Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Falcon
TOYSЯUS
mrsbay
mutt
DarkWunan
datuk abu
Genesis--kyaa
kae
Manz
karos
Crown Vina
Magnolia
Batista
Setsuna F. Seiei
ubuntu90
najeep
Crimson Star
Wise Cracker
Zex
yuzafi
kamikase30
Don Juann
Fizi
asalipo
kapas
amdturionx
Dominant Star
the outsider
sesas
Nezict
Joker
~Strip Cake~
silentfox
samperit84
champerer
mz_zeus87
yurckk
ashid
pidi kacipcrew
cokodork
pistol air
45 posters

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2) - Page 13 Empty Re: Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Post by ~Strip Cake~ Sun Dec 06, 2009 5:18 pm

erk..ape cite dgn sharing produk tue yek..erk aku xde tenet nk join skype dgn korg..tlgla inform kat aku perkembangan psl tue... Sad
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2) - Page 13 Empty Re: Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Post by silentfox Sun Dec 06, 2009 11:47 pm

@kek bogel

ko nih mintak kesian lak...hehe! gurau2 jer... Laughing

apa kata ko amik no diorg...salah sorg pun xpe...
    so senang la skit kut...
    cadangan jer la...hehe!

skrg kan disember...
    christmass is coming...
    so masing2 busy tuh nak double triple kan income...
    so faham2 je la erk...hehe!
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ~Strip Cake~ Mon Dec 07, 2009 12:02 am

ades...aku bkn xnk mintak fox..aku segan la..diorg pon mesti xnk kasi kot psl aku bkn awek..xpe2 nanti aku menyamar jdk awek br diorg kasi kot..kat avatar taruk gambar awek cun punya Evil or Very Mad
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 410

Post by kamikase30 Mon Dec 07, 2009 1:01 pm

u relex je.. anyting dia orang akan halo Smile
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 19

Post by mutt Mon Dec 07, 2009 1:09 pm

relax bro. aku pon belum dpt berita lagi. Smile
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ~Strip Cake~ Mon Dec 07, 2009 2:21 pm

owhh seme xdpt berita lgk Very Happy

aku bkn ape..takut ketinggalan jek psl aku xdpt nk join confenrence korg dkt skype tue..huhu

ape pon semoga maju jaya kat bro2 seme Very Happy
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Mon Dec 07, 2009 2:26 pm

ade skype conference ke? wlupon ari2 aku bukak skype, xde plak ade conference invitation Smile
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 98

Post by datuk abu Mon Dec 07, 2009 2:51 pm

salam,

ini pendapat peribadi aku...

kalo sape2 yg baru dah semangat hangat2 taik ayam je nak buat Affiliate marketing ni, aku rasa bagus kamu stop. jangan buang masa dan tenaga just to find out that there is no light at the end of the tunnel.

Affiliate marketing/internet marketing sudah terlalu tepu. kamu boleh buat 2 -3 sales tapi nak konsisten usah nak diharap. kamu masuk la niche apa pun..pasti gagal. kalo niche tu lumayan, kamu akan dapati dah ramai orang yang buat. kalo niche tu skit org buat means that niche tu tak lumayan. satu2nya niche yang lumayan adalah make money online. tapi mesti ada JV yang ada beribu orang dalam list. kalo tak hampeh jgk.

pembeli juga sudah semakin bijak. mereka tak beli sebarang di internet ni lagi.terutama info produk. sebab banyak sgt produk yg crap. sales letter je hype.

new FTC regulations pun kamu kena consider. dah tak boleh main sebarang je letak testimonial. dan tak boleh main sebarang je buat cerita this product is so good and it work for me.

kalo kamu perasan sifu2 yang ada disini, mereka advance. mereka one step further dari kebanyakan IM kat dunia ni. bila mereka introduce IM = info products = clickbank mereka sendiri dah tak main info product/clickbank. mereka lebih kepada produk fizikal. bila kita nak main produk fizikal, mereka dah level lain, mereka buat servis (SEO, PPC).

