Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

starfish
braderitam77
ZZT
awi216
antara21
khairul anwar
Falcon
sharina
hjali11
s.k
silkroad
nocturnal
Miss U.A
noor_2805
Jedi
darkpink
ayoi
de-ciloq
fadi
iznie
TJ-Ariff
HelpDesK
kamikase30
locco
penyu_hijau
neiny_nani
budak baik
fatin AYUNI
miss_roxy
slymer
BasicCX
mis3catz
rinoa1812
mr_sparrow
khairuddin_25
LaLuNa
3vilngineer
redze
Hackezkk
sixx
lorfaz
wanjihan
kindaichi_hajime
putrilinz
Batista
Eman Leto
Hiruka
loy_azloy
melor
mitutoyo
ogGy
fiza_cute
raidizh AR
naza
rakyat malaysia
shan09
akumegumi
DoomHammer
daimon
MalaYneuMaya
PELUKIS
zareight
afizsxp
crazy_labelle
cisqo87
hairulfadly
neko
mon678
Quraisya
teri-chan
belle
szainizam
SHiDi
zairi faiezil
78 posters

Cinta!!!!!

teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Cinta!!!!! - Page 2 Empty Re: Cinta!!!!!

Post by teri-chan Sat Mar 07, 2009 12:02 am

hah labelle ko berckp ttg cinta? hikhikhik mcm pelik la pulak... cume ms skang ni lum ada yg bermslh hehhe...
    afizsxp
    afizsxp
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Stc

Post by afizsxp Sat Mar 07, 2009 2:48 am

Cintan cintun ni aku mmang xfemes...
    walau di kaji seisi alam pun aku xpaham

Cume dulu cikgu aku de pesan..
    walau ape pun masalah dalam bercinta

CARI PUNCA PADA DIRI SENDIRI DULU
    DAN JANGAN SUKA MENYALAHKAN PASANGAN (cikgu sastera aku yg kate..hehee..) lol!
    zareight
    zareight
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by zareight Sat Mar 07, 2009 10:57 am

hehe...cinta aku bru berputik 2bln lebih..maklum la..bru berchenta.. Razz
    PELUKIS
    PELUKIS
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : melukis

Post by PELUKIS Sat Mar 07, 2009 1:40 pm

dasat gak kau label leh ingat ye....
    letak la gambar cam dulu....
    zairi faiezil
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Membaca buku / kaunseler

Post by zairi faiezil Sat Mar 07, 2009 5:51 pm

teri-chan wrote:kalu ada mslh.. jgn segan2 share kat jati diri.. buka topik di sembang tak kena skit la tempat die...

ok teri-chan... PRC xkan cite psl masalah cinta g yerkkk... Maklum ler baru g dalam forum confused

Lawati Kami
    http://www.zaifai.com
    http://www.zaifai.blogspot.com
    szainizam
    szainizam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Peguam Syarie

Post by szainizam Sat Mar 07, 2009 8:24 pm

Baru aku tau....

rupanya PRC ialah Pakar Rundingan Cinta...
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Sat Mar 07, 2009 10:27 pm

Okay aku start dulu...
    Hingga skang nih, aku penah bercinta dengan 6 org. Tapi kebanyakkannya tak lama pun. Paling lama setahun. Paling kejap 2 bulan. Tu kire cinta monyet ler....
    Tapi cinta pertama masih aku ingat sampai skang. Walaupun cuma bertahan 6 bulan saja. Mase cinta pertama aku tu, lelaki tu yg mintak putus. Yela, aku tak penah couple seblum nih, jd byk kekurang dalam diri aku. Aduh... mmg kecewa gile. Dan sejak tu, aku yang dulu minta putus dgn couple2 aku. Sebab aku tau klu dorang mintak dulu, tentu aku akan kecewa. Tapi aku mintak putus bkn sebab suke2. Tapi mmg kiteorg tak leh go on.

Akhirnye, dgn suami aku skang. Kawan biase 8 bulan. Pastu couple 3 tahun. Pastu tunang setahun. Kawen nak masuk setahun. Aku tak tau kenapa aku leh get along dgn hubby aku nih. Mungkin byk persamaan. Contohnye hobi kiteorg. Die pemalu dan aku peramah. Mungkin dari situ boleh ngam.
    belle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Post by belle Sat Mar 07, 2009 11:21 pm

hmm..kalo da clash ngn kapel korang kn..bole x korang kwn balik ngn ex gf/bf korang tu evn korang stil syg ex tu???
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Sat Mar 07, 2009 11:26 pm

