Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

khairul anwar
funkwasabi
kheirz
jemay
Jedi
salaskar
huhu3x
angah_90
khairuddin_25
amirul84
baok
zaire103
mfaizal2008
hampeh
neology
TJ-Ariff
zul_pfs
naza
loy_azloy
mitutoyo
the_ultimatez_najman
TOYSЯUS
26 posters

Adakah Malaysia sebuah negara Islam?

zul_pfs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 44

Adakah Malaysia sebuah negara Islam? - Page 3 Empty Re: Adakah Malaysia sebuah negara Islam?

Post by zul_pfs Fri Jun 12, 2009 10:27 pm

Just nk tanya,
    1. semenjak Islam Hadhari diperkenalkn, apa nilai2 Islam yg diserapkan di dalam pembangunan atau pentadbiran negara?
    2. Adakah dengan adanya Hadhari ini, pembangunan dan pentadbiran berbeza dengan sebelum adanya Hadhari ni? Dalam erti kata lain, berbeza x antara zaman Pak Lah dan Tun M??
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Adakah Malaysia sebuah negara Islam? - Page 3 Empty Re: Adakah Malaysia sebuah negara Islam?

Post by hampeh Fri Jun 12, 2009 10:39 pm

nabil selalu cakap... 'u all pikir la sendiri...'
    fikir kalau pakai infomasi tak betul tak guna jugak . What a Face

Berbeza ke tak kita tengok action dari orang yang berkaitan (rakyat,penjawat awam,kerajaan).Kalau manusia2 tu tak nak berubah memang sampai bila camtu je la,buat la macam mana pun,kalau takde kesedaran sendiri tak guna.
    mfaizal2008
    mfaizal2008
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Technician

Post by mfaizal2008 Sat Jun 13, 2009 12:08 am

Ha ha ha ha... nak tergelak aku dengar topik ni. Kenapa perlu bangkitkan Malaysia ni negara Islam ke tak? Apa, kalo Malaysia ni bukan negara Islam korang tak boleh bebas beribadat? korang tak boleh bebas mengamalkan ajaran Islam? Please lah... Kenapa soalan bodoh dari org bodoh ni perlu terpapar kat forum Putera ni... Mungkin otak org yg post topik ni penuh dengan cecair kekuningan... Ye lah asyik banyak mendengar fitnah. Syak wasangka dan was-was tu sifat syaitan. Bagi aku kenapa kita tak ambil contoh negara Arab. Kat negara Arab sana xde jual arak? Org Islam kaat sana x minum arak? Negara Islam ni sekadar nama sahaja. Ini terpulanglah kepada rakyat yang beragama Islam nak teruskan amal makruf atau terjerumus ke nahi mungkar. Dalam rukun Islam dah mensyaratkan 5 perkara bahawa ko adalah org Islam. Tp antara lima perkara yang termaktub dlm rukun Islam, x pernah disebut perlu tinggal di negara Islam? Maka jika ianya mewajibkan perlu tinggal di negara Islam, maka umat-umat Islam di negara China, India, Amerika, Britain, Perancis serta seluruh pelusuk negara yang pemimpin bukan Islam malah tidak mengamalkan ajaran Islam, boleh jadi semua umat Islam kat negara-negara sana itu tak layak jadi umat Islam? Tolonglah... Please.... Jangan ulangi soalan bodoh ni lagi.... Apa perlu kita kisah negara kita ni negara Islam atau tak? Ada pemerintah melarang rakyat dari menyembah Allah Yang Esa? Ada pemerintah melarang umatnya melaksanakan rukun-rukun Islam? Takde bukan? Hakikatnya ialah hati masing-masing. Kalo hati masing-masing ikhlas mengamalkan ajaran Islam, maka korang xkan ambil kisah Malaysia ni negara Islam atau tak, sebab korang tau Malaysia ni cuma sementara sahaja. Dunia ni sementara sahaja. Tak kekal dan tak abadi. Cuma org yg post topik ni sahaja yang bangang tahap abadi, minta maaf kalo aku berkasar bahasa. Allah telah berfirman, malah Rasulullah pernah bersabda bahawa yang kekal dan abadi ialah Akhirat. Di sana kita akan kekal samaada di syurga atau di neraka. Jika kita persoalkan Malaysia ni negara Islam atau tak apa bezanya? Adakah jika Malaysia ni negara Islam maka semua rakyat Malaysia dapat jaminan syurga? dapat jaminan terlepas dari api neraka? Allah juga tak pandang hambanya tinggal di negara Islam atau tak. Allah hanya pandang hambanya yang taat akan perintah dan suruhan Nya. Hamba Nya yang mengamalkan apa yang disuruh dan tinggalkan apa yang dilarang. Berkaitan dengan umat Islam yang bebas meminum arak, adakah kita perlu salahkan kerajaan? Semua ini adalah didikan dari rumah. Jika ibu-bapa didik anak, asuh anak mengikut acuan Islam, maka anaknya tidaklah besar nanti jadi bermasalah. Apapun bagi aku Malaysia ni tetap Negara Islam tak kira apapun ko kata. Kerana apa yg nko pos tu adalah kerana syak wasangka dan was-was. Ingatlah syak wasangka dan was-was sifat syaitan.
    zul_pfs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by zul_pfs Sat Jun 13, 2009 12:20 am

