Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

4 posters

Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA??

wandi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA?? Empty Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA??

Post by wandi Mon Jul 27, 2009 1:06 am

slm sejahtera forumer semua..

01.nak tanya, macam mana nak disable HSDPA untuk modem Huawei E156G?? maksudnya saya cuma nak max speed 3G 384Kbps dan bukanya HSDPA 3.6Mbps..

02.dan di mana nak cari firmware untuk modem ni dan bagaimana cara nak flash firmware..

reason untuk soalan pertama;
    coz area tmpt saya ni HSDPA tak kuat sgt..masalah timbul masa download signal bertukar2 WCDMA dan HSDPA..so download tak complete..tp bila guna handphone 3G semua lancar..

k, thanks..
    hueco_mundo
    hueco_mundo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA?? Empty Re: Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA??

Post by hueco_mundo Mon Jul 27, 2009 1:23 am

rasanya modem ada option untuk wat default samada nak 3g ataupun 3.5g. cuba x-plore modem 2...
    firmware? blh ke nak flas fw modem nie...?
    ScareCreW
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 357

Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA?? Empty Re: Huawei E156G, mcm mana nak disable HSDPA??

Post by ScareCreW Mon Jul 27, 2009 2:10 pm

bro awak guna broadband apa ? kalau celcom D68 memang umts 384kbps saja.

pasal modem tu memang tak boleh lock UMTS atau HSDPA.
    wandi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by wandi Mon Jul 27, 2009 5:35 pm

o i c..ya guna 384kbps..tp modem tu pandai tukar2 pula ke hsdpa..pasal tu nak cari jalan biar je line aku masuk 3g je..coz bila download selalu tak complete..tp bila guna hp sbg modem pula semua ok..ada idea lain tak?? ada tak jual modem yg tak support hsdpa?? huhuhu
    wanjihan
    wanjihan
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Tenet jer....

Post by wanjihan Mon Jul 27, 2009 10:26 pm

pakai la IDM jer tuk download.. kt tmpt aku pun sm mcm ko, kejap dpt hsdpa, kejap dpt 3g... tp ok jer bila download. kdg2 bila dpt hsdpa.. speed download mencecah 300kbps..
    wandi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by wandi Tue Jul 28, 2009 7:45 am

aku memang guna IDM..sama jg..itu yg heran tu..tp bila guna idm & modem usb tu, download akan terhenti..tp bila aku guna hp aku tu, bole pulak sambung download yg terhenti tu..mcm jg bila update bitdefender kadang2 kalau guna usb modem tu kadang2 update tak complete jd mcm biasa la aku sambung guna phone..ini yg aku geram ni..modem tak boleh harap..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Apr 28, 2024 1:57 am