Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

naxe88
slaxwarez
ayoi
Razi_IBM
kubung
hampeh
one0202
Hackezkk
radzwa
need
Gateway
kae
alifsaduri
teri-chan
Han_Hin
19 posters

Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku.

teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku. - Page 2 Empty Re: Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku.

Post by teri-chan Sun Jun 21, 2009 8:03 am

em.. aps yg berkaitan halau nyamuk tu betul2 berkesan ke?
    kubung
    kubung
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Ngadap depan PC

Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku. - Page 2 Empty Re: Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku.

Post by kubung Mon Jun 22, 2009 12:56 pm

i-phone ni leceh la....betul aku cakap mmg le dia punya touch screen dia best gempak ,aku rasa baik ambik je pocket PC je ...kawan aku yg beli i-phone pun ckp mula2 je best lama tu bosan dah pastu banyak kira i-phone ni heheh

Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku. - Page 2 Batuvsiphone
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Wed Jun 24, 2009 6:05 am

iphone- untuk jakun2 yang tepukau ngan stratergi marketing apple.
    sama ngan pengguna ipod kat mesia nih.wannabe nagn jadik orang putih watape.antara sebab diorang pakai ipod sebab diorang banyak guna mac.kat sini?sentuh mac pun xpernah..pastu nak tunjuk2..

(mcm member aku yg sengal, tunjuk2+bangga cambodoh kat aku, pastu tanya kat aku camana nak transfer lagu masuk mendalah tu..dia ingat masukkan lagu kat ipod cam masukkan lagu kat pendrive ke?)
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Wed Jun 24, 2009 8:36 am

eh lain ke? ada caranya ye? aku ingtkan ipod tu mcm mp3 player yg lain. mujur aku tak beli dulu. nway betul iphobne byk kelemahannya... tp biasa budak2 skolah nk blagak hp skrin besar ngn iphone la... aku pernah jumpa budak form 5 pkai iphone 2g last 2 years... pergh... budak pkai hp lg canggih dr aku.
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Wed Jun 24, 2009 8:47 am

kena pakai software itune yang bloated lagi menyemak dengan fungsiya yang tak relevan dengan installation size.
    tak pun kena guna winamp atau mediamonkey..hadoyai..leceh.

pedahal kalau beli je mp3 samsung atau creative..tinggal drag drop macam pendrive je.

budak form 5 pakai iphone blabla...kaya..blabla..canggih..blabla..
    tanya dia kredit dalam ada berapa?mintak satu mesej boleh?satuuu je...
    haha..haram.
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Wed Jun 24, 2009 3:46 pm

macam terkeluar tajuk.. hehe aku pun nak join gak la...

bagi aku apa2 pasal kecangihan depend on kemampuan dan minat dan juga keperluan tambah sket berlagak.
    semua tu manusia nyer perangai.
    mungkin semua hp nanti cam iphone sebab tak perlu material button or apa2 brg melibatkan kos.
    aku dari dulu nak pakai iphone tapi rasa tak berkemampuan. Just beli Ipod touch. Khas utk surfing guna wifi music(like walkman) simpanan gambar kenangan dan application yang funny or canggih serta simple game. Kalau takde keperluan memang iphone ni membosankan dan design kotak empat segi main tolak2 skrin je...

dan nama pun benda ni gajet or eletronik hardware.

1. ada yang suka menunjuk
    2. ada yang utk keperluan
    3. ada yang fanatik
    4. ada yang berkemampuan.

so dalam 4 kategori tu (pk la sendiri )
    kubung
    kubung
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Ngadap depan PC

Post by kubung Wed Jun 24, 2009 9:11 pm

baik pakai pocket PC drpd i-phone senang je nak masuk lagu, nak masuk software dll senang mudah, tak mcm i-phone nak masuk lagu ke atau application ke pun payah kena pakai i-tune, menyusahkan tul leceh,
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jun 26, 2009 12:25 am

hem... balik pada tajuk asal... amik la hp symbian biasa je heheh
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Fri Jun 26, 2009 12:33 am

hp symbian is the best for casual user.. klo nk business .. pilih windows mobile..

android ngan iphone nih sekadar mengisi ruang kosong je.. haha

tak best langsung iphone nih.. dh pakai seminggu... boring je.. aku pakai iphone yg dh jailbreak... esok aku pulangkan balik kat owner
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by Razi_IBM Fri Jun 26, 2009 12:59 am

symbian pun pakai cepat boring.tak extensible langsung.
    pakai windows gak paling bagus.

berbalik kepada soalan asal pada tajuk topik:
    IPHONE TAK BAGUS.

