Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

zul_pfs
e-asymetric
ztecon
MADReaLJL
kindaichi_hajime
Aku Tak Sengal
ogGy
wanjihan
Eman Leto
crazy_labelle
teri-chan
Razi_IBM
raidizh AR
TOYSЯUS
hampeh
szainizam
Hackezkk
fizzswiss2u
Hiruka
fiza_cute
loy_azloy
25 posters

Nak makan kat Mamak atau Tidak

Poll

Tempat pilihan

[ 3 ]
    Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_left14%Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_right [14%] 
    [ 2 ]
    Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_left10%Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_right [10%] 
    [ 16 ]
    Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_left76%Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Bar_right [76%] 

Total Votes: 21
    szainizam
    szainizam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Peguam Syarie

Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Empty Re: Nak makan kat Mamak atau Tidak

Post by szainizam Tue Jun 16, 2009 11:42 am

Aku penah sound penebar roti mamak ni ..(sebab aku dah biasa makan kat situ)

pasal telor untuk roti telor..adakah diorang basuh atau tidak..

ALhamdulillah diorang basuh dan tidak letak balik kat tempat telor tu..

Aku yakin ngan kedai mamak satu ni..pasal time jumaat diorang tutup kedai dan pergi solat Jumaat..
    Lokasi Taman Equine dekat ngan McD.

moral : Tak semua Melayu Pembersih, Tak Semua Mamak Pengotor..yang penting kita pandai pilih kedai makan. Wallahu A'lam.. sunny
    sixx
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 125

Nak makan kat Mamak atau Tidak - Page 4 Empty Re: Nak makan kat Mamak atau Tidak

Post by sixx Tue Jun 16, 2009 12:13 pm

szainizam wrote:
    moral : Tak semua Melayu Pembersih, Tak Semua Mamak Pengotor..yang penting kita pandai pilih kedai makan. Wallahu A'lam.. sunny
    yup betul tu. bersih sgt ke kedai melayu? kotor sgt ke kedai mamak? yg penting kene pandai pilih kedai yg bersih
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 430
    Job/hobbies : MemBZ kn diri

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 12:36 pm

Bagi aku kn,org kita nk maju dalkam bisne berniaga makan minum nh,cuma tgk cara perniagaan MAMAK nh,berkembang pesat,ada sampai buat hotel.Cam Nasmir Holding tu kn.

Amik yg positif,byk yg boleh kita pelajari,pernah aku tanya pekerja dia,kerja 18 jam,gaji cuma rm350.maysallah.,.,lokasi kdai ni?heheheeh.,.,Seksyen 7 berhampiran Pak Li Kopitiam.huhuhu.

Kdai melayu n sebagainya bersih,aku cuma ckp hanya kdai MAMAk yg aku masuk,tak pun disentuh kdai2 kdai lain.
    Kita sbg pengguna bebas memilih.
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Automotivers

Post by etnio_getic Tue Jun 16, 2009 12:44 pm

aha..kalau aku g mamak pun aku buat mende yang sama
    sound mamak tu awal-awal

aku lagi best siap dok sebelah mamak tu buat keje

p/s: Ane! lap skit pinggan yang basah tu..Ane! ade lalat dlm kuah..
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Tue Jun 16, 2009 12:48 pm

jangan ko nyer air dia taruk "air gula" lebih dah la lepas tu . Laughing
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Tue Jun 16, 2009 12:52 pm

Memana pon kite jgn tnjuk besar kepala sgt beb..Bahasa kena jaga. Silap haribulan makan hingus, kahak, air liur, taik idung etc.. Laughing
    Tak kirala kedai bangsa seagama sendiri..manusia ni sume ade setan menemani die..Klu nasib ko x baik. Hahaha merasa la..
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 12:58 pm

aku pernah terkena selama setahun setengah kat IPOH dulu.,,..,restoran mamak yg hanya berlatarbelakang tulisan al quran dan juga khat.

Termuntah aku kat depan kaunter tu jg bila aku dpt tahu dgn sendirinya depan mata,masyalllah.

