Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

macam mana dengan yang ini?????``

dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

macam mana dengan yang ini?????`` Empty macam mana dengan yang ini?????``

Post by dzuhri1234 Tue Jul 28, 2009 1:11 pm

okey lah..mungkin korang bertekak utk cari tau mana yang betul n mana yang tipu right???
    now korang nk wat per smpi bertekak mcm tu sekali...adelah saya teraca kat ruangan bisnes......bertekak mempertahankan apa yg diiklankan adalh betul...
    mmg betol lah kita ada hak utk tahu and x nk rugi...but,kte x kan tau selagi x mencuba...
    mcm saya,saya akan cuba segalanya yg baru..tp saya masih belom sanggup mencuba yg berisiko tinggi contohnya melabur atau mengeluarkan modal...
    x semua survey yg dijalankan adalah betol n x semua survey yg dibuat adalah x btl....
    bergantung la keyakinan korg nk buat mende tu...
    saya rasa x perlu la korg nk kondem kan org yg buat iklan tu..saya bukan dari mana2 pihak.tp korg semua pnah jugak kan mengiklankan sesuatu?ape perasaan korg kalo kutukan yg kog dapat?

Ok..kalo korg x nk menanggung risiko,saya sarankan korang try mende nih...
    mungkin ade yang tak percaya jugakkan???tp x per...terpulang la pada korng nnk mencuba ke tak kan??
    saya cuma mencadangkan.

saya bg penerangan sikit tentang ni...saya bg tahu ape yg saya tahu je lah..
    bende ni menggunakan sistem surf n leave....
    korang boleh birkan on jer utk iklan tu terus berjalan...korg bleh buat kerje lain pun...x yah nk kuar duit....x yah nk g bank in duit...x yah nk modal la ape lar...cume internet jer.....sambil2 korang surfing kat ois tu,kat fakulti tu..kat kolej tu,ape la salah nyer korangbiar bende ni on...duit pun jalan...tp nk tau lebih lanjut...baca sendiri lah kat web die nih...

[url=http://]kk[/url]

Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Harap maklum.
    -11?-

Last edited by ??????????? on Wed Dec 16, 2009 5:52 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : sajer jer)
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 74

macam mana dengan yang ini?????`` Empty Re: macam mana dengan yang ini?????``

Post by Joker Wed Jul 29, 2009 11:52 am

masa nak cash duit out mesti tak boleh kan?? Smile
    dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

macam mana dengan yang ini?????`` Empty joker....joker...btl2 joker la ko nih...

Post by dzuhri1234 Wed Jul 29, 2009 10:21 pm

ko ske kondem org len kan joker????ttg cash out tu pakai paypal lar....aku pun blom try cash out lagi...mcm ner tau bleh x bleh...ko nk tau ko try lar join skali...baru nnt ko tau cukup 15 ari bulan die masukkan kt paypal or tak...n satu lg...mende ni free jer...sukati ko lar nk mencuba x nk...nk tu kesahihannya...kte kene buat eksperimen dulu...x rugi mencuba...kalo stakat nk su org lken yg buat eksperimen then kte yg untung dari eksperimen org tu nk wt per...???ibarat mkn hasil org lain...ape salah mencuba bende yg free..bukan suh ko byr pun...just join jer..x de effect duit ko sesen pon...nk kata effect masa..mende ni ko leh buat ble2 jer...time k nk wat keje pun leh..ko just biar on jer...x rugi aper2 pun....

p/s:joker...aku baca post reply ko dr topic lainkan macam nk kondem org jer ko tau tak??ko pikir la sendiri...org lain pun nak cri mkn...bukan masalh tipu or else...tp sekadar mencuba...ni lah org melayu...x penahnk cube walaupun mende yg berisiko...x leh langsung nk tanggung risiko sikit..pikirlah joker...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Thu Jul 30, 2009 1:48 am

Assalamualaikum.

