Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

rotikering
Crimson Star
mie
snappshooter
apexs
Zex
ashid
kakiss87
ubuntu90
Mr TR
silentfox
akuccputsedut
datuk abu
fansuri
18 posters

JOM UBAH HIDUP...

akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

JOM UBAH HIDUP... - Page 2 Empty Re: JOM UBAH HIDUP...

Post by akuccputsedut Mon Jul 06, 2009 9:22 am

baca sini...----> http://www.zaharuddin.net/content/view/567/95/

sama cam artikel ubuntu tuh...perbincangan .....hahahahhaa,....tak rugi pape pung baca...tambah ilmu...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jul 06, 2009 9:30 am

JOM UBAH HIDUP... - Page 2 3692402120_f43d6da595_o
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 123

Post by ubuntu90 Mon Jul 06, 2009 12:41 pm

dia cakap kene org dlm company ek baru boleh ckp..? aku dlm uptrend punya company dulu. so boleh cakap la kan..??
    tak gitu..? aku join drp 2006-2007. senior la kan kiranya. huhu..

makasih ya ccputsedut.. nape nama ko pelik ek..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jul 06, 2009 12:54 pm

ubuntu90 wrote:dia cakap kene org dlm company ek baru boleh ckp..? aku dlm uptrend punya company dulu. so boleh cakap la kan..??
    tak gitu..? aku join drp 2006-2007. senior la kan kiranya. huhu..

makasih ya ccputsedut.. nape nama ko pelik ek..

bior pelik asal berilmu...hahahhaha...semakin banyak kita belajar makin banyak kita tak tahu...renung-renung kan

laa....hahahaha... ubuntu hang orang uptrend kan..??? so hang sorang jer laa cakap ubuntu...aku takleh cakap sebab

tak join lagi company tuh...aku taip jer laa.....bagi kakiss baca k...owait...!! hahahahaha......
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Mon Jul 06, 2009 8:22 pm

Smile
    dah macam bergaduh la plak ni. since ubuntu and akuccputsedut dah jumpa haluan memasing, so biarlah kakiss dengan haluan dia juga. Kita tak boleh nak paksa orang menerima pendapat kita. Kalo ubuntu and akuccputsedut ragu or was was dengan uptrend, jelasnya, mmg uptrend tak sesuai untuk diorang.

soal kaya, buat apa pon, kalo bersungguh and keep improve, mesti boleh kaya. setuju?
    kalo sistem apa pon sangat sempoi dah boleh mengkayakan orang dengan senang, tak perlu dicanang sana sini. Tentang hukum halal haram, sekali lagi aku nak nasihat, beri penekanan lebih. "uptrend ada sijil halal dari segi produk n sistem.. so tak jadi masalh dah pasal halal haram" , rasanya tak boleh kita nak judge anything secara mutlak dan menyeluruh, even dalam perniagaan yg disahkan halal, masih ada ruang ruang kecil yg kalo diabaikan atau dipandang remeh, boleh bertukar jadi haram. Mungkin, atas sebab ini yg timbul percanggahan pendapat. Apa pun, terpulang pada sesuatu individu.

Tentang piramid or tak, as long dalam satu organisasi, pasti yg di atas lebih "berkuasa" dari bawahan. Selagi ada orang yg buat duit, mesti ada orang yg keluar duit pula. Kalau jual belinya berlangsung dengan baik, adil, takda rungutan dari kedua belah pihak, tak jadi masalah. Tapi bila ramai yg mengadu dan tak puas hati bila berada dalam uptrend, something wrong with that.

apa pun, sesama la kita baiki diri. aku pon tengah mencari arah, dulu sibuk cari peluang buat duit, dah jumpa peluang, aku jadi goyang pulak.. kena mantapkan asas dalam diri dulu.
    kakiss87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by kakiss87 Mon Jul 06, 2009 9:42 pm

sorry kawan2 mungkin aku patut belajar bnyak lagi
    Zex
    Zex
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 120

Post by Zex Mon Jul 06, 2009 9:47 pm

Nak ubah hidup ke??

cari buku ni, beli n fahami betul2..
    link dia
    JOM UBAH HIDUP... - Page 2 PhpThumb_generated_thumbnailjpg

Insyallah kaya dunia akhirat..

p/s: x smestinye MLM leh kaya akhirat, keje biasa leh jadi kaya asalkan slalu ingat pada-Nya, yakin dengan kekuasaan-Nya yang maha pemurah dan Penyayang kepada hamba yang mendekati-Nya. (nak tau dalam lg baca buku tu).

p/s/s: always credit for pheonix n Magnolia. Very Happy
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Tue Jul 07, 2009 12:24 am

Salam..

betul tu zex.. kaya tu tertakluk kepada definis masing2. ada org dpt 3ribu da rasa kaya. ada org dpt 30ribu tak rasa kaya2. semua itu pun melalui baroqah yg ada ketika usaha mndapatknnya..