mfaizal2008 wrote:Ha ha ha ha... nak tergelak aku dengar topik ni. Kenapa perlu bangkitkan Malaysia ni negara Islam ke tak? Apa, kalo Malaysia ni bukan negara Islam korang tak boleh bebas beribadat? korang tak boleh bebas mengamalkan ajaran Islam? Please lah... Kenapa soalan bodoh dari org bodoh ni perlu terpapar kat forum Putera ni... Mungkin otak org yg post topik ni penuh dengan cecair kekuningan... Ye lah asyik banyak mendengar fitnah. Syak wasangka dan was-was tu sifat syaitan. Bagi aku kenapa kita tak ambil contoh negara Arab. Kat negara Arab sana xde jual arak? Org Islam kaat sana x minum arak? Negara Islam ni sekadar nama sahaja. Ini terpulanglah kepada rakyat yang beragama Islam nak teruskan amal makruf atau terjerumus ke nahi mungkar. Dalam rukun Islam dah mensyaratkan 5 perkara bahawa ko adalah org Islam. Tp antara lima perkara yang termaktub dlm rukun Islam, x pernah disebut perlu tinggal di negara Islam? Maka jika ianya mewajibkan perlu tinggal di negara Islam, maka umat-umat Islam di negara China, India, Amerika, Britain, Perancis serta seluruh pelusuk negara yang pemimpin bukan Islam malah tidak mengamalkan ajaran Islam, boleh jadi semua umat Islam kat negara-negara sana itu tak layak jadi umat Islam? Tolonglah... Please.... Jangan ulangi soalan bodoh ni lagi.... Apa perlu kita kisah negara kita ni negara Islam atau tak? Ada pemerintah melarang rakyat dari menyembah Allah Yang Esa? Ada pemerintah melarang umatnya melaksanakan rukun-rukun Islam? Takde bukan? Hakikatnya ialah hati masing-masing. Kalo hati masing-masing ikhlas mengamalkan ajaran Islam, maka korang xkan ambil kisah Malaysia ni negara Islam atau tak, sebab korang tau Malaysia ni cuma sementara sahaja. Dunia ni sementara sahaja. Tak kekal dan tak abadi. Cuma org yg post topik ni sahaja yang bangang tahap abadi, minta maaf kalo aku berkasar bahasa. Allah telah berfirman, malah Rasulullah pernah bersabda bahawa yang kekal dan abadi ialah Akhirat. Di sana kita akan kekal samaada di syurga atau di neraka. Jika kita persoalkan Malaysia ni negara Islam atau tak apa bezanya? Adakah jika Malaysia ni negara Islam maka semua rakyat Malaysia dapat jaminan syurga? dapat jaminan terlepas dari api neraka? Allah juga tak pandang hambanya tinggal di negara Islam atau tak. Allah hanya pandang hambanya yang taat akan perintah dan suruhan Nya. Hamba Nya yang mengamalkan apa yang disuruh dan tinggalkan apa yang dilarang. Berkaitan dengan umat Islam yang bebas meminum arak, adakah kita perlu salahkan kerajaan? Semua ini adalah didikan dari rumah. Jika ibu-bapa didik anak, asuh anak mengikut acuan Islam, maka anaknya tidaklah besar nanti jadi bermasalah. Apapun bagi aku Malaysia ni tetap Negara Islam tak kira apapun ko kata. Kerana apa yg nko pos tu adalah kerana syak wasangka dan was-was. Ingatlah syak wasangka dan was-was sifat syaitan.