Hm.
    Ko jangan nak salahkan Joker je, meh salahkan aku sekali sebab aku nak kondem ko ni.

1. Dah tahun 2009 pun masih ada orang Melayu yang percaya benda macam ni?
    2. Memang bukan soal tipu tak tipu, tapi kalau orang tu cerdik dia tak akan biarkan dirinya terus ditipu dengan kata-kata "ini bukan soal tipu tak tipu".
    3. Benda tak perlu cuba pun ko dah tahu apa keputusannya. Duit tak masuk, duit elektrik ko kena bayar sebab on komputer konon2nya nak biar duit masuk.
    Contoh lain la aku bagi, ko kat atas bangunan, tingkat 88, ko dah tahu kalau ko terjun ko akan mati. Tapi disebabkan ada seseorang ajak ko terjun dengan dia. Dia kata ko tak akan mati punya, cubalah. Then ko kata dia tipu. Dia pun jawab "ini bukan soal tipu tak tipu", "itu lah orang Melayu, tak pernah nak cube walaupun benda yang berisiko, takleh langsung nak tanggung risiko sikit". Adakah ko akan teruskan "mengambil risiko" tersebut?

Dah la oi, sedarlah wahai budak Melayu, orang-rang Melayu lain semua dah sedar perkara ni dan tak mahu ditipu lagi.
    Ko jer yang baru first time cuba, dan ajak mereka untuk terus ditipu walaupun mereka dah keluar dari zon penipuan tersebut.

Ok, silakan buat benda tu.
    Nanti cukup SEBULAN ko kena buktikan apa hasil yang ko dapat.

Kalau ko ada dapat hasil, ko boleh gelakkan kitorang.
    Kalau ko tak dapat hasil, bersedia la ko untuk kena gelak.
    DAN, kalau ko tak buktikan apa hasil yang ko dapat lepas SEBULAN tu (seperti meninggalkan topik ini / forum ini), bersedia juga untuk ko kena gelak.

Huh, ohyer, TS dan topik ni sesuai masuk FailBlog.
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Thu Jul 30, 2009 7:01 am

ni la orang melayu.. suka kondem.. suka bertekak.. suka gelak.
    benda free, amik la. Tak dapat, baru la mengamuk Very Happy
    Ingat takde ke orang nak bagi duit free buta buta camtu? mesti la ada.
    Apa sebab lak kita nak kena ikut arahan dia? dia buat untung atas kita ke? Lantaklah.. buat apa nak fikir jauh jauh.. ikut ja la.. benda FREE. Kalo tak bayar pon, tak rugi, menda free, nanti ada lagi menda baru, join ja la.. menda free. tu la korang.. bila nak maju.. hai.. melayu melayu.. aku pon melayu
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Joker Thu Jul 30, 2009 10:05 am

dzuhri1234 wrote:ko ske kondem org len kan joker????ttg cash out tu pakai paypal lar....aku pun blom try cash out lagi...mcm ner tau bleh x bleh...ko nk tau ko try lar join skali...baru nnt ko tau cukup 15 ari bulan die masukkan kt paypal or tak...n satu lg...mende ni free jer...sukati ko lar nk mencuba x nk...nk tu kesahihannya...kte kene buat eksperimen dulu...x rugi mencuba...kalo stakat nk su org lken yg buat eksperimen then kte yg untung dari eksperimen org tu nk wt per...???ibarat mkn hasil org lain...ape salah mencuba bende yg free..bukan suh ko byr pun...just join jer..x de effect duit ko sesen pon...nk kata effect masa..mende ni ko leh buat ble2 jer...time k nk wat keje pun leh..ko just biar on jer...x rugi aper2 pun....

p/s:joker...aku baca post reply ko dr topic lainkan macam nk kondem org jer ko tau tak??ko pikir la sendiri...org lain pun nak cri mkn...bukan masalh tipu or else...tp sekadar mencuba...ni lah org melayu...x penahnk cube walaupun mende yg berisiko...x leh langsung nk tanggung risiko sikit..pikirlah joker...