Aku la org tu.... dgn first love aku. Even dah clash, kiteorg still contact.
    Ni cite kelakar ah... mase dh putus tu, awek baru die col aku. Marah2 ckp jgn kacau bf die. Ok, aku pun ckp la kat ex aku, jgn col aku. Aku ckp la, nape srh org lain yg cakap. Cakap la sendri. Pastu, dah 2 hari tu, awek die col aku. Srh aku still kawan ngan boy die. Kiteorg pun kawan la. Tapi dah setahun dua tu, lost contact.
    hairulfadly
    hairulfadly
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Wayang

Post by hairulfadly Mon Mar 09, 2009 6:54 pm

ehmms lelaki sering memerintah bumi..perempuan pula membanjirinya..lelaki juga sering menambat hati..perempuan pula menodainya. perempuan sukar difahami..lelaki sukar dimengerti.

perang itu lelaki??lasak itu lelaki??jiwang itu lelaki?? mana satu pilihan kita. hanya kita yang boleh memilih untuk diri kita. jikalau kumbang bukan sekuntum, bunga bukannya setaman, harum baunya tetap subur hingga ke lubang jamban…apakah itu suatu kebetulan?? atau mungkin itulah pilihan sekadar sebuah ungkapan?

perempuan itu hensemm lelaki itu comel..juga sekadar suatu ungkapan yang dicipta manusia. kite tidak boleh terlalu memikirkan kata2 orang..jika nanti jadilah seperti seorang tua dengan anaknya bersama seekor keldai. selagi aku tidak mengganggu kehidupan orang lain ..tidak menyakiti hati orang lain..aku tak pernah kisah dengan kata2 orang. aku juga manusia biasa terharu dengan gamitan rasa cinta. mustahil aku dapat menafikan bisikan perasaan itu.

manusia biasanya tidak pernah nampak gajah di depan mata walaupun telah dilanggar lari. kuman diseberang laut diintai jua dengan mikroskop berlapis2 untuk mencari dan terus mencari. demi sesuap nasi dan hidup di dunia fana ini, kita mesti sanggup menahan segala, tanpa kompromi apa. langkah songsang jebat tidak pernah padam walaupun terkadang pencak silat tuah menjadi amalan. beramal bertahun2 lamanya….menjadi syaitan hanya semalaman.

namun kita masih dikurniakan agama sebagai panduan pegangan dan pendinding moga kite tidak tergelincir dari landasan monorel. kalaulah landasan lrt diambil kira..kurasekan manusia akan banyak bersenang lenang menghirup udara penghawa dingin. landasan komuter pula terlalu konvensional untuk suatu perbandingan walaupun menyamai ERL.

lalu kita manusia ciptaan Tuhan, Allah Yang Maha Pemurah lagi Maha Mengasihani, Segala Puji Bagi Allah Tuhan sekalian alam sepatutnya mencari apa?? dunia?? akhirat?? cinta?? cintaNYA yg sepatut kita cari. itu aku setuju jikalau itulah yang dicari. tapi kita manusia hanya tahu bercakap, perlaksanaannya tetap gagal. aku pun sama….Ya Allah ampunilah dosaku..!!
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Mon Mar 09, 2009 9:30 pm

assalamualaikum...

gilala hairulfadly...bermacam2 rasa aku baca ayat ko tuh...hahaha

Quraisya wrote:
    Akhirnye, dgn suami aku skang. Kawan biase 8 bulan. Pastu couple 3 tahun. Pastu tunang setahun. Kawen nak masuk setahun. Aku tak tau kenapa aku leh get along dgn hubby aku nih. Mungkin byk persamaan. Contohnye hobi kiteorg. Die pemalu dan aku peramah. Mungkin dari situ boleh ngam.

oo pemalu ngan peramah buleh kowtim ye?
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : baca n tgk cite twillight...

Post by crazy_labelle Mon Mar 09, 2009 9:40 pm

PELUKIS wrote:dasat gak kau label leh ingat ye....
    erk... ko percaya ke... ak wat lawak haram je tuh... lol!
    letak gamba mcm dulu?? confused

kalo sorg jiwang n sorg x jiwang... ley ngam x?

hahaha... lawak gile tgk malayneumaya pos kat thread cinta...
    owh... maybe love is in the air... I love you hmm... maybe da sampai jodoh kot...
    jgn malu2... share prob dgn kitorg... Wink
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Tue Mar 10, 2009 9:03 am

hahaha.. aku bercinta... jp eh... skandal pun nk kira ke? takyah la... kan?

