Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

crazee
DoomHammer
ainul zharfan1
putera faez
rinoa1812
antara21
Falcon
Datuk_Seri
hayabusa
ahnis
Angkasa
ron
sasorisesei
KaTaNa
PuteriNurFarah
khairul anwar
budak_sopan
ArchNide
Lakum
23 posters

Sembang² Kosong Perihal Xbox360

ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 7 Empty Re: Sembang² Kosong Perihal Xbox360

Post by ArchNide Sun Dec 06, 2009 2:21 pm

ok
    skang ni kat market rasanya falcon dah takder spas jasper kuar
    sbb falcon still ada prob 3rod. kalau yang still on-playing till
    skang kira lucky la..

soalan:
    nko ada cita-cita nak maen online tak ngan x360 ni? Smile
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 7 Empty Re: Sembang² Kosong Perihal Xbox360

Post by Falcon Sun Dec 06, 2009 4:16 pm

x kot.. aku jenis solo jer...jarang main online nih.

BTW.. aku dgr something yg baru tadi... Xbox console kena banned. Kalau kena banned apa jadi??
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 220

Post by Lakum Sun Dec 06, 2009 4:25 pm

Falcon wrote:x kot.. aku jenis solo jer...jarang main online nih.

BTW.. aku dgr something yg baru tadi... Xbox console kena banned. Kalau kena banned apa jadi??
    Kalo kena ban takleh main online. Dan dah takleh install game dlm HDD. Tu ja. Main offline mcm biasa lagik tarak hal. So kalo mmg dah pikir takmo main online, ok ja. Tayah connect cable ethernet langsung. Kang kena ban takleh install game dlm HDD lak.

Aku syorkan pi beli Xbox360 Elite. Skang ni suma Jasper dah. Kecuali ada kedai jual stok lama lak. Elite dah murah. Mcm harga Pro @ Premium dulu2. Elite ni HDD dia 120GB, suma kaler itam dari console sampai ke controller. Cun woo.
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Sun Dec 06, 2009 4:28 pm

Utk ngelak ko tanya lak nanti camna nak tau Jasper ke tak, tengok sini. Hehehehe...

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 7 Falcon_find

Sembang² Kosong Perihal Xbox360 - Page 7 Jasper_find

Benda ni ada kat belakang console. Kat bahagian nak cucuk cable, kat bahagian ada tulis serial number. Tengok amp dia tu. Kalo 12.1A tu Jasper la Xbox tu. Aku tak tunjuk Xenon dan Zephyr sebab dah lama. Lagipun yg penting ko cari yg 12.1A ja.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Sun Dec 06, 2009 9:17 pm

Whaaa... ko mmg sempoi la... so basically aku carik xbox 360 yg:
    -Kaler hitam semua.
    -12.1A kat belakang dia.

So asalkan aku x connect wayar internet tuh.. all is safe and sound la.. Very Happy

Gila ganas... kena bannes terus x boleh install dlm HDD. Meaning HDD tu jadi useless la??

About TV.. berapa ramai yg guna PC monitor dan berapa ramai yg guna HDTV?

And saja nak tahu... beza byk ke kalau aku pakai monitor DELL 22" 16:10 lama aku?? Dia x de tulis paper pasal HD dan x de HDMI connection pon... so guna DVI jer la. Ada beza yg ketara x??
    ArchNide
    ArchNide
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : all type of game

Post by ArchNide Sun Dec 06, 2009 10:09 pm

Lakum wrote:
    Kalo kena ban takleh main online. Dan dah takleh install game dlm HDD. Tu ja. Main offline mcm biasa lagik tarak hal. So kalo mmg dah pikir takmo main online, ok ja. Tayah connect cable ethernet langsung. Kang kena ban takleh install game dlm HDD lak.

Aku syorkan pi beli Xbox360 Elite. Skang ni suma Jasper dah. Kecuali ada kedai jual stok lama lak. Elite dah murah. Mcm harga Pro @ Premium dulu2. Elite ni HDD dia 120GB, suma kaler itam dari console sampai ke controller. Cun woo.
    @Lakum,
    Elite kaler hitam tu full set dalam range RM brapa?
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Sun Dec 06, 2009 11:02 pm

Falcon wrote:Whaaa... ko mmg sempoi la... so basically aku carik xbox 360 yg:
    -Kaler hitam semua.
    -12.1A kat belakang dia.

So asalkan aku x connect wayar internet tuh.. all is safe and sound la.. Very Happy

Gila ganas... kena bannes terus x boleh install dlm HDD. Meaning HDD tu jadi useless la??

About TV.. berapa ramai yg guna PC monitor dan berapa ramai yg guna HDTV?