Kat Shah Alam makin merebak dan juga seluruh tanah Malaya nh.menggunakan ayat al quran utk menarik pengguna ISlAM memasuki rerstoran,walhal restoran itu sendiri diragui.

Ada ka restoran mamak yg mengaku ISLAm menjual makanan vegiterian,.,,pelik dan hairan,mmg berbiaga tidak salah,tapi bila tgk customer tu,india non muslim yg banyak.
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Post by Hiruka Tue Jun 16, 2009 1:25 pm

Pe kate Toyo ko cuba praktik kan menda ni..Tanya Anne yg amik order tu sruh die mengucap 2 kalimah syahadah, Alfatihah etc.. Mmg nmpk keterlaluan tapi berbaloi biler tau..Aku pernah sruh mmber aku yg hati kering skit tanye menda ni. 2~3 org fail, trus angkat kaki Laughing..Mmg real mamak muslim lain dari yg celop..Paling kite nk pastikan kebersihan la..

Sama la jugak mcm org yg menjual aiskrim keliling kampung tuh. Kadang kite nmpk Kemboja, Kampuchia, Acheh etc..Adakah mereka islam? solat? Dekat mane dorang buang air? Ni sekadar berkongsi la ek, kat kmpung aku ni mmg rmai dh band penjual eskrim ni sbb dh biase nmpk dorang kencing tepi jalan dan ade yg buang air besar blakang pokok..So conclusion? Msih mau makan aiskrim calong (kon) / aiskrim roti etc? Adakah mereka menggunakan glove plastik sewaktu menyediakan aiskrim² tersebut? Lu pkirlah sendiri betapa lazatnya aiskrim tersebut Twisted Evil
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by etnio_getic Tue Jun 16, 2009 1:31 pm

adakah mereka yang berketayap bekerja diwarung mamak ini ade yg bukan islam
    kene siasat ni.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Tue Jun 16, 2009 1:51 pm

atau tak berani nak suruh diaorg mengucap ko tgk pada punch kad mak aih ramasamy,gunalan,devdas,samyvellu...
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Post by Hiruka Tue Jun 16, 2009 4:37 pm

ko biar btul loy..sumer cam nama org pemes je..ekekeke
    ape yg tak berani nyer..tu kita sbg hak pengguna..Napela Jais, Jakim etc xde buat penekanan ttg hal ni.
    Menda bukan susah..takat tanye fatihah, mengucap etc je..

Halal bukan merangkumi makanan je bg aku. Tapi kakitangan, cara dan adab susila dlm penyediaan maknan pon aspek pnting.
    Cmne la senang² je lulus. Mmg kena ISO gak maple² ni sume..ekekeke
    am_eniey
    am_eniey
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by am_eniey Tue Jun 16, 2009 5:42 pm

baru tadi makan kat mamak....kari dah basi...celaka betui
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Tue Jun 16, 2009 10:52 pm

cita kari n kuah2 nh.,.,huhu,.,.men topup sj yg kurang,ratation.,.,hahha.,.,

ISO?boleh laksanakan,cuma faham2 la,kalo dh dapat ISO perniagaan mereka mmg akan bertambah berkembang.

Sijil HALAL?hurm.,.so cmnh,apa kata kita sendiri yg mainkan peranan n amik iniseatif,aku sokong cm HIRUKA ckp,cuma tanya yg agak simple saja.
    Dh dapat keputusan tu pandai2 kita amik tindakan susulan,trus ke pej agama n PBT yg berkaitan,kita jadi mata & telinga,sebab benda nh berkait rapat dgn pemakanan,dan pemakanan adalah sesuatu yg dititikberatkan oleh ISLAM.
    sixx
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sixx Tue Jun 16, 2009 11:08 pm

etnio_getic wrote:adakah mereka yang berketayap bekerja diwarung mamak ini ade yg bukan islam
    kene siasat ni.
    ada je rasanya. kalau mamak kat shah alam yg aku selalu pegi dulu2, pekerja yg muslim pakai ketayap, yg non muslim pakai cap. semua imported punye mamak, seminggu duduk sini dah bole ckp melayu & cekap ambik order.

