk. kartun futuristik sbb ada satu team tuh (jeep, kereta kebal, heli) boleh transform jadi robot. kalau aku pergi holiday tu rela setkan video tape recorder pukul berapa, hari dan tarikh sbb automatik record(dgn iklan sekali).
    balik tu layann..hehe
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 107

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 Empty Re: Nostalgia Zaman Sekolah Rendah

Post by sayw Thu Jan 07, 2010 6:46 pm

soul hunter dan cerita budak dengan robot dalam dunia maya
    tak berapa suka ubah alih suara
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Thu Jan 07, 2010 9:14 pm

assalamualaikum...

ultraman, ultraman ace, taro, ultraseven..power rangers, maskman (yale yale), gaban, satria baja hitam, dash yonkuro, cybercop, superhuman samurai..

Laughing
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Fri Jan 08, 2010 11:55 am

ice pop
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jan 08, 2010 1:51 pm

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

ultraman, ultraman ace, taro, ultraseven..power rangers, maskman (yale yale), gaban, satria baja hitam, dash yonkuro, cybercop, superhuman samurai..

Laughing

semua aku layan nih..aku rasa kita lahir di zaman yang sama...hihihihihi... tapi zaman nih aku fanatil ultraman...semua ultraman aku hingat..tapi sekrang nih semua dah lupa...dan berzaman dah...satria baja hitam..belalang tempur...hahahahahha..kelakar laa kalau ingat balik...pastu aku selalu layan power rangers...sampai sekarang pun dok layan power rangers lagi...hiihihihii...

ice pop..wallaaa.... 10sen 1...
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 60

Post by tunfaris88 Fri Jan 08, 2010 4:10 pm

mane nk carik ek cite katun lame2 ni??.hehe..

rindu gile.. Very Happy
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Fri Jan 08, 2010 9:56 pm

assalamualaikum...

akuccputsedut wrote:semua aku layan nih..aku rasa kita lahir di zaman yang sama...hihihihihi... tapi zaman nih aku fanatil ultraman...semua ultraman aku hingat..tapi sekrang nih semua dah lupa...dan berzaman dah...satria baja hitam..belalang tempur...hahahahahha..kelakar laa kalau ingat balik...pastu aku selalu layan power rangers...sampai sekarang pun dok layan power rangers lagi...hiihihihii...

ice pop..wallaaa.... 10sen 1...

haha mmg la..ko tua setahun je..akak cput Laughing dulu pon aku hapal ultraman ni sampai ke mak, bapak, akak, raja dia sekali..ramai betul keluarga diorang..subur betul mak dia..

@tunfaris88

try tgk kat utube la..kat tv toksah harap dlm masa terdekat ni
    HelpDesK
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Tech Support

Post by HelpDesK Sun Jan 10, 2010 11:28 pm

ni skolah yg aku penah masuk.

1. 1981 - 1983 - Sekolah Kebangsaan Felda Bersia, Grik, Perak.
    2. 1983 - 1983 - Sekolah Kebangsaan Bekuai, Pengkalan Hulu, Perak
    3. 1983 - 1984 - Sekolah Kebangsaan Kahang, Kluang, Johor.
    4. 1985 - 1986 - Sekolah Kebangsaan LKTP Nitar 1, Kluang, Johor.

Kebanyakan pengalaman masa kecik berkisahkan kampung, sawah,ladang kelapa sawit dan getah.. keliling tu sure la ada paya, semak samun dgn sungai. Jadi aktiviti pun macam lasak sikit..kotor dah tentu..Zaman tu blum la lagi byk kemudahan bila ada kat kawasan yg org kata pedalaman.. Biasanya aku main kat depan rumah je di taliair..kalau tak memancing,sauk ikan kat lubuh sawah atau mandi beramai2..ada kala bila ayah aku balik bercuti..dia ajak aku ikut dia pegi ke dalam kebun kelapa sawit tembak ayam hutan atau burung wak wak.Punya kecut dgr bunyi senapang patah, awal2 lagi tutup telinga.Kalau ikut orang dewasa menjaring ikan lebih adventure la.. best jek tgk ikan2 tu melompat2.

Siang sekolah biasa..ptg plak sekolah agama..balik sekolah agama kena siap2 pi mengaji lak..Aku jadi pengawas kat sekolah agama..Tiap2 minggu ada jek nama aku bagi kat ustaz budak2 yg berckp masa time khutbah jumaat.Ntah la mcm pelik je arahan tu tapi aku tau mmg ramai tak suka team pengawas mcm aku ni..Masa aku pindah ke johor aku terkejut la sbb skolah ari ahad sampai khamis je..jumaat cuti.

