Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

TOYSЯUS
MalaYneuMaya
kamal
7 posters

saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni...

kamal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni... Empty saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni...

Post by kamal Tue Nov 24, 2009 6:04 pm

hallo sume sy ni just nk kongsi ngn korang sume slh satu lubang nk wat duit kt internet ni.sye join bnde ni dh lebih 6 bln cara nye sng je korang hanye perlu tulis artikel je tapi dlm base inggeris la ek..pastu just promote kn link artikel tu kat sspe je kt mne2.slme ni sye just promote kt traffic exchange je.

sye skg ni dh wat 13 artikel dan lebih 34 gambar maknenye de 47 link sye tgh promote ni byk gak la.Nnti lain mase sye akn bgtau TE mne yg kite leh promote link ni k.

bende lbih kurang cam PTP program je tp lg masyukk..de satu artikel yg sye tulis tu leh dpt smp usd3. tok 1000 visitor tau. die kire plk setiap 1 ip setiap 6 jam skli.

kt bwh ni bukti bayaran yg sye dh terima dari dorang :

Nov 10, 2009 Payment From Completed Details 1.93 0.00 $1.93 USD

Oct 10, 2009 Payment From [url=http://]triond Completed Details 9.02 0.00 $9.02 USD

Sep 10, 2009 Payment From Completed Details 1.66 0.00 $1.66 USD

May 15, 2009 Payment From [url=http://]triond Completed Details 0.68 0.00 $0.68 USD

Apr 15, 2009 Payment From Completed Details 2.14 0.00 $2.14 USD

Mar 15, 2009 Payment From [url=http://]triond Completed Details 2.17 0.00 $2.17 USD

klu nk die punye link PM sye k

Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Harap maklum.
    -11?-
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni... Empty Re: saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni...

Post by MalaYneuMaya Tue Nov 24, 2009 9:00 pm

assalamualaikum...

bro aku bukan nak ckp apa..dulu aku mmg join triond ni..aku publish gamba2 je, nak tulis artikel tak reti..tapi aku dah stop lepas aku tau yg triond ni company israel..ko tetap nak teruskan ke? Smile
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni... Empty Re: saye buat duit ngn tulis artikel je dh 6 kali trima bayaran nk tau mari cni...

Post by TOYSЯUS Tue Nov 24, 2009 9:32 pm

Betul tu.

"Triond is a service of Stanza Ltd., a privately held company based in Tel Aviv." - About
    "Stanza Ltd. (Triond) Internet : Internet Applications - Israel Hi-Tech High Tech & Start Up Company Index" - Israel Venture Capital

Tepuk dada, tanya iman.
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Sports and Marathon

Post by kapas Wed Nov 25, 2009 10:47 am

wow.. tidak akan aku menjoin atau menyupport company ni.. aku syg penduduk kat negara yg dorang pijak tu..

ISRAEL is not a country. but it is a DEVIL n SATAN who live in this world.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Wed Nov 25, 2009 10:54 am

Hurm.. Xpe kita tunggu jawapan TS sbb terpulang kepada TS sama ada untuk teruskan atau hentikan promosi ni.
    NazCYPHER32
    NazCYPHER32
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 373
    Job/hobbies : FSsimming,racing sim,3dmodelling

Post by NazCYPHER32 Wed Nov 25, 2009 10:54 am

Code:
    Who Are We?

Triond is a service of Stanza Ltd., a privately held company based in Tel Aviv

..that is ISRAELb#tch
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Wed Nov 25, 2009 11:23 am

^ Already stated. No need to repeat. Razz
    kamal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

Post by kamal Thu Nov 26, 2009 10:28 pm

oo israel ek mne la sye tau..sye pon jmpe bnde ni pastu sje try tgk cam cantik je dpt payment tiap2 bln. tp sye just nk carik duit poket skit je leh la wat byr bil tenet sy ni klu nk diikot kn bende yg berkaitan ngn israel ni byk lg website yg kite sndri pon x tau lg asal usul nye spe pemilik nye ek.duit yg kite byr tok join ngn dorg pon x tau dpt ke sape tuk wat bli pe.

tp tepulang la pada pendapat dan prinsip ssrong tu yg pnting niat kite la
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 98

Post by datuk abu Thu Nov 26, 2009 11:10 pm

niat tak menghalalkan cara...

itu ustaz aku cakap
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Fri Nov 27, 2009 12:09 am

Orait. Sekarang dah tau kan Triond tu Israel punya, siap diterangkan dalam About lagi.
    So terpulang lah sama ada nak terus support diorang atau taknak.
    Kitorang nak paksa pun tak boleh, Malaysia ni negara demokrasi.
    Lepas ni jangan pula orang laung slogan "Anti Israel" kita ikut laungkan sedangkan sebenarnya kita support.
    Tu je la.

-
    Oops terlepas pandang pulak ade referral link dalam post.
    Pandai wat ayat nak link guna PM tapi dah siap bagi dah pun ek. bijak2.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Sun Nov 29, 2009 9:08 am

kamal wrote:oo israel ek mne la sye tau..sye pon jmpe bnde ni pastu sje try tgk cam cantik je dpt payment tiap2 bln. tp sye just nk carik duit poket skit je leh la wat byr bil tenet sy ni klu nk diikot kn bende yg berkaitan ngn israel ni byk lg website yg kite sndri pon x tau lg asal usul nye spe pemilik nye ek.duit yg kite byr tok join ngn dorg pon x tau dpt ke sape tuk wat bli pe.

tp tepulang la pada pendapat dan prinsip ssrong tu yg pnting niat kite la

Pandangan aku la... kalau aku ditempat ko.

Website yg milik Israel dan kita x tau mmg banyak..tapi dah kita x tau kan??
    Kalau kita tau aku rasa wajar kita elak.

Ikut ko la... Nabi pun x pernah melarang berniaga dgn orang yahudi (wallahualam).. tapi aku rasa rezeki ko akan lebih berkat kalau ko quit jer.

Tuhan tu Maha Kaya.. kalau ko tinggal benda ni.. Dia akan ganti sumber rezeki ko dengan sesuatu yang lebih baik. Mungkin lebih banyak.. atau mungkin lebih sedikit daripada apa yg ko terima sekarang tapi jauh lagi berkat. Bukankah keberkatan rezeki tu yg kita nak?? Bukan jumlah tapi keberkatan.

But sukati ko la..aku nasihat je.

Akhirat nanti kita akan disoal... rezeki kita datang dari mana... mmg sedih kalau kita jawab orang yahudi bayar. Lagi sedih bila kita ditanya, "Kenapa bergantung harap dan berwalikan selain Allah SWT?? Bukankah Dia sebaik-baik penentu dan pemberi rezeki??". Susah kita time tuh. X kan nak jawab niat kita baik jer kan?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:42 pm