Amboi dia retaliate. Aku bertanya dia tibai aku. Meh aku jawabkan:

1) Pertama-tama sekali. Cash out pakai PayPal?? Ko nak tahu tak apa jadi kat ko kalau PayPal finds out ko nyer duit tu datang dari SurfJunky?? Ko punya akaun akan kena freeze. Sure... boleh buat kalau nak. But potential freeze tuh 75% la. Member aku buat Abunza dah kena... USD 10,000 burn mcm tu jer.

PayPal and Google Checkout tak support quick rich program mcm ni. Surfing ke.. survey ke.. blablubli apa-apa la. Ada dlm policy mereka. Sbb tu isabelmarco bayar guna payment processor lain.

Tetiba Surfjunky guna PayPal??

2) Modus operandi simple. Selalunya diorang letak cap limit bahawa ko kena earn sekian2 untuk cash out. Let say for example, $50. Bila ko dah earn $49 camtuh... tiba2 ko akan diberitahu bahawa ko ada langgar policy lah. Ko ada buat sesuatu yg membuatkan payment ko delay lah. For example survey.. bila dah cecah $49 tetiba dah tak ada survey baru untuk dibuat. Menarik x??

Dlm hal ni kalau ko berkeras nak promote disini... kemukakan bukti ko dah earn duit. X de sapa akan bertindak kacau periuk nasi ko lepas tuh... kecuali moderators kalau mereka nak.

3) Did I mention moderators?? In case ko tak tahu... forum Putera lama melarang keras referral link dlm post. Referral link hanya boleh dibuat jika:

-Reader dlm thread tuh sendiri yg request nakkan referral link ko atau,
    -Ko taruk dalam signature ko.

Link yg ko taruk di atas tuh.. obviously adalah referral link. Tgk pun tahu. Come on la brader.
    Ko bising nak buat bisnes... referral link pun dah poyo. Camner nak buat bisnes??

Beli la domain name dan buat redirect kalau ko serius. Mcm ni:

http://wealthy-affiliate-coaching.com/ --> ko teka.. tu referral link or what?

Atau habis busuk pon buat simple redirect PHP dlm ko nyer post pon dah memadai.. mcm ni:

http://improcoaching.com/goto/Wealthy_Affiliate/60/1

Pun dah ok. Mod tak bising.

Main point is.. ko nak promote biz ni kat sini tanpa ganguan.. buktikan dulu yg surfjunky betul2 bayar duit kat ko.
    Others won't mind untuk join ko afterwards.

*Oh.. as a side note... surfjunky mmg ada reputasi buruk dlm list aku. Ko mungkin nak consider change ke program lain Wink
    dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by dzuhri1234 Thu Jul 30, 2009 12:38 pm

??????????? wrote:Assalamualaikum.

Hm.
    Ko jangan nak salahkan Joker je, meh salahkan aku sekali sebab aku nak kondem ko ni.

1. Dah tahun 2009 pun masih ada orang Melayu yang percaya benda macam ni?
    2. Memang bukan soal tipu tak tipu, tapi kalau orang tu cerdik dia tak akan biarkan dirinya terus ditipu dengan kata-kata "ini bukan soal tipu tak tipu".
    3. Benda tak perlu cuba pun ko dah tahu apa keputusannya. Duit tak masuk, duit elektrik ko kena bayar sebab on komputer konon2nya nak biar duit masuk.
    Contoh lain la aku bagi, ko kat atas

.