Adus ke situ plak dia ni.. Ak cuba nk wat rumusan dari apa yg saudara faizal karang panjang2, tp xjumpa2 isinya.. Apa salahnya buka topik mcm ni, kalau setuju atau tak, semua forumer diberi peluang dengan alasan masing2.. Ni ayat2 yg ak rasa dh terbabas jauh dari topik sebenar..hoho:

Di sana kita akan kekal samaada di syurga atau di neraka. Jika kita persoalkan Malaysia ni negara Islam atau tak apa bezanya? Adakah jika Malaysia ni negara Islam maka semua rakyat Malaysia dapat jaminan syurga? dapat jaminan terlepas dari api neraka?
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Sat Jun 13, 2009 12:26 am

@naza
    Erm.. Rasanya konsep Islam Hadhari tak tambah apa-apa konsep baru pun. Ia cuma himpunan semula konsep.

@zul_pfs
    Huish. Banyak sebenarnya nilai-nilai Islamik yang diterapkan dalam pemerintahan negara.
    Belum pernah pulak saya nampak nilai-nilai keHinduan, atau nilai-nilai keBuddhaan diterapkan dalam pemerintahan negara.
    Jika dibandingkan zaman pemerintahan Dr. M dan Pak Lah, pada pandangan saya, corak pemerintahan mereka agak berbeza.
    Dr. M mementingkan kemajuan dalam pembangunan, manakala Pak Lah kemajuan di sektor pedalaman, pertanian dan membasmi kemiskinan tegar (prinsip ke 5 Islam Hadhari).
    Begitu pula bezanya dengan pimpinan PM kita sekarang, Dr. Najib, yang setakat ini saya nampak beliau mementingkan perpaduan dengan prinsip 1Malaysia pula dalam pimpinannya.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Sat Jun 13, 2009 12:41 am

mfaizal2008 wrote:Ha ha ha ha... nak tergelak aku dengar topik ni. Kenapa perlu bangkitkan Malaysia ni negara Islam ke tak?
    Apa, kalo Malaysia ni bukan negara Islam korang tak boleh bebas beribadat? korang tak boleh bebas mengamalkan ajaran Islam?
    Please lah... Kenapa soalan bodoh dari org bodoh ni perlu terpapar kat forum Putera ni...
    Mungkin otak org yg post topik ni penuh dengan cecair kekuningan... Ye lah asyik banyak mendengar fitnah.
    Syak wasangka dan was-was tu sifat syaitan. Bagi aku kenapa kita tak ambil contoh negara Arab. Kat negara Arab sana xde jual arak?
    Org Islam kaat sana x minum arak? Negara Islam ni sekadar nama sahaja. Ini terpulanglah kepada rakyat yang beragama Islam nak teruskan amal makruf atau terjerumus ke nahi mungkar.

Dalam rukun Islam dah mensyaratkan 5 perkara bahawa ko adalah org Islam. Tp antara lima perkara yang termaktub dlm rukun Islam, x pernah disebut perlu tinggal di negara Islam?
    Maka jika ianya mewajibkan perlu tinggal di negara Islam, maka umat-umat Islam di negara China, India, Amerika, Britain, Perancis serta seluruh pelusuk negara yang pemimpin bukan Islam malah tidak mengamalkan ajaran Islam, boleh jadi semua umat Islam kat negara-negara sana itu tak layak jadi umat Islam?
    Tolonglah... Please.... Jangan ulangi soalan bodoh ni lagi.... Apa perlu kita kisah negara kita ni negara Islam atau tak? Ada pemerintah melarang rakyat dari menyembah Allah Yang Esa? Ada pemerintah melarang umatnya melaksanakan rukun-rukun Islam? Takde bukan?
    Hakikatnya ialah hati masing-masing. Kalo hati masing-masing ikhlas mengamalkan ajaran Islam, maka korang xkan ambil kisah Malaysia ni negara Islam atau tak, sebab korang tau Malaysia ni cuma sementara sahaja. Dunia ni sementara sahaja. Tak kekal dan tak abadi.

