Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

crazy_labelle
kerim
mon678
Noning
neiny_nani
one0202
Hansz
rinoa1812
akuccputsedut
3vilngineer
ruzlam
ammartok
ayoi
sementara_waktu
Hiruka
Safi
putrilinz
kindaichi_hajime
ryna168
naza
Aku Tak Sengal
ztecon
zer0Nehza
raidizh AR
ScareCreW
sixx
hairulfadly
fiza_cute
hijaulaut_08
teri-chan
loy_azloy
Quraisya
ariff360
37 posters

masuk wad...pengalaman manis@pahit??

one0202
    one0202
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 86

masuk wad...pengalaman manis@pahit?? - Page 5 Empty Re: masuk wad...pengalaman manis@pahit??

Post by one0202 Wed Jul 01, 2009 12:34 pm

aku nk citer gak pengalaman aku jd penghuni spital.....
    aku kena dlm bln 4 tahun lepas.
    sblom tu, mmg Xpernah langsung masuk wad......
    aku sakit dada pagi tuh, g klinik, pastu klinik sruh trus g spital HKL.
    time tu aku Xtau kritikal ke X sakit aku nih,
    tp aku g gak la HKL sorg2 naik moto, wife aku keje, aku sms jek kata nk g HKL.
    smpi emergancy HKL, aku bg surat referance kt doc, trus doc kelam kabut,
    uik, apasal plak? rupa2nye sakit aku nie kritikal, cuma aku jek yg cool sgt.
    doc ckp, kalu lmbt, ajal la aku......
    time tu br la aku gubra, musa nk sesak nafas......
    br aku tau aku kena spontaneous pneumothorax,
    bahasa kampungnye, paru2 aku belah kanan dah bocor, Xleh kembang kuncup.
    so, sepanjang pagi tu aku just guna paru2 kiri aku jek utk bernafas.
    tu yg sakit dada tuh, pasal paru2 kanan aku Xkembang.
    bile X-Ray, tgok paru2 aku besar penumbuk jek, kecik giler.....hohoho
    doc ckp, sib baik aku Xgubra dr pg, kalu X, maybe aku dh pengsan.

so, ptg tu gak la aku kena operate dlm sedar (minor operate jek la)
    masukkan tiup dlm paru2 aku bg angin leh kuar n paru2 kembang balik.
    pastu turs masuk wad perang klass 3 HKL tuh pasal klass 1 & 2 dh penuh......

tensen tol aku kt wad tuh, mmg btol2 cam wad perang dlm tv citer pearl habour tuh.
    3hari aku survive kat wad tu, mintak tukar wad 1, hari ke 4 baru dpt tuka. mmg Xleh blah la wad 3 tuh, 24jam lampu pasang,pastu panas, mmg berpeluh2 aku.

hari ke 4, aku dpt wad klass 1, 4org 1bilik....br la selesa skit.
    aku kena tahan kt wad HKL tuh selama 1bulan....
    perghhh......1bulan tuh tuk dlm wad......
    tu lom masuk aku kena transfer ke wad IJN lagik 1bln lagik....
    kira utk penyakit aku nih, 2bulan aku merempat dlm wad......
    nnti ar aku sambung citer keadaan dlm wad tu.......
    dh penat dh nie...
    salamxxxx
    neiny_nani
    neiny_nani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : at moF / main ngn kucing...

masuk wad...pengalaman manis@pahit?? - Page 5 Empty Re: masuk wad...pengalaman manis@pahit??

