Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ArchNide
putra179
Falcon
SouthSider
ankerleaft
syazani
the_ultimatez_najman
Miss U.A
TOYSЯUS
tasek16
trydizone
braderitam77
fiiq26
loy_azloy
mjmax15
dans kam
Gunso
Eman Leto
khairul anwar
naqninetwo92
ZZT
OngBok
hampeh
Aku Tak Sengal
mfaizal2008
29 posters

Blogger Hina Almarhum Sultan Johor

putra179
    putra179
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : IT Department

Blogger Hina Almarhum Sultan Johor - Page 3 Empty Re: Blogger Hina Almarhum Sultan Johor

Post by putra179 Wed Feb 03, 2010 1:02 am

Selamat Pengantin Baru AT.Semoga Panjang Umor.

Nilah mamat Aduka Taruna===>Blogger Hina Almarhum Sultan Johor - Page 3 Adukataruna

x sangka tgk muka skema je tp mulut cam longkang..
    info penuh==> http://www.isuhangat.net/2010/01/31/adukataruna-langsungkan-majlis-kenduri-kahwin/#more-779
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Blogger Hina Almarhum Sultan Johor - Page 3 Empty Re: Blogger Hina Almarhum Sultan Johor

Post by hampeh Wed Feb 03, 2010 1:14 am

kawin sebelum masuk penjara kot Laughing
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Wed Feb 03, 2010 1:19 am

haha.. tuh ler mulut celupar sgt...

org baru kawin pg honymoon sana sini...

dia baru kawin pastuh dah kene duk dlm lokap...

tuh pon seb baik polis bg peluang... kalau tak... tunggu ler beberapa taun lagi...
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Wed Feb 03, 2010 8:33 am

aduka taruna = akunakterajang dia

eh mamat ni kawin ikut mahzhab mana?mahzhab bolokspot dia ke? tongue
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Wed Feb 03, 2010 10:01 am

Assalamualaikum wbt,

lol mazhab bolokspot
    part tak leh blah, pakai baju melayu teluk belanga.. Shocked
    naqninetwo92
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : hmm

Post by naqninetwo92 Wed Feb 03, 2010 10:09 am

aduka taruna ni kena tahan dengan jakim atau badan2 yg berkaitan mesti kena torture cukup2 pasal mazhab n Muawiyah+Aisyah tu...nauzubillahminzalik

kita amek iktibar kahar ahmad kene tahan dengan jais...bila selesai dia menyeru pengikutnya bertaubat...ayah aku kata mostly yg taksub ni kena tahan diorang dibawa kepada ustaz yg berkaitan berdebat soal jawab tentang ajaran sesat yg dibawa...

adukataruna ni ada dua je masalah

1. Jahil
    2. Akhlak

Dia xmendalam pendidikan al-quran n sunnah, syariah islamiah, usul fiqh lagi, mantik lagi sampaikan dia pertikai yg 'sentuh wanita wuduk batal, tapi kenapa pulak sentuh najis kecuali babi dan anjing tak batal'...boleh aku kata dia menuntut ilmu ikut logik akal dan mungkin belajar dengan tidak berguru...
    ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Post by ArchNide Wed Feb 03, 2010 1:40 pm

hmm.. kawen jugak mamat tu ye? nampak macam beradap.. aku ingat tatau adab. mushkil ni..
    btw, semoga Allah memberi pertunjuk sebelum dia dihadapkan kepadaNya. Amin..
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Wed Feb 03, 2010 6:57 pm

Yang ni baru I setuju dia (AT) dikenakan hukuman berat seberat berat alam.
    Pasal kes hina Sultan Johor (bak kata media) tu, I tak setuju.

Sebab dalam kes AT hina Sultan Johor, dia tak ada mention pun siapa yang dia katakan "mamp**" tu.
    Dalam kes AT hina Isteri, Mazhab dan Sahabat Nabi, dia ada mentionkan (siap dengan nama) siapa yang dia katakan "banga**".

Jadi, andaikata la AT kena hukuman yang "berat" kerana menghina Sultan,
    maka adalah patut ada hukuman yang lebih berat dari hukuman tersebut untuk kes AT menghina Isteri, Mazhab dan Sahabat Nabi.

Kalau tak, memang tak adil la sape yang menjatuhkan hukuman ke atas AT tu.
    Jangan tunggu ada report baru nak siasat.