hem aku 1st bercinta time aku sekolah dulu.. tp cinta sorg2 je.. sbb aku syok ngn sorg mamat ni... takes me about.. 3 4 yrs nk berani kan diri utk confess last2 melepas sb aku lmbt 1 wik huhuhu..ces!

pastu aku couple officially time aku kat uitm... umo 18 time tu... brake up next following semester sbb yelah aku mana reti sgt.. org nk terima jela kan? time clash pun aku takde nk regret sgt.. n skang ni? aku still working under 1 roof ngn x-bf aku n awek die... yg tak tahu kitorg ada history bersama hahah!!! bulan 5 ni diorg bertunang.. tahniah XXX jaga die baik2...

pastu.. aku.. ah ngn senior.. berthn smpai aku msuk 1st semester degree.. putus hubungan sbb aku jauh.. die sunyi takde kwn.. ya rite! skang ni? die still contact aku ngn harapan aku kembali kt die.. hahah so long!

now? aku ngn cik abg aku skang ni... jumpe die rite after few months aku break up ngn senior tu... hem.. duration? 4 thn 2 bulan dh skang ni... so doakan aku ye? ngeh ngeh ngehehehehe...
    belle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Post by belle Tue Mar 10, 2009 2:55 pm

ckp psl cintun ni mmg srabot thp karma..complicated n aq x taw cm ne nk bg topik cintun ni simple..hehe..aq yg complicated kot

papepn..juz wanna share story yg mmbe aq bg....

Pada suatu pagi di satu sekolah menengah, ada seorang pelajar bertanya pada seorang guru yang sedang mengajar. Ketika itu, guru tersebut sedang menyentuh mengenai kasih dan sayang secara am. Dialog di antara pelajar dan guru tersebut berbunyi begini:Pelajar: Cikgu, macam mana kita nak pilih seseorang yang terbaik sebagai orang paling kita sayang? Macam mana juga kasih sayang itu nak berkekalan?Cikgu: Oh, awak nak tahu ke? Emmm…baiklah, sekarang kamu buat apa yang saya suruh. Ikut je ye…mungkin kamu akan dapat apa jawapannya.Pelajar: Baiklah…apa yang saya harus buat?Cikgu: Kamu pergi ke padang sekolah yang berada di luar kelas sekarang juga. Kamu berjalan di atas rumput di situ dan sambil memandang rumput di depan kamu, pilih mana yang PALING cantik tanpa menoleh ke belakang lagi walaupun sekali. Dan kamu petiklah rumput yang PALING cantik yang berada di depan kamu tersebut dan selepas itu bawa balik ke kelas.Pelajar: Ok. Saya pergi sekarang dan buat apa yang cikgu suruh.Apabila pelajar tersebut balik semula ke kelas, tiada pun rumput yang berada di tangannya. Maka cikgu pun bertanya kepada pelajar tersebut.Pelajar: Mana rumput yang cikgu suruh petik?Pelajar: Oh, tadi saya berjalan di atas rumput dan sambil memandang rumput yang berada di situ, saya carilah rumput yang paling cantik. Memang ada banyak yang cantik tapi cikgu kata petik yang paling cantik maka saya pun terus berjalan ke depan sambil mencari yang paling cantik tanpa menoleh ke belakang lagi. Tapi sampai di penghujung padang , saya tak jumpa pun yang paling cantik. Mungkin ada di antara yang di belakang saya sebelum itu tapi dah cikgu cakap tak boleh menoleh ke belakang semula, jadi tiadalah rumput yang saya boleh petik.Cikgu: Ya, itulah jawapannya. Maknanya, apabila kita telah berjumpa dengan seseorang yang kita sayang, janganlah kita hendak mencari lagi yang lebih baik daripada itu. Kita patut hargai orang yang berada di depan kita sebaik-baiknya. Janganlah kita menoleh ke belakang lagi kerana yang berlaku tetap dah berlaku. Dan semoga yang berlalu tidak lagi berulang. Jika kita berselisih faham dengan orang yang kita sayang itu, kita boleh perbetulkan keadaan dan cuba teruskan perhubungan tersebut walaupun banyak perkara yang menggugat perhubungan tersebut. Dan ingatlah orang yang kita sayang itulah kita jumpa paling cantik dan paling baik pada MULAnya walaupun nak ikutkan banyak lagi yang cantik dan baik seperti rumput tadi. KECUALILAH jika perhubungan tersebut tak boleh diselamatkan lagi, maka barulah kita mulakan sekali lagi. Maka sayangilah orang yang berada di depan kita dengan tulus dan ikhlas.
    zairi faiezil
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Membaca buku / kaunseler

Post by zairi faiezil Tue Mar 10, 2009 5:42 pm

szainizam wrote:Baru aku tau....

rupanya PRC ialah Pakar Rundingan Cinta...