IM ni zaman2 3 tahun lepas, memang senang. nak advertise pun senang. boleh direct link,boleh sumbat 50 keywords dalam adword. tapi sekarang ni....hmmmm

sorry nak tanya skit...apa dah jadi dengan budak2 area51? dah earn at least $100/day ke diorg. aku tak rasa mereka dah berjaya. kalo aku silap harap betulkan dan kalo ada antara mereka yg berjaya, mereka patut contribute pada forum ni.

nasihat aku, kalo yang masih belajar korang fokus lah pada pelajaran. jangan nanti menyesal, dah jangan terlalu berangan2 tinggi dgn IM ni.

p/s ini pendapat peribadi aku je..tolong jangan paku aku.
    yurckk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 227

Post by yurckk Mon Dec 07, 2009 4:06 pm

Salam,

Just a quick recap here, an interview by Jim Edwards with FTC director
    http://jimedwards.s3.amazonaws.com/ftc-advertising-interview/index.html

Ni pn aku tjmpe dlm WA, Dave B yang postkan pasal ni. Aku pun xdigest abeh lagi
    interview ni, so no conclusion from aku personally.
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 123

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2) - Page 13 Empty selamat tinggal sama kamu, putera..

Post by ubuntu90 Mon Dec 07, 2009 7:01 pm

ades..
    kang aku sudah bilang, segala news ada kat skype. cek kt skype.
    jap. aku carik.

dah,aku paste n pm kt korang dah.

mengerti..?
    :p

erm..
    nak stop? aa.. takde sapa suruh kamu semua buat, or main niching ni.
    kami tak suruh pun. dn kami tak minta apa2 pn drp kalian.

kalau nk stop, proceed..
    kalau nk teruskan, proceed..

hal rezeki, income, earning tu sume, Allah yang tentukan, janji kena usaha.
    kami di area51, masih meneruskan usaha kami. ada target kami.

dan antara kami, ada yang dah berhenti kerja dan full time IM.ada yang dah ada product sendiri.
    ada yang sudah bergerak 1 step further level. kenapa? sbb Allah dah kasi rezeki lebih.
    saya? budak lagi, baru masuk u. mak suruh. so kena ikut la..

Area51 members ada je contribute dlm putera ni. sampaikan member2 putera baru pn da start merasa sales.
    betul tak silentfox?cokodork?strip? and a few others new friend yang da start earn. walaupn tak konsisten,
    namun, itu dah tunjuk kami dah beri contribution kan..?

Dan kami rasa sudah cukup banyak, kami dan of course sifu2 kita contribute kat sini.
    Apa kami dapat?

Serba serbi PM yang tak sedap di baca.

Jadi, rasanya kami pun mengundur diri.
    tak salah rasanya, sbb kami tak dibayar pun utk contribute dlm ni.

dan kami tak janji pun akan terus contribute dlm ni smpi bila2.

hmm.. sebab tu sy rasa elok benar lah sy stop smpai di sini saja.

dlm putera lama, putera baru, cukup sudah foundation im ni.
    maksud saya, cukup utk buat kita merasa sedikit hasil..

so, sbb tu kami dah tak contribute dlm ni dah.
    sbb dah cukup.

kalau tak earn apa2 lagi, jgn salahkan kami.
    kami tak dibayar utk personal coaching pun.

tak earn apa2 lagi?
    teruskan take action..

tak sangka ye.. ubuntu90 pun mengundur diri daripada putera..
    best pulak no post aku yg last ni. 123..

PS:yang ada connection dgn sy, berhubung di tempat biasa wokeyh.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Mon Dec 07, 2009 7:15 pm

Aik jangan lah macam tu ubuntu90..
    Ramai nak jadi anak murid tu..

Maybe yang PM-PM tu, yang cemburu kejayaan yang ubuntu90 dapat kot..
    Jahatnye la diorang.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Tue Dec 08, 2009 6:13 pm

aiseh datuk abu.. ko ada ckit melemahkan semangat aku la... Sad

ermm..skang dah ragu2 nk wat ke x.

jap...kwn2 sekalian....exact match ni camner kalau type di google? Broad yg type terus tuh kn?? Exact dgn phrase nak tulis camner?? sesape leh tulun? helpp.. mayday2..
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Tue Dec 08, 2009 6:38 pm

Falcon wrote:aiseh datuk abu.. ko ada ckit melemahkan semangat aku la... Sad

ermm..skang dah ragu2 nk wat ke x.

jap...kwn2 sekalian....exact match ni camner kalau type di google? Broad yg type terus tuh kn?? Exact dgn phrase nak tulis camner?? sesape leh tulun? helpp.. mayday2..

