Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Rayquaza
sawi
sleyer
anakberudu
Han_Hin
TJ-Ariff
nakal
11 posters

cam ne nak buang proseser kat heatsink

nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : penolong pegawai perubatan

cam ne nak buang proseser kat heatsink Empty cam ne nak buang proseser kat heatsink

Post by nakal Thu Jun 11, 2009 9:18 am

hai kawan2

aku ada satu masalah nie. kawan aku punya pc semlam aku pegi rumah dia tgk pc dia. terkejut aku bila proseser melekat kat heatsink. dia cakap dia main tarik mcm tue jer sebab nak cuci habuk. nak buang balik proseser tu susah sebab melekat kuat kat heatsink tu dengan terma paste...kawan aku nie pengetahuan ttg pc satu habuk pun takde dia pandai2 jer buat g2.....aku nak tekan ngan skrewdriver mmng sah rosak proseser yang sensitif tue.ada cadangan tak kawan2 yang biasa alami masalah nie
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

cam ne nak buang proseser kat heatsink Empty Re: cam ne nak buang proseser kat heatsink

Post by TJ-Ariff Thu Jun 11, 2009 9:29 am

masukkan kembali proc tu kedalam socket, kemudian pusing heatsink tu kekiri dan kekanan secara perlahan lahan dan hati hati sehingga tertanggal.

wassalam..
    nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

cam ne nak buang proseser kat heatsink Empty Re: cam ne nak buang proseser kat heatsink

Post by nakal Thu Jun 11, 2009 10:20 am

aku dah cuba masukkan kembali ke dalam soketnya tak boleh juga sebab pin untuk ketatkan proseser tue yang halang prosesr dari masuk...dah 3 atau 4 pin bengkok....nak buat cam ne nie manyak fening tolong2
    Han_Hin
    Han_Hin
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main Golf,Bola Tanpa Bola,Main Mata.

Post by Han_Hin Thu Jun 11, 2009 11:04 am

kuat sgt ke lekat tu?kalo tak pusing gune tangan je tp ngan hati2.
    anakberudu
    anakberudu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by anakberudu Thu Jun 11, 2009 12:44 pm

pakai pisau.. kompom buleh sy slalu buat camtu..
    sleyer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sleyer Thu Jun 11, 2009 1:21 pm

jangan pusingkan heatsink time lekat kt mobo ... rosak nanti kaki mobo tu ... .. on kan balik mobo tu ... termal pase akan cair bile panas ... bile rase dah panas shutdown pc .. try sekali lagi
    sawi
    sawi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 202

Post by sawi Thu Jun 11, 2009 5:42 pm

nakal wrote:aku dah cuba masukkan kembali ke dalam soketnya tak boleh juga sebab pin untuk ketatkan proseser tue yang halang prosesr dari masuk...dah 3 atau 4 pin bengkok....nak buat cam ne nie manyak fening tolong2

mula2 nak tau, ni processor apa.
    ada kaki, maknanya ni socket 478 ke bawah la ni kot?
    sama ada pentium 4/3 atau ke bawah.

mula2 tgk dulu2 pin2 yang bengkok.. guna player muncung tirus, betulkan semula dgn hati2/lembut, jgn sampai pin tu terus patah plk.

kemudian baru cuba ikut tips2 kawan2 kat atas, on bagi panas dulu ke

kalau tak berjaya, dapatkan alcohol yg biasa guna utk buat cuci kaset player, cd lens tu, cuba titiskan.
    nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by nakal Thu Jun 11, 2009 11:55 pm

pentium 4 2.66GHZ soket 478.....aku dah cungkil ngn pisau mmng kuat giler termal paste dia....nak on cam ne bro pc..sebab proseser dah tercabut dari mobo ngan heatsink sekali heheh......masalah belum selesai lagi nie....betulkan pin proseser dah ok aku dah dapat..nak buang dari heatsink tak dpt lagi
    Rayquaza
    Rayquaza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surfing Internet

Post by Rayquaza Fri Jun 12, 2009 12:06 am

ko panaskan heatsink ngan api, konfirm dia cair la jangan halankan kat proc, ko cabut dulu kipas dari heatsink amacam? Very Happy
    nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by nakal Fri Jun 12, 2009 8:22 am

aku terpk cara yg bro ray cakap tue.....tapi guna api nanti hitam plak heatsink dia....aku pk punya pk aku tengok bini aku tengah gosok baru haaaa dapat idea.....aku cabut kipas heatsink biat tinggal besi dia jer... pas tu aku letak heatsink tu atas sterika...bukak sampai yang paling panas....dalam 3 minit aku tolak ngan skrewdriver terus terbukak proseser tu....lepas 30 minit apabila semua sejuk...aku pasang balik proseser di mobo dan pasang pasang heatsink semua..alhamdulilah pc kawan aku tu runnning mcm biasa.......taksangka idea spontan menjadi....idea datang dari bro ray punya pandangan.....kawan2 lain yg beria idea terima kasih byk2...ilmu takkan hilang kalau dikongsi malahan akan bertambah lagi ilmu kita semua
    ZZT
    ZZT
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Banking/PC

Post by ZZT Fri Jun 12, 2009 4:38 pm

tak rosakke proseser tu kena panas???
    mycos79
    mycos79
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 48

Post by mycos79 Fri Jun 12, 2009 9:18 pm

nakal wrote:aku terpk cara yg bro ray cakap tue.....tapi guna api nanti hitam plak heatsink dia....aku pk punya pk aku tengok bini aku tengah gosok baru haaaa dapat idea.....aku cabut kipas heatsink biat tinggal besi dia jer... pas tu aku letak heatsink tu atas sterika...bukak sampai yang paling panas....dalam 3 minit aku tolak ngan skrewdriver terus terbukak proseser tu....lepas 30 minit apabila semua sejuk...aku pasang balik proseser di mobo dan pasang pasang heatsink semua..alhamdulilah pc kawan aku tu runnning mcm biasa.......taksangka idea spontan menjadi....idea datang dari bro ray punya pandangan.....kawan2 lain yg beria idea terima kasih byk2...ilmu takkan hilang kalau dikongsi malahan akan bertambah lagi ilmu kita semua

baguslah kreatif ler...aku dulu main congkel dengan pisau jer...terus tercabut Laughing
    neutron
    neutron
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neutron Fri Jun 12, 2009 9:21 pm

aku baru smlm kene mcm ko.. aku kopak dgn pisau je..hehehe.. tp hati2 la.. ko cari pisau yg nipis skt..
    nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by nakal Sat Jun 13, 2009 12:40 am

proseser tak rosak brooo..ok jer....bukan lama kejap jerr panasnya..dah cair paste buang jer tak rasa panas pun proseser tue
    marked
    marked
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 49

Post by marked Wed Jun 17, 2009 12:52 pm

cari screwdriver, cungkil proc tu, tapi jgn cungkil 1 bucu jer, cungkil ke empat2 bucu, aku biasa buat macamtu. cip x rosak, janji jgn bagi kaki patah.. kalau patah, nasib ler.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 10:25 am