Cuma org yg post topik ni sahaja yang bangang tahap abadi, minta maaf kalo aku berkasar bahasa. Allah telah berfirman, malah Rasulullah pernah bersabda bahawa yang kekal dan abadi ialah Akhirat. Di sana kita akan kekal samaada di syurga atau di neraka. Jika kita persoalkan Malaysia ni negara Islam atau tak apa bezanya?
    Adakah jika Malaysia ni negara Islam maka semua rakyat Malaysia dapat jaminan syurga? dapat jaminan terlepas dari api neraka? Allah juga tak pandang hambanya tinggal di negara Islam atau tak.
    Allah hanya pandang hambanya yang taat akan perintah dan suruhan Nya. Hamba Nya yang mengamalkan apa yang disuruh dan tinggalkan apa yang dilarang.
    Berkaitan dengan umat Islam yang bebas meminum arak, adakah kita perlu salahkan kerajaan? Semua ini adalah didikan dari rumah. Jika ibu-bapa didik anak, asuh anak mengikut acuan Islam, maka anaknya tidaklah besar nanti jadi bermasalah. Apapun bagi aku Malaysia ni tetap Negara Islam tak kira apapun ko kata.
    Kerana apa yg nko pos tu adalah kerana syak wasangka dan was-was. Ingatlah syak wasangka dan was-was sifat syaitan.
    Alhamdulillah.
    Mulanya aku rasa nak menangis juga baca apa yang saudara mfaizal postkan, tapi mungkin ego aku masih tinggi sikit, jadi aku tabahkan diri dan sabarkan hati. Memang benar sabda Rasulullah s.a.w bahawa kata-kata lebih tajam dari mata pedang.

Pertamanya, aku sungguh berkecil hati sebagai Thread Starter apabila ayat-ayat saudara yang berbunyi "soalan bodoh dari orang bodoh ni", "otak orang yang post topik ni penuh dengan cecair kekuningan", "Cuma orang yang post topik ini sahaja yang bangang tahap abadi". Hampir lumat hati saya tatkala terbaca tulisan tu.
    Tapi tak apa. Saya yakin apa yang saya buat.
    Memang saya bodoh dan jahil sejarah Malaysia sebab itu saya bukakan topik ini, dengan tujuan persoalan selama 50 tahun merdeka ni iaitu status keIslaman negara Malaysia, InsyaAllah boleh dijawab. Memang itu semua tak penting, yang penting diri kita.
    Tapi niat aku cuma mahukan satu jawapan yang pasti. Supaya bila orang luar tanya orang Malaysia, Malaysia ni negara Islam ke tidak,
    kita boleh bagi satu jawapan yang sama. Kalau ya, ya. Kalau tidak, tidak.
    Tak apalah. Ini semua saya boleh terima sebab Allah takkan uji kekuatan hamba-Nya dengan sesuatu yang tak mampu ditanggung, kecuali mati.
    Saudara pun tak perlu lah nak minta maaf lepas ni (jika saudara rasa nak buat begitu).

Saudara sendiri setuju Malaysia negara Islam, akan tetapi ada pula yang tidak bersetuju.
    Itu sebabnya saya dengan rela hati bukakan topik ini. Jika saudara rasa topik ni tak penting, maka saudara pun tidak dipaksa untuk membalas apa-apa perbincangan dalam topik ini.

Sekali pun ini satu lagi percubaan reverse-psychology, percayalah, hati aku tetap terhiris.

..later..
    zul_pfs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by zul_pfs Sat Jun 13, 2009 12:47 am

W'pn ak xsependapat dgn si pemula topik, tp ak reply topik ni dgn bahasa yg ok..insyallah..

Yg ak pelik, si faizal ni setuju dgn pemula topik, tp bahasa entah ke mana tuturnya..

Org kata, masuk umah orang bg salam.. berbudi bahasa budaya kita..huuhu..
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Sat Jun 13, 2009 12:56 am

/Off/
    Takpe lah zul, kita boleh berbahas dengan cara yang lebih berhemah.
    Contohnya, aku dengan encik loy_azloy kadang-kadang tak sependapat dalam berforum,
    tapi masih juga berkawan baik di chatbox mahupun friendster.
    Sebab kami berbahas dengan cara berlemah-lembut dengan kata-kata.