And saja nak tahu... beza byk ke kalau aku pakai monitor DELL 22" 16:10 lama aku?? Dia x de tulis paper pasal HD dan x de HDMI connection pon... so guna DVI jer la. Ada beza yg ketara x??
    Kalo kena ban, HDD tu takleh install game ja. Fungsi asal HDD tu masih ok. Bleh simpan savegame dan sebagainya.

Aku guna LCD monitor. Sebelum ni aku guna 19" (16:10). Cun tu mmg cun. Sebelum NXE aku guna resolution 1280x768 dan 1360x768. Dua2 resolution ni 16:9 so dia akan stretch sikit. Benda yg bulat akan nampak bujur sikit. Tapi ada gak member aku yg tak perasan pun. Pelik btul. Pastu bila dah kuar system update baru (NXE), dia kuar resolution 16:10. Utk LCD 19" aku ada 1440x900. Mmg cun, sharp. Tapi ada blackbar plak atas dan bawah, mcm kita tengok movie tu. Tak puas ati punya pasal aku pi cari LCD monitor 16:9 aaaa. Budget lak ciput. So aku rembat Samsung 21.5", max resolution 1920x1080 (full HD 16:9). Puas ati dah tarak stretch dah. Gambar sharp.

Kalo monitor ko tarak HDMI, ko bleh guna cable HDMI to DVI. Kualiti dia sama saja antara HDMI dan HDMI to DVI.

Utk info, kalo kita guna cable VGA, kat setting resolution Xbox tu dia kuar mcm PC. Kalo guna cable HDMI atau HDMI to DVI, dia kuar mcm kat TV (480p, 720p, 1080p etc).

ArchNide wrote:
    @Lakum,
    Last skali yg aku dengar RM1150. Skang ni tatau brapa.
    hayabusa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 15

Post by hayabusa Mon Dec 07, 2009 11:30 am

ArchNide wrote:
    @Lakum,
    Last skali yg aku dengar RM1150. Skang ni tatau brapa.[/quote]

Dah kira murah tu..
    Aku beli elite awal tahun 2008 sampai RM 1,800..
    Dah dua kali kena 3ROD.. Sad
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Mon Dec 07, 2009 11:49 am

Lakum wrote:Kalo kena ban, HDD tu takleh install game ja. Fungsi asal HDD tu masih ok. Bleh simpan savegame dan sebagainya.

Aku guna LCD monitor. Sebelum ni aku guna 19" (16:10). Cun tu mmg cun. Sebelum NXE aku guna resolution 1280x768 dan 1360x768. Dua2 resolution ni 16:9 so dia akan stretch sikit. Benda yg bulat akan nampak bujur sikit. Tapi ada gak member aku yg tak perasan pun. Pelik btul. Pastu bila dah kuar system update baru (NXE), dia kuar resolution 16:10. Utk LCD 19" aku ada 1440x900. Mmg cun, sharp. Tapi ada blackbar plak atas dan bawah, mcm kita tengok movie tu. Tak puas ati punya pasal aku pi cari LCD monitor 16:9 aaaa. Budget lak ciput. So aku rembat Samsung 21.5", max resolution 1920x1080 (full HD 16:9). Puas ati dah tarak stretch dah. Gambar sharp.

Kalo monitor ko tarak HDMI, ko bleh guna cable HDMI to DVI. Kualiti dia sama saja antara HDMI dan HDMI to DVI.

Utk info, kalo kita guna cable VGA, kat setting resolution Xbox tu dia kuar mcm PC. Kalo guna cable HDMI atau HDMI to DVI, dia kuar mcm kat TV (480p, 720p, 1080p etc).

Ooo.. meaning kalau monitor DELL 22" biasa tuh yg maximum reso dia bleh pi hanya 1680 x 1050 tu pon x de la gambar buruk or kualiti gambar kurang. Selain daripada black bar tu jer la.

Thanks.. very2 informative Very Happy

hayabusa wrote:
    Dah kira murah tu..
    Aku beli elite awal tahun 2008 sampai RM 1,800..
    Dah dua kali kena 3ROD.. Sad

Uikss... elite bukan Jasper ke?? Org kata Jasper ni x kena 3ROD tuh... camner ko bleh kena plak??
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Mon Dec 07, 2009 12:44 pm

Falcon wrote:
    Ooo.. meaning kalau monitor DELL 22" biasa tuh yg maximum reso dia bleh pi hanya 1680 x 1050 tu pon x de la gambar buruk or kualiti gambar kurang. Selain daripada black bar tu jer la.