Last edited by Razi_IBM on Fri Jun 26, 2009 1:33 am; edited 1 time in total
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Fri Jun 26, 2009 1:17 am

klo reti guna symbian.. gerenti tak boring.. setakat nih dah explore symbian ngan windows mobile.. kedua2nya ada kelemahan dan kebaikan masing2.. yg pasti klo casual.. gunalah symbian.. klo business.. gunalah windows mobile..

iphone.. sebenarnye boring... klo setakat game gerak2... camtu.. dah ada kat 5800XM la.. SIMS3, Metal gear solid, dan sebagainya,, semuanya boleh didapati di symbian.. dan pastinya ia.. seratus peratus same.. maksudnya bukan lain..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jun 26, 2009 8:30 am

yub betul tu..aku ni kira br nk pkai hp jenis symbian... terus terang aku ckp byk benda aku tak tau.. pendek kata leh buang ms ngn ngadap hp saja hehehe
    slaxwarez
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 6

Post by slaxwarez Thu Jul 23, 2009 1:36 pm

dulu..aku pun tak minat iphone..tapi bila tgk byk sgt software yg best2 kat app store jadi minat pulak...

Iphone bagus ke?atau rekemen hp bagus utk aku. - Page 2 Wowarmory

iphone 3g skrg $1990 kalau beli dari maxis prepaid plan.. kalau tak cukup budget beli je ipod touch
    slaxwarez
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by slaxwarez Thu Jul 23, 2009 2:22 pm

The iPhone’s Competitors Have A Big Problem: Their Games Stink

It’s no secret that gaming on the iPhone has been one of the main keys to the App Store’s success. You know it, I know it, and so you have to believe that all the competitors know it too. And yet, their actions would seem to suggest that they don’t know it. Because they keep building devices, operating systems and app stores to compete with the iPhone, that simply can’t hold a candle to the iPhone when it comes to gaming.

At the Casual Connect conference in Seattle today, some numbers were thrown out there, talking about just how big gaming is now on the iPhone. Of the nearly 70,000 apps in the App Store, some 20% are games. Yes, that means there are between 10,000 and 15,000 apps that are games, just for the iPhone alone. To put that in perspective, that is more than the total number of apps that all of the App Store’s big competitors (Android Market, Nokia Ovi Store, Palm’s App Catalog, BlackBerry’s App World) have — combined.

http://www.techcrunch.com/2009/07/22/the-iphone’s-competitors-have-a-big-problem-their-games-stink/
    Han_Hin
    Han_Hin
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main Golf,Bola Tanpa Bola,Main Mata.

Post by Han_Hin Fri Jul 24, 2009 9:57 pm

ku pun dah bli n79 rm900+ je mase ni ok je bru 3 hr gne.lg godek2 lu hehee.
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Fri Jul 24, 2009 9:59 pm

Han_Hin wrote:ku pun dah bli n79 rm900+ je mase ni ok je bru 3 hr gne.lg godek2 lu hehee.

N79 nih.. oke la.. best juga laa
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Post by naxe88 Mon Jul 27, 2009 11:31 am

lebih baik ambik hp symbian lah....
    orang malaysia ni bodoh sikit pasal symbian....
    tak tau apa sebenarnya symbian ni...

symbian ni lebih banyak software open source, pastu kalau nasib baik mungkin dapatlah software open source yang free punya tapi adalah juga illegal punya...tapi best lah dari iphone ni...semua software nak bayar...lepas tu iphone ni tak support open source...jadi, susah nak cari software yang bukan dari apple atau yang berkerjasama dengan apple...kelebihan nya skrin sentuh dengan fungsi menu je yang buat stylo tapi platform hampeh...

hp symbian pula banyak kelebihan, boleh tambah software open sourece...ada macam2 software....tak terhad macam iphone ni....orang jepun, korea, taiwan suka guna hp symbian ni sebab banyak kelebihan sebabnya dorang tau apa tu symbian...iphone ni indah dari rupa je...kalau kat negara maju, hp symbian lah yang banyak orang pakai lepas tu windows mobile....

nak tau lebih lanjut apa tu symbian pegi kat blog ni...