Tapi kali ni apa yang encik mfaizal tulis tu memang buat aku betul-betul kecil hati. Sangat-sangat. It ruin down my day liao.
    Aku tak tahu apa salah yang pernah aku buat kat dia sampai dia katakan aku macam tu sekali.
    Mungkin aku.....ah tak apalah. Terlajak perahu boleh undur, terlajak kata hati melara.
    Apa-apa pun aku harap itu dapat dijadikan contoh kepada orang lain tentang perkara yang tak sepatutnya berlaku dalam kita berforum.
    Kepada mod yang rasa nak delete topik ni, aku minta jangan.. Aku tak bergaduh dengan mfaizal, mahupun dengan sesiapa.
    Mungkin itu cuma ketersasulan, harap mod dapat maafkan dia.

Kita boleh teruskan perbincangan. :-)
    zaire103
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 18
    Job/hobbies : Garu paler

Post by zaire103 Sat Jun 13, 2009 10:54 am

??????????? wrote:@naza
    Erm.. Rasanya konsep Islam Hadhari tak tambah apa-apa konsep baru pun. Ia cuma himpunan semula konsep.

@zul_pfs
    Huish. Banyak sebenarnya nilai-nilai Islamik yang diterapkan dalam pemerintahan negara.
    Belum pernah pulak saya nampak nilai-nilai keHinduan, atau nilai-nilai keBuddhaan diterapkan dalam pemerintahan negara.
    Jika dibandingkan zaman pemerintahan Dr. M dan Pak Lah, pada pandangan saya, corak pemerintahan mereka agak berbeza.
    Dr. M mementingkan kemajuan dalam pembangunan, manakala Pak Lah kemajuan di sektor pedalaman, pertanian dan membasmi kemiskinan tegar (prinsip ke 5 Islam Hadhari).
    Begitu pula bezanya dengan pimpinan PM kita sekarang, Dr. Najib, yang setakat ini saya nampak beliau mementingkan perpaduan dengan prinsip 1Malaysia pula dalam pimpinannya.

Betul tuh...
    sebab tuh setiap Perdana Menter ada matlamat sendiri:-
    1)Tun M = Wawasan 2020
    2)Pak Lah = Islam Hadari
    3)Dr. Najib = Satu Malaysia

so kalau pm x ada matlamat wat ape memerintah. tetapi yang problem nyer rakyat yg x leh terima perubahan~~! x berubah nak maju mcm ner

contoh :-
    1)Tun M= buat perubahan besar sprt Putrajaya,KLIA--> reserved tanah dier besar sangat cukup untuk renovation nak tampung rakyat pada zaman 2020.
    2)Pak Lah = pedalaman, pertanian dan membasmi kemiskinan tegar macam kow cakap
    3)Dr. Najib = Perpaduan dalam negara sebab berlakunya isu2 racist banyak sangat kerana rakyat itu sendiri x memehami prinsip rukun negara !
    sekian terima kasih ...
    Razz
    zul_pfs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by zul_pfs Sat Jun 13, 2009 1:53 pm

zaire103 wrote:
    ??????????? wrote:@naza

@zul_pfs

Betul tuh...
    sebab tuh setiap Perdana Menter ada matlamat sendiri:-
    1)Tun M = Wawasan 2020
    2)Pak Lah = Islam Hadari
    3)Dr. Najib = Satu Malaysia

so kalau pm x ada matlamat wat ape memerintah. tetapi yang problem nyer rakyat yg x leh terima perubahan~~! x berubah nak maju mcm ner

contoh :-
    1)Tun M= buat perubahan besar sprt Putrajaya,KLIA--> reserved tanah dier besar sangat cukup untuk renovation nak tampung rakyat pada zaman 2020.
    2)Pak Lah = pedalaman, pertanian dan membasmi kemiskinan tegar macam kow cakap
    3)Dr. Najib = Perpaduan dalam negara sebab berlakunya isu2 racist banyak sangat kerana rakyat itu sendiri x memehami prinsip rukun negara !
    sekian terima kasih ...
    Razz

Bukan rakyat xberubah utk maju.. Sapa yg berani sangkal Tun M byk membawa kemajuan kat M'sia? Ak pn akuinya sgt2.. Tp kalau benda tu mmg xbetul, kita xperlu la nk ckp ia betul.. Xkisah la, pembangkang atau kerajaan.. contohnya kemasukan 10% non-bumis ke UiTM, ak pn xsetuju.. so apa yg ak nk tekankn, just be rational.. Pasal Malaysia negara Islam ni, buat masa sekarang, belum mencapai matlamat dan ciri2 negara Islam.. Satu masa nnti, kalau dh betul2 menepati ciri2 negara Islam (xkira le atas kuasa kerajaan atau pembangkang), maka baru rakyat xkn mempertikaiknnya..
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Sat Jun 13, 2009 3:07 pm

