Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

sharul
hampeh
Aku Tak Sengal
raidizh AR
kindaichi_hajime
ariff360
Gateway
hairulfadly
Gruntz
haziqnet
kae
mattjack
faisal's
teri-chan
DRS
Quraisya
KaTaNa
Razi_IBM
MalaYneuMaya
loy_azloy
24 posters

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

hairulfadly
    hairulfadly
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Wayang

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? - Page 2 Empty Re: sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

Post by hairulfadly Mon Mar 09, 2009 9:33 pm

Adeh..
    Korang semua ni kalau nak tulis panjang-panjang pun buat la perenggan sikit.
    Berpinar mata den ni nak baca perkataan demi perkataan..
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? - Page 2 Empty Re: sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

Post by faisal's Tue Mar 10, 2009 12:42 am

sorry ler hairulfadly
    len kali aku buat perenggan ek,
    setiap ayat aku mulakan dgn perenggan ek..hehe
    aku ada satu cadangan,yela..kita ni cakap jer tak guna kalau tak mulakan sesuatu
    aku x nak la orang kata kita ni pandai komen je,pandai cakap jer tapi habuk pun tarak..
    aku nak cadangkan kita wujudkan festival filem indie pendek...i mean dikalangan kita yang berminat jer...buat aper kita nak peram idea kita lama2...dgn usaha ni dapat gak kita asah bakat dikalangan kita sikit2...kita bukan perfect tapi at least kita try..amacam??
    x perlu buat grand2 pun...setakat yg kita mampu jer..nama pun indie....
    mana tau dgn usaha kita ni kita boleh pergi jauh...bab jurinya jgn risau...kita sesama kita jer jadi juri..kalau kita boleh kembangkan lagi usaha kita ni insyaAllah next time kita leh jemput 'someone' dlm industri..
    ini bukan angan2 kosong...angan2 yg beserta keazaman yg kuat namanya impian...kita yg akan menentukan ianya jadi ke tidak...
    NAK SERIBU DAYA, TAK NAK SERIBU DALIH...kita bukan nak rushing nak join industri (actually,kita punya industri x layak lagi bergelar industri)
    at least kita boleh capai kepuasan....
    berdasarkan pengalaman aku,saat paling puas bikin video bilamana penonton aku puas dgn hasil kerje aku...bilamana aku dapat sentuh hati dan perasaan diorang...
    mengalir air mata aku melihat air mata diorang mengalir coz tersentuh dgn hasil kerja aku..
    fuhh..time tu puas x terkira....
    amacam?
    saper yang sanggup sahut cadangan aku?
    Gateway
    Gateway
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 170

Post by Gateway Thu Mar 12, 2009 12:51 pm

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

Prof Razak Mohaideen mmg stereotaip sungguh..tetiap crita lebih kurang aje..aku pon tak dpt beza...dan yg aku tak suka selalu sgt dia letak bunyi2 fx toing2 ke etc..

stakat ni aku minat pengarah Mamat Khalid dan Afdlin

Dia buat filem untuk berniaga, jadi untuk apa diorang nak fikir buat filem pelik-pelik dan telan kos tinggi yang market dia belum tentu lagi, baik dia pikir buat filem yang sama, muka pelakon yang sama plot cerita yang lebih kurang sama janji untung masyukkk... ko kene ingat dia punya target adalah untuk penonton yang stereotaip jugak, dan peminat-peminat yang stereotaip ni jugaklah yang berpusu-pusu pegi tgk filem mamat stereotaip ni.

Bisnes beb, kalau ko nak ke ko meniaga rugi? mesti tanak kan???
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Thu Mar 12, 2009 8:35 pm

assalamualaikum...