Post by neiny_nani Wed Jul 01, 2009 1:03 pm

eemmm...mcm2 citer kan bile kite kat wad ni....mcm aku ade la sekali kene masuk wad sbb kemalangan...
    tak yag nak citer kemalangan mcm mane...yg penting aku patah bahu, lutut lubang, siku n kepala luke...nasib la panjang lg nyawa aku kan?....

k sblm aku diantar ke sepital aku dirawat kat klinik...time kat klinik tu rase mcm budak2 pun ade...time dia kate nak jahit n nak cucuk masuk air...aku cakap "tak nak...tak nak.." (mcm budak2 tu...)siap diaorag tanyer umur aku berape n kate..."kan dah besar tu...bcm budak kecik la awak ni"...hihihihi...sbb sebenarnye aku tak suke kene cucuk..(jarum)huhuhu..tp akhirnye lutut aku dah berjahit n dah pun masuk air..tak perasn pun diaorg buat ape...tau2 da siap..tp aku kene g sepital gak coz bahu aku patah...

time mule2 masuk hospital je aku cume dibiarkan...letak kat penjuru bilik kecemasan..diorang mcm buat bodoh je...sakit ati aku..dia ingat cume luke lutut n kepale jer kot...bile MA dia tanye aku, aku bgtau klinik kate aku patah bahu terus diaorg gabra...terus pggil doktor...n doktor suruh cpt antar bilik xray..geram gak aku..ingat aku suke2 nak msk sepital ke..?

k lps chek2 tu...so compem la aku kene tahan wad...1 malam 1 hari...

tu je la...cume yg bestnyer...aku kat wad la mulanyer....hubungan aku ngn....hihihihi...

senang kate aku kat wat ni,ade yg tak suke (sbb tidur kat wad) n yg mengembirakan..(makin rapat ngn dia...)hehehe....
    I love you
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 2:41 pm

ceh leh pulak jumpa pasangan dalam wad...hahahahha...nasib tak jumpa hantu hahahaha...one0202 sian kat hang yek..so sekarang dah sihat la yer...?aku masa masuk wad ritu tak tau pun wad tu klass 1 ke 2 ke...hentam jer laa..tapi aku ok jer laa situ..hahhahahaha...
    one0202
    one0202
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by one0202 Wed Jul 01, 2009 3:38 pm

akuccputsedut.......aku duk wad no 24 Xsilap aku...
    ko duk wad mana?
    alhamdulillah skrg dh ok, kena g checkup jek 6bln sekali.....

ade 1 hari tu, nk maghrib, aku duk layan citer bella kt tempat TV ngan mmbr2 wad yg len,
    pastu iklan, aku masuk bilik jap nk amik roti rasanya, nk mkn sambil tgok tv la.
    tetiba nk kuar dr pintu bilik aku tuh, keranda melintas...perghh...terkejut aku....
    rupe2nye ade auntie bilik sebelah br meninggal, terkejut aku sbb tetiba de keranda laju jek dpn aku. pasal nurse tu tolak dr belakang troli, depan Xde org, so aku ingt keranda tu gerak sendiri....hohohoho

pastu, de 1 mlm tu dh kol 11-12mlm kot, ade uncle tua cina masuk, duk katil sebelah aku.
    elok jek park sebelah aku, dengar bunyik dier nafas kuat cam nazak jek....
    kelam kabut nurse2 kt situ.....famili cina tu pn ade time tu, ramai gak...
    kira kecoh la......aku nmpk uncle tu pon cam Xlama jek lg....
    aku agak2 sampai kol 2-3pagi gak la aku Xleh tdo pasal nurse2 kecoh2 jaga uncle tu yg cam nk nazak.....tp last2 aku terlelap gak....
    esok pagi, subuh2 aku tgok katil uncle cina tu dh Xde, kosong, siap berkemas dh....
    aku tnye nurse pg tu, nurse tu ckp uncle tu dh kena transfer wad lain sbb nazak.....
    ok la, aku terima jek la jawapan dier tuh.......
    pastu aku sembang2 ngan pakcik depan katil aku pasal uncle cina tuh....
    pakcik tu ckp, bkn transfer wad lain, uncle cina tu dh mati mlm tu.....hohoho
    terkejut aku, cina tu mati sebelah katil aku....hohohoho.....