Erm. Tapi saya rasa ciri-ciri tu dah ada. Cuma kegagalan dia untuk melaksanakannya secara keseluruhan, terutamanya sistem undang-undang.
    Macam mana pula tu?
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sat Jun 13, 2009 11:54 pm

tu la..kalo amik sebahagian je..kita xbleh anggap sebagai complete..sama la seperti rukun islam..rukun iman..salah satu xde..maka xsempurna la islamnya..kalo tidak beriman dgn salah satu rukun iman pn bleh jadi murtad..sendiri2 faham la..

tapi terdapat usaha utk kita menuju ke arah kesempurnaan itu..hanya dgn pertolonganNya sahaja kita mampu mencapainya..mudah-mudahan..amin
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 430
    Job/hobbies : MemBZ kn diri

Post by mitutoyo Sun Jun 14, 2009 8:30 am

tapi terdapat usaha utk kita menuju ke arah kesempurnaan itu..hanya dgn pertolonganNya sahaja kita mampu mencapainya..mudah-mudahan..amin

Insyallah neo,kita tetap kena berusaha dan jgn putus asa,balasan dari Allah sememangnya ada,cuma itu perkara ghaib.
    Kalo amik separuh2 cmnh la jadi,umpama jalan kaki pakai selipar sebelah lain,pakai bju xckp butang,n sebagainya
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : sesi bercakap dgn kucing...

Post by naza Mon Jun 15, 2009 10:18 pm

emm yelah...
    harap2 yang batil tak kan bermaharajalela lama sangat...
    (yang hak tetap akan mengatasi yg batil...)
    insyaallah... Suspect
    zaire103
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 18
    Job/hobbies : Garu paler

Post by zaire103 Tue Jun 16, 2009 5:57 am

aku percaya dengan prinsip "fasa", nak laksana secara keseluruhan tuh mmg x dapat lah dah name pun manusia x sempurna.
    nak x nak aper2 pun terserahlah kepadaNya ingatlah bahawa tuhan mu menjanjikan kemenangan kepada umat mu...
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 9:15 am

zaire103 wrote:aku percaya dengan prinsip "fasa", nak laksana secara keseluruhan tuh mmg x dapat lah dah name pun manusia x sempurna.
    nak x nak aper2 pun terserahlah kepadaNya ingatlah bahawa tuhan mu menjanjikan kemenangan kepada umat mu...

prinsip FASA?tlg huraikan k

Mmg manusia nh xsempurna dalam setiap perkara,cuma ini bukan alasan utk membuat sesuatu perkara/dasar dan sebagainya didlm kehidupan.KIta tetap kena laksanakan tanggungjawab sbg khalifah di muka bumi ini,walau apa cara sekalipun berlandarkan pada hukum dan sunnah itu sendiri.
    TEtap perlu berusaha,ini yg ALLAH wajibkan pada kita.
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Tue Jun 16, 2009 9:21 am

dia maksudkan berusaha secara berperingkat kot .

Question
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Tue Jun 16, 2009 11:29 am

neology wrote:mengamalkan Islam Hadhari sahaja tidak membuktikan kita sebagai negara Islam..bila dh laksanakan semua perkara berkaitan pemerintahan Islam, baru la bleh panggil negara Islam..kalo setakat ramai penduduknya beragama Islam..agama rasminya Islam..tetapi jika pemerintahan masih mengamalkan dasar sekular..xpayah la kita persoalkan status keislaman negara kita..persoalkan keislaman org islamnya...
    setahu aku Malaysia tidak mengamalkan dasar sekularisme,sila fahamkan maksud sekularisme sebelum membuat kenyataan sebegini kerana inanya boleh dianggap fitnah,bukan dlm islam hadhari sahaja tetapi dlm islam itu sendiri...
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Tue Jun 16, 2009 11:39 am