Thanks.. very2 informative Very Happy

Uikss... elite bukan Jasper ke?? Org kata Jasper ni x kena 3ROD tuh... camner ko bleh kena plak??
    Sebenarnya, monitor 14" atau 15" biasa yg resolution 1024x768 tu pun dah cantik. Itu dah 720p. Game Xbox360 kebanyakannya native resolution 720p (1280x720) ja.

Elite yg hayabusa beli tu awal tahun 2008, bukan Jasper. Maybe Falcon, ataupun bukan Falcon la kot. Zephyr kot? Ntah, kena check balik la tu.

Aku baca ayat ko tu mcm ko konfius lak Falcon. Elite tu pakej, Jasper tu revision Xbox360 tu. Jangan salah paham.

Pakej Xbox360 ni dari awal:
    - Core Pack <- Takde memory card dan HDD(discontinued)
    - Premium 20GB (discontinued)
    - Go Play / Arcade <- Takda HDD tapi ada built in Memory Unit 256mb/512mb.
    - Go Pro 60GB
    - Elite 120GB
    - Super Elite 250GB (ni bundle dgn game Forza3 dan MW2)

Xbox360 revision lak:
    - Xenon
    - Zephyr
    - Falcon
    - Jasper

Sebenarnya ada lagi revision nih mcm Opus dll tapi ni yg penting. Yg lain tu dia beza sikit ja, dari segi cable video ja kalo tak silap aku. Ntah..
    hayabusa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 15

Post by hayabusa Mon Dec 07, 2009 1:44 pm

Falcon wrote:

Xbox 360 aku memang falcon..
    Beli dalam bulan Mac 2008..
    Elite pun memang ada risiko juga kena 3ROD..
    Member aku elite pun kena 3ROD,
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Mon Dec 07, 2009 11:46 pm

Semua Xbox360 ada risiko 3ROD.
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games

Post by budak_sopan Tue Dec 08, 2009 8:00 am

aku pakai hd monitor..gambar puas hati..huhuhu..
    so..aper tunggu lagik falcon???rembat 1 xbox la..hehehehh..tapi kat tempat aku mahal la elite..adeh..rm14++ lagik..kalo aku tengok kat tech two 12++ jer..kalo arcade kat tempat aku 1120 jer..aku pk nak li lagik 1 nie..yg lame aku nak lego jer..heheheh..maklum laa..dah kene ban...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 08, 2009 9:35 am

aku duduk penang.. dan aku difahamkan harga still around RM 1500... sedey aku.

ko duk mana budak sopan?? Sbb x salah aku KL dah murah...

By the way.. kengkawan.. bantu aku pilih:

Alienware OptX AW2210 Full HD 21.5" - RM999

atau..

Dell ST2410 Full HD 24" - RM699

atau.. HDTV terus?? 32" priced about RM 2999 maximum.

Perlu bantuan korang la... pasal Alienware tuh 2ms response rate tapi dia punya 21'5" jer... beso LCD Dell yg aku pakai sekarang lagi.. 22" 16:10.

Dell tuh plak.. 24".. tapi response rate 5ms.

HDTV plak... aku selalu terfikir.. mesti kalau gambar besar sharpness dia kurang kan?? lagi satu gedebak.. aku x leh bawak tempat kerja aku bila aku nak... mcm x kena plak HDTV dlm office kn?? Tapi kalau monitor tuh make sense skit. LOL...

any opinion kengkawan semua???

PS: Siapa sini budak penang?? Ade x??
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Tue Dec 08, 2009 11:01 am

5ms ok lagi. Tak nampak banyak beza sangat dgn 2ms. Lain la 8ms. Tu ja komen aku.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 08, 2009 11:11 am

ok... cun. ingat esok lusa nak angkut dua2 tuh.

tapi monitor nk kena tunggu dia hantar dulu baru sampai.. sedey aku.. Sad

Xbox 360 maybe aku pegi ipoh atau penang.. not sure lagi. as of now aku cuma risau takut kena tipu part controller jer... risau dia tukar dgn x ori... zaman adik aku punya PlayStation 2 dulu dah kena.

but aku ada intention nak beli wireless controller from Amazon. Kena cukai x agak2?? nk beli kedai mcm x yakin plak... takut kena cong jer nanti.. huhu..