Gateway wrote:
    Dia buat filem untuk berniaga, jadi untuk apa diorang nak fikir buat filem pelik-pelik dan telan kos tinggi yang market dia belum tentu lagi, baik dia pikir buat filem yang sama, muka pelakon yang sama plot cerita yang lebih kurang sama janji untung masyukkk... ko kene ingat dia punya target adalah untuk penonton yang stereotaip jugak, dan peminat-peminat yang stereotaip ni jugaklah yang berpusu-pusu pegi tgk filem mamat stereotaip ni.

betul bro..aku stuju..

filem ni meniaga sebenarnya...daripada rugi baik takyah buat...

cuma pandangan aku skang mengenai jalan crita je la yg aku tak puas ati ngan benda2 stereotaip nih...ye la..benda yg seakan2 aje musti la boring...hehe
    haziqnet
    haziqnet
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 85

Post by haziqnet Sat Mar 14, 2009 12:57 pm

Gateway wrote:

Prof Razak Mohaideen mmg stereotaip sungguh..tetiap crita lebih kurang aje..aku pon tak dpt beza...dan yg aku tak suka selalu sgt dia letak bunyi2 fx toing2 ke etc..

stakat ni aku minat pengarah Mamat Khalid dan Afdlin

sorila bro klu apa yg aku katakan nih buat ko terasa...yes mmg betul ko kata buat filem ni utk mendptkan keuntungan...tp jgn smpai filem yg dihasilkan mcm sampah...mcm professor punye filem bukan jln cite je yg teruk malah pengarahan beliau pun amat teruk dan terkutuk skali...sbrnya klu nak buat sesebuah filem mesti fikirkan keuntungan dgn mutu filem skali...baru kedua2 pihak dpt faedah dan rs puas hati...ni tak fikir keuntungan jer tp mutu filem hampeh...mcm mana filem melayu nak maju dan boleh bersaing dgn filem luar...pastu mind set pengarah filem kita cuma trhad kpd penonton didalam negara...knp tak tinggikan expectation smpai ke penonton luar negara spt usa, hongkong dan lain2...mana lg untung buat filem hanya skdr utk kepuasan dan keuntungan yg diperolehi dr dlm negara atau filem yg bermutu dan menjadi tumpuan di seluruh negara...(cuba2 korg fikikan, mana lagi baik..)sbb tu org barat buat filem boleh untung sesebuah filem smpai berbilion ringgit walhal modal filemyg dikeluarkan cuma jutaan ringgit...ni sbb mindset diorg nih lebih pandang ke depan dan terbuka berbnding org di malaysia....lepastuh diorg buat filem bukan skdr utk kepuasan pelanggan malah utk kepuasan diri sendiri sbb filem yg dihasilkan mencapai tahap yg terbaik...

Jgn trlalu berfikiran cetek dan trlalu mengejarkan keuntungan...buat filem nih klu dgn rs ikhlas utk memartabatkan filem melayu ke peringkat antarabangsa, jgn katakan ribuan ringgit jer keuntungan yg diperolehi...malah smpai berbilion ringgit... taknak buat filem lain dr yang lain sbb takut rugi...klu mcmtu, hasilkan sebuah filem yg mendpt sambuta drpd penonton spt cerita komedi, cinta, kemasyarakatan dgn menghasilkan filem yg lebih kemas dari mutu persembahan, kualiti, plot cerita, klimaks dan lain2...ni tak buat filem nak cpt siap jer pastu dgn skrip dan jalan cerita yg brterabur...tu jela pendapat drpd aku...wasalam..
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Post by MalaYneuMaya Sat Mar 14, 2009 1:43 pm

assalamualaikum...

harap2 lepas ni buat filem2 yg ada kualiti...bukan untuk memenuhkan list 'filem2 utk tahun ini'...

psl profesor lagi...cuba rentikan buat filem theme penang..kendian masih nak masukkan unsur hindustan...
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Sun Mar 15, 2009 10:41 am

itu ler yg dikatakan filem syok sendiri makan sendiri2...ape prof tu ingt semua org berfikiran sama dgn dia ke asyik2 penang n hindustan..
    Gateway
    Gateway
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 170