sepanjang aku kt wad tu, aku ade mmbr baik la, pakcik depan katil aku tuh...umo dlm awal 50an.....sakit paru2 gak.......
    sama masuk ngan aku dlm wad tu, 1bln berkampung dlm wad sama...huhuhu
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 3:46 pm

aku masuk wad 4...tapi kat spital besar ipoh daa...bukan kat HKL...nasib aku dok 3 ari jer..pastu tetiap malam aku tido awal n nyenyak sekali...hahahhaha...tak sempat nak nampak aper...alhamdulillah laa hang dah sihat...aku ritu ada gak ler chekup 3 bulan sekali tapi nih dah lama2 6bln sekali jer....last year laa last aku checkup doktor kata dah ok so tahun nih takyah jumpa lagi....hahhahaha...tak larat dah aku nak gi spital...
    one0202
    one0202
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by one0202 Wed Jul 01, 2009 3:57 pm

tu la, memula duk spital mmg rase buring.
    tp lama2 ok gak, bile dh de mmbr kt sana, nurse2 pn dh kenal.
    kira cam dh jd senior kt sana.......konker TV lagik tuh.
    dh tu jek hiburan yg ade.......
    ingt lg 1ari tu aku rase nk jln2 kt kawasan HKL tuh.
    aku ajak pakcik tu sekali ronda2 tgh ari.
    kiteorg g kantin kt bawah sekali selamber jek ngan pakai baju ijau sepital. semer pelawat pandang2 jek pasal kiteorg jek yg pkai baju wad. balik jek wad, nurse dh bising2 ingt kiteorg lari....hohohoho
    aku Xpe la lagik pasal muda lagik n dh stabil, yg pakcik tu tgh teruk sakit pon nk jln2.....terbatuk2 kt kantin tuh......lawak jek... ye la, lama2 duk dlm bilik Xkena matahari....buring gak...

aku duk wad hampir 2bln, sampi time dh sihat, rase malas giler nk g keje balik.... ape Xnyer, 2bln org jaga, mkn tanggung.....hohoho
    gaji keje jalan cam biase plak tuh.....tu yg syok tuh...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 4:47 pm

wahhh...seronok betul yer dok spital...sampai tak ingat nak balik...hahahahha...aku first dok wad3 kot tak ingat laa dah lama pastu dok wad 4...aku dok masuk spital kuar spital..pastu bulan2 dok ulang alik sana...sampai nurse kat situ kata hang nih asyik masuk kuar wad jer..semua wad hang nak dok ker...wad 6 bila lagi hang nak masuk...wah gitu...wad 6 tuh tahu wad apa...wad bersalin daa...siot jer nurse tuh..aku kan single lagi..nak suh aku masuk wad 6 buat aper...hahahahha..tapi aku rasa nurse tu doakan aku cepat kawin laa..hahahahha
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : side income

Post by ruzlam Wed Jul 01, 2009 5:02 pm

hang belum kawin ker... rugi oooo
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 6:04 pm

ruzlam wrote:hang belum kawin ker... rugi oooo

yer laa single..takder orang nak pinang aku...huhuhuhuhu...camner aku nak kawin... sakit2 masuk spital sensorang jer takder orang jenguk2..siang kat aku tau...hahahahha....takperlaa aku nak berjasa kat mak aku dulu...selagi ada masa nih...lelaki lain laa dah kawin pun still leh berjasa jugak..pompuan dah kawin husband no 1, mak mertua no 2, mak sendiri no 3..huhuhu sedih... eh..aku terspam ker nih..kang ada orang marah....ok Chow..!!
    one0202
    one0202
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by one0202 Wed Jul 01, 2009 6:20 pm

lepas 1bln aku kt wad HKL, aku kena transfer ke IJN,
    pasal aku kena wat Operation kat pakar IJN,
    Xtau plak aku kt IJN tu ade pakar paru2, aku ingat jantung jek.
    wad IJN mmg selesa giless.......makan ade 3menu, boleh pilih mana satu.
    tiap2 pagi kena tick menu ape kite nak sepanjang ari tu.....
    aweq pon cun2, muda2, comei2........
    sampai kena cucuk jarum pon Xrase sakit......hohohoho, kawal macho gitu....
    pastu pasal kes aku special, aku sorg jek kes paru2, aku duk sorang sebilik.
    syok mmg ar syok, tp buring gak pasal Xde mmbr.
    last2 aku lepak2 kat bilik pakcik2 sakit jantung........
    takut aku tgok org operate jantung.........
    insaf la kejap......jaga mkn, takut kena sakit jantung...
    tp skrg makan main hentam balik....hohohoho
    Noning
    Noning
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Eat...Eat...Eat...Sleep zzzzzzzz