Otai2 segan nak jawab, meh sini noobie tolong jawabkan geek

cth keyword - how to kill your boyfriend

phrase@quote match = "how to kill your boyfriend"

exact match = [how to kill your boyfriend]

What a Face

tak perlu ragu2. nak buat pemasaran bersekutu ni kena hati kering dan ganaz Twisted Evil
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 08, 2009 8:02 pm

ooo.... o.O

kalau aku nk main SEO.. adakah aku patut guna result exact atau result yg broad tuh? Ke guna exact??

PS: Selama ni aku surf tenet serius x penah pn terfikir nk guna mcm ni... nk search camtuh pn x tahu..

"gundam seed ZGMF-X10 Freedom armaments"
    [gundam seed zgmf-x10 freedom armaments]

wow.. ada cara search yg lain drpd tiga ni x??
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by datuk abu Wed Dec 09, 2009 9:23 am

yup...sape nak teruskan silakan.
    sapa nak stop pun silakan..

tapi kalo korang yang masih belajar, nak abaikan pelajaran sebab angan2 tinggi dengan IM ni. bagus korang stop sebelum menyesal. sebelum kena kick dari u. sebelum cgpa drop, sebelum memusnahkan harapan mak bapak.

my bad, kalo ada budak2 area51 yg contribute kat sini baguslah..memang korang tak dapat apa2. Allah je yang tolong balas.

hrmm..budak area51 dah ada yg buat full IM. boleh tau siapa. boleh tau sebelum ni kerja apa (berapa gaji sebulan) sampai sanggup take risk buat full IM..atau pun masih student dah grad tapi takde kerja lagi, so buat IM (ini pun boleh consider buat full IM). kalo dapat share kat sini, aku personally sangat2 berterima kasih. dan kejayaan beliau dapat memberi semangat buat kami disini.

budak area51 pun dah ada produk sendiri? tahniah aku ucapkan. boleh aku tanya, produk tu niche ape. make money online punya niche? local ke international? kalo local promot kat wangcyber? kalo international promote kat clickbank?

ok..nak cerita skit tentang conversion pulak..(kenapa nasihat aku suh korang stop je kalo hangat2 tahi ayam).
    kalo korang main PPC, conversion rate sangat2 laaaa penting sebab nya korang bayar untuk setiap klik dan penting untuk menilai samada campaign tu profitable atau tidak. mcm mana nak kira conversion, aku rasa semua org dah tahu. takpe aku cerita jugak...let say dalam 100 clicks dapat 1 sale. so conversion rate adalah 1% (betul kan, kalo salah sory lah). jadi, dalam PPC game conversion rate biasanya 1%-3%.

so apa kaitannya ni?

berdasarkan pemerhatian aku, orang yang buat IM ni conversion rate dia pun lebih kurang je 1%-3%..kalo ada seratus orang yg buat hanya sorang dua je yang tabah hati teruskan dan berjaya. yang lain tu...buang masa dan tenaga dan wang ringgit. so dengan conversion rate yg rendah ni...korang pikir lah baik2 nak buat IM ni ke tidak (tolong jangan abaikan pelajaran sebab IM)

ok falcon..sori lah..bukan nak kasi ko lemah semangat. nak kasi cabaran je supaya lebih semangat.

kita sembang2 pasal matching types of keyword.

ada tiga matching types (ko pun dah tau)
    1. broad
    2. phrase
    3. exact

apa benda nye tu..

broad matching maksudnya kalo ko search blue widgets. google akan show results site yang mempunya 2 perkataan tu. blue dan widgets.

contohnya result yang ada words berikut.
    blue widgets
    where can i buy some widgets that are blue
    i hate blue widgets
    how can i find some free blue widgets
    blue magic music club widgets.

