Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Hiruka
TJ-Ariff
kamikase30
Jedi
khairul anwar
Aku Tak Sengal
mis3catz
ayoi
sayyidbest
akuccputsedut
sayw
54m4d
Ian
KaTaNa
MalaYneuMaya
raidizh AR
loy_azloy
TOYSЯUS
kapas
23 posters

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea

kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Sports and Marathon

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea Empty Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea

Post by kapas Wed Nov 25, 2009 11:20 am

Salam warga PDC...

Aku saje je nk buat survey tengok.. sesape ade pengalaman tengok cite seram dan menakutkan?? mai la kongsi dgn aku.. nk tahu gak cite ape cite yg paling ganaz n menakutkan yg pernah korang tgk..

haha,,.. bagi aku.. cite yg paling ganas penah aku tgk cite...
    Paling Ganas bagi aku.. Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea Affraid
    1: The taxes chainsaw yg episod 1 n 2
    2: Laid for rest

Menakutkan: Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea Icon_evil
    1: The Exorcist first episode.

so, far, filem ni je yg wat aku takut klu mlm2.. huhu.. cite lain, masih gagal..

mai la kongsi cite korang pulak.. just bgth tajuk je..

**aku harap kepada ahli yg sudah berkongsi. jgn pulak kutuk kengkawan lain yg kongsi jugak, kut2 bg korang cite 2 x cukup menakutkan, xpela, sbb ni soalan subjektif.. masing2 ade pandangn masih2.. huhu..

Sekian , Terima KAsih

Last edited by kapas on Wed Nov 25, 2009 3:53 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : tukar tajuk yg lebih tepat)
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea Empty Re: Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea

Post by TOYSЯUS Wed Nov 25, 2009 11:30 am

Ingatkan pengalaman yang dilalui.
    Rupanya pengalaman menonton cerita seram.

Anyway aku rasa pengalaman menonton cerita seram aku adalah cerita: Hantu Jerangkung (filem Melayu hitam putih), Aziz Satar ada berlakon.
    Filem tu aku tonton masa kecik2 dulu, sampai hari ni terkesima dengan watak hantu2nya.
    Tapi sekarang dah tak takut la.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea Empty Re: Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea

Post by loy_azloy Wed Nov 25, 2009 11:53 am

cerita yang noor kumalasari beranak melalui mulut tuh ape tajuknye eh?
    tapi paling seram iklan dadah dulu aku kalau iklan tu kuar aku lari naik atas rumah...(masa kecik la)
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed Nov 25, 2009 12:12 pm

eheh.. ok2

berikut adalah citer yang menghantui hidup ak selama lebh 10 (sepuluh tahun)... pecaya atau x, bukan ak sorg.. utk lebih kepastian, sila refer kepada teri chan

MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Wed Nov 25, 2009 1:27 pm

assalamualaikum...

haha letak la tajuk 'filem seram yg pernah anda tonton' ke..

yg aku seronok menontonnya:

1. poltergeist
    2. dark water
    3. one missed call
    4. don't look back (kehkeh)

ada satu filem thailand pasal bomoh siam tu..guna patung cucuk dgn jarum tu...aku tak ingat tajuk dia..

fredy krueger ingat ke? satu lagi child play..tapi takde la seram pon..klaka ada la..sebab pengaruh hantu kat sini berbeza dgn barat ye tak? hehe

tajuk diedit Smile

Last edited by MalaYneuMaya on Wed Nov 25, 2009 2:07 pm; edited 2 times in total
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Wed Nov 25, 2009 2:03 pm

raidizh AR wrote:eheh.. ok2

berikut adalah citer yang menghantui hidup ak selama lebh 10 (sepuluh tahun)... pecaya atau x, bukan ak sorg.. utk lebih kepastian, sila refer kepada teri chan

hape tajuk cite ni?? youtube lembab la kat tmpt aku ni.. huhu..

okay.. mari la kongsi lagi yg len..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed Nov 25, 2009 2:09 pm

kapas wrote:hape tajuk cite ni?? youtube lembab la kat tmpt aku ni.. huhu..

tajuk die IT... pasal hantu badut tu culik budak2... selepas 30thun, sekumpulan kanak2 yang dihantui IT tu mase kecik, balik kat kampung dorg n buru hantu clown tu (IT)
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PSP3006,PS3,XBOX 360 & Nintendo Wii

Post by KaTaNa Wed Nov 25, 2009 2:44 pm

It tu best...dulu masa aku kecik2 tgk citer tu takut gak...

It 1 & 2
    freedy krueger:nightmare on elm street
    long khong 1 & 2 (thailand)
    misteri rumah tua (norkumala sari)
    sundel bolong (yg suzana berlakon) hehe...
    poltergeist 1,2 & 3
    friday the 13 (paling latest)
    saw 1,2,3,4,5 & 6
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Wed Nov 25, 2009 4:38 pm

KaTaNa wrote:It tu best...dulu masa aku kecik2 tgk citer tu takut gak...