zaire103 wrote:aku percaya dengan prinsip "fasa", nak laksana secara keseluruhan tuh mmg x dapat lah dah name pun manusia x sempurna.
    apa yg zaire103 maksudkan ialah kalau kita nak kawin dengan sorang perempuan kita tak boleh datang terus kata "awak nak kawin dgn saya?"sebaliknya kita kena tackle slow2 tunjukkan kebaikan dan keiklhasan dalam diri,dah kenal bolehlah teruskan agenda utama...
    begitu juga dgn konsep Islam Hadhari ini,kita tak boleh nak suruh org bukan islam terima hudud secara mengejut,sebab tu Pak lah cuba kenalkan mereka dgn islam Hadhari,pujuk slow,kenalkan merekan dgn apa itu islam...diaorg dah mula terima sikit,bolehlah kita laksanakannya...
    janganlah hentam konsep ini sedangkan awal2 dah namanya konsep...diulangi KONSEP,bukan agama ini lain dari islam,ianya konsep...!
    kenapalah korang tak cube terima...asyik bangkang,andaikata Pak lah bg nama yang lebih islamik pun belum tentu pembangkang setuju...(lupe plak dah nama pembangkang) Very Happy
    maaflah aku bukan nak kutuk tapi nak cuci sikit kepala mereka yang terlalu taksub dgn nak membangkang... aje...

P.S aku respek kat AL-?????????? sebab walaupun dia bangkang tapi dia bangkang ape yang logik...sekurang2nye dia faham apa yang dia bangkangkan itu...
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 11:56 am

maybe la cmtu loy,cuma lagi jelas kalo zaire103 sendiri bg jawapan.

Mybe ada sesetengah yg terlalu taksub,xkisah pembangkang atau sebaliknya.Aku tetap berpegang dan terima saranan yang berhak serta berkaitan dalam pentadbiran agama islam itu sendiri.Bukannya pemimpin politik.ISLAM telah jelas dan ad-din,mencakupi segalanya.Jangan ditimbulkan sesuatu yang boleh bercanggah serta mencemar imej islam itu sendiri.
    Yang menerima/menyokong ISLAM HAD-HARI ini hanya pemimpin politik serta pememimpin negara OIC,bukannya ulama.Mufti pun ada berapa kerat yg memberi reaksi dan yang lain mendiamkan diri.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Tue Jun 16, 2009 11:56 am

tentang mfaizal2008 tu mungkin dia terlalu geram kat sesetengah antara kita yang cuba mengkritik dahulu berfikir kemudian,aku pun ada rasa benda yang sama,rasa nak pijak2 aje kepala org yang tak paham tapi degil Basketball
    tapi kata2 faizal tu mengikut emosi,takpelah ini kerana dia masih menghujahkan perkara yang betul kalau kita fikirkan sejenak,ialah kita nak suruh org faham susah...
    P.S harap pasni faizal lembutkan sedikit tutur kata...
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Tue Jun 16, 2009 12:00 pm

mitutoyo wrote:maybe la cmtu loy,cuma lagi jelas kalo zaire103 sendiri bg jawapan.

Mybe ada sesetengah yg terlalu taksub,xkisah pembangkang atau sebaliknya.Aku tetap berpegang dan terima saranan yang berhak serta berkaitan dalam pentadbiran agama islam itu sendiri.Bukannya pemimpin politik.ISLAM telah jelas dan ad-din,mencakupi segalanya.Jangan ditimbulkan sesuatu yang boleh bercanggah serta mencemar imej islam itu sendiri.
    Yang menerima/menyokong ISLAM HAD-HARI ini hanya pemimpin politik serta pememimpin negara OIC,bukannya ulama.Mufti pun ada berapa kerat yg memberi reaksi dan yang lain mendiamkan diri.
    mungkin juga toyo,kita jangan terlalu taksub berpolitik...mana yang elok kita terima,mana yang kurang elok kita sama2 kritik bukan mengeji...

P.S satu pertanyaan pada semua adakah diri kita ini cukup islamnya atau hanya pada mulut?fikir,renung2kan dan....selamat beramal... Very Happy
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 12:00 pm

Berhujah dengan ilmiah kan,lagi best,hujah2 dibuktikan dan barulah seronok serta wujud keharmonian,yg samar diperjelaskan
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Post by baok Tue Jun 16, 2009 6:41 pm

Negara Islam ialah negara yang mempunyai pemerintah Islam dan mengamalkan hukum Islam.. That's it.. Simple..