symbian

mungkin baru kamu akan terbuka mata pasal symbian ni...
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Tue Jul 28, 2009 9:57 pm

aku anti dengan symbianku.com tuh..

mmg la BAGUS... tapi aku benci sebab boleh plak jual sofware cetak rompak dgn harga RM 30 - RM 80

ada plak jual freeware pun ,,,

mmg anti habis
    Arinc
    Arinc
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 96

Post by Arinc Tue Aug 04, 2009 10:52 pm

bg saya setakat ni apple iphone punya interface adalah yg paling sempoi & user friendly...rasanya scroll pada paparan iphone lebih lancar berbanding fon nokia yg skrin sentuh tu...memang app iphone berbayar tp utk free cubalah jailbreak...

n iphone adalah sejenis phone yg eksklusif...cuba tgk d Malaysia baru2 ni...stok iphone terhad dan ramai yg dh bising kat Maxis sbb yg booking awal x dpt2 lagi mainan mereka tu...hihi...d amerika pn ianya di lock pada carrier tertentu...klo official unlock mmg mahal berbanding fon lain...

mengikut berita tahun ni syarikat Apple agak terkejut kerana kewangan mereka betul2 'buat duit' kerana jualan iphone yg meningkat.

dan fon2 yg akn dtg akan ikut jejak iphone dengan skrin sesentuh & app stor...cam LG telah menyediakan app stor utk jenama fonnya.

Pada pandangan saya iphone dan android fon akan menguasai pasaran...dan d jangka akan bersaing hebat dgn device2 yg makin kehadapan cam zune ngan cip tegra dr nvidia ( meaning HD capability ) , creative Zii Egg n sony playstation phone yg masih dlm 'khabar angin Nikkei '...nintendo n-ds dan psp pn rasa tergugat d sebabkan iphone ni...hehe.Samsung M1

HTC is the world's largest maker of phones using Microsoft Corp.'s operating system, in terms of shipments... "The outlook has softened for the second half of the year, with June being the turning point for HTC as it faced a lot of competition from Apple," said Yuanta Securities analyst Vincent Chen.

d petik dr sini
    slaxwarez
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by slaxwarez Wed Aug 05, 2009 7:26 pm

android satu2nya os yg aku nampak skrg nih boleh lawan iphone... tapi tulah,,, masih tak cukup masak. symbian pulak kena tunggu symbian^2,, tgklah cemana nanti.. kalau s60 yg lama mmg gagal.
    one0202
    one0202
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 86

Post by one0202 Thu Aug 13, 2009 10:18 pm

I-Phone 3Gs........iklan tunjuk ade "copy & paste"
    hohohoho.......cam lawak jek...
    Xkan upgrade function tu jek de iphone 3G ke 3Gs....
    baik lg win.mobile.....hohohoho
    sleyer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sleyer Thu Aug 13, 2009 11:24 pm

LG gan sony kot .. nak keluarkan hp jamtangan ... lagi gempaq ... baru la awek2 cair ...dah setanding gan ejen 007 da
    hueco_mundo
    hueco_mundo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by hueco_mundo Fri Aug 14, 2009 12:09 pm

sleyer wrote:LG gan sony kot .. nak keluarkan hp jamtangan ... lagi gempaq ... baru la awek2 cair ...dah setanding gan ejen 007 da

hehe, hp jamtangan pun dh ade kat market skrg ni. cuma ramai yang x pakai.
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Fri Aug 14, 2009 4:44 pm

Sony ericsson mmg dah kluarkan jam tangan yg boleh berfungsi mcm handphone.. tapi not fully la
    Arinc
    Arinc
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 96

Post by Arinc Tue Aug 25, 2009 3:10 pm

one0202 wrote:I-Phone 3Gs........iklan tunjuk ade "copy & paste"
    hohohoho.......cam lawak jek...
    Xkan upgrade function tu jek de iphone 3G ke 3Gs....
    baik lg win.mobile.....hohohoho

len kali klo nk tau tentang sesuatu kna la research dlu...google kan ade...jgn sempitkn pemikiran...tingkatkan kemahiran diri...

ada byk beza 3g vs 3gs...kelajuan processor n RAM d tingkatkan...ada integrated compass...kamera d tambah lg 1 mega-pixel...bateri tahan lbh lama...material housing d tingktkan ( kurang kesan cap jari )...blablabla... Sleep

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 13, 2024 4:00 pm