"uptrend ada sijil halal dari segi produk n sistem.. so tak jadi masalh dah pasal halal haram"

kepada ashid, aku cuma nk betulkan. mereka hanya ada sijil halal utk produk sahaja. tiada penasihat syariah..

terpulang pada masing2. cuma aku harap jgn ada yg jadi mcm aku dulu, kelabu mata dgn duit dan janji2 manis kejayaan.

mcm finix, die tahu dah apa definisi sebetulnya berkenaan hal ini. namun die pun bukan ulama. tapi hujah2 die, masuk akal..

kpd kakiss, maaf sekiranya tuan kecil hati. kami yg berkata2 ni cuma mau saling ingt mengingatkan sahaja. tak lebih daripada tu..

kan tugas seorang muslim utk mengingatkan..

salam...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Tue Jul 07, 2009 9:32 am

errmmm....bagus baca buku cam zex suggest tuh...aku ada banyak gak koleksi...banyak membaca nih bagus juga...so pada kakiss banyak kan lagi membaca...jangan suka redah jer...kaji dulu...kalau bisnes tuh betul2 bagus tak perlu cakap banyak nak yakin kan orang...orang tengok pun diaorang dah yakin terbukti bagus...cam ubuntu cakap laa...kita nih cuma ingatkan saja...sebab nampak macam dah taksub sangat ngan bisnes tuh...kan islam tuh menuntut kesederhanaan dalam semua perkara....hahahhaha...dah buka ceramah lak aku..nih yang malas nak taip nih..ashid cakap pung ada betul nya jugak...mungkin nih jalan yang dipilih kakiss..cam aku cakap sebelum nih laa aku akan sentiasa doakan kejayaan hang kakiss ...hahahahhaha...
    kakiss87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by kakiss87 Wed Jul 08, 2009 11:55 pm

doa jgn tak doa
    apexs
    apexs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 24
    Job/hobbies : ..Jom Men FutsaL..

Post by apexs Mon Aug 17, 2009 11:34 pm

Bukan senang nak senang,
    Bukan Susah nak susah....

Duit bukan segala-galanya,
    Tapi sekarang, segala-galanya perlukan Duit...

Dalam hidup, terkadang kita lebih banyak mendapatkan apa yang tidak kita ingini. Dan ketika kita mendapatkan apa yang kita inginkan, akhirnya, kita tahu bahwa yang kita inginkan kekadang tidak dapat membuat hidup kita menjadi lebih bahagia

Fikir-fikirkan lah dan selamat Beramal..
    snappshooter
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

Post by snappshooter Mon Aug 24, 2009 1:25 pm

sesape kat sini ada yg pernah join kursus MLM yg kna byr RM3000 sbg yuran x?
    kalo ada tlg jwb soalan ni k..
    aku pernah ikut yg RM100 je..

sistem MLM mmg sistem piramid, hatta dlm kehidupan
    kita pun kita gunakan sistem piramid..
    sistem peramid bermksud org bwh mengkayakan org atas kan..
    kita tgk sistem kedai runcit :::
    pembeli mengkayakan penjual,
    penjual mengkayakan pemborong,
    pemborong mengkayakan pembekal,
    pembekal mengkayakan pengilang...
    piramid kan?
    sape plg kaya????

pembeli untung dlm kegunaan barangan je, mksudnye untung sket je..
    tp bg aku, ada sesetgh MLM yang adil..
    setahu yg aku belajar, hanya sistem MLM yg 2 kaki dan xde pangkat je yang halal..
    sistem MLM menjadi haram apabila ada pangkat yg diberikan oleh syarikat..
    bila dah ada pangkat, dah komfirm mereka mengejar pangkat dan bkan nak menolong org bwh..
    so, jd la haram seharamnya..
    sekarang, org yg power dlm MLM mengesyorkan buat MLM yang xde kiraan
    pangkat dan hanya perlu mencari 2 kaki..

dlm pmbljrn aku gak, MLM ada 2 prinsip (yg aku tau la)
    a) yg paling mudah je akan berjalan dan berjaya
    b) tiada pangkat atau award berlebihan utk direbut

Utk pergi ke KL dari Kedah, ada byk cara..
    a) jalan kaki
    b) naik kereta
    c) naik kereta api
    d) naik kapal terbang

kalo nak cepat sampai, of coz org akan pilih naik kapal terbang, tapi kalo
    xcukup duit, akan naik kereta api..
    TAPI.. org xkn pilih jalan kaki sbb payah..