alhamdulillah kat tpt aku duduk skang dah mula byk kedai mkn melayu yg ambik berat pasal kebersihan & keselesaan. kesedaran dah makin meningkat kot
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by etnio_getic Wed Jun 17, 2009 12:28 am

am_eniey wrote:baru tadi makan kat mamak....kari dah basi...celaka betui

adukan kepada pihak yang bertanggungjawab..
    buat ape dgn kari basi tu??
    simbah kat kuali hitam die ke??
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed Jun 17, 2009 10:27 am

am_eniey wrote:baru tadi makan kat mamak....kari dah basi...celaka betui
    sedap tak?ahahaha...(ini adalah kutukan dan perlian tehehe...)
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mitutoyo Wed Jun 17, 2009 3:15 pm

sedap loy.,.,.,dh ciri* dh pown.,.,ahakszz

Mamak2,..,berniaga pun nk cmnh.,terlepas pandang kot(tp xmungkin,niaga kdai mkn dr India smpai Malaysia pun tkn tyatau kot )
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed Jun 17, 2009 3:18 pm

kalau nak kata melayu pun ade yg kurang bersih namun kita org melayu beragama islam mmg dah dlm islam pentingkan aspek kebersihan...sebab tu seselekeh org melayu tu lagi selekeh mamak...
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Post by Hiruka Wed Jun 17, 2009 3:44 pm

Tula membezakan umat islam dgn yg lain selain solat 5 waktu..
    Hackezkk
    Hackezkk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hackezkk Wed Jun 17, 2009 5:09 pm

tadi ak g kdai mamak ke ape tah
    membe ak ajak...ak xmam..minum je...mule2 dtg sorang tu mitak oder..pas mitak oder..datang seko lagi...ak cakap da oder..tersengih2...tercegat lg kat situ tuh..pastu ckp da oder...lama tu die bla..nampak sgt xfaham bahasa melayu...gilos
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Post by Hiruka Wed Jun 17, 2009 5:43 pm

Selalu aku ngan member² CC lepak kat Maju ahmad. Yg pelik dorang ni RAM pkai bape GB ntah..dekat 10 org order makan, air (termasuk custom meal spt nasik lebeh, susu kurang, ikan bilis tamau, kacang tamau etc). Bile smpai sumer ckup xde tertinggal..tak amik note pon..tu je aku respect maple² ni..Pickup gak otak mereka.. Very Happy

Kadang² jela termiss / tersalah tp jarang..haha Laughing
    sixx
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sixx Wed Jun 17, 2009 9:09 pm

Hiruka wrote:Selalu aku ngan member² CC lepak kat Maju ahmad. Yg pelik dorang ni RAM pkai bape GB ntah..dekat 10 org order makan, air (termasuk custom meal spt nasik lebeh, susu kurang, ikan bilis tamau, kacang tamau etc). Bile smpai sumer ckup xde tertinggal..tak amik note pon..tu je aku respect maple² ni..Pickup gak otak mereka.. Very Happy

Kadang² jela termiss / tersalah tp jarang..haha Laughing
    itu sbb ramai yg respek mapley2 ni (tang ambik order la). kedai melayu siap tulis pun boleh silap hantar order, yg ni mmg selalu aku kena. nyirap tul
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Wed Jun 17, 2009 9:19 pm

bukan tu je..dah lama2 tunggu,pastu dia muncul cakap order tu dah habis.
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by etnio_getic Thu Jun 18, 2009 1:16 am

Razi_IBM wrote:bukan tu je..dah lama2 tunggu,pastu dia muncul cakap order tu dah habis.

yang tu aku pernah kene
    tros seminggu mkn free beb, makan xbayo
    haha.
    heaven rasenye time tu.tp dose melimpah2
    Hackezkk
    Hackezkk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hackezkk Thu Jun 18, 2009 1:56 am

mkn free mcm ne tu
    xfm

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 17, 2024 3:42 pm