It 1 & 2
    freedy krueger:nightmare on elm street
    long khong 1 & 2 (thailand)
    misteri rumah tua (norkumala sari)
    sundel bolong (yg suzana berlakon) hehe...
    poltergeist 1,2 & 3
    friday the 13 (paling latest)
    saw 1,2,3,4,5 & 6

wah.. nmpak gaya mcm best cite IT ni.. review org kate pun sume menakutkan la.. xleh lupekan sampai bile2 la.. huhu..
    menarik ni..

boleh eden tahu x? bilo ey tahun untuk IT yg ke-2 kuar? yg IT yg first thn 1990.. yg ke-2???

eh, mane lagi ahli putera ni?? mai la kongsi.. huhu
    Ian
    Ian
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 53
    Job/hobbies : L4D

Post by Ian Wed Nov 25, 2009 6:46 pm

Dulu aku takut sangat tengok filem ni sampai nak buang air pun kena teman huhu

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea EvilDead

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea EvilDead2 Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea EvilDead3 Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea EvilDead4
    54m4d
    54m4d
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by 54m4d Wed Nov 25, 2009 7:12 pm

Ju onn 1,2
    Dark water
    The Ring..

Aku mmg suka filem seram jepun,mood seramnya mmg lain dari filem barat..

Klu korang perasan filem seram jepun xsgt menggnakan orkestra soundtrack utk menjadikn mood atau sesuatu scene tu seram,diorg(jepun) bnyk guna unsur2 sound fx yg natural mcm bunyi langsir ditiup angin,bunyi tapak kaki seret dll.
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Post by MalaYneuMaya Wed Nov 25, 2009 9:21 pm

assalamualaikum...

Spoiler:

apsal buku ni sama mcm dlm filem Army of Darkness yg hero salah baca mentera kendian buku tu gigit jari dia..kat kawasan kubur tu, betul kan?
    Ian
    Ian
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Ian Wed Nov 25, 2009 10:43 pm

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

Spoiler:

apsal buku ni sama mcm dlm filem Army of Darkness yg hero salah baca mentera kendian buku tu gigit jari dia..kat kawasan kubur tu, betul kan?

Wsalam

Betul lah tu. Tu Necronomicon.. the book of dead. Army of Darkness tu Part III punya which is bagi aku tak seram cos dia ada lawak2 plak.
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Post by MalaYneuMaya Wed Nov 25, 2009 11:12 pm

assalamualaikum...

ye betul..necronomicon..aku baru ingat..3 buku kat kubur tu..haha aku teringat balik filem tu..mmg lawak..scene last la paling lawak, masa lawan askar tengkorak ramai2 tu..haha

adeh sori ts..OOT sikit..terjadi lawak pulak.. Laughing
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 107

Post by sayw Thu Nov 26, 2009 10:15 am

erm ada satu lagi cerita stephen king
    budak tu fobia arcade game
    mesin tu bertaruh dengan dia kalau dia dapat kalahkan semuanya dalam stage xxx(x ingat) dia bebas tapi kalau tidak dia akan diserap masuk
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Thu Nov 26, 2009 12:52 pm

sayw wrote:erm ada satu lagi cerita stephen king
    mesin tu bertaruh dengan dia kalau dia dapat kalahkan semuanya dalam stage xxx(x ingat) dia bebas tapi kalau tidak dia akan diserap masuk

boleh x recall balik tajuk film tu??

punye la byk cite antu,n thriller.. xkan xde yg menakutkan geng2 putera yg lain.. huhu
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Thu Nov 26, 2009 4:26 pm

Ian wrote:Dulu aku takut sangat tengok filem ni sampai nak buang air pun kena teman huhu

Mai kongsi filem seram yg pernah anda tonton-Nyatakan yea EvilDead

aku pun ada tgk citer nih..tapi bagi aku tak seram sangat laa...evil dead2 pun sama gak...semua mati...hantu omputih terlalu nampak makeup effect dia tuh yang tak takut sangat tuh...ada banyak filem seram yang aku dah tgk...nak senarai semua penat nak ingat tajuk...

tapi citer nya antu cermin(mirror), antu patung(child play), antu tepon(the phone), antu air(dark water), antu dinding(aku lupa tajuk dia..),ada banyak antu lagi laa...
    sayyidbest
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 125

Post by sayyidbest Thu Nov 26, 2009 4:56 pm

kapas wrote:
    sayw wrote:erm ada satu lagi cerita stephen king

boleh x recall balik tajuk film tu??

punye la byk cite antu,n thriller.. xkan xde yg menakutkan geng2 putera yg lain.. huhu
    cite apa yer.cite tu budak tu main sorang ker ramai??
    cite thriller yang macam nak tercabut jantung dan kesian;
    Saw 1 2 3 4 5.
    Ada Satu Adegan Gerham pompuan ni akan patah kalau dia tak belah perut kawan dia guna razor knife untuk bukak helmet tu.pergh.takut siot.
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Thu Nov 26, 2009 6:24 pm

kebanyakan cite antu ni aku tengok takde yang seram.. semua buat terkejut adalah.. walau aku dah agak kejap lagi kuar secara mengejut ..tapi sebab muzik kuat jadi terkejut gak...
    takde lagi aku tengok cite antu seram... semua cite antu ni di ketegori citer terkezutttt... affraid

citer seram hanya citer dari europe cam peranchis citer melayu. or indo ..
    tapi dah leh baca kedudukan jelmaan antu tu.. tu buat tak seramm.....

