Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Razi_IBM
mael4704
6 posters

nak selamatkan micro office dalam reformat??

mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

nak selamatkan micro office dalam reformat?? Empty nak selamatkan micro office dalam reformat??

Post by mael4704 Wed Feb 25, 2009 12:41 am

soklannye:
    1-boleh kew selamatkan program micr office kalu nak reformat window??
    in case cd tuh dah takdew,
    2-kalu boleh, camner jalanyer n aper yg perlu (software kew)
    thnk lol!
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

nak selamatkan micro office dalam reformat?? Empty Re: nak selamatkan micro office dalam reformat??

Post by Razi_IBM Wed Feb 25, 2009 12:55 am

tak boleh...

pakai je cd lain,janji serial sama.
    kat tenet belambak freeware yang mampu extract serial ms office,tinggal pilih je.

search gugel 'keyfinder',kuar la kang.
    mikicun
    mikicun
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

nak selamatkan micro office dalam reformat?? Empty Re: nak selamatkan micro office dalam reformat??

Post by mikicun Wed Feb 25, 2009 1:34 am

klau reformat.. abis la... reinstall windows guna repair mode boleh...
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Wed Feb 25, 2009 6:33 pm

Razi_IBM wrote:tak boleh...

pakai je cd lain,janji serial sama.
    kat tenet belambak freeware yang mampu extract serial ms office,tinggal pilih je.

search gugel 'keyfinder',kuar la kang.

huhu, maksud bro pakai cd laen tp ms install tuh gune key lamer? cenggituh ea,
    pemahaman kat situ jew, huhu.
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Wed Feb 25, 2009 6:36 pm

mikicun wrote:klau reformat.. abis la... reinstall windows guna repair mode boleh...

huhuu mmg dah leh agak kalu rerformat selesai terus, cm nak repair pown, dah duer tige kali dah. sy repair kai lanun nyer tak menjadi bl nak gune key asal tuh, sirial takleh nak masuk, tuh yg sakit, sumer cd tuh OEM dell nyer n cd compny dlu, tak dapek nak dah nak pinjam lik
    huhuhu
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : pikat burung tino

Post by muraicherang Thu Feb 26, 2009 5:02 pm

Kalau x silap aku.......dlu prnah aku wat prkara ne! Kao format window aje. pas2 instal blk window tu. perhatian!!!!format window aje. Program lain slamat(klu xsilap aku le. dh lama x wat benda ne)nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Thu Feb 26, 2009 5:18 pm

muraicherang wrote:Kalau x silap aku.......dlu prnah aku wat prkara ne! Kao format window aje. pas2 instal blk window tu. perhatian!!!!format window aje. Program lain slamat(klu xsilap aku le. dh lama x wat benda ne)nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird

huhuh magic gak info neh, camne nak wat, sbb lappy ku takder partition laen melaenkan c ni sahaje,huhuhu(dah tersilap beso dl)
    nak creat partion baru hdd dah 90%..kalu tak mungkin boleh kot format c sahaje.
    sakit sakit..
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Thu Feb 26, 2009 5:34 pm

mael4704 wrote:
    muraicherang wrote:Kalau x silap aku.......dlu prnah aku wat prkara ne! Kao format window aje. pas2 instal blk window tu. perhatian!!!!format window aje. Program lain slamat(klu xsilap aku le. dh lama x wat benda ne)nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird

huhuh magic gak info neh, camne nak wat, sbb lappy ku takder partition laen melaenkan c ni sahaje,huhuhu(dah tersilap beso dl)
    nak creat partion baru hdd dah 90%..kalu tak mungkin boleh kot format c sahaje.
    sakit sakit..
    benda ne bkn magic! kao kna amik satu fail dari win98. copy n paste kt kao pnya start-up dsk!nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Thu Feb 26, 2009 5:38 pm

tak faham..
    apa kaitannya?
    maksud ko buat bootable disk guna boot file dari win98(nak fdisk ke?)
    dan apa kaitan semua ni?..huhu..rasa cam hilang arah lak.. Question
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Thu Feb 26, 2009 5:56 pm

maksud aku format aje window tu. tp window aje yg diformatkn. program lain tidak akan disentuh.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Thu Feb 26, 2009 9:03 pm

tak..yang amik file dari win98 tu..
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Fri Feb 27, 2009 12:18 am