Post by Gateway Thu Mar 19, 2009 4:04 pm

haziqnet wrote:

sorila bro klu apa yg aku katakan nih buat ko terasa...yes mmg betul ko kata buat filem ni utk mendptkan keuntungan...tp jgn smpai filem yg dihasilkan mcm sampah...mcm professor punye filem bukan jln cite je yg teruk malah pengarahan beliau pun amat teruk dan terkutuk skali...sbrnya klu nak buat sesebuah filem mesti fikirkan keuntungan dgn mutu filem skali...baru kedua2 pihak dpt faedah dan rs puas hati...ni tak fikir keuntungan jer tp mutu filem hampeh...mcm mana filem melayu nak maju dan boleh bersaing dgn filem luar...pastu mind set pengarah filem kita cuma trhad kpd penonton didalam negara...knp tak tinggikan expectation smpai ke penonton luar negara spt usa, hongkong dan lain2...mana lg untung buat filem hanya skdr utk kepuasan dan keuntungan yg diperolehi dr dlm negara atau filem yg bermutu dan menjadi tumpuan di seluruh negara...(cuba2 korg fikikan, mana lagi baik..)sbb tu org barat buat filem boleh untung sesebuah filem smpai berbilion ringgit walhal modal filemyg dikeluarkan cuma jutaan ringgit...ni sbb mindset diorg nih lebih pandang ke depan dan terbuka berbnding org di malaysia....lepastuh diorg buat filem bukan skdr utk kepuasan pelanggan malah utk kepuasan diri sendiri sbb filem yg dihasilkan mencapai tahap yg terbaik...

Jgn trlalu berfikiran cetek dan trlalu mengejarkan keuntungan...buat filem nih klu dgn rs ikhlas utk memartabatkan filem melayu ke peringkat antarabangsa, jgn katakan ribuan ringgit jer keuntungan yg diperolehi...malah smpai berbilion ringgit... taknak buat filem lain dr yang lain sbb takut rugi...klu mcmtu, hasilkan sebuah filem yg mendpt sambuta drpd penonton spt cerita komedi, cinta, kemasyarakatan dgn menghasilkan filem yg lebih kemas dari mutu persembahan, kualiti, plot cerita, klimaks dan lain2...ni tak buat filem nak cpt siap jer pastu dgn skrip dan jalan cerita yg brterabur...tu jela pendapat drpd aku...wasalam..

kan best kalau prof tu pk cam kau.
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Sun Mar 29, 2009 10:33 pm

salam..senyap je topik ni...wahai haziqnet,ke manakah dikau?...hehe...rasa2 korang,antara filem2 yg Malaysia pernah hasilkan,yg mana boleh dikategorikan saleable? dan antara pengarah2 kita siapa yg berpotensi tinggi dlm mnghasilkan filem?
    haziqnet
    haziqnet
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 85

Post by haziqnet Thu Apr 23, 2009 8:01 pm

dah lama menghilang sbb forum putera asyik byk problem...bg akula filem yg aku rs ada kualiti dari segi rasa dan jalan citer adalah filem cicakman dan sumolah...utk pengarah yg baru mengarah filem bg aku adalah filem 9 september arahan pierre andre dan beberapa filem lagi arahan beliau...(lupa lak tajuk citer) terbaru citer hantu...dgr meletup gak tp aku xleh bg komen sbb lum tgk lagi...pengarah baru yg paling teruk adalah ahmad idham...filem dia berterabur sgt dan konflik terlalu ringan...jalan citer jgn ckpla hampeh...huhuhuh...wasalam...
    ariff360
    ariff360
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : kelih ore..cari ore..make ore..

Post by ariff360 Fri Apr 24, 2009 12:43 am

org msia wat filem pk sal bajet 1st..hohoho..storyboard slalu xlengkap(berdasarkan pemerhatian aku dlm sesetengah citer)..n ade unsur2 "org dalam" dalam pembikinan filem..bg aku pengarah 9september xbrapa bagos..pndapat aku jekk..(ade kaitan ngan industri filem)..aku tabik kt presiden finas kite..encik hassan muthalib..(pengasas animasi kancil n buaya dulu2)..sape2 pnah jmpa die,mst korang akan respect die..cayalah.. cheers
    Gruntz
    Gruntz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Gruntz Wed Apr 29, 2009 11:26 pm

