Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

3 posters

Ingin bertanye menjual email

captain_sky
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Ingin bertanye menjual email Empty Ingin bertanye menjual email

Post by captain_sky Sun Jul 12, 2009 1:56 pm

saya nak tanye sikit...boleh x kita jual email orang lain?adakah itu satu kesalahan? sebab aku gune super email spider untuk menangkap email2 orang lain.
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Ingin bertanye menjual email Empty Re: Ingin bertanye menjual email

Post by silentfox Mon Jul 13, 2009 10:34 am

mcm nih...

cara menangkap email tuh pun dah salah...teknik nih puncanya kepada SPAM...iaitu antar email secara rambang tanpa izin tuan punya email...aku ada gak software nih...ada lg kut kat komp aku nih...

sblum aku tahu cara nih dulu mmg ada la email aku yg xleh nak bt apa dah...asyik kena spam jer...so prasaan org yg kena spam ialah sakit ati la...

then ko tuh dah la tangkap cara salah...then ko nak jual lak...bayangkan klu ko jual kat 10 org...dah spuluh org yg berpotensi nak kasi SPAM...so mmg x patut la...

tuh x masuk dr segi agama lagi...aku x reti la sgt nak ckp pasal agama2 nih pasal aku pun kenkadang x ikut jugak secara lurus jalan islam...cuma dr segi logik pun mmg salah....cara amik salah...cara jual tuh betul bayar duit apa...

but klu dah ko amik sumber x betul mmg x betul la jadinya...sedangkan orang yg amik secara betul (subsribe) pun dilarang pass2 email tuh...paham ??

klu ko jenis x kisah sgt pasal bnda2 camni...ko buat je la apa ko suka...aku just bg pandangan dr segi logik n mayb ada unsur2 islamic skit di situh... Laughing
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Tue Jul 14, 2009 3:37 pm

hurm.. banyak lagi menda lain boleh di buat bro.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 6:16 pm