Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Hiruka
loy_azloy
LanoG
etnio_getic
Hackezkk
teri-chan
gjoy02
11 posters

Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :)

Poll

Adakah Anda Seorng Perokok?

[ 3 ]
    Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Bar_left18%Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Bar_right [18%] 
    [ 14 ]
    Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Bar_left82%Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Bar_right [82%] 

Total Votes: 17
    Poll closed
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Automotivers

Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Empty Re: Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :)

Post by etnio_getic Tue Jun 23, 2009 12:31 am

bile kite merokok, deria rasa dan bau macam xberfungsi dengan normal..slow jadinye
    sebab tu org ckp, time merokok ni kite kurus = kurang selera makan.

after stop merokok, deria -deria tu kite dpt blek, tu yang lahap je tuh
    dan tu jugak penyebab berat badan nek.

p/s: Aku bedal je semua.haha~
    Hansz
    Hansz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PHP, Design, Developing, Composing, Computer

Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :) - Page 2 Empty Re: Hari TemBakau SeDunia...Free ebook untuk korang :)

Post by Hansz Tue Jun 23, 2009 3:31 am

Start aku taip post kat atas tu, aku dah tak hisap rokok dah... Aku pun dah buang kotak2 rokok kat meja aku ni... And infact yang aku dapat :

* Lebih kurang pukul 7 sehingga pukul 11 malam tadi, hidung aku berair. Macam penagih lah pulak Razz Nampak macam selsema pun ada... Razz

* Sekarang ni, dalam pukul 2.30 pagi, baru aku rasa selesa sikit, hidung pun tak der lah pedih sangat...

Tapi kan... Boleh ker aku berhenti ni..? Macam mimpi jer aku tak hisap rokok lebih 7 jam... bounce
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Tue Jun 23, 2009 8:26 am

Hansz wrote:Start aku taip post kat atas tu, aku dah tak hisap rokok dah... Aku pun dah buang kotak2 rokok kat meja aku ni... And infact yang aku dapat :

* Lebih kurang pukul 7 sehingga pukul 11 malam tadi, hidung aku berair. Macam penagih lah pulak Razz Nampak macam selsema pun ada... Razz

* Sekarang ni, dalam pukul 2.30 pagi, baru aku rasa selesa sikit, hidung pun tak der lah pedih sangat...

Tapi kan... Boleh ker aku berhenti ni..? Macam mimpi jer aku tak hisap rokok lebih 7 jam... bounce

boleh.. keep on posting ko punye perkembangan... kami doakan ko berjaya berhenti merokok...
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Tue Jun 23, 2009 11:50 am

Hehe wlupon statistik ko menunjukkan ko agak xtreme smoker, tapi ko blum dikategorikan sbg perokok tegar rasenye..baru lingkungan 4 tahun / kurang..Lainla dari 18 tahun smpai la dah 40 tahun..hehehe

Mmg jalan yg ko pilih ni betul. Mula dari awal, dh tua lagi susah beb. Sbb muda² ni la semangat kite kuat..darah panas lagi. Klu dh tekad bebetul, mmg leh success. Antara nasihat aku yg leh bagi, lbihkan mase bersama keluarga (kemas rumah, riadah etc) atau lakukan aktiviti yg tak membuatkan ko ade mase tuk melepak (aktiviti yg byk berfikir cth mudah men game...ekekeke). Lagi satu kawal tekanan yg ade di persekitaran, jgn mudah melenting..Dan yg penting skali, jgn lupe doa pada tuhan mohon kekuatan dan kesabaran..InsyaAllah berjaya..

Aku doakan niat murni ko ni akan berakhir dgn jayanya kerana kite hidup berkeluarga, So pkirla mase depan anak bini gak. Kesihatan tu satu anugerah yg bukan sumer org leh dapat..Gud luck bro.. Very Happy

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun May 19, 2024 12:31 pm