Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar

fendy5479
    fendy5479
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 25

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar Empty yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar

Post by fendy5479 Wed Dec 30, 2009 11:21 am

salam geng putera smua...

ada masalah sket ni, inbox email yahoo saya selalu masuk returned mail yg tak penah saya hantar..

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar ReturnedMail-1

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar ReturnedMail2

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar ReturnedMail3

prob ni dah lama jd, kalo tak delete yg dulu2 mesti dah penuh storage email ni. setakat ni saya dah try tukar password tapi masih jadi lagi. mintak bantuan dan cadangan geng2 putera camana nak setel masalah ni... trima kasih
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar Empty Re: yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar

Post by ayoi Wed Dec 30, 2009 11:37 am

check virus pc anda... mungkin di rumah or dimana2 pc yang access ke email anda.
    fendy5479
    fendy5479
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar Empty Re: yahoo mail: returned mail yg tak pernah dihantar

Post by fendy5479 Wed Dec 30, 2009 11:53 am

ayoi wrote:check virus pc anda... mungkin di rumah or dimana2 pc yang access ke email anda.

antivirus saya pakai avira je, buat scheduled scan hari2 tapi mungkin tak sangkut kot. Ada cadangan lain ke? atau avira ni nak kena tukar?
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Wed Dec 30, 2009 4:37 pm

rasanya macam.. anda telah bagi / terbagi / terdaftar email kat mana2 website.. cuba ingat balik.. sebab ada website tuh scam.. dan akhirnya menghantar virus berbentuk email... , dan ini takde kene mengene ngan virus pc..

saya pun terima gak email cmni.. pastu bila teringat yang saya penah bagi email kat website..[macam iklan , dsb].. dah mmg sah la.. email kene spam virus cmni..

mark the sender as spam then.. delete semua mail dalam spam tuh.. tak tau la cmne nak halang.. sebab yahoo nih kurang sket.. lebih baik guna msn , atau gmail..
    fendy5479
    fendy5479
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fendy5479 Thu Dec 31, 2009 9:16 am

kae wrote:rasanya macam.. anda telah bagi / terbagi / terdaftar email kat mana2 website.. cuba ingat balik.. sebab ada website tuh scam.. dan akhirnya menghantar virus berbentuk email... , dan ini takde kene mengene ngan virus pc..

saya pun terima gak email cmni.. pastu bila teringat yang saya penah bagi email kat website..[macam iklan , dsb].. dah mmg sah la.. email kene spam virus cmni..

mark the sender as spam then.. delete semua mail dalam spam tuh.. tak tau la cmne nak halang.. sebab yahoo nih kurang sket.. lebih baik guna msn , atau gmail..

ye la bro, saya rasa camtu gak, spam email je ni. mungkin motif dia nak suruh kita bukak attachment tu kot..jgn harap la.. dah la emel ni utk keja, bikin susah org... patut dibom kan je server dia
    bazsh
    bazsh
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surfing/Games

Post by bazsh Thu Dec 31, 2009 10:54 am

Aku pun dapat msg mcm ni
    Spam jer ni
    Buat bolayan jer
    TRUNASUCI
    TRUNASUCI
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 89

Post by TRUNASUCI Wed Jan 06, 2010 6:15 pm

fendy5479 wrote:
    kae wrote:rasanya macam.. anda telah bagi / terbagi / terdaftar email kat mana2 website.. cuba ingat balik.. sebab ada website tuh scam.. dan akhirnya menghantar virus berbentuk email... , dan ini takde kene mengene ngan virus pc..

ye la bro, saya rasa camtu gak, spam email je ni. mungkin motif dia nak suruh kita bukak attachment tu kot..jgn harap la.. dah la emel ni utk keja, bikin susah org... patut dibom kan je server dia

SPAM..

email bro dah diguna untuk hantar ( dari akaun luar maybe ) dan akan diSPAM melalui server SMTP yg OpenRelay.. so bila error atau kena block, reply mail ikut email address, maknanya ke mailbox akaun bro la..

Smile

mende biasa ni.. just delete je Smile

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 5:18 pm