Post by Noning Wed Jul 01, 2009 11:08 pm

penah skali masa kena cacar, aku kena tahan kat spital lebih 2 minggu (17 hari kot, lupa dah) Sad
    siap masuk wad pengasingan lagi sbab sbelum tu aku pernah kena wabak denggi masa tingkatan 2(history patient la katakan)
    So, resident doktor tak nak ambil risiko sbab hari pertama (dok wad biasa) jer suhu badan mcm nak terbakar siap nurse tolong lapkan satu badan aku/ suntik tabung air sbab berpeluh abis(basah katil wa cakap lu, mana la aku tau sbab masa tu aku tak sedar diri nurse yg bagitau)
    Bila pindah wad pengasingan (ala cubical room siap tandas sendiri lagi), sunyi lak sebab wad pengasinagn tu bangunan yg baru siap (kira aku antara org yg pertama la guna fasiliti kat situ sbab furniture dia nampak baru). Jadi sepanjang aku kena tahan, adalah awek nurse tolong tgk kan aku (nurse baru tgh kot practical kot sbab kekok lak masa memula ambil "reading", kemaskan bilik etc).
    Aku masih ingat lagi masa memula dia offer nak tolong aku ialah nak tolong aku papah pigi tandas (sbab janggal nak guna mangkuk steel tempat buang air) terkejut juga aku bila dgr offer dia. Fikir punya fikir (sbab terdesak sgt nak buang air besar) terpaksa juga terima offer dia. Yg aku lucu lak, dia papah aku yg badan besar nie, dia lak kecik genit jer (ingat balik lepas tu, kenapa dia tak guna kerusi sorong jer? aku pun tak terfikir masa tu. Memang dah terdesak nak melepas pale )
    Time aku boring, kekadang dtg juga dia dok borak2, bawakan newspaper. ada skali tu siap bagi bubur ayam lagi Shocked terkulat-kulat juga aku. Tapi sayangnya bila dah release daripada wad, bila nak cari balik awek nurse tu, dia dah pindah kat hospital daerah lain. haihz melepas aku Embarassed
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : side income

Post by ruzlam Thu Jul 02, 2009 1:17 am

hahahaha sapa suruh tak tackle awal2.... ok hapa dapat bini yg keje nurse
    Noning
    Noning
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Eat...Eat...Eat...Sleep zzzzzzzz

Post by Noning Thu Jul 02, 2009 2:32 am

bukan rezeki aku....apa nak buat....Laughing
    neiny_nani
    neiny_nani
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : at moF / main ngn kucing...

Post by neiny_nani Thu Jul 02, 2009 9:22 am

[quote="akuccputsedut"]ceh leh pulak jumpa pasangan dalam wad...hahahahha...nasib tak jumpa hantu hahahaha...

bukan jumpa pasangan kat wad..cume rapat ngn someone yg mmg aku dah kenal la....jumpa hantu?...hantu jumpa aku ade la...hahahaha... flower

aku penah gak bermalam dalam 4 malam kot kat sepital....jaga seseorang...sian nak tinggal dia sorang2 kat sepital tu...dah tu,pihak sepital tak kisah pun...tak tanyer ape2 pun...so aku wat dono je la....tp org yg aku jaga ni...mmg mcm2 ragam...huhuhuhu... clown
    mon678
    mon678
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : computer2....computer x habis2

Post by mon678 Thu Jul 09, 2009 11:11 am

pengalaman manis masuk wad..jumpe doctor perempuan yg cun gile...yeah cheers
    kerim
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by kerim Thu Jul 09, 2009 6:08 pm

Masa form 1 aku pernah masuk hkl, lebih kurang hari 3 atau 4, orang sebelah katil aku meninggal... padahal sebelum tu elok jer berborak ...
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : baca n tgk cite twillight...