wslm ye ahli yg???????????????.....ko ni kan...nak kata bodoh mcm pandai...ayat bebunga-bunga...nk kata pandai..hermmm x tau la cik...
    woi ko dah tau terjun bangunan tu tingkat 88 dah sure la naye...kalo org ckp terjun x mati pun ko dah tau tipu kan...
    nk di compare dgn mende nih...aku rase kalo ko try...x mati kan???sekurang-kurangnyer mencuba...kalo ko kate kene bayar sebab on komputer tu pun ko nk berkira mende sikit...bukan aku suh ko on komputer semata- nk biar iklan tu bjalan...bangang ke ape???ko paham bahasa melayu x???aku cakap...sambil2 ko nk surf internet..ko on lar...ngok kko nk biar computer on semata-mata nk wt cm tu...aku pun x moh...
    yg ko ckp dah tahun 2009 masih ade org melayu percaya mende macm ni...ko tau x sebab ape????
    sebab org melayu nk berjaya...ko ckp mcm tu ,m ungkin sebab ade segolongan org melayu yg percaya mende nih....ko nk tau sbb ape????
    sebabnyer dorang nk mencuba sesuatu yg baru...sesuatu yg bleh dimanfaatkan dgn IT nih.
    bukan mcm ape yg ko ckp...on komputer utk biar duit masuk??????
    itu pemalas namanyer...
    mcm ko r kot..huhuhuh
    2 mmg bukan soal tipu x tipu,kalo org tu cerdik...die akan uji kaji dulu mende yg org lain kata tipu...kalo x diuji...x tau la tipu or btlnyer...mcm yg aku ckp kat joker...mende nih kene wat eksperimen dulu.yg org cakap tipu x tipu tu sbg hypotesis jer...bler ko dah success wt eksperimen ttg nih...baru la ko tau conclusion nyer...paham encik yg ??????????.kalo x paham...g primary school blk.
    1 more thing,ko dah matang...kan???ko tau beze baik n buruk...pandai dan bodoh...memerhati n menganalisa kan???
    so ko pikir lah sendiri....

n last one....kte mencari org utk join nih adalah sbg catalyst utk bisnes ni jer...bukan nk bawak dorg kne tipu skali...ko kene paham tu yek ?????????
    dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by dzuhri1234 Thu Jul 30, 2009 1:22 pm

Joker wrote:

Amboi dia retaliate. Aku bertanya dia tibai aku. Meh aku jawabkan:

1) Pertama-tama sekali. Cash out pakai PayPal?? Ko nak tahu tak apa jadi kat ko kalau PayPal finds out ko nyer duit tu datang dari SurfJunky?? Ko punya akaun akan kena freeze. Sure... boleh buat kalau nak. But potential freeze tuh 75% la. Member aku buat Abunza dah kena... USD 10,000 burn mcm tu jer.

PayPal and Google Checkout tak support quick rich program mcm ni. Surfing ke.. survey ke.. blablubli apa-apa la. Ada dlm policy mereka. Sbb tu isabelmarco bayar guna payment processor lain.

Tetiba Surfjunky guna PayPal??

2) Modus operandi simple. Selalunya diorang letak cap limit bahawa ko kena earn sekian2 untuk cash out. Let say for example, $50. Bila ko dah earn $49 camtuh... tiba2 ko akan diberitahu bahawa ko ada langgar policy lah. Ko ada buat sesuatu yg membuatkan payment ko delay lah. For example survey.. bila dah cecah $49 tetiba dah tak ada survey baru untuk dibuat. Menarik x??

Dlm hal ni kalau ko berkeras nak promote disini... kemukakan bukti ko dah earn duit. X de sapa akan bertindak kacau periuk nasi ko lepas tuh... kecuali moderators kalau mereka nak.

3) Did I mention moderators?? In case ko tak tahu... forum Putera lama melarang keras referral link dlm post. Referral link hanya boleh dibuat jika:

-Reader dlm thread tuh sendiri yg request nakkan referral link ko atau,
    -Ko taruk dalam signature ko.

Link yg ko taruk di atas tuh.. obviously adalah referral link. Tgk pun tahu. Come on la brader.
    Ko bising nak buat bisnes... referral link pun dah poyo. Camner nak buat bisnes??