phrase matching pulak bila ko search "blue widgets" (ada speech marks kat kat phrase tu). than result nya site yg ada whole phrase dalam site tu.

contoh
    blue widgets
    i hate blue widgets
    how can i find some free blue widgets

tapi site yg mcm ni tak keluar
    blue magic music club widgets

exact match pulak bila ko search [blue widgets] (ada square brackets around the phrase). dan google akan bagi result for that exact term, in that exact order and nothing else attached to it.

contoh

blue widgets

dan bukan

i hate blue widgets

yup jarang orang search guna "keyword" atau [keyword]. mungkin takde kot.

matching type ni digunakan oleh orang2 yg iklan guna adwords. supaya boleh target orang yg betul2 looking for that keyword je baru iklan keluar. taknak iklan keluar untuk keyword yang tak releven.

untuk seo pulak, aku tak berapa pasti.. tapi lebih kurang macam ni.

kalo ko nak site ko rank yang baik di google utk keyword gundam seed ZGMF-X10 Freedom armaments. ko boleh search guna allintitle:gundam seed ZGMF-X10 Freedom armaments

dengan cara tu, google akan bagi result site yang titlenya ada keyword tu. site2 tersebut adalah the real competitor ko untuk ko outrank them.

well ada banyak cara lagi..sorry seo bukan bidang aku.ko boleh tanya ubuntu. dia terer bab2 seo ni. tapi tak tau lah dia nak post ke tidak kat sini lagi. flower
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Wed Dec 09, 2009 11:22 am

wah... datuk abu.. ko mmg genius lah.

satu explanation yg cukup2 sempoi..
    by site title tuh.. ko maksud yg paling atas dlm browser kita tuh ke?? yg deret dgn minimize, maximize and close tuh???
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Nezict Fri Dec 11, 2009 10:42 am

READ THIS

a good post about FTC regulations. actually it's something we marketers doesn't have to afraid out. Just be cool. Maybe some tweaks this and there, but nothing much to bla bla bla about. When god wants to give us the way to earn thru the net, He will give it. it is up to us to work for it. Nothing to fuss about.

Ciao. Smile
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Sun Dec 13, 2009 4:38 am

Assalamualaikum..

lama tak jengok sini.. maybe lepas ni dah tak masuk sini dah. Aku realize forum banyak menyedut tenaga aku. Tujuan masuk sini pon untuk berkongsi apa yg patut, kind of "balas jasa" finix and the geng. Bila difikirkan balik, aku betol betol respek diorang semua sebab sanggup meluang masa untuk menaip panjang lebar, berkongsi ilmu dorang kepada kita kat sini berbulan bulan lamanya. Terima kasih semua. Aku tak penah lupa jasa semua orang yg menyumbang.

ehem..datuk abu, good point.. Smile

aku setuju gak dengan pendapat ko tapi bukan dalam semua perkara. Those yg still study, aku pon sarankan korang dahulukan pelajaran. Kalo pelajaran korang terganggu disebabkan benda alah ni.. elok la korang stop, and guna semua energy korang pada study. Business ni bebila pon bole buat, peluang semakin banyak and tak pernah tepu.

Bagi yg berminat nak belajar.. teruskan. Dahulukan ilmu and pengalaman dari duit. Aku suka nak tekankan tentang mindset, pada pemerhatian aku, those yg masuk arena ni dengan fahaman "easy money" selalunya akan cepat keciwa sebab - its not easy as you read. Marketing ni bukan satu bidang yg senang (tp menarik bg aku), terutama bagi orang baru yg tak pernah belajar or tak da pengalaman langsung.

Marketing juga bukan sesuai untuk semua orang, its required intelligent and creativity. Aku simply panggil orang camni "otak bisnes", tak pasti kebolehan camtu boleh di wujudkan atau sememangya gifted. Same goes to internet marketing, perbezaanya hanyalah pada medium saja. Benda benda macam seo and ppc ni just serpihan kecil dari marketing komponen saja. Banyak lagi benda benda lain yg lebih penting kita akan jumpa and kena belajar along the way. And internet marketing is not about being an affiliate, creating or selling ebook / physical produk saja. sempit sangat perspektif tu. Tht y aku nampak, org yg bijak and creative boleh pegi jauh berbanding dengan orang yg terlalu bergantung pada panduan or idea idea orang lain saja. Dorang boleh make money in any situation/medium by using their brain. Kesimpulan aku, tak semua orang akan bejaya dalam arena ni, even kita ada stuff yg best best yg kononya secret weapon, takkan menjamin apa apa, sebab faktor utama untuk berjaya - diri sendiri - kemampuan kita.