Post by crazy_labelle Sat Jul 11, 2009 1:30 pm

ak pnah kene exciden mase darjah 3...
    ak tinggal kat sane dalam dua minggu kot...
    tp ak mmg xingat pape...
    yg ak ingat la ak da turun dalam 10 kilo kot...
    wah... heppy gile ak mse tu... bole jd model bintang kcil la...

just nak tanye... kalo kite mcm tido or koma (not sure...)
    sape mndikan kite? kalo kite kencing atau berak how?
    kite makan or minum tak...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jul 12, 2009 9:56 am

hem... bak kata sepupu aku yg nurse tu... tak mandi tak apa... nk terberri pun tidak sbb org koma tak mkn... msuk air je... so dipakaikan lampin le kot... air masuk takkan takde air kuar kan?
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Sun Jul 12, 2009 10:36 pm

assalamualaikum...

pengalaman lawak ada la..tapi kat lif je bukan dlm wad..

kat hospital seremban, tingkat atas sekali..masuk lif dah tentu la turun kan? ada plak sorang auntie cina yg dtg tanya ni lif naik ke turun? abg ipar aku dgn lurusnya kata turun..dia jawab 'oo' pastu dia blah..

menyesal abg ipar aku..mau je dia kelentong auntie tu..haha
    isabella idura
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

Post by isabella idura Fri Jul 17, 2009 5:43 am

MAAF semua...
    saja nak menyampuk...
    perbelanjaannya macam ne plak?
    sape yang tangung? Question
    macam heppy je suma..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sun Jul 26, 2009 3:00 pm

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

kat hospital seremban, tingkat atas sekali..masuk lif dah tentu la turun kan? ada plak sorang auntie cina yg dtg tanya ni lif naik ke turun? abg ipar aku dgn lurusnya kata turun..dia jawab 'oo' pastu dia blah..

ko watpe kat sepital 2? akak ko besalin ea? ceitt maya.. ade niat nk kelentong org tue.. kejam..heheh

isabella idura wrote:MAAF semua...
    saja nak menyampuk...
    macam heppy je suma..

kalo parents ko org kerajaan, bese gov tggung kot.. klo swasta, bkn ad panel masing2 ke? bayaran ak xsure la ptg gaji atau ad elaun cm2...
    isabella idura
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

Post by isabella idura Tue Jul 28, 2009 12:49 am

raidizh AR wrote:
    MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

ko watpe kat sepital 2? akak ko besalin ea? ceitt maya.. ade niat nk kelentong org tue.. kejam..heheh

isabella idura wrote:MAAF semua...
    saja nak menyampuk...
    macam heppy je suma..

kalo parents ko org kerajaan, bese gov tggung kot.. klo swasta, bkn ad panel masing2 ke? bayaran ak xsure la ptg gaji atau ad elaun cm2...

nape tak ambik takaful jer? Very Happy lagi bijak kan?
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Tue Jul 28, 2009 10:42 am

yer memang bijak sesaper yang ada takaful tuh...tapi kalau gomen sah2 ler gomen tanggung pembiayaan kalau swasta ana panel hospital or klinik..ada insurans company...tapi in case emergency boleh ler guna takaful sesaper yang ada takaful tuh...

cek sini---> https://putera.forumms.net/peluang-kerjaya-dan-perniagaan-f16/etiqa-takaful-kaunter-online-tabungan-akhirat-t1765-15.htm#52084
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Post by naxe88 Tue Jul 28, 2009 8:43 pm

ada yg manis...ada yg pahit...huhuhu
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed Jul 29, 2009 4:37 am

tang mane manisnye, tang mane pahitnye.. kongsi la sini...

p/s:citer lg xley blah stakat ni mmg citer ayoi la... kagum ak

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 13, 2024 9:22 pm