Beli la domain name dan buat redirect kalau ko serius. Mcm ni:

http://wealthy-affiliate-coaching.com/ --> ko teka.. tu referral link or what?

Atau habis busuk pon buat simple redirect PHP dlm ko nyer post pon dah memadai.. mcm ni:

http://improcoaching.com/goto/Wealthy_Affiliate/60/1

Pun dah ok. Mod tak bising.

Main point is.. ko nak promote biz ni kat sini tanpa ganguan.. buktikan dulu yg surfjunky betul2 bayar duit kat ko.
    Others won't mind untuk join ko afterwards.

*Oh.. as a side note... surfjunky mmg ada reputasi buruk dlm list aku. Ko mungkin nak consider change ke program lain Wink

yg ko nk ckp aku poyo pehal???sape poyo skang nih???ko ke aku???
    mmg aku xtau pun...jgn r ko nk kondem org cam tuh...nk ckp poyo..
    org sana ...lek la..bleh blar...
    pasal beli domain...ape kate ko bli kan aku satu domain???leh???
    tau r ko dah lbeh exp dr aku...tp jgn nk kondem org cam tuh...bg lar tguran yg membina sket..ni tak..aku tgk post2 ko tempat lain smua tguran yg menjunamkan...patutnyer ko gunekan ilmu yg ko ade tu utk mengajar..sama-sama tlg org melayu...
    mcm yg aku ckp kat atas...aku ajak org join adalah as catalyst jer...
    sukahati org tu lar nk join ke x...n mende nih masih lg dalam ujian aku...ko kalo x nk join pls shut off ur mouth k?

aku bukan x leh trime kritikan ko ttg referral link tu...tp aku x leh thn ngan ko yg ske kondem org nih...
    aku rase bukan aku sorg jer yg x ske dgn ko nih...ade lg...tp dorg mlayan jer ko...aku tgk mcm andyhalim tu pun hangin kat ko gak tu..mungkin die snyap gak...
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Joker Thu Jul 30, 2009 1:37 pm

dzuhri1234 wrote:
    yg ko nk ckp aku poyo pehal???sape poyo skang nih???ko ke aku???
    mmg aku xtau pun...jgn r ko nk kondem org cam tuh...nk ckp poyo..
    org sana ...lek la..bleh blar...
    pasal beli domain...ape kate ko bli kan aku satu domain???leh???
    tau r ko dah lbeh exp dr aku...tp jgn nk kondem org cam tuh...bg lar tguran yg membina sket..ni tak..aku tgk post2 ko tempat lain smua tguran yg menjunamkan...patutnyer ko gunekan ilmu yg ko ade tu utk mengajar..sama-sama tlg org melayu...
    mcm yg aku ckp kat atas...aku ajak org join adalah as catalyst jer...
    sukahati org tu lar nk join ke x...n mende nih masih lg dalam ujian aku...ko kalo x nk join pls shut off ur mouth k?

aku bukan x leh trime kritikan ko ttg referral link tu...tp aku x leh thn ngan ko yg ske kondem org nih...
    aku rase bukan aku sorg jer yg x ske dgn ko nih...ade lg...tp dorg mlayan jer ko...aku tgk mcm andyhalim tu pun hangin kat ko gak tu..mungkin die snyap gak...

Cool Datuk Seri dzhuri1234... Datuk Seri kena faham. Ini forum. Masing2 ada hak kebebasan bersuara dalam forum ini selagi tidak melanggar peraturan forum.

Saya ni... cuma mengutarakan pandangan saya dengan cara saya sendiri sahaja Datuk Seri.
    Apakah Datuk Seri tidak dapat menangkis pandangan yang saya dan tuan ??????????? utarakan? Kalau Datuk Seri dipihak yang betul.. kenapa Datuk Seri nak kelam kabut Very Happy

Bila kelam kabut ni Datuk Seri.. kadang kala kita berfikir pun jadi kurang teratur. Itu yang boleh jadi Datuk Seri ingat saya panggil Datuk Seri poyo... padahal yang sebetulnya Datuk Seri tidak poyo.. tetapi referral link Datuk Seri yang poyo.