Sedangkan moderator forum pun tak perlu tunggu report baru nak hukum penjenayah-forum kalau moderator sendiri nampak kesalahan tu.. Hahaha.
    TemanX
    TemanX
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by TemanX Wed Feb 03, 2010 7:12 pm

semakin aku baca semakin aku tak paham. Citer ni berkisar tentang apa sebenarnya... ada 2 citer ke....

citer pasal hina sultan ke pasal hina sahabat nabi....

scratch
    trydizone
    trydizone
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

Post by trydizone Wed Feb 03, 2010 7:43 pm

cite sebenarnye lebih kepada Aduka Teruna. Oleh sbb die dah glamer sbb menghina Sultan Johor kt die punya blog...dan diselidik2 lg, rupanya die juga ade menghina Nabi, isterinya n mazhab Shafie..

so tak payahla nk konpius sgt....cerita masih berkisarkan AT menghina pemimpin2 didunia nih..
    aku juz share ape yg aku dapat.

sekian.
    TemanX
    TemanX
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by TemanX Wed Feb 03, 2010 9:11 pm

Iye ke cik.... uhuk2.... batuk la plak.

Ala, mamat cam ni ignore kan je... memang susah nak berunding .......

Kekadang aku heran, ngape la nak merepek sampai diri jadi rempeyek....

scratch
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Wed Feb 03, 2010 9:35 pm

mungkin dia ni attention whore atau pun memang saja nak popular. hurhurhur
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Thu Feb 04, 2010 9:07 am

hampeh wrote:mungkin dia ni attention whore atau pun memang saja nak popular. hurhurhur
    betul tu orang hodoh mmg perlukan attention walaupunterpaksa cipta sendiri...
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Post by silentfox Fri Feb 05, 2010 1:03 am

Dalam kes AT nih aku lebih suka melihat kepada general keadaan anak muda malaysia skrg...aku still muda n aku bergaul dgn orang2 muda...

kelemahan yg aku nampak ialah:

1) kejahilan
    - jahil boleh dari sudut agama,ilmu, pengalaman n lain2...
    - mereka menulis tentang sesuatu yg besar tetapi mereka sendiri xde ilmu sebesar apa yg mereka nak tulis...disinilah timbul pendapat2 yg tidak bersandarkan ilmu namun bersandarkan general knowledge yg x seberapa dan dipengaruhi plak oleh tulisan pihak2 lain yg cetek ilmu...
    - aku suka kata2 din beramboi dalam raja lawak ari tuh...nak meniaga juta2...tapi modal ada puluh2 jer...

2) nak tunjukkan yg anak muda punya fikiran sangat bernas/matang
    - yg nih memang jelas n nyata...aku lagi suka baca entri yg mengajak manusia berbincang n berfikir dari entry yg menuduh dan menghukum...
    - budak2 muda skrg nih memang nak tunjuk bijak...aku terbaca post dalam forum nih yg mengatakan...kadang2 ramai anak muda terutama golongan mahasiswa apabila bertanya soalan bukan kerana ingin tahu...tapi ingin menguji...n aku stuju sgt benda nih...

3) belum matang
    - sebagaimana si perokok menghisap rokok utk kelihatan matang...mcm tu jugak la si penulis yg menulis tentang sesuatu yg sukar utk kita jelaskan semata2 nak menunjukkan yg dia sudah matang nak mengolah isu tersebut...
    - bagi aku AT nih memang x mencapai tahap kematangan sebenar...orang yg matang bagi aku reaksi dia berupaya control diri dia dengan sebaik mungkin...

4) akhlak
    - walaupun aku x kenal dia secara rapat...tapi berdasarkan tulisan aku dapat simpulkan jiwa or akhlak dalam diri dia -ve...
    - menulis bangang, bangsat n lain2...teruk2...

aku x tahu lah...tapi anak muda sekarang memang perangai gila2...perangai xpe tapi pemikiran tuh yg bahaya...kadang2 aku rasa menjadi golongan muda baik n tertib pada zaman nih seolah2 sesuatu yg salah...

pada pendapat aku la...
    cara utk sedarkan golongan2 mcm AT nih ialah kumpulkan golongan2 ilmuan yg boleh berdebat...
    bawak dia ke dalam satu tempat tertutup...hah biar dia lontarkan pandangan dia...debat dalam suasana yg positive tanpa unsur politik...biar dia rasa yg bercakap dgn ilmu tuh penting...

sekian.
    naqninetwo92
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : hmm

Post by naqninetwo92 Fri Feb 05, 2010 1:08 am

silentfox wrote:Dalam kes AT nih aku lebih suka melihat kepada general keadaan anak muda malaysia skrg...aku still muda n aku bergaul dgn orang2 muda...

kelemahan yg aku nampak ialah:

1) kejahilan
    - jahil boleh dari sudut agama,ilmu, pengalaman n lain2...
    - mereka menulis tentang sesuatu yg besar tetapi mereka sendiri xde ilmu sebesar apa yg mereka nak tulis...disinilah timbul pendapat2 yg tidak bersandarkan ilmu namun bersandarkan general knowledge yg x seberapa dan dipengaruhi plak oleh tulisan pihak2 lain yg cetek ilmu...
    - aku suka kata2 din beramboi dalam raja lawak ari tuh...nak meniaga juta2...tapi modal ada puluh2 jer...