Gateway wrote:

betul bro..aku stuju..

filem ni meniaga sebenarnya...daripada rugi baik takyah buat...

cuma pandangan aku skang mengenai jalan crita je la yg aku tak puas ati ngan benda2 stereotaip nih...ye la..benda yg seakan2 aje musti la boring...hehe

bisnes dengan menghasilkan filem adalah sesuatu yg berlainan...
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Mon May 25, 2009 3:20 am

bg aku filem afdlin shauki menangkt martabat filem kite...
    filem dier makin bagus tiap keluaran..
    tp sygg..npe x bwk filem tu keluar negara???
    si david teo ni plak aku makin bosan tgk filem2 dier..filem seram,xseram mne pn..filem lawak,xlawak mne pn...
    lawak afdlin gak best..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon May 25, 2009 3:28 am

kindaichi_hajime wrote:bg aku filem afdlin shauki menangkt martabat filem kite...
    filem dier makin bagus tiap keluaran..
    tp sygg..npe x bwk filem tu keluar negara???
    si david teo ni plak aku makin bosan tgk filem2 dier..filem seram,xseram mne pn..filem lawak,xlawak mne pn...
    lawak afdlin gak best..

ak stuju

kalo nk kate afdlin ni mmpu ikut jejak p.ramlee pn ak positively agree

filem yg simple, mudah difahami, tetapi bermesej

'minda p.ramlee 10 tahun kehadapan dr org len'
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Mon May 25, 2009 3:38 am

ye..
    kualiti filem dier yg pnting..
    yg terbaru aku tgk 'los dan faun'..
    dan kalo korang perasan dlm setahun,hanya 1-2 jer filem dari dier..
    si david teo plak produce berpuluh2 film stahun..tp kualiti hampeh..
    pndangan pribadi aku citer afdlin staraf ngan film hollywood dari segi teknik dan storyline..
    pngarah2 laen plak ske wat citer stereotype...
    ending film sng dpt diteka...
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon May 25, 2009 2:44 pm

pndpt ak.. filem yg bagus xmemerlukn kos yg tggi, bukan teknik CGI yg cggih, bukan pelakon2 yg hebat, bukan produser yg glemer... tp ap yg pntg adalah mesej dn plot penceritaan yg boleh bwk penonton sama2 rase ap yg berlaku dlm filem tersebut.. bkn membawa cerita kpd penonton, ttp lebih kpd membawa penonton kpd cerita.

ak pnh tertgk 1 filem dr iran. mengisahkan sepasang kasut sahaja. bagaimana hanya sepasang kasut sekolah boleh membentuk kpd 1 jalan cerita yg hebat. pelakonnya? hnya kanak2 berusia kurg dr 10 thun. tp malangnye ak xingat ap tajuk citer 2..sgt menarik plot cerita die..

cerita die mule bile abg die hilangkan kasut sekolah adik prmpuan die. so, yg tggl hanya kasut abg die. disebabkn kemiskinan, dorg xbrani bg tau bapak dorg. abg die skolah pagi, adik die skolah ptg. so, setiap hari dorg akn jmpe on d way between skolah n umah dorg akn terpaksa bergegas jmpe (berlari-lari) utk gilir2 pkai kasut skolah yg 1 tu je. smpai la 1 hari, skolah dorg ad anjurkan pertandingan lumba lari. pemenang tmpt kedua, hadiahnya adalah sepasang kasut. yg abg ni mmg da training lame lari (mase kne tuka2 kasut 2). so die decide nk msuk pertandingan 2. mase die lumba lari, abg die mmg hampir kalah la. tetibe dtg 1 smangat nk jugak mng kasut. die tekad lari kuat2 smpai die xsedar die dpt no.1... so xdapat la adiah kasut 2.....n ape jd pas2??...jeng jeng jeng.....penat nk citer..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Wed May 27, 2009 2:32 am

haaa..
    rai..aku da tgk citer iran tu..
    menarik la citer tu..
    aku ingt lg tgk kt tv1 kot time kecik dlu..
    tp mmg best laa..
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Wed May 27, 2009 3:06 am

