Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

the_ultimatez_najman
azimMLM
akuccputsedut
insani
silentfox
reincarnation
10 posters

tetiba menang pulok...check it pls..

reincarnation
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 5

tetiba menang pulok...check it pls.. Empty tetiba menang pulok...check it pls..

Post by reincarnation Fri Jul 17, 2009 8:38 pm

asl`kum....kwn2..mcmni citer, aku tiba2 dpt email daripada national online sweepstakes awards program..dia bgtau aku menang duit £850,000.00 Britain Pounds, 4 HP Laptops,a company T-shirt and Face cap..tp nk tau jgk leh caya ke benda ni...atau memang betul2 program nih..dia suh aku cntck claims officer dia..kt email tu jgk dia ada bagi refereance no, ticket number. klu kawan leg tlg pastikan adakah benda ni betul atau x...klu ler betul2 menang aku bg percent,..hehehe...banyak nih duit nih...hehe, ni kt bwh email yg aku dapat..tp no reference n ticket no tu aku hiddenkn k ...tlg ler sape2 yg pakar dlm bab ni samaada ini adakah penipuan atau tidak..almaklumlah aku x berapa cerdik dalam bab nih....klu tul2 menang aku janji akan bagi percent punya..!!!!!

Reference No.: xxxx
    Ticket number:xxxxxxxxxxxxx
    Amount Won: £850,000.00

You have won £850,000.00 Britain Pounds, 4 HP Laptops,
    a company T-shirt and Face cap in the National Online Sweeps email
    Raffle No.: xxx/xxx/xxxx/xx and Ticket Number: xxxxxxxxxx in our
    online sweepstakes award program.
    please contact Claims Officer on the email with the claims requirement listed below;
    Claims Officer: Frank Arthur
    E-mail: uknlclaimsunit@nl.rogers.com
    Tel: +4470359 90876
    Claims Requirements:
    1.Full Name:
    2.Home Address:
    3.Age:
    4.Gender:
    5.Tel:
    6.Occupation:
    7.Country Of Residence:
    8.Nationality:
    Congratulations once more from all members and staff of this program.
    Sincerely,
    Larry Logan

Email correspondence to and from this address is subject to public records requests pursuant to the North Carolina Public Records Law, resulting in monitoring and potential disclosure of this message to third parties.

In compliance with federal law, Charlotte-Mecklenburg Schools administers all education programs, employment activities and admissions without discrimination against any person on the basis of gender, race, color, religion, national origin, age or disability.
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

tetiba menang pulok...check it pls.. Empty Re: tetiba menang pulok...check it pls..

Post by silentfox Fri Jul 17, 2009 8:53 pm

AWAS !! INI ADALAH SCAM !! PENIPUAN !!

nih la taktik2 sindiket2 yg slalu duk perdaya orang ramai...kalau ko follow dia punya flow...last2 skali...

dia akan mintak ko masukkan sejumlah WANG baru leh dapat hadiah tuh...aku pernah follow dulu skali...dia siap call aku tuh...mat salleh ckp...

dia akan bagi alasan la...antaranya...kastam x lepas...nak bayar penghantaran la...mcm2 la...aku pernah ckp masa dia call...hantar dulu then after i get money i'll pay u half...

dia ckp xleh...haha...aku offer dia setengah juta...dia xnak...dia mintak usd10k jer...last2 dia fed up ngn aku...

nih aku bagitau punca2 ko dpt email nih...

email ko dah kena SPAM !!
    ada ko taruk email ko kat mana2 tempat? contohnya ko post kat forum ke...kat frenster punya tmpat chat ker...kat mana2 je la...yg boleh dijadikan tmpt untuk org korek email...kat yahoo groups slalu kena...hati2...

klu ko nak letak email...
    guna format nih...

namaid[at]yahoo[dot]com

atau apa2 je la ko nak letak kat tempat tuh...supaya ko jangam guna @ ....
    simbol nih la spider bot spam duk korek n detetct sebagai email...
    mayb ada silap dlm penerangan aku...

but almost konsep dia true!

so abaikan la email2 mcm nih lain kali...xde orang nak bagi ko duit byk tuh free...haha!

klu aku x silap...lepas nih byk lagi email2 mcm nih akan menyusul dlm akaun ko...padan muka ko...haha!
    insani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

tetiba menang pulok...check it pls.. Empty Re: tetiba menang pulok...check it pls..