mcm tu la MLM..kalo lebih dr 2 kaki, bek jgn ambik la..
    semua MLM aku dah wat, bermacam bilangan kaki aku dah join,
    n yg plg sng utk jana income walaupun puluhan ringgit je ialah 2 kaki..
    so, lupakan je biz yg ada byk kaki ..
    mcm bisnes ni 4 kaki, anda sudah tertipu dgn org atas..
    bisnes ni xkan berjaya sbb hanya mengkayakan syarikat..
    sistem 2 kaki akan mengkayakan syarikat dan menguntungkan ahli yg join..
    kalo xpecaya, try la buat..
    aku dah buat RAFA, Uptrend, HPA, dan paling terbaru ialah LUXOR..
    sumanya menipu tp aku berjaya gak dapat income balik modal aku..
    tp org bwh aku???jenuh aku menjawab dgn diorg..

pikirla baik2...
    sape yg bleh bangkang kata2 aku ni, silakan la PM aku k..
    aku jrg online, xde masa...nak jwb sini pun xpe, aku akan baca gak nnt,,
    gracias!!
    mie
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 6

Post by mie Thu Sep 24, 2009 7:13 am

amboi dasyat nyer perkataan-perkataan yang hang sampai kan nih...kakiss hang nih muslim ker non-muslim..???btul cakap ubuntu tuh...hang nih taksub sangat nih...mesti hang tak baca apa yang ubuntu bagi tuh...kalau business memang hebat mesti hang jugak dah jadi jutawan atau separuh jutawan...uptrend nih system piramid tak silap aku...kalau nama dah sistem piramid tuh mesti ada yang ditindas dan ada unsur2 penipuan...ini tak diboleh kan...baca ler dalam article yang ubuntu bagi tuh...bagus...boleh jelas kan apa yang tak jelas...aku nak cakap lebih2 pung tak pandai sangat,....tapi takder pung jutawan uptrend nih masuk paper ker majalah...yang selalu aku tengok jutawan RAFA...blogstarz...lagi apa yer mobileincome ker tak salah aku...dapat laptop pas join..yer ker..?? dapat free ker atau kena capai target baru dapat...??? kalau join RAFA pung ada dapat benda2 camni jugak tapi kena laa capai tahap yang diaorang nak..hadiah2 tuh cam pembakar semangat jer...aku ada kawan yang join uptrend dia buat full time keje sampai 28jam tuh pung tak cukup lagi...aku keje 8 jam jer...gaji aku ngan kawan aku nih lebih kurang sama jer malah lebih lagi gaji aku..aku pung ada buat MLM juga takder ler seteruk kawan aku yang uptrend nih..sampai sekarang dia tak jutawan lagi pung dah dekat 3tahun aku rasa...aku tak join uptrend sekarang kewangan dah selesa dah...dia??? still terkejar sana sini cari orang..ingat senang ker buat MLM nih...cakap memang senang...kalau btul ler leh buat duit gila2...aku bagi tempoh setahun jer kat hang kakiss...then aku nak hang masuk paper bagitau hang dah jadi jutawan bagitau sekali nickname hang kakiss...aku doakan kejayaan hang k.....[/quote]

salam..
    saya bukan nak tunjuk pandai atau pandai2..cuma nak share sikit la dengan saudara/i kat sini..
    sblom 2 nak kenalkan diri dulu..
    bleh panggil fahmi@mie..dari penang..
    so nak dijadikan cerita saya tertarik la dengan tread ni dan nak betulkan fakta dan berkongsi dgn akak2 abang2 kat sini..
    uptrend memang ada sijil halal dari JAKIM UNTUK SETIAP SATU PRODUK dia dan sijil pengiktirafan dari PPIM(persatuan pengguna Islam malaysia.)
    bleh search google..
    so uptrend ni memang e-networking berkonsepkan multilevelmarketing(mlm)..
    dan dah nama bisnes mesti la kena buat kerja..kalau jual beger pun kalau dok diam ja mana nak kaya jangan kata 3bulan tapi 3keturunan pun xkaya2..
    so nak tanya juga akak ciput ni dah kaya ke buat RED ISLAND 2?
    kata dah puas hati dengan gaji tapi awat buat red island?
    ehm..
    saya xmemburukan mana2 MLM @ syarikat asalkan ia ada kelulusan dan pengiktirafan halal dia walaupun nasi goreng sepinggan rm6.50..
    satu lagi..
    usahawan2 uptrend ni memng dah banyak masuk paper..
    mungkin saudari ciput ja yang terlepas pandang..
    baru2 ni imam masjid negara pun menyertai uptrend..(tapi saya xpasti nama apa,kalau nak tau bleh saya selidik balik)
    imam masjid negara yang imam 2 join ni kan pula saya ni yang slalu berdosa n jahil..
    so..kalau ni no contact saya 0194564213 (mie) kalau saudari cput nak tau lebih lanjut bleh la kita jumpa..
    insyallah saya sudi berkongsi..(xda niat nak ajak masuk)
    saya pun teringin nak jumpa saudari nak tanya juga kenapa benci sangat kat uptrend..