kindaichi_hajime wrote:haaa..
    rai..aku da tgk citer iran tu..
    menarik la citer tu..
    aku ingt lg tgk kt tv1 kot time kecik dlu..
    tp mmg best laa..
    owh cite tu.. tajuk die Children of Heaven... tp skang TV1 dah takde tayang cite2 Iran la.. dulu slalu layan..
    antare cite lain yg aku ingat cite pasal biola.. budak tu nk tuka tali biola die pusing satu bandar.. simple gle subjek filem but interesting..

meh rai aku tolong smbng cite.. aku kasi ending trus.. haha
    https://www.youtube.com/watch?v=K9QVxYcEW8g

p/s: lol.. cam penah jer aku pos bende ni..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed May 27, 2009 10:40 am

uiks...korg pn tgk? bagus2..

adiah kasut 2 tmpt ke-3 ea? adehh...error lak.. ak pn ingat2 lupe citer die.. tq ATS.

haah...citer 2 mmg da lame r kin. ak pn tgk mase zmn kegemilangan RTM..kekekek

citer2 mcm ni yg kpale ak suke layan.. subjek die mudah..

p/s: ko pn pnh post pasal citer ni ke ATS?
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Post by MalaYneuMaya Wed May 27, 2009 11:18 am

assalamualaikum...

ye aku pon ada tgk crita iran tu..tapi tak tgk sampai abis..ahahaha

astro kirana slalu jugak kluarkan crita2 iran, arab, byk lagi...skang dah takde dah channel tu..
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Wed May 27, 2009 11:21 am

harap2 lepas ni buat filem2 yg ada kualiti...bukan untuk memenuhkan list 'filem2 utk tahun ini'...

psl profesor lagi...cuba rentikan buat filem theme penang..kendian masih nak masukkan unsur hindustan...
    disebabkan terlalu byk cerita bertheme penang dan hindustan,ini yang menyebabkan aku menyampah dgn stail org penang,lg satu secara tak langsung aku tau yg penang mmg perangai mcm ni dan aku terlabelkan org penang ni gedik dan kecoh serta mengelabah,secara tak langsung aku terbanned nak ushar awek2 penang,combi ke zombi?
    salah siapa tu...???
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Post by MalaYneuMaya Wed May 27, 2009 11:30 am

assalamualaikum...

loy_azloy wrote:
    disebabkan terlalu byk cerita bertheme penang dan hindustan,ini yang menyebabkan aku menyampah dgn stail org penang,lg satu secara tak langsung aku tau yg penang mmg perangai mcm ni dan aku terlabelkan org penang ni gedik dan kecoh serta mengelabah,secara tak langsung aku terbanned nak ushar awek2 penang,combi ke zombi?
    salah siapa tu...???

tu la..bukan kita taknak sokong hapa..mana ada org nak benda yg sama aja tiap2 kali..pelakon pon balik2 tu jugak..mcm beli bundle...

aku pon tak pasti sgt apa kaitan hindustan ngan penang..maybe sebab ramai keturunan mamak kot..tak kisahla tu...tapi agak2 la..

lol zombi! marah org sana kang..cekik ko kang..haha
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed May 27, 2009 2:01 pm

haahlah aku musykil org2 kat penang tu asal dari...huh bahaya nih...tehehe... What a Face
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed May 27, 2009 2:44 pm

adehh

korg jgn cepat melatah.. sindrom org2 kita ni

jgn krn nila setitik menjadi penghalang pd otak kita menerima maklumat
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed May 27, 2009 3:29 pm

raidizh AR wrote:adehh

korg jgn cepat melatah.. sindrom org2 kita ni

jgn krn nila setitik menjadi penghalang pd otak kita menerima maklumat
    aik bila masa kami melatah?ocopot...! filem melayu bukan segelintir yg mcm ni malah boleh dikatakan 80% mcm sampah...(dah lama tak guna ayat nih)

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 09, 2024 10:25 am