PS: naper la aku duduk jauh dari korang kan.. kalo x mesti boleh seret korang pegi beli skali dgn aku.. huhuhu.. Laughing
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Post by antara21 Tue Dec 08, 2009 12:02 pm

seret ah aku! hehe.. anytime, anywhere babeh! lg pon aku tgh lepak kat seblah kedai microsoft je skrg ni. skrg la...hehe
    PuteriNurFarah
    PuteriNurFarah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Buat kerja rumah dan RTS gamer

Post by PuteriNurFarah Tue Dec 08, 2009 12:08 pm

antara21 wrote:seret ah aku! hehe.. anytime, anywhere babeh! lg pon aku tgh lepak kat seblah kedai microsoft je
    skrg ni. skrg la...hehe
    nak tolong saya seret ke bang suruh beli elite

Laughing
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak_sopan Tue Dec 08, 2009 12:56 pm

ko angkat jer 24" tu..mesti puas hati!!!beli bro..jangan tak beli!!!hahahahaha..
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Tue Dec 08, 2009 2:30 pm

Falcon wrote:ok... cun. ingat esok lusa nak angkut dua2 tuh.

tapi monitor nk kena tunggu dia hantar dulu baru sampai.. sedey aku.. Sad

Xbox 360 maybe aku pegi ipoh atau penang.. not sure lagi. as of now aku cuma risau takut kena tipu part controller jer... risau dia tukar dgn x ori... zaman adik aku punya PlayStation 2 dulu dah kena.

but aku ada intention nak beli wireless controller from Amazon. Kena cukai x agak2?? nk beli kedai mcm x yakin plak... takut kena cong jer nanti.. huhu..

PS: naper la aku duduk jauh dari korang kan.. kalo x mesti boleh seret korang pegi beli skali dgn aku.. huhuhu.. Laughing
    Setahu aku controller Xbox360 tarak yg ciplak. Kalo ada sila tunjuk kat aku ya kat mana ko jumpa yg ciplak tu. Nak gak aku tengok, aku tatau. Controller PS3 mmg ada yg ciplak.
    Dan satu lagi, buat apa ko nak beli wireless controller dari amazon? Controller Xbox360 kan mmg wireless. And 1 of the best controller available lak tu. Mmg sedap pegang dan main.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 08, 2009 9:02 pm

ooo.. xde ek??

yg ciplak tu dulu waktu beli PS2.. xbox360 x tau plak aku sumer ori.. wow...mmg good buy la camnih.

And mmg elite punya controller tu wireless dh?? bertambah2 wow faktor aku.. tetiba rasa x sabar menanti hari lusa.. Very Happy
    Lakum
    Lakum
    Moderators
    Moderators

Post by Lakum Wed Dec 09, 2009 12:40 am

Falcon wrote:ooo.. xde ek??

yg ciplak tu dulu waktu beli PS2.. xbox360 x tau plak aku sumer ori.. wow...mmg good buy la camnih.

And mmg elite punya controller tu wireless dh?? bertambah2 wow faktor aku.. tetiba rasa x sabar menanti hari lusa.. Very Happy
    Semua pakej Xbox360 skang ni dtg dgn wireless controller dah tak kira la Arcade (Go Play) ka, Go Pro ka...Elite kaa. Dulu2 ja dia dtg dgn wired controller utk Core Pack.
    budak_sopan
    budak_sopan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak_sopan Wed Dec 09, 2009 10:17 am

dah luse dah nie..beli la!!hahahaha..
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Post by antara21 Wed Dec 09, 2009 9:35 pm

PuteriNurFarah wrote:
    antara21 wrote:seret ah aku! hehe.. anytime, anywhere babeh! lg pon aku tgh lepak kat seblah kedai microsoft je
    skrg ni. skrg la...hehe
    nak tolong saya seret ke bang suruh beli elite

Laughing

nhehehe...tu la..orang tu time ader ofer dia tanak grab the chance...^^.. go for elite! tu yang brader micro tu cakap aritu.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Thu Dec 10, 2009 5:51 pm

em.. aku ada satu lagi soalan..

LCD monitor dh beli... tgl Xbox 360 jer lagi.. x de masa lagi nk gie Penang. Esok kot...

Soalan aku:

-Aku ada LCD Monitor from DELL.
    -Aku ada Xbox 360 yg aku cucuk ke DELL monitor aku tuh guna HDMI cable.
    -Aku ada sebijik speaker Altec Lansing VS4121 yg setia bersama aku semenjak aku mula main game di PC.

Aku bercadang nak guna speaker tu untuk tujuan gaming dgn Xbox 360 dn LCD Monitor DELL aku tuh. Boleh x?? Sbb ikut pemahaman aku HDMI cable nih carry audio skali. Which means bunyi akan keluar from LCD Monitor tuh... that also means yg aku x de bunyi la bila gaming sbb monitor tuh x de audio out atau juga speaker.

So ingat nk guna Altec Lansing aku tuh.. but how? Anyone knows?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 4:08 pm