p/s :bukan niat nak bergaduh tapi nak berkongsi ilmu..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Sep 24, 2009 1:22 pm

mie wrote:
    salam..
    saya bukan nak tunjuk pandai atau pandai2.--->bukan nak tunjuk pandai????errmmm...kalau taknak tunjuk nape nak jumpa aku...???bukan nak tunjuk gak ker..???.cuma nak share sikit la dengan saudara/i kat sini..
    sblom 2 nak kenalkan diri dulu..
    bleh panggil fahmi@mie..dari penang..
    so nak dijadikan cerita saya tertarik la dengan tread ni dan nak betulkan fakta dan berkongsi dgn akak2 abang2 kat sini..
    uptrend memang ada sijil halal dari JAKIM UNTUK SETIAP SATU PRODUK dia dan sijil pengiktirafan dari PPIM(persatuan pengguna Islam malaysia.)---->aku tahu dah nih ashid bagitau kat page 2...tapi ubuntu cakap takder penasihat syariah..
    bleh search google..
    so uptrend ni memang e-networking berkonsepkan multilevelmarketing(mlm)..
    dan dah nama bisnes mesti la kena buat kerja..kalau jual beger pun kalau dok diam ja mana nak kaya jangan kata 3bulan tapi 3keturunan pun xkaya2..
    so nak tanya juga akak ciput ni dah kaya ke buat RED ISLAND 2?--->kaya buat IRC???hehhehehe...nih salah 1 dari MLM yang aku buat sebelum aku jumpa lombong duit lain...yang lebih selesa income nya...
    kata dah puas hati dengan gaji tapi awat buat red island?--->aku buat IRC dah berkurun lama nya sebelum aku berpuas hati dengan income aku sekarang....dah banyak aku join MLM nih..tgk korang teringat zaman kegemilangan aku buat MLM dulu..hihihihihhi...
    ehm..
    saya xmemburukan mana2 MLM @ syarikat asalkan ia ada kelulusan dan pengiktirafan halal dia walaupun nasi goreng sepinggan rm6.50..
    satu lagi..
    usahawan2 uptrend ni memng dah banyak masuk paper..
    mungkin saudari ciput ja yang terlepas pandang..----> mungkin juga tak dinafikan...
    baru2 ni imam masjid negara pun menyertai uptrend..(tapi saya xpasti nama apa,kalau nak tau bleh saya selidik balik)
    imam masjid negara yang imam 2 join ni kan pula saya ni yang slalu berdosa n jahil..--> tak elok cakap camni..imam pun manusia jugak yang tak terlepas dari membuat kesilapan...renung2kan...
    so..kalau ni no contact saya 0194564213 (mie) kalau saudari cput nak tau lebih lanjut bleh la kita jumpa..--->minta maaf saya tak berminat...
    insyallah saya sudi berkongsi..(xda niat nak ajak masuk)-->ayat yang biasa digunakan oleh seorang peniaga MLM aku tau sebab aku pun join banyak MLM hahahahahha
    saya pun teringin nak jumpa saudari nak tanya juga kenapa benci sangat kat uptrend..-->takder 1 pun statement aku yang cakap aku benci uptrend...aku pun buat MLM sama cam korang cuma tuh dulu sekarang aku just teruskan MLM mana yang aku dah join...tak akan join lagi yang terbaru...

p/s :bukan niat nak bergaduh tapi nak berkongsi ilmu..

taknak komen pape laa...semua dah jelas dengan statement ashid dan ubuntu di page 1,2,3 ++ statement aku gak...lagi aku rasa thread nih bukan pasal uptrend pung...cuma ritu kakiss dengan begitu taksub terang kan pasal bekas jutawan uptrend nama amy yang dah tinggalkan uptrend dan buat bisnes baru..aku rasa thread nih pasal bisness baru tuh laa...aku pun dah lupa dah lama dah...hahahahhahaha...anyway cam biasa aku sentiasa doakan kejayaan korang....
    mie
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 6