Tapi aku setuju dengan kenyataan ni

Di sana kita akan kekal samaada di syurga atau di neraka. Jika kita persoalkan Malaysia ni negara Islam atau tak apa bezanya? Adakah jika Malaysia ni negara Islam maka semua rakyat Malaysia dapat jaminan syurga? dapat jaminan terlepas dari api neraka?

It doesn't matter Malaysia tu dipanggil negara Islam atau tak, sekiranya rakyat dia sendiri tak mencirikan seperti orang Islam.. Kalau yang betul2 amalkan hukum Islam tu baguslah.. Teruskan usaha murni tu.. Yang orang Islam tapi perangai dan fikiran masih macam orang Israel, kita nak buat macam mana? Boleh la berdakwah, berceramah supaya mereka kembali ke pangkal jalan..

Nak laksanakan hukum Islam tu bunyinya memang mudah.. Tapi kemampuan untuk melaksanakan hukum Islam secara adil dan saksama tu adalah terletak di atas pemerintah.. Kalau tak mampu nak laksanakan secara adil dan saksama, adakah ia mesti dilaksanakan?

Kes 1: Seorang pencuri mencuri basikal BMX.. Ada saksi 10 orang, dan semuanya beragama Islam, bersembahyang dan lain-lain.. Hukumnya, potong tangan..

Kes 2: Seorang hacker mencuri duit dalam akaun berjuta ringgit.. Takde saksi beragama Islam.. Yang detect hacker tu semuanya pakar komputer berbangsa cina dan beragama buddha atau kristian... Boleh atau tidak hukum hudud tu dilaksanakan dalam kes ini?.. Seingat aku, dalam hukum hudud tu, yang menjadi saksi mestilah orang yang beragama Islam yang patuh pada ajaran Islam..

Tapi kalau ada usaha nak laksanakan hukum hudud tu aku sokong la sangat2.. Tapi perancangan kena teliti.. Seteliti menarik rambut dalam tepung.. Bukan sekadar menjerit suruh buat hukum hudud tapi bila suruh bentangkan perlaksanaan hanya meliputi potong tangan, rejam dengan batu dan sebagainya.. Nanti hukum hudud yang sepatutnya adil dan saksama tu menjadi penganiayaan, bukan disebabkan hukum hudud tu sendiri, tapi disebabkan kelemahan manusia yang melaksanakannya..
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Tue Jun 16, 2009 6:53 pm

baok wrote:Kes 2: Seorang hacker mencuri duit dalam akaun berjuta ringgit.. Takde saksi beragama Islam.. Yang detect hacker tu semuanya pakar komputer berbangsa cina dan beragama buddha atau kristian... Boleh atau tidak hukum hudud tu dilaksanakan dalam kes ini?.. Seingat aku, dalam hukum hudud tu, yang menjadi saksi mestilah orang yang beragama Islam yang patuh pada ajaran Islam..
    ohoi..Islam tu lengkap..sempurna..ko nak cakap hukum yg Allah buat tu ada cacat cela ke?ada kelemahan?bukan dgn hukum hudud semata-mata..bwh hudud ada lg undang2 islam yg lain..hukumannya tidak la melebihi hudud..lgpun hudud hnya utk org Islam..undang2 islam lain bleh dikenakan bg kes 2 ni..jgn la sempit sgt pemikiran..

Hudud adalah hukuman paling selamat..sbb kes yg disabitkan dgn hudud pun hnya kes2 yg besar seperti mencuri,berzina,membunuh dan murtad (kalo xsilap aku ada 5..satu lg xsure)..saksi yg nk dikemukan mestilah memiliki sifat saksi yg adil..kalo xcukup syarat..mmg xleh jatuhkan hudud..tapi bleh jatuhkan dgn hukuman lain spt takzir..dimana hukumannya tidak la melebihi hudud..cth mencuri..kalo xcukup saksi(bg hudud) maka..ia tetap akan dijatuhi hukuman lain kalo ada bukti2 dokumen, forensic dan sbgnya..

Hudud lebih adil kerana konsep.."Tersilap melepaskan org yg bersalah lebih baik daripada tersilap menghukum org yang tidak bersalah"..siapa pun tidak akan dizalimi..ingat senang2 je nk potong tgn org?nk sebat org?nk rejam org?nk bunuh org?tapi kalo sekali tertangkap dan terkena..akan menjadi pengajaran kepada org lain..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 03, 2024 4:40 am