....dengan fail tu, barulah boleh format window aje.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalwalksnak selamatkan micro office dalam reformat?? Birdbath3
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Fri Feb 27, 2009 10:16 am

ohh..baru aku faham.tapi kalau format xp takyah lagi guna cara tu(initate install boot guna win98 boot file)sebab media xp sendiri dah bootable .. kecuali nak install selain dari cd.
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Fri Feb 27, 2009 1:50 pm

...Maksud aku, amik file dari win98(yg telah instal kt pc,) pc yg menggunakan window 98! bukan window me, bukan window xp dan bukan window? entah ape window lagi! Yang ne kau kena cari rakan yang menggunakan window 98! Lepas tu on dia punya pc, pergi ke local disk c dan buka folder window. kt dalam sub folder window tu(yang ne aku lupa nama sub folder) copy satu file dan paste kt kita punya start-up floppy disk(bkn cd) gunakn sebagai bootable. bila dh boot kau tulis file tu ngan partition c. nanti dia akan tanya kau nak format apa. nk format A ke, B ke C ke atau apa. kalau kau nk window, kau tulis window aje. yg ne makan masa dkt 1 jam. dh siap instal balik win xp tadi.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalwalksnak selamatkan micro office dalam reformat?? Birdbath3
    ps: kau pm kt aku. nanti aku hantar file tu!(kena buka nota balik)
    muahaha
    muahaha
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 166
    Job/hobbies : Tido dan merosakkan pc aku sendiri..muahaha...

Post by muahaha Fri Feb 27, 2009 7:26 pm

x blh back up aje dulu ke????
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Fri Feb 27, 2009 9:57 pm

muraicherang wrote:...Maksud aku, amik file dari win98(yg telah instal kt pc,) pc yg menggunakan window 98! bukan window me, bukan window xp dan bukan window? entah ape window lagi! Yang ne kau kena cari rakan yang menggunakan window 98! Lepas tu on dia punya pc, pergi ke local disk c dan buka folder window. kt dalam sub folder window tu(yang ne aku lupa nama sub folder) copy satu file dan paste kt kita punya start-up floppy disk(bkn cd) gunakn sebagai bootable. bila dh boot kau tulis file tu ngan partition c. nanti dia akan tanya kau nak format apa. nk format A ke, B ke C ke atau apa. kalau kau nk window, kau tulis window aje. yg ne makan masa dkt 1 jam. dh siap instal balik win xp tadi.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalwalksnak selamatkan micro office dalam reformat?? Birdbath3
    ps: kau pm kt aku. nanti aku hantar file tu!(kena buka nota balik)

siriusly aku jd blur bro,tp paham gak la sesikit,bukan mainan magic yg aku cakap kan tuh, sekadar satu info br dan cukup baik aku dengar.
    berbalik pade persoalan asal, maksud bro paste file tuh dalam hdd arr(sartup flopi disk)??
    besar ke file tuh, kalu tak besar bro leh emailkan kat saye, n bg care camner nak wat , rasernye kalu care tuh bro bleh letak kat forum neh, sbb ramai yg leh kongsi.
    email sy mael4704[at]yahoo[dot]com. thnk 4 ur help, n kalu file tuh beso thn payah nak email, bro bg tau name file nanti cy cb cari, thnk again.
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Sat Feb 28, 2009 12:27 am

muahaha wrote:x blh back up aje dulu ke????
    tentang back up aku x tau. xpnah buat. ok nama failtu "DELTREE". Amik n paste kt floppy A(start-up) Pas2 gunakan sbagai bootable. Dh start,
    1. tulis deltree c:/
    2. akan kluar fail-dia akan tnya mana fail yg kau nak sapu(yg ne kau lebih arif) coz aku tak reti omputih!
    3. mana fail yang kau nak sapu-yes
    4. mana fail yg sayang-no
    ATAU
    utk paling cepat:-
    tulis deltree c:/windows
    MAKA
    dia akan sapu window aje.
    program lain n my dokument x akan diusik. Di masa ni kau boleh g mana2 kau suka dulu. nk main bola ke atau apa2....... memakan masa dkat 1 jam.(lama wooo......) dh siap instal balik window. Pas2 dh bleh guna pun.
    ps: dh bnyk kali aku buat, tp kt komp aku aje

nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalwalksnak selamatkan micro office dalam reformat?? Birdbath3
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Sat Feb 28, 2009 12:38 am

wowowowow...mana boleh buat camtu,kalau ada sesetengah program yang install libary/dll kat system32?tak ke nyaye tu..
    mungkin program dalam pc ko takde dependecies(camne cara eja ek?),sumer standalone.