Post by mie Thu Sep 24, 2009 3:04 pm

awat xdak penasihat syariah pulak..
    boleh call ppim kalau xpercaya ada penasihat syariah..
    anyway..gudluck 2 u 2..
    sumpah xdak niat nak tarik hang..
    xrugi apa2 pun aku..
    cuma geram dengan ayat hang.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Sep 24, 2009 3:26 pm

pesal geram lak..??? aku cakap sehabis baik pe..takder benda laa nak geram...mungkin hang baru lagi sini tak kenal lagik aku n cara aku..tu yang rasa semacam tuh..yang lain semua dah mangli dah kalau aku cakap pape pung...haahhahahhaha.....

takder penasihat syariah bukan aku cakap tapi ubuntu budak uptrend sendirik yang cakap..aku google pung belambak orang komplen uptred takder penasihat syariah..aku nih cuma ingat mengingati....sajer takder kena mengena dengan yang hidup atau mati...
    Crimson Star
    Crimson Star
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 28

Post by Crimson Star Thu Sep 24, 2009 3:42 pm

bende nama MLM ni... kalau jabatan agama islam kata btol pon tapi
    yang join tuh hanya atas dasar nak cari duit dengan join dan cari
    orang.. bukan atas dasar nak cari duit dengan jual produk... jatuh
    meragukan gak.

Mudah kan principle dia...

owh... btw... benda yg duit tak boleh beli ni hati dan perasaan cinta
    jer.

Pasal tu aku tak percaya sangat dengan jabatan-jabatan agama islam ni...
    macam-macam arrangement boleh dibuat nak bagi pass. Mmg dosa diorang tanggung...
    tapi kawan aku pernah ajar aku... kalau kita mampu dan kita ragu pula akan
    sesuatu... elakkan.

Itu yg aku amalkan... dan memang berkat sungguh rezeki aku dapat kereta
    yang aku nak dan sebagainya. Jangan tanya apa yg aku buat... aku taknak
    jawab...

Dan jangan lupa... Uptrend memang banyak buat orang untung.. tetapi banyak
    juga buat orang lain menangis... ini fakta. Siap ada budak UUM yang jadi
    gila kerana MLM ni... tapi dah terlambat... ambil iktibar jer lagi (Phoenixwunin
    cerita pada aku... so tanya dia kalau nak tahu).
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Sep 24, 2009 3:54 pm

hehehehehehe..aku sokong Crimson Star...aku rasa aku tau apa hang buat...hahahhahaha....insyaAllah aku kearah itu jugak...pokok pangkal tepuk dada tanya laa iman...hahahahhaha....
    rotikering
    rotikering
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 52

Post by rotikering Fri Oct 09, 2009 7:33 pm

xder jalan mudah buat duit..
    semua biz ader teknik dan cara untuk berjaya..
    tapi xder shortcut utk kaya..
    so, biarlah income kita sepadan dengan usaha..
    dan yang penting, berkat di sisi agama...
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Fri Oct 09, 2009 9:42 pm

sebenarnya.. usaha itu sangat penting..
    tanpa usaha.. tiada kejayaan..
    kejayaan itu juga harus lah diredhai Tuhan
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Sat Oct 10, 2009 10:15 am

tipu la..
    mana boleh buat duit.
    ngarut tol la..
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Sat Oct 10, 2009 1:43 pm

ubuntu90..?? ape yg tipu..???
    anda dah cuba..?
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : plok bantal bucuk

Post by daniel Thu Oct 22, 2009 12:21 am

memang ngarut pun..... mlm ke ape ke..... aku da banyak g program ke ape ke...
    1 aje aku tanye kat dorang ni... ade lesen amik deposit?
    lesen bnm...diammmm je
    kincing kuat
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Oct 22, 2009 12:11 pm

ha betul tuh Daniel...tuh ler persoalan nya yang selalu org tak dapat jawab tambah yang baru2 join benda MLM nih yang masih fresh lagi tak tahu apa..tapi sembang kencang..bila2 tanya lebih2 skit dah suh aku cuba dulu baru tahu..confirm balik modal 1 ari jer..konon laa...hahahhahaha...

apa2 jer laa..janji aku dah stop buat MLM sekarang....
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Thu Oct 22, 2009 1:26 pm

aku dgr pasal MLM nih dah naik muak sbnrnye....ade yg offer bg insurance free la, vacation free...sume free tapi hampeh.
    dah bersepah2 parents aku masuk satu pun tak jd...so aku amik kesimpulan kat situ aku takmo terlibat langsung dgn biz mcm nih.....

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:29 pm