No point untuk tahu income orang lain.. tahu kejayaan orang lain dengan tujuan untuk di buat parameter or kayu ukur (motivasi/semangat or whatever). Kejayaan/kegagalan kami adalah base on diri kami, bantuan, and keizinan Allah. Jgn fikir "oh ubuntu main setahun saja dah dapat income yg konsisten, aku pon tahun depan mesti boleh dapat gak" , "finix buat tak sampai setahun boleh sambar rx8, kalo aku buat 2 tahun..takkan tak boleh" its totally wrong. Pandang sebagai Seni instead of science. Kalo kita rasa konfiden dengan diri sendiri.. teruskan. Kalo rasa ragu.. rasa "tak selesa" buat internet marketing ni.. elok la behenti saja. Rest in mind. Banyak lagi punca rezeki di bumi Allah ni.

** Falcon, if ikhlas nak kongsi ilmu/pengalaman sesama.. PM me, kita jumpa di skype and belajar sesama. Kalo jumpa sesiapa yg bercakap seolah malaikat yg mampu menurunkan rezeki, eloklah di elakkan.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 15, 2009 6:46 pm

Aku ni hari ni tergerak hati nak kongsi sesuatu dgn korang sumer...

Perihal istidraj.

Baca di link nih: Istidraj

Aku juga sedar ramai disini yg x de byk masa pon nk baca link2 yg penuh tulisan nih.. so aku simpulkan jer terus.

istidraj ni... mengikut pemahaman aku sendiri (definisi aku.. kalau salah minta maaf) adalah satu keadaan dimana seseorang tuh banyak buat maksiat... mcm2 dia buat.. minum arak lah.. zina setiap malam.. sembahyang tinggal dn sebagainya.. tapi dlm masa yg sama korang tgk dia makin hari makin kaya. Business dia makin mudah seolah2 semuanya terbuka mudah bagi dia. Seolah2 Allah SWT bukakan jalan bagi dia untuk berjaya dgn mudah. Seolah2 Allah SWT bersama dia!

Kita hairan... mamat ni sembahyang pon x. Zina dgn anak orang tiap malam. Teguk air setan mengalahkan minum air biasa. Tapi rezeki dia murah woo.. pakai Ferrari F430 sebijik. Superbike dua bijik bawah garage. Rumah sampai 7 seluruh negara. Mamat tuh pon sama.. bila orang tanya: "Apa rahsia ko sampai kaya macam ni?? Dia akan jawab: "Alhamdulillah... Allah SWT bersama saya. Dia yang berikan saya semua rezeki2 ni."

Tuan-tuan dan puan-puan sekalian.
    Inilah yang dipanggil Istidraj!

Keadaan dimana seseorang tuh byk buat dosa.. tapi x de malapetaka menimpa dia.. sebaliknya rezeki dia makin melampau2 murahnya sampai semenjak dia start minum arak dan tinggal sembahyang tu.. semenjak tu jugak la client dia makin ramai datang kat dia. Benda ni istidraj. Jangan terpedaya.

Dari link di atas:

Istidraj datang beransur-ansur. Rupanya luar biasa. Tujuannya adalah binasa. Kebinasaan buat manusia yang menerimanya. Lantaran kejahatan dan kezaliman mendustakan ayat-ayat-Nya.

Sekumpulan manusia tidak pernah serik dengan kezaliman, penipuan dan kejelikan yang bertimpa-timpa. Kejahatan demi kejahatan, penyelewengan demi penyelewengan, salah laku yang sudah dianggap biasa... namun semakin buruk prestasi kumpulan itu, sokongan yang diterima semakin padu.

Sokongan yang luar biasa.

Kepatuhan yang tiada duanya.