Post by insani Fri Jul 17, 2009 8:59 pm

tipu je bende ni, aku dulu dapat, buat don no je,...kang nanti die kebas duit dalma bank ko kan ....ade dah keluar kat tv, newspaper pembohongan ni
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jul 17, 2009 10:02 pm

ni scam laa...aku pung dah pernah ikut step dia..last sekali dia minta suh masuk kan duit dulu..pastu baru dia

bagi duit banyak tuh..aku dulu dapat email dari microsoft kata aku menang survey..dah ler aku baru jer buat

survey ngan microsoft aku ingat betul laa...tu akulayan tuh..sekali dia suh masuk kat duit kat dia..aku pung apa

lagi copy ayat pertama dia kat email tuh paste kat pakcik google nah scam kuar belambak orang ngadu kat

forum...jangan percaya benda gini tipu jer...
    azimMLM
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 13

Post by azimMLM Thu Jul 30, 2009 10:59 pm

scambeg! hehehehEHEHehehe...... tapi boleh kalau rasa nak majukan penguasaan bahasa inggeris boleh juga. tunggu omputih tu call kemudian buat2 bersembang tapi sebenarnya nak belajar bahasa inggeris.
    the_ultimatez_najman
    the_ultimatez_najman
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : Pc,Pc,Pc

Post by the_ultimatez_najman Thu Jul 30, 2009 11:22 pm

wakaka....x kan ko x pelik..ko x wat aper2 tetiba mng...wakakka
    Kecik-88
    Kecik-88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : mencari sesuatu yang baru dan unik

Post by Kecik-88 Wed Oct 14, 2009 1:01 am

reincarnation wrote:
    Claims Requirements:
    1.Full Name:
    2.Home Address:
    3.Age:
    4.Gender:
    5.Tel:
    6.Occupation:
    7.Country Of Residence:
    8.Nationality:

JANGAN DILAYAN SANGAT EMAIL CAMNIE
    SPAMMMMM...

adakah ko sedar bahawa kat bahagian claims requirement tue die orang suruh buh detail/butir diri ko..??
    nie adalah salah satu ciri hacking....menggunakan social engineering..
    dengan menggunakan information yg diberi oleh ko mereka akan buat try and error pada akaun email ko iaitu test setiap password...menggunakan nama, tel, tarikh lahir, pet, spouse, child name,I/C number dan lain-lain lagi.

so jangan diberi sebarang info pun....nanti email/paypal/myspace/facebook/rapidshare dan lain2 akaun senang-senang je dieorang hack dan menggunakan akaun ko untuk buat masalah..

tue je yg dapat aku kasi tau....
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Post by ~Strip Cake~ Wed Oct 14, 2009 2:45 am

penipuan tue..aku pon byk kali gak kena...

kalu ko boring ko follow jek flow dia,nanti mat@minah salleh call ko..ko ayat la minah salleh tue..mane tau dpt bt awek...kalu laki ko lyn jgk bt abis bil tepon dia..wakakak..best oo ilang boring Twisted Evil
    joehari
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 12

Post by joehari Thu Nov 12, 2009 4:09 am

bukan mat saleh....tapi awang hitam a.k.a negro busted....kakak angkat aku kena lagi dasat....kununnya mat saleh ni ejas kakak aku dalam tagged...kasi gambaq ngan family dia la...tiap2 ari kol sampai kakak aku jatuh cinta....kakak aku ni pun bengong sepasai....mudah percaya....pastu dia mintak alamat kat kakak aku,dia pos duit USD 20K,cincin+laptop dan bunga ros....apa lagi melompat la kakak aku yg biol ni....tetiba dapat kol suruh bayar duit VAT,kastam dll dalam 10K...sebab barang tu tersangkut kat kastam. kakak aku ni punya la cerdik pi bagi bulat2 tanpa gtau aku....yg lawaknya bank in kat acc number org malaysia,pompuan...bukan atas nama kompeni....lastly mat saleh(negro) kemana...duit kemana....pastu aku la bawak gi repot....takut la kunun....dalam dok tunggu dia kena soal siasat hanpon aku tertinggal kat balai polis....dah la tunggu dia sepasai....pastu henpon hilang plak...sial sungguh badi kakak aku nih....lastly dia plak dok menanggung hutang sebab pinjam duit untuk kasi duit kat negro tuh....so aku memang anti ngan negro busted....negro yg ada kat KL bukan nak study....tapi nak tipu org....nak lubang dll.....lepas diorang dapat apa lagi? chaloo la.....kalau aku jd PM jangan arap negro bleh study kat malaysia....aku halau semua.....pi study kat tempat lain!
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Wed Nov 25, 2009 2:28 am

Hui. Terang benderang email yg TS dapat tu adalah scam.
    Terjawab sudah kemusykilan TS mengenai email tu berdasarkan post2 di atas.
    Diharap lepas ni tak ada lagi forumer Putera yang tertanya-tanya pasal email yang sedemikian.
    Ingat, Jangan beri apa-apa maklumat peribadi kepada orang yang tidak dikenali!

Dengan itu:
    Topik dikunci kerana telah / dianggap selesai.
    -11?-

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:30 pm