Manusia = Referral Link?? Tak kena la Datuk Seri. Manusia ciptaan Tuhan. Referral link ciptaan kita sendiri.

Saya ni bukanlah apa.. cuma berharap Datuk Seri selidik terlebih dahulu sebelum melenting. Very Happy

Sekarang kita pergi kepada personal opinion saya terhadap apa yang Datuk Seri buat.
    Promosikan SurfJunky kan?

Mula-mula Datuk Seri, sila kaji terlebih dahulu apa-apa program yang Datuk Seri promosikan. Nasib Datuk Seri agak baik sebenarnya... sebab forum Tanya@Putera yang ini enforcement dia tak macam forum lama. Kalau tak Datuk Seri dah kena banned sebab promosi referral link dalam post.

SurfJunky program scam wahai Datuk Seri. Dan kalau itu adalah apa yang Datuk Seri promosikan... saya akan buat apa saja yang termampu untuk jatuhkan apa yang Datuk Seri promosikan ini. Maafkan saya.

Nak uji dulu? Betul Datuk Seri bagi komen tu. Tapi jangan lupa. Menguji memakan masa. Kenapa nak habiskan masa dengan scam?

Program macam ini modus operandi dia sama Datuk Seri. Buat survey dulu, search dalam search engine ke, atau surf internet and get paid.
    These people buat duit interlink dengan make money online niche yang lain.

For example.. ada kompeni bayar banyak untuk dapatkan maklumat survey. So wujudlah program get paid to do online survey. At times though... amount request survey yang diterima tidak boleh menampung jumlah orang yang nak buat survey. This is when program2 seumpama itu akan banned orang yang menghampiri cash out.

Misal kata Datuk Seri main SurfJunky... bila dah nak sampai limit boleh cash out Datuk Seri 'kemungkinan besar' akan dibanned. And earning burn begitu saja.

Tak ada masalah kalau Datuk Seri nak promosikan kepada orang. Tetapi kalau orang lain yang menyertai Datuk Seri tak earn apa-apa... maka apa tanggungjawab Datuk Seri kepada mereka?? Datuk Seri habis kuat pun akan cakap "Aku pun kena tipu jugak. Ala... kita mencuba tak rugi paper".

Salah Datuk Seri.

Pernah dengar ungkapan Masa Itu Emas?? Kenapa Masa Itu Emas?? Tentu ada sebabnyakan Datuk Seri kan??

Fikir-fikirkan. Saya cerita jer Datuk Seri. Saya xkan ganggu dah Datuk Seri kalau dah sampai mcm ni Datuk Seri mempertahankan program Datuk Seri dan 'kepentingan mencuba program itu'.

Mungkin juga saya yang salah.

Apa pun... have a nice day Datuk Seri.

Link rujukan khusus untuk Datuk Seri:

http://scams.flipshark.com/surfjunkyscam.html
    http://digg.com/security/SurfJunky_is_a_scam_
    dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by dzuhri1234 Thu Jul 30, 2009 2:08 pm

ok lah..maleh nk btekak lg...mmg la ko btl lar joker...TQ bebanyak...TQ very very much.. Sleep
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Thu Jul 30, 2009 3:59 pm

Hahaha sedih gila aku tengok ko ni encik dzuhri1234.
    Baru "kena" ngan aku sikit dah melenting berbangang-bangang, berbodoh-bodoh. Haha.
    Agaknya kalau ko kena dengan seseorang yang lebih straight to the point, mesti ko terjun bangunan 88 tingkat tu terus kot.
    Macam tu ke salah seorang budak Melayu yang konon-kononnya nak berjaya?

Hurmm.. Tu la ko.
    Aku bagi contoh terjun bangunan, ko tengok apa yang tersurat je, tak tengok apa yang tersirat.
    Macam mana laah nak maju.