Aktiviti tgk tv masa tu limited la..Tapi masa aku kat johor tu..suka tgk siaran dari singapura.. salah satu cite yg hot masa tu ' V ' , spesis cite macam buck rogers, battle star galactica.Kalau kartun mcm ultraman,he man,inspector gadjet,thundercat.Cite lain yg aku suka tonton mcm knight rider,mission imposibble,starsky n hutch, blue thunder, the a team, bj n the bear dll.Citer koboi pun minat gak..

Masa tu ni biasanya family tak bagi duit pun bawak ke sekolah.Jadi bwk la bekal apa2 dari rumah..makan beramai2..tak yah la penat beratur nak beli..sbb senior biasa la awal2 dah beratur..Ptg2 aku suka beli ais kepal atau abc.. ais kepal ni tak tau la skrg ada lagi ke.
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Mon Jan 11, 2010 7:26 am

akuccputsedut wrote:
    Miss U.A wrote:
    akuccputsedut wrote:
    AhmadSyazwan wrote:kartun JEM ? cita skit ak x ingt la

citer kartun penyanyi perempuan yang bila dia pegang subang dia..leh tukar2 baju tuh...pastu ada musuh penyanyi kumpulan rock yang ada lukis bintang kat mata...hahahahhaha...akulayan gak kartun nih...lagi thundercat laa...

aku suke kartun jam nih! kdg2 perasan gak jd cm awek cun tuh..hehheehe
    idop ceria je!

lg satu kartun yg teddybear ramai2 tuh ape tajuk die tak ingat dah...best gak tuh pun

ciss perasan yek...hihihihi sama la cam aku...citer teddybear tuh yang mana 3little teddy ker..???

tringat katun tomatoman...nk tgk blik rse...

aku layan gak tomatoman....sekarang dah takder arr...nape ntah..aku pun pelik laa...cuba letak balik citer gaban ker..?? tapi tu arr..budak2 sekarang lebih suka lepak kat cc layan games dari lepak kat umah tgk kartun cam kiter dulu....hihihihihhihi

bear yg byk2 ada lambang kat perut ke?

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 FP8733~Care-Bears-Posters
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jan 11, 2010 9:32 am

teri-chan wrote:
    akuccputsedut wrote:
    Miss U.A wrote:
    akuccputsedut wrote:
    AhmadSyazwan wrote:kartun JEM ? cita skit ak x ingt la

citer kartun penyanyi perempuan yang bila dia pegang subang dia..leh tukar2 baju tuh...pastu ada musuh penyanyi kumpulan rock yang ada lukis bintang kat mata...hahahahhaha...akulayan gak kartun nih...lagi thundercat laa...

aku suke kartun jam nih! kdg2 perasan gak jd cm awek cun tuh..hehheehe
    idop ceria je!

lg satu kartun yg teddybear ramai2 tuh ape tajuk die tak ingat dah...best gak tuh pun

ciss perasan yek...hihihihi sama la cam aku...citer teddybear tuh yang mana 3little teddy ker..???

tringat katun tomatoman...nk tgk blik rse...

aku layan gak tomatoman....sekarang dah takder arr...nape ntah..aku pun pelik laa...cuba letak balik citer gaban ker..?? tapi tu arr..budak2 sekarang lebih suka lepak kat cc layan games dari lepak kat umah tgk kartun cam kiter dulu....hihihihihhihi

bear yg byk2 ada lambang kat perut ke?

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 FP8733~Care-Bears-Posters

oo bear nih..aku layan gak arr...yang leh kuar power ikut gambar yang ada kat perut diaorang tuh kan...??? hihihihihi..

MalaYneuMaya wrote:
    haha mmg la..ko tua setahun je..akak cput Laughing dulu pon aku hapal ultraman ni sampai ke mak, bapak, akak, raja dia sekali..ramai betul keluarga diorang..subur betul mak dia..

ye juge...aku tua setahun jer errkk...yang hang panggil aku akak tuh nape..??? pantang tuk orang panggil aku akak nih...ilang awet muda aku cisss....

yerr aaarr...subur mak ultroman tuh...bila adik yang kecik kena tangkap dek raksasa...jap abang dia datang tolong...abang dia lak beku dek raksasa...abng yang lain lak datang tolong..sekali kakak mak bapak semua datang tolong...ramai rupanya ultroman nih....hiihihihihi....tapi pelik nya ultroman tuh tolong orang jepang jer...dah ramai2 kan letak ler kat mesia nih sorang dua..leh aku ngorat...hihihihihihi....
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Mon Jan 11, 2010 9:47 am

VOLTRON
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jan 11, 2010 9:59 am