Biar ditipu entah kali yang ke berapa.

Sokong terus sokong… tidak berganjak biar sehasta.

Sungguh luar biasa.

Namun bagi kumpulan zalim yang mendapat nikmat dari kedunguan sokongan yang dinikmatinya itu, segala ‘kemanisan’ itu mungkin sekadar ISTIDRAJ dari Allah untuk menyempurnakan kezaliman mereka.

Agar bila sampai masa Allah menghukum dan mengazab mereka... tiada manusia yang akan membantah, kerana telah sempurna syarat-syaratnya.

Bahkan dari Rasulullah S.A.W:

Daripada Nabi sallaLlahu ‘alayhi wa sallam bersabda, “Jika kamu melihat Allah memberi kepada seorang hamba habuan dunia atas maksiat yang dilakukannya dari apa yang disukainya, maka sesungguhnya itulah ISTIDRAJ”.

Lalu Rasulullah sallaLlahu ‘alayhi wa sallam membaca (surah al-An’aam ayat 44):

Kemudian apabila mereka melupakan apa yang telah diperingatkan mereka dengannya, Kami bukakan kepada mereka pintu-pintu segala kemewahan dan kesenangan, sehingga apabila mereka bergembira dan bersukaria dengan segala nikmat yang diberikan kepada mereka, Kami timpakan mereka secara mengejut (dengan bala bencana yang membinasakan), maka mereka pun berputus asa (dari mendapat sebarang pertolongan). [Hadith riwayat Ahmad]

==========

Kenapa aku post menatang ni kat sini???

Saja nak berkongsi peringatan. Kita ni nk buat niche buat jugak... tapi jgn sampai melewatkan waktu sembahyang. Sbb kalau lewatkan waktu sembahyang kerana niche marketing... maka tu petanda celaka bahawa kita lebih pentingkan niche daripada sembahyang. Kebinasaan kepada kita.

Kdngkala mungkin korang nampak orang buat niche.. sehari sampai USD 1000 dia dapat.. tapi x semayang pon. Ni salah satu contoh istidraj. Kenikmatan sementara dunia. Korang buat niche bertungkus lumus... tapi dapat sehari USD 100 jer.

Percayalah... USD100 sehari dgn x melewatkan sembahyang (bukan meninggalkan.. tetapi melewatkan jer.. kalau meninggalkan terus toksah cakap la) adalah jauh lebih berkat dan berkali ganda lebih baik daripada USD 1000 sehari tapi sembahyang akhir waktu. Nilai dan harga diri kita yang sebenar terletak pada keimanan dan amalan... bukan pada baju apa korang pakai, kereta apa korang bawak, berapa USD korang buat setiap hari.

Sekadar berkongsi... harap x de sesapa marah ye... Smile

Assalamualaikum... Smile
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by datuk abu Wed Dec 16, 2009 12:47 pm

waalaikumsalam.. good sharing
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Wed Dec 16, 2009 6:54 pm

thanks for sharing falcon.. alhamdulillah.. ramai kat sini yg aware bab bab agama. Semenjak aku join sini.. solat pon kurang berlubang.. banyak berubah ke arah ke baikan. Setuju dengan ko, kaya tak kaya.. semuanya rezeki and ujian. Ada yg di uji dengan kesusasahan..ada yg di uji dengan kekayaan. 2 2 tetap ujian and bersifat sementara. Yg sedar, sentiasa akan bersyukur..even tak beharta. Yg menyedihkan bila kita mencacang sana sini rezeki yg kita diperoleh disebabkan usaha keras kita...disebabkan knowledge kita.. seolah takda kuasa lain yg mempengerahui kejayaan kita.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Sun Dec 20, 2009 9:08 pm

sepi nyer sifu2... x de dah ke?

*huhu2.. thanks guys.. sekadar berkongsi.. Smile
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 22, 2009 8:59 pm

sob.. sob.. thread ni dah betul2 arwah la.. Sad
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Tue Dec 22, 2009 10:16 pm

Relax.. Thread pun ada pasang surut.. :-)
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Fri Jan 01, 2010 6:04 pm

ini dah surut betul nih.. Sad Sad Sad

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 4:51 pm