Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

budak baik
ariffantasi
asdasd
bazsh
anakberudu
AhmadSyazwan
OngBok
kacung
Han_Hin
genious90
14 posters

Deep Freeze atau Power Shadow?

Poll

Yang mana lebih sesuai untuk kegunaan peribadi?

[ 5 ]
    Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Bar_left83%Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Bar_right [83%] 
    [ 1 ]
    Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Bar_left17%Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Bar_right [17%] 

Total Votes: 6
    Poll closed
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Empty Re: Deep Freeze atau Power Shadow?

Post by Razi_IBM Wed Dec 23, 2009 9:59 am

beli online, aku beli family license - kongsi ngan 2 orang lagi member aku. harga chek sendiri kat sana.
    syafsp
    syafsp
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 64

Deep Freeze atau Power Shadow? - Page 2 Empty Re: Deep Freeze atau Power Shadow?

Post by syafsp Wed Dec 23, 2009 11:31 am

Assalamualaikum dan salam sejahtera...

Ah! Elok sgt la tu ada juga topik ini. Sejak kebelakangan ni aku tgh mencari topik ni je la.. Very Happy

Comment aku tentang DeepFreeze @ Power Shadow (progam auto-restore)

Kelebihan :
    1) Virus pun susah nak mai
    2) Kalau kita jenis share computer cth dgn anak², kwn², tetamu yang pinjam PC skjp.. eloklah gunakanya sebab kalau depa kacau setting dalam PC ni pown, xkesah sgt, sbb nanti kembali bentuk asal.
    3) Memang sesuai dekat CC
    4) Bagi aku yang pakai juga DeepFreeze utk personal, boleh disiplinkan diri. Ye la, kalau tak pakai, nanti kalau kita save ape2 software/mp3/installer dari internet, save dalam PC sesuka hati je.. kadang² letak dekat Desktop ler, kadang² simpan dalam folder lain ler. nampak xteratur ler kat Desktop kita tu Smile So, disiplin skit bila nak save file dalam PC.

p/s : alaah, kalau takut nk save file² penting pn akan restore balik nanti, hang just Freeze Local C je... partition lain jangan freeze. jadi, file² penting simpan dalam partition lain. Razz

Kelemahan :
    1)macam anakberudu postkan tempoh hari, mmg amat² leceh pakai benda ni kalau tgh download file besar² dekat 98% dah nak abes ttba tersepak plug ke, ataupun tengah buat assigment, letrik rumah terpadam "PLOOP!" ah! byg kan ketika itu... rasa macam nak hempuk PC jeeee....! Laughing sebab software ini bile on PC balik, akn menjadi bentuk asl semula.

to anakberudu : nak tanya skit..
    tapi masalahnyer kena rajin unlock untuk update online games..
    mmg betul, tapi kat sesetengah CC yang aku dah pergi, dia pakai DeepFreeze juga, tapi online games hari² updated. tak kan dia nak unlock 1 per 1 PC tu kot utk update pastu lock balik??? kepada sesiapa yang ada info pasal ni, boleh la share yer.. jangan malu² Laughing

sekian. terima kasih. betulkan aku kalau ade salah kat mana².. hehe! saya pn budak baru belajar Very Happy
    skyzline_91
    skyzline_91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Gigit PenDrive

Post by skyzline_91 Tue Jan 05, 2010 8:44 pm

Razi_IBM wrote:powershadow jauh lagi functional dan fleksibel.

cuma takde biskut tawar untuk powershadow nih.
    orang yang vote deepfreeze tu aku yakin 99.9976% pakai pairet. (sebab tu xde orang vote powershadow..sumer nak pairet je..elele..macam la aku x tau...)

ko x per arr bro...byk duit leh beli smua apps tue...dorg x de duit byk...pakai jer yg biskut tawar...anyway aku x pernah try lagi powershadow tue...nanti nak tryy
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Tue Jan 05, 2010 10:34 pm

haiseh...apa punya mentaliti lah.. scratch
    aku bukan nak sombong atau menunjuk, tapi..dosa pakai software pairet.sama dosanya macam mencuri; takde istilah darurat atau sebagainya[mudarat tak boleh dihapuskan dengan mudarat, ingat tu.], itu hak pembuat software walaupun dia bukan islam.

..dan aku agak terasa pasal ko kata banyak duit tu..
    ..aku guna duit belanja makan aku la..aku tak kaya pun, tapi ada usaha.potong sikit duit belanja makan untuk benda2 camtu, pastu kongsi duit ngan kawan untuk dapat lesen tier yang lebih murah.
    aku ni cuma student je, tak dapat elaun atau biasiswa.nak mintak parent aku pun pikir, adik beradik ramai yang lebih perlukan duit.aku percaya software pun sebahagian dari perbelanjaan pelajaran so aku guna duit ptptn yang satu hari nanti kena bayar balik gak.

kalau boleh peruntukkan duit halal untuk beli makanan halal, kenapa duit halal tu tak diguna untuk membeli software halal?
    bazsh
    bazsh
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surfing/Games

Post by bazsh Tue Jan 05, 2010 11:54 pm

Razi_IBM wrote:haiseh...apa punya mentaliti lah.. scratch
    aku bukan nak sombong atau menunjuk, tapi..dosa pakai software pairet.sama dosanya macam mencuri; takde istilah darurat atau sebagainya[mudarat tak boleh dihapuskan dengan mudarat, ingat tu.], itu hak pembuat software walaupun dia bukan islam.

..dan aku agak terasa pasal ko kata banyak duit tu..
    ..aku guna duit belanja makan aku la..aku tak kaya pun, tapi ada usaha.potong sikit duit belanja makan untuk benda2 camtu, pastu kongsi duit ngan kawan untuk dapat lesen tier yang lebih murah.
    aku ni cuma student je, tak dapat elaun atau biasiswa.nak mintak parent aku pun pikir, adik beradik ramai yang lebih perlukan duit.aku percaya software pun sebahagian dari perbelanjaan pelajaran so aku guna duit ptptn yang satu hari nanti kena bayar balik gak.

kalau boleh peruntukkan duit halal untuk beli makanan halal, kenapa duit halal tu tak diguna untuk membeli software halal?
    Berkenaan penggunaan software jack sparrow..boleh baca pendapat Ustaz Zaharuddin DI SINI
    OngBok
    OngBok
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pesara JKR

Post by OngBok Wed Jan 06, 2010 7:53 am

Cari DeepFreeze yang free.
    Kurang sikit dosa guna software pairet.
    bazsh
    bazsh
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surfing/Games

Post by bazsh Wed Jan 06, 2010 11:40 am

Dalam lappy aku...mostly guna software Freeware
    Windows adalah original hehe Smile
    matiko95
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by matiko95 Thu Jan 07, 2010 1:18 am

aku jumpa deepunfreezer untuk
    deepfreezer 5 kebawah.

xyah ceroboh password. dia cume unfreezer kan jer.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 11:05 am