Laughing a'ah.. Sj jer nk bercerita pasal cinta jer... Nk tanye pendapat rakan-rakan

Lawati kami
    http://www.zaifai.com
    http://www.zaifai.blogspot.com
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Tue Mar 10, 2009 10:57 pm

assalamualaikum...

crazy_labelle wrote:
    PELUKIS wrote:dasat gak kau label leh ingat ye....
    erk... ko percaya ke... ak wat lawak haram je tuh... lol!
    letak gamba mcm dulu?? confused

kalo sorg jiwang n sorg x jiwang... ley ngam x?

hahaha... lawak gile tgk malayneumaya pos kat thread cinta...
    owh... maybe love is in the air... I love you hmm... maybe da sampai jodoh kot...
    jgn malu2... share prob dgn kitorg... Wink

no no problem Razz

apa ingat aku alien sangat ke? alien pon tau cinta kawen dan beranak pinak tau...kehkeh Laughing

teruskan perbincangan korang...aku tolong tgk2 je..hahaha
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 245

Post by daimon Tue Mar 10, 2009 11:36 pm

lama dah aku x layan cinta...
    apa khabar cinta?

masih ingatkah kamu pada aku?
    atau sememangnya engkau sudah lupa kepadaku?

huahahaha~

cinta buat org gila~!
    afizsxp
    afizsxp
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Stc

Post by afizsxp Wed Mar 11, 2009 4:35 am

Salam..bukan main lagi korang kalo bercakap bab cinta ni..
    ape pun aku respek pendapat korang sume..
    ade betulnye..

Dalam bab couple ni mesti setiap pasangan pernah
    bertanya pada diri sendiri..
    kenapa dan apakah yang
    membuat si dia suka pada diri kita?
    tapi perlukah persoalan itu dijawab?
    dan perlukah cinta itu bersebab?

Aku pun tak tau..
    tapi korang mungkin paham kalo
    korang baca story kt bawah ni..

Dalam satu kisah percintaan yang menarik. Sepasang suami isteri berjalan di tepi sebuah tasik yang indah. Kemudian mereka berhenti di sebuah bangku yang disediakan di tepi tasik. Kemudian si isteri bertanya kepada si suami. Ini dialog mereka

Isteri : Mengapa abang menyukai saya? Mengapa abang cintakan saya?

Suami : Abang tidak boleh menerangkan sebabnya, namun begitu abang memang menyayangi dan mencintai Sayang!

Isteri : Abang tak boleh terangkan sebabnya? Bagaimana abang boleh katakan abang sayang dan cintakan saya sedangkan abang tidak boleh menerangkannya.

Suami : Betul! Abang tak tahu sebabnya tetapi abang boleh buktikan bahawa abang memang cintakan Sayang!

Isteri : Tak boleh beri bukti! Tidak! Saya hendak abang terangkan kepada saya sebabnya. Kawan-kawan saya yang lain yang mempunyai suami dan teman lelaki, semuanya tahu menerangkan mengapa mereka mencintai. Dalam bentuk puisi dan syair lagi. Namun begitu abang tidak boleh terangkan sebabnya.

Si suami menarik nafas panjang dan dia berkata, “Baiklah! Abang mencintai Sayang sebab sayang cantik, mempunyai suara yang merdu, penyayang dan mengingati abang selalu. Abang juga sukakan senyuman manis dan setiap tapak Sayang melangkah, di situlah cinta Abang bersama Sayang!”

Si isteri tersenyum dan berpuas hati dengan penerangan suaminyan. Namun begitu selang beberapa hari si isteri mengalami kemalangan dan koma. Si suami amat bersedih lalu berkata kepada isterinya walaupun isterinya masih dalam keadaan koma kerana si suami tahu bahawa isterinya tetap mendengar,

“Sayang! Jika disebabkan suara aku mencintai mu… sekarang bolehkah engkau bersuara? Tidak! Oleh itu aku tidak boleh mencintaimu.

Jika disebabkan kasih sayang dan ingatan aku mencintai mu…sekarang bolehkah engkau menunjukkannya? Tidak! Oleh itu aku tidak boleh mencintaimu.

Jika disebabkan senyuman aku mencintai mu… sekarang bolehkah engkau tersenyum? Tidak! Oleh itu aku tidak boleh mencintai mu.Jika disebabkan setiap langkah aku mencintaimu…. sekarang bolehkah engkau melangkah? Tidak! Oleh itu aku tidak boleh mencintai mu.