2) nak tunjukkan yg anak muda punya fikiran sangat bernas/matang
    - yg nih memang jelas n nyata...aku lagi suka baca entri yg mengajak manusia berbincang n berfikir dari entry yg menuduh dan menghukum...
    - budak2 muda skrg nih memang nak tunjuk bijak...aku terbaca post dalam forum nih yg mengatakan...kadang2 ramai anak muda terutama golongan mahasiswa apabila bertanya soalan bukan kerana ingin tahu...tapi ingin menguji...n aku stuju sgt benda nih...

3) belum matang
    - sebagaimana si perokok menghisap rokok utk kelihatan matang...mcm tu jugak la si penulis yg menulis tentang sesuatu yg sukar utk kita jelaskan semata2 nak menunjukkan yg dia sudah matang nak mengolah isu tersebut...
    - bagi aku AT nih memang x mencapai tahap kematangan sebenar...orang yg matang bagi aku reaksi dia berupaya control diri dia dengan sebaik mungkin...

4) akhlak
    - walaupun aku x kenal dia secara rapat...tapi berdasarkan tulisan aku dapat simpulkan jiwa or akhlak dalam diri dia -ve...
    - menulis bangang, bangsat n lain2...teruk2...

aku x tahu lah...tapi anak muda sekarang memang perangai gila2...perangai xpe tapi pemikiran tuh yg bahaya...kadang2 aku rasa menjadi golongan muda baik n tertib pada zaman nih seolah2 sesuatu yg salah...

pada pendapat aku la...
    cara utk sedarkan golongan2 mcm AT nih ialah kumpulkan golongan2 ilmuan yg boleh berdebat...
    bawak dia ke dalam satu tempat tertutup...hah biar dia lontarkan pandangan dia...debat dalam suasana yg positive tanpa unsur politik...biar dia rasa yg bercakap dgn ilmu tuh penting...

sekian.

aku setuju yg bold tu...pernah kat kampung aku 'sorang' tu sesat nya memang tahap parah...last2 buat satu meja bulat...suruh si 'sorang' dengan pengikutnya...lontarkan segala soalan pasal kefahaman diorang...diorang berdepan bukan calang2 org, golongan berilmu,yg pandai ilmu mantik...

last2 terdiam 'sorang' dengan pengikutnya...masing2 menitiskan air mata dan bertaubat...
    TemanX
    TemanX
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by TemanX Fri Feb 05, 2010 7:30 am

Dan jangan lupa doa. doa hidayat kepada dia. itu yang paling penting. Sebab jarang sekali aku berdoa kepada sahabat2 kita yang jadik camni. biasanya aku sumbat je bebudak ni kat dalam.... ishk2.... ape la jahil aku ni....

p/s: Tertib hidayat adalah pegorbanan dan doa. ALLAH juga boleh memberikannya melalui saluran yang lain.

p/s no 2: Umar R.A (khalifah islam no2) dikurniakan hidayat melalui doa Rasullullah. Penduduk taif mendapat hidayat asbab pengorbanan dan doa Rasulullah. Islamnya penduduk dunia yang hampir 2/3 keseluruhannya dizaman Umar R.A, kerana pengorbanan sahabat2 dan rintihan2 doa malam mereka.

P/s no 3: peace no war.
    tech_frix
    tech_frix
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : PRO / A lot...

Post by tech_frix Fri Feb 05, 2010 11:11 am

semasa hidup, buat la baik mcm mana pun org takkan kenang...
    semasa hidup, buat la jahat sekalipun org takkan lupa...

pegang pada ni je dah cukup...
    AhmadSyazwan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by AhmadSyazwan Fri Feb 05, 2010 6:00 pm

blog dari malaysia dengan jumlah komen tertinggi adalah aduka takdataruna.
    komen 900 lebih.

aduka taruna yg kurang cerdik.harap balik ke pangkal jalan
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Tue Feb 09, 2010 9:01 am

aku sampai sekarang tertanya2 dia tu mahzhab ape?kawin ikut ajaran islam...tapi mazhab mana yang dia pakai?ke dia ni mental?
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Tue Feb 09, 2010 9:36 pm

dia ikut mazhab at&t wireless kot...
    ZZT
    ZZT
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Banking/PC

Post by ZZT Tue Feb 09, 2010 10:22 pm

aku harap diani cepat2 le bertaubat, kalaulah bangsa lain buat macamtu takpele tapi bangsa sendiri. Malunye bangsa sendiri yg buat hal ni. Puas kena ketawa ngan bangsa lain atas kes ni.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:08 pm