kalau program yang ada guna registry?
    takyah jauh2,- half life je,simpan cdkey kat registry.

kalau buat camtu,pc tu berisiko tinggi menerima penyakit kat bahagian ni:
    -registry
    -system32
    -directx
    -internet explorer
    -driver
    -codec

..dan macam2 lagi.
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Sat Feb 28, 2009 12:58 am

muraicherang wrote:
    Spoiler:
    key bro, saye dah paham dah, kire file tuh lebih kurang cam licquit paper arr..name pown DELTREE(adek beradek deelet).
    yg masih blur terus nih kat floppy A(start-up) <<--- aku takperasan makhluk tuh duk maner..aku neh bute sket komp neh..
    thnk 4 ur advice.
    btw:- file selamat sampai dalam email- tq

Razi_IBM wrote:
    Spoiler:

hah yg neh pown aku terpk gak kalu window aku habis sapu, kan kew sumer yg bro cakap tuh ilang???

Last edited by mael4704 on Sat Feb 28, 2009 1:05 am; edited 1 time in total
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Sat Feb 28, 2009 1:02 am

xtau pulak aku! tp yg aku buat dulu xde apa2 pun pnyakit kt c2. mungkin blum masa kot? itu aje cara yg aku tau.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Sat Feb 28, 2009 1:11 am

muraicherang wrote:xtau pulak aku! tp yg aku buat dulu xde apa2 pun pnyakit kt c2. mungkin blum masa kot? itu aje cara yg aku tau.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Cardinalstandsnak selamatkan micro office dalam reformat?? 3dbird
    takper bro, sekurangnyer kat cn kite sesamer blaja...n kongsi ilmu,yg maner salah sesamer betulkan.
    tuk pertanyaan- sy dah donlot file yg bro bg dan bersaiz 18.6kb but dalam attch yg email bro bg 19kb.
    just nak kepastian file yg bro kasi up tuh size berape, nak kelakan ader yg korep jew maser sy download
    dan persoalan tuh tak terjawab bro..floppy A(start-up)
    jangan bro cakap disket sudah arr atau yg bro maksudkan past kat usb thn gunekan usb tuh sbg bootable.
    cenggituh...sry, mmg tahyam pekak nak memahamkan kat situ,sy bleh boot dr c jew sbb takder partition laen yg laen boot dr cd or usb..

Last edited by mael4704 on Sat Feb 28, 2009 1:23 am; edited 1 time in total
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Sat Feb 28, 2009 1:17 am

mksud aku kt disket yg kita gunakan sebagai bootable mgantikan cd ataupon hd. yg lepas2 hanya window aje yg dia sapu. mana2 program yang install libary/dll kat system32, registry, driver, ie dll dia tk usik. bila kita instal window balik, dia kluarkan balik. itulah apa yg aku slalu buat bila pc aku prob. aku x reti nk gunakan back-up!nak selamatkan micro office dalam reformat?? Msnmikuru3wl1
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Sat Feb 28, 2009 1:22 am

memang disket. tapi disket start-up. kita paste deltree brsama dgn nya.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Msnmikuru3wl1ps: memang 18.6
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Sat Feb 28, 2009 1:26 am

muraicherang wrote:memang disket. tapi disket start-up. kita paste deltree brsama dgn nya.nak selamatkan micro office dalam reformat?? Msnmikuru3wl1ps: memang 18.6
    sry bro aku teredit n post bro lak masuk
    aduyai skali desket spt yg ku sangke ke...bro,masalah neh kat lappy, maner nak carik lubang disket.. What a Face What a Face
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muraicherang Sat Feb 28, 2009 1:27 am

mael guna pc atau laptop?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 06, 2024 6:43 pm