Jika cinta memerlukan sebabnya, seperti sekarang. Aku tidak mempunyai sebab mencintai mu lagi. Adakah cinta memerlukan sebab? Tidak! Aku masih mencintai mu dulu, kini, selamanya dan cinta tidak perlu ada sebab. Kadangkala perkara tercantik dan terbaik di dunia tidak boleh dilihat, dipegang. Namun begitu… ia boleh dirasai dalam hati.”

Maka menitis lah air mata si isteri yang masih dalam keadaan koma itu…..

Kerana cinta duri menjadi mawar
    Kerana cinta cuka menjelma anggur segar
    Kerana cinta keuntungan menjadi mahkota penawar
    Kerana cinta kemalangan menjelma keberuntungan
    Kerana cinta rumah penjara tampak bagaikan kedai mawar
    Kerana cinta tompokan debu kelihatan seperti taman
    Kerana cinta api yang berkobar-kobar
    jadi cahaya yang menyenangkan
    Kerana cinta syaitan berubah menjadi bidadari
    Kerana cinta batu yang keras
    menjadi lembut bagaikan mentega
    Kerana cinta duka menjadi riang gembira
    Kerana cinta hantu berubah menjadi malaikat
    Kerana cinta singa tak menakutkan seperti tikus
    Kerana cinta sakit jadi sihat
    Kerana cinta amarah berubah menjadi keramah-ramahan
    hairulfadly
    hairulfadly
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Wayang

Post by hairulfadly Wed Mar 11, 2009 6:19 am

Kalau korang nak becinta bangat..
    Korang tengok cite Assalamualaikum Cinta..
    Hokhok..
    szainizam
    szainizam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Peguam Syarie

Post by szainizam Wed Mar 11, 2009 9:56 am

Salam....

Aku nak celah...aku amik ni dari buku AKU TERIMA NIKAHNYA karangan Ustaz Hasrizal Abdul Jamil. Pemilik Blog saifulislam.com

Katanya di muka surat 223..

...Supaya anak muda yang gatal bercinta di celah cita-cita dapat menampar pipi masing-masing agar celik mata melihat ke depan. Jika menolak ZINA pun jadi kepayahan, halau dirimu daripada CINTA dan PERKAHWINAN. Bosan saya melihat jiwa lemah yang merengek-rengek meminta ihsan.

..Jika mahu BERCINTA, jangan merancang hanya ke pelamin. Masukkan sekali urusan lampin. Kerana rumah tangga bukan Utopia Cloud nine. Ia adalah kombinasi suka dan duka...

Untuk maklumat lanjut layari saifulislam.com bounce
    DoomHammer
    DoomHammer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Gaming/Main dgn anak2

Post by DoomHammer Fri Mar 13, 2009 10:06 am

Sebelom ni aku tak penah bercinta, cuma pernah suka kat beberapa girls la tapi tak approach pun (pemalu la katakan).
    Aku jatuh cinta dgn wife aku masa kitorg bertunang (family arrange). Wife aku cakap dia jatuh cinta kat aku masa kitorg nak kawin. Dah 3 tahun kawen, sekarang kitorg dah ada 2 cahaya mata, aku rasa bahagia sgt. Terus terang aku cakap aku kitorg berdua memang takde persamaan baik dari segi minat, hobi melainkan tv series aje (kitorg sama2 suka tgk Prison Break, Heroes & Desperate Housewives). Kadang2 aku terpikir, seronok gak bercinta lepas kawin ni.....
    akumegumi
    akumegumi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : facebookin'

Post by akumegumi Sun Mar 15, 2009 12:57 pm

bes ke chenta nie???
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Sat Mar 28, 2009 8:50 pm

Huhuhu... lame seh tak join korang. Aku kembali setelah lebih 2 minggu menghilangkan diri... kih kih kih....

Cinta kan best.... membawa kite terbang ke awan biru.
    Kekadang boleh langgar dgn kapal terbang kalau tak pandai mengawal....
    Maka jatuhlah kebumi. Dan jangan takut untuk terbang lagi. Itulah cabaran....
    shan09
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by shan09 Thu Apr 09, 2009 11:47 pm

aku plak...

ehemm..awal n akhir pn dye...hehe
    rakyat malaysia
    rakyat malaysia
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 16
    Job/hobbies : Sedekah

Post by rakyat malaysia Thu Apr 16, 2009 5:54 pm

Cinta best, marilah kita bercinta-cintaan.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Similar topics

-

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 7:53 am