Voltron..?? aku layan gak ni...banyak tul citer kartun aku layan..nampak sangat ler..kalau ari sabtu pagi sampai tengah ari tuh...TV tuh aku yang punya...melangut tgk kartun...petang gi main arr...sebab mak aku layan hindustan lak kat umah...hihihihihi...
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Mon Jan 11, 2010 12:51 pm

akuccputsedut wrote:Voltron..?? aku layan gak ni...banyak tul citer kartun aku layan..nampak sangat ler..kalau ari sabtu pagi sampai tengah ari tuh...TV tuh aku yang punya...melangut tgk kartun...petang gi main arr...sebab mak aku layan hindustan lak kat umah...hihihihihi...

hang dok bayan baru? aku dulu penah jugak dok bayan baru time kecik2....asyik dok main captain ball & TOI ! tobat hang tau jugak !
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Mon Jan 11, 2010 1:38 pm

aku time skola rendah...recall blk...recall blk..

ak ske tgk citer ALONG..siti sifir tu cute je..
    time skola ske maen konda kondi kt tepi pdang time rehat..
    kt skola agama plak men bola yg dbuat drpd surat khabar..xpn gne botol air mineral..
    pastu ske serong skola agama lepak2 kt bilik kwn or kuar trun town..hahahaa...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jan 11, 2010 2:50 pm

am_eniey wrote:
    akuccputsedut wrote:Voltron..?? aku layan gak ni...banyak tul citer kartun aku layan..nampak sangat ler..kalau ari sabtu pagi sampai tengah ari tuh...TV tuh aku yang punya...melangut tgk kartun...petang gi main arr...sebab mak aku layan hindustan lak kat umah...hihihihihi...

hang dok bayan baru? aku dulu penah jugak dok bayan baru time kecik2....asyik dok main captain ball & TOI ! tobat hang tau jugak !

hihihihihii....aku keje sini bayan baru...masa aku kecik aku di perok...aku nih lahir di penang sebab mak aku degil nak semua anak2 dia jadi anak penang...jadi setiap kali mak aku bersalin confirm balik penang tuk bersalin je ngan pantang pastu balik perok laa....hihihihihi....

aku tau main toi tapi captain ball tuh apa kobondo nye....????
    tech_frix
    tech_frix
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : PRO / A lot...

Post by tech_frix Mon Jan 11, 2010 3:56 pm

ingat lagi tak M.A.S.K??
    aku layan minggu lepas then baru aku sedar time nak jadi tu dia ada kata crusader...hampeh tull..hehe
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Mon Jan 11, 2010 3:57 pm

akuccputsedut wrote:
    am_eniey wrote:

hihihihihii....aku keje sini bayan baru...masa aku kecik aku di perok...aku nih lahir di penang sebab mak aku degil nak semua anak2 dia jadi anak penang...jadi setiap kali mak aku bersalin confirm balik penang tuk bersalin je ngan pantang pastu balik perok laa....hihihihihi....

aku tau main toi tapi captain ball tuh apa kobondo nye....????

hang bayan baru area mana? aku dulu kawasan sunshine square !
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jan 11, 2010 5:30 pm

am_eniey wrote:

haa sama laaa...aku kat sebelah sunshine square aje nih...hihihihi...tapi dulu sini kampung sekarang dah pekan dah....
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Mon Jan 11, 2010 7:01 pm

akuccputsedut wrote:
    am_eniey wrote:

haa sama laaa...aku kat sebelah sunshine square aje nih...hihihihi...tapi dulu sini kampung sekarang dah pekan dah....

time rumah aku dibina dulu, bendang ja situ ! rumah yang dibina pun bekas tanah bendang (Lorong Mahsuri 4)
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Tue Jan 12, 2010 8:02 am

am_eniey wrote:
    akuccputsedut wrote:
    am_eniey wrote:

time rumah aku dibina dulu, bendang ja situ ! rumah yang dibina pun bekas tanah bendang (Lorong Mahsuri 4)

ooo yer ker..?? aku kat lengkok mahsuri daa.... dekat jer arr ngan area umah hang tuh...
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Tue Jan 12, 2010 10:31 am

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

am_eniey wrote:coklat HIRO

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 2566050256fe6d682fm

lagi apa..ding dang? tora dtg lagi? jojo? coklat kecik2 mcm taik kambing tu apa ye? aku suka beli tu..dlm kotak kecik..

pehh.... cinta sepanjang zaman ak nih... sampai sggup merayu nak duet kat bapak ak sbb nk bli mnde alah ni.... dalam sehari mau 2-3 kali ak kejar bai roti tu

ak ingt time kenuri kawen nak buat HIRO ni makanan rasmi la... high sentimental value tuuuuuuuuu... even u couldnt say no to that!!!
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Tue Jan 12, 2010 11:32 am

ari kenduri nak wat hiro jadi makanan rasmi bagus gak tuh...souviner bagi ding dang laa....hahahhaha..

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah - Page 3 4268101820_581a40aed0_o

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 2:28 pm