Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

Perbincangan CPA/Cost Per Action

insani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

Perbincangan CPA/Cost Per Action Empty Perbincangan CPA/Cost Per Action

Post by insani Wed Jul 29, 2009 9:18 am

salam....

aku nak tanya , kalau nak join cpa ni kene ada interview, biasa nya most forum yang aku baca, masa interview tu, kene bohong skit la dengan cpa network,kene cakap kita ni dah ade banyak pengalaman, buat salae ribu riban setahun, dah lama involve dalam IM and so on

cam ne ek...kira ni kite nak keje dengan dieorang dan masa interview kite bohong skit..kalau tak bohong confirm x akan diterima..
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 74

Perbincangan CPA/Cost Per Action Empty Re: Perbincangan CPA/Cost Per Action

Post by Joker Wed Jul 29, 2009 11:39 am

aku percaya pada prinsip jujur.

X jujur selalunya payah nk berjaya.

Lagi2 CPA. Ikut apa yg aku nampak... kalau clickbank / cj sales pun susah nak buat minima 5 seminggu... selalunya bila main CPA ni fail terus. Ada amount lead / action yg ko kena dapatkan per week / per month dia... maybe 100,000 visitors to your website a month.

Or else... tak dapat meet expectation affiliate network. Bila jadi mcm tu.. kena kick la.
    insani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by insani Wed Jul 29, 2009 11:56 am

thank joker for that info, but kalau aku cakap jujur, pasti dieorang tak nak ambil
    aku ade beli satu course video marketing, die tunjuk income die ribu2
    aku kene masuk cpa baru leh apply method tu

Perbincangan CPA/Cost Per Action Proofofincome

http://bit.ly/S8ziw
    azimMLM
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 13

Post by azimMLM Wed Jul 29, 2009 6:54 pm

Duit abg ke tu? banyak dapat, nk join sama2 boleh ke?
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Thu Jul 30, 2009 7:16 am

jgn la tipu. tak gentle. aku rasa elok ko cita benda yg betol. Sebagai orang baru, and first time join cpa network, ko mesti la anak usaha sungguh2 kan? Lagipon ko dah ada method yg ko percaya. Ko perlu join dulu untuk test method tu. Why not cita tentang tu semua. If dorang rasa ko layak. Ada belas ehsan sebagai manusia normal.Rezeki la. If takda rezeki.. takpe la. Try yg lain.
    insani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by insani Thu Jul 30, 2009 8:05 am

kalau itu dah adat dalam dunia IM nak buat macam mana, sama gak macam buat article, blog, conteh cite pengalaman kite, padahal takde pengalama atau pape pun

tapi yg ni lain skit,....bende ni dah macam adat dalam duni im...kalau pergi mana2 forum pun, dia akan cakap buat bende yang sama
    Joker
    Joker
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 74

Post by Joker Thu Jul 30, 2009 10:44 am

insani wrote:kalau itu dah adat dalam dunia IM nak buat macam mana, sama gak macam buat article, blog, conteh cite pengalaman kite, padahal takde pengalama atau pape pun

tapi yg ni lain skit,....bende ni dah macam adat dalam duni im...kalau pergi mana2 forum pun, dia akan cakap buat bende yang sama

Btol.

Adat. Semua yg bisnes ikut adat. Bermakna mainstream ikut adat.

Tapi sebelum ko buat keputusan meh aku share something pada ko.

Mainstream ikut adat. So kita tend untuk assume bahawa mainstream betul. Tapi...
    Kalau mainstream betul.. mesti mainstream dah kayakan??

Trust me on this on. Jujur lebih baik. Kita ambil contoh sorang mamat nama Travis Sago. Aku kenal dia semenjak dia start mula IM (ko tak kenal dia ko gie google nama dia).

Dia tak pernah menipu. Ok.. mungkin ada tapi cukup jarang.
    Mamat ni mmg down to earth dan honest dalam perniagaan dia.
    In the end dia earn trust dari merchant.. dan merchant support dia and so on.
    Skang dia berjaya lebih baik daripada geng2 yg menipu untuk earn trust.

Satu lagi... kalau mainstream betul.. mesti mainstream masuk Syurga.

Aku mungkin salah but aku ada dengar sorang kawan aku (forummers cni gak) cakap...
    Ada hadis... menyatakan bahawa penghuni neraka lebih banyak daripada penghuni syurga.
    Kalau salah aku memohon maaf dan bertaubat. Tapi kalau betul.. this already imply bahawa kadang2 ikut adat dan mainstream tak membawa manfaat atau end means yg di hajati.

Itu jer. The rest up to you Smile
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Fri Jul 31, 2009 4:41 am

Aa.. travis. Dulu masa nak apply 4 day cash machine, ubuntu ada tanya travis camna nak yakinkan merchant, since frank kern punya ayat kerek skit bunyinya. And travis reply - just be honest - tell them the truth. itu lebih bagus and tak perlu penin kepala and tertekan sebab nak menipu. Kita ada pilihan untuk menipu and tak, kenapa nak pilih jalan kita tak suka.

Tentang syurga neraka ni, ada juga terbaca somewhere, penghuni neraka lebih ramai, and wanitanya lebih ramai dari lelaki. Tak sure la betol or tak. Logiknya ada.. nak ke syurga lebih susah dari neraka.
    Fizi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 36

Post by Fizi Fri Jul 31, 2009 9:16 am

insani wrote:salam....

aku nak tanya , kalau nak join cpa ni kene ada interview, biasa nya most forum yang aku baca, masa interview tu, kene bohong skit la dengan cpa network,kene cakap kita ni dah ade banyak pengalaman, buat salae ribu riban setahun, dah lama involve dalam IM and so on

cam ne ek...kira ni kite nak keje dengan dieorang dan masa interview kite bohong skit..kalau tak bohong confirm x akan diterima..

Pada pengalaman aku.. first dia nak verify yg kita ni wujud.. biasanya tanya alamat yg kita register tu. mesti match la masa dia tanya..
    satu lg biasanya diorang nak tau macammana cara kita nak promote diorangnya offer.. dan apa yg disuggest utk kita jawab ialah by PPC atau media buy.. rasanya bagi aku mmg tu pun cara cpt nak buat duit dgn CPA ni.. sbb offer dia sentiasa on and off..

Satu yg aku x berapa berkenaan dgn CPA ni ialah.. antaranya mcm free trial offer tu.. mmg senang nak dpt sale sbb nak customer bayar shipping and handling jer.. tapi bila buat research balik.. kebanyakkannya susah bagi customer nak cancel kalau diorang tak minat.. still kena charge kat kredit kad diorang..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 8:30 pm