Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

rotikering
Crimson Star
mie
snappshooter
apexs
Zex
ashid
kakiss87
ubuntu90
Mr TR
silentfox
akuccputsedut
datuk abu
fansuri
18 posters

JOM UBAH HIDUP...

fansuri
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

JOM UBAH HIDUP... Empty JOM UBAH HIDUP...

Post by fansuri Fri Jun 19, 2009 3:40 pm

PELUANG BISNES UNTUK BUMIPUTERA!!!!
    AKU ADA SATU BISNES BARU YG GERENTI MELETUP SEBIJIK MCM UPTREND.TAK RAMAI LG TAU..BARU LAUNCHING 3 NEGERI,,PAHANG,JOHOR DAN MELAKA..DAN DAH DAPAT 8000 PERNYERTAAN..KAT BAWAH NI AKU SENARAIKAN KELEBIHAN2 PROGRAM NI YANG MEMANG MENARIK..

1.MODAL PALING RENDAH DAN KEUNTUNGAN YG PALING TINGGI..MEMBER AKU SEMINGGU DAPAT 12000 BAI..PINAR MATA WEII

2.HALAL DAN SAH DARI SEGI UNDANG2 MALAYSIA DAN ISLAM.MENDAPAT PENGESAHAN DARI PPIM DAN SSM.

3.DI ASASKAN OLEH JUTAWAN2 BEKAS UPTREND YANG BERJAYA.KIRA OTAI2 LAA..BUKAN ORG LAIN YG KITA TAK KENAL.

4.MEMPUNYAI SUMBER KEAWANGAN YG KUKUH DAN ASET2.

5.YANG PALING PENTING BISNES NI YANG TERBARU DI MALAYSIA..BAKAL MELETUP..BANYAK BELUM TAU..JADI YANG TERAWAL SEBELUM LAUNCHING DI KL.

SIAPA2 BERMINAT JUSAT SMS NAMA DAN LOKSAI KORANG KAT AKU 017-6171903.
    TAK JOIN PON TAK PER..JANJI KORANG DENGAR DLU MCM MANA PENERANGAN DIA.LEPAS TU KORANG PIKIR LA NK JOIN ATAU TAK.SEBAB HIDUP KORANG SENDIRI YANG TENTUKAN..BUKAN AKU..BUKAN ALONG BAI,,,NK TOLONG BANGSA MELAYU JER..
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 98

JOM UBAH HIDUP... Empty Re: JOM UBAH HIDUP...

Post by datuk abu Fri Jun 19, 2009 4:38 pm

fansuri wrote:PELUANG BISNES UNTUK BUMIPUTERA!!!!
    AKU ADA SATU BISNES BARU YG GERENTI MELETUP SEBIJIK MCM UPTREND.TAK RAMAI LG TAU..BARU LAUNCHING 3 NEGERI,,PAHANG,JOHOR DAN MELAKA..DAN DAH DAPAT 8000 PERNYERTAAN..KAT BAWAH NI AKU SENARAIKAN KELEBIHAN2 PROGRAM NI YANG MEMANG MENARIK..

1.MODAL PALING RENDAH DAN KEUNTUNGAN YG PALING TINGGI..MEMBER AKU SEMINGGU DAPAT 12000 BAI..PINAR MATA WEII

2.HALAL DAