Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ookai
alternator
kodOk
7 posters

Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker

kodOk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker Empty Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker

Post by kodOk Wed Jun 24, 2009 10:36 am

Salam semua,

Semua orang tahu conficker sedang menganas sekarang nih. Kebanyakkan pc network mengalami permasalahan conficker kat tempat aku. Waktu surfing aku terbaca satu artikel "Mega Test 5 Tools Conficker Network Detection" yang mengatakan dapat menggunakan network monitor untuk melihat bounce penularan virus ini di network. Contohnya, wireshark, Nmap, Retina Network Security Scanner (Conficker Worm), SCS (Simple Conficker Scanner)dan Conficker Detection Tool (MCDT).

Masalah aku, aku tak tahu macam mana nak guna software nih untuk configure benda nih. confused Contoh yang aku dah install wireshark di pc yang aku pakai (Vista business edition). Aku dah godek2, dah surf2, tanya pakcik google.. tapi masih juga tak faham. Ada tak sesiapa yang pernah guna software nih untuk melihat penularan virus ini di network?.

PS : Aku guna windows xp service pack 2 dan vista business edition.
    alternator
    alternator
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : RCE

Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker Empty Re: Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker

Post by alternator Thu Jun 25, 2009 1:08 pm

Mm.. kau nak tengok camne cara virus tu bekerja atau cara nak buang?

Aku just guna WireShark je untuk tgk packet2 yang dihantar oleh virus ni.
    Wireshark ni akan capture packet2 yang sedang transfer dalam rangkaian.

Untuk test, kau kena ambik risiko lah... contoh kalau nak betul2 successful kena matikan antivirus dan firewall yg ada. Infect dalam PC kau sendiri (dalam Virtual PC tak jadi!) tapi jangan risau virus ni tak kacau fail2 kau. Just network je.

Cara nak infect pun ada cara jugak. Paling senang dptkan pendrive yang dah kena infect (ikon drive tu akan bertukar jadi bentuk folder) dan double klik je kat pendrive tu.

Then start capture packet dalam keadaan internet online atau network bersambungan... paling senang network bersambungan lah... tapi pastikan PC yang satu lagi tu pun kena infect virus ni jugak...

Tunggu sehingga virus ni contact each other and see the result...
    kodOk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker Empty Re: Ajar aku menggunakan software wireshark atau nmap untuk mengesan virus conficker

Post by kodOk Fri Jun 26, 2009 9:08 am

Ajar aku.. bounce aku dah berlambak pc kena virus nih. Maksudnya aku tak perlu la infectkan pc technical aku nih dengan virus nih. Install wireshark kat pc yang telah di infected.. lepas tu? apa yang perlu aku buat?

Maaf lambat reply, sibuk gara2 virus nih. Evil or Very Mad
    ookai
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ookai Wed Oct 28, 2009 7:05 pm

alternator wrote:Mm.. kau nak tengok camne cara virus tu bekerja atau cara nak buang?...

aku nak tgk cara virus tu bekerja,cmne dia spread, pe yg dia ubah lam registry n etc.bole ke tgk mcm tu
    hanafeyah
    hanafeyah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PTM

Post by hanafeyah Mon Dec 14, 2009 5:14 pm

wireshark berfungsi untuk snif apa2 packet2 dalam networking sistem..
    so bile kite snift tu jupe packet2 yg di hantar oleh satu host tu dalam jumlah yg besar kepada host2 lain didlm network kemungkinan besar adalah packet2 tu dalah virus....then kite boleh tau host mane yg dh kene efect menyebarkan virus tu....tgk souce n destination, bape besar packet2 yg dihantar oleh sesuatu host...
    ph95
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

Post by ph95 Thu Dec 17, 2009 10:13 am

http://www.freepremiumaccounts.com/?r=834802

http://ezlaptop.com/?r=925361
    OngBok
    OngBok
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pesara JKR

Post by OngBok Fri Dec 18, 2009 10:15 am

nak tanya siit.
    apa yang tak kena dengan topik nie?
    ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Post by ArchNide Fri Dec 18, 2009 10:52 am

salam..
    wireshark adalah program untuk sniffing packet data
    biasanya digunakan untuk h.a.c.k.i.n.g password, username, id, no. acc, wep, wpa n etc
    better ban it En.Ongbong
    reason - strictly no h.a.c.k.i.n.g discussion Smile
    OngBok
    OngBok
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pesara JKR

Post by OngBok Fri Dec 18, 2009 12:05 pm

ok. thanks

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed May 08, 2024 10:28 am