Bang, orang yang berjaya bukan dapat duit melalui surveys mengarut camtu. Orang yang berjaya kebanyakannya buat business, tak kisah la jual product ke, perkhidmatan ker, tapi obviously bukan buat surveys mengarut. So your hypothesis to be a successful Malay boy by doing surveys is busted even before the experiment begins. LOL.

Aah sudahlah, makin aku layan, nanti makin ko mencarut-carut lagi, tak melambangkan ciri-ciri seorang Muslim langsung.

Apa2 pun, go ahead, buatlah kalo ko rasa nak jugak percaya benda karut tu. Maklum la kalau dah taksub dengan sesuatu,
    orang kata salah pun dia akan kata betul.
    Tapi ingat apa aku cakap kat post sebelum ni, cukup sebulan, buktikan. If you can't, you're the greatest looser, and please don't tell anyone that you're a Malay.
    Bye.
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Thu Jul 30, 2009 5:37 pm

hahaha.. 1st post dgr mcm nk backup org yg kne kondem tu.. balik2 org yg backup kne blik..hahaha.. ko x yah la wat bisnes2 mengarut kat sini buang mse jer... org kat sini dh x cye dah mnde ni sume.. ko pon dh bce kn kt thread lain.. klu nk wat bsnes bukan cara mcm ni.. bukan duduk goyang kaki surf n see ley dpt duit.. cara tu x btul cuba r ko wat produk sendiri jual kuih ker, jual brg2 pc ker, jual r pe yg ko nk jual yg bersesuaian bukan ngn cara msuk bsnes2 ni. hasil dia adalah hasil yg ko wat sendiri x bangga ke?? ni x dok lepak surf n see senang2 jer ley dpt duit.. ko cye x ngn tenaga,peluh, n pemikiran kita ley dpt duit?? sebelum ko jwb soalan aku ni ko fikir dulu jwpnnya bukan kutuk pulak k.. ko tgk topik2 sebelum ni ko bce dr awl smpai abes.. msti ada jwpnnya..hahaha
    dzuhri1234
    dzuhri1234
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by dzuhri1234 Thu Jul 30, 2009 6:57 pm

ok fine...i'm the looser..satisfied right?

TQ to all...btw..
    Tq to ????????
    Tq to Joker...
    Tq la kat sesape yg baca thread aku nih...
    mmg aku dah silap.....
    n now joker n ?????????....ko bleh la gelakkan aku sampai terguling ker...ape ker...TQ bebnyk....
    TQ AGAIN..
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Joker Thu Jul 30, 2009 7:16 pm

dzuhri1234 wrote:ok fine...i'm the looser..satisfied right?

TQ to all...btw..
    Tq to ????????
    Tq to Joker...
    Tq la kat sesape yg baca thread aku nih...
    mmg aku dah silap.....
    n now joker n ?????????....ko bleh la gelakkan aku sampai terguling ker...ape ker...TQ bebnyk....
    TQ AGAIN..

Islam melarang aku gelak kat ko sampai terguling. Dan Islam juga tidak menggalakkan ko berpandangan negatif dan buruk sangka pada orang lain. Smile

Bertenang bro. Tenangkan diri dua tiga hari... then kembali. Kali ni cari program yg betul2 dan bukan scam.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Thu Jul 30, 2009 7:22 pm

@dzuhri1234
    Nooo noo that's not right.
    Aku cakap selepas 1 BULAN kalo ko tak dapat nak buktikan baru aku / kami akan gelakkan ko (tapi aku takde tulis sampai bergulingTM), so I cannot do it now.
    Kalo sekarang ko dah sedar SurfJunky tu scam, aku ucapkan tahniah sebab belum 1 bulan lagi (nasi belum jadi bubur).
    Tu pun kalau ko betul2 dah sedar.

Sekian.
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Thu Jul 30, 2009 9:42 pm

mod ksi tutup ini topik..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 10:12 am