*anak aku fanatik citer antu.... org tengok kartun dia tengok antu or alien.. sama ngan bapak dia... huhuhuhu....

list yang aku suka

House of Voices
    1408
    Al Final del Espectro

**The Shining
    **the sixth sense

**citer tak seram tapi besh susah nak agak jalan ceritanya.. utk tontonan pertama kali
    mis3catz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : buat pahale n dose..

Post by mis3catz Thu Nov 26, 2009 6:34 pm

cte plg seram yg aq da tgok..

jeepers creepers..
    antu tuh die korek bijik mate org yg die nak..
    takot la na tgok..
    thrill n seram..

cte thai lak..
    longkong 1 n 2..
    ta seram tp ngeri..
    realistik..
    Ian
    Ian
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Ian Thu Nov 26, 2009 6:51 pm

akuccputsedut wrote:
    Ian wrote:Dulu aku takut sangat tengok filem ni sampai nak buang air pun kena teman huhu

Spoiler:

aku pun ada tgk citer nih..tapi bagi aku tak seram sangat laa...evil dead2 pun sama gak...semua mati...hantu omputih terlalu nampak makeup effect dia tuh yang tak takut sangat tuh...ada banyak filem seram yang aku dah tgk...nak senarai semua penat nak ingat tajuk...

tapi citer nya antu cermin(mirror), antu patung(child play), antu tepon(the phone), antu air(dark water), antu dinding(aku lupa tajuk dia..),ada banyak antu lagi laa...

Memang lor kalau tengok sekarang filem tu tak seram.. aku siap gelak² lagi huhu. Cerita Evil Dead tu aku tengok masa umur 8 tahun.. time tu takut lor.

Filem seram sekarang ni banyak terkejut dari takut. Dengan sound effects and background music dia.. buka volume besar².. lagi lah huhu.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Thu Nov 26, 2009 11:43 pm

Lagi satu cerita seram pada aku adalah Entiti Bukti yang Lando Zawawi tu.
    Mula-mula aku kenal cerita tu tahun 2004.
    Pinjam VCD dari kawan aku, ingatkan cerita hantu biasa-biasa je.
    So balik rumah, tunggu jam 12 malam baru pasang dan tengok sorang-sorang dalam gelap.
    Mak ai, tak sampai setengah jam, aku tutup TV, terus masuk bilik, kunci pintu, tarik selimut, tido dgn senyap.
    Padan muke tengok lagi sorang-sorang.

Part dalam cerita tu yang paling aku tak suka, part belakang Lando kena cakar, dan part katil berdarah kat hotel tu.
    Benci tol.

Tapi sekarang ni, dengan adanya kemudahan YouTube baru aku tahu cerita tu bukan benar 100%.
    But still aku tak suke cerita tu. Heh.

* disebabkan cerita ni la aku fobia dan tak suka dengar bunyi TV yang tamat siaran ("tutttttttttt...............").
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Thu Nov 26, 2009 11:48 pm

ad 1 citer seram melayu... noorkumalasari ngn sape ntah blakon... yusuf haslam pn ad, tym die mude...

tajuk die rahsia... pasal sorg budak laki ni kne bunuh ngn pakcik die kot.. pasal kes rebut harta peninggalan keluarga

budak tu kne tanam kat dalam kabinet dapo.. eheh.. try la tgk.. xtau seram ke x..

**mesti sume xkedapo mlm ni.. ahah
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Fri Nov 27, 2009 12:08 am

raidizh AR wrote:ad 1 citer seram melayu... noorkumalasari ngn sape ntah blakon... yusuf haslam pn ad, tym die mude...

tajuk die rahsia... pasal sorg budak laki ni kne bunuh ngn pakcik die kot.. pasal kes rebut harta peninggalan keluarga

budak tu kne tanam kat dalam kabinet dapo.. eheh.. try la tgk.. xtau seram ke x..

**mesti sume xkedapo mlm ni.. ahah
    hero dia allahyarham Shukery Hashim...
    1000x better than cite hantu melayu skang...
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Fri Nov 27, 2009 1:47 am

tajuk dia RAHSIA ker?

ker ko rahsia kan tajuk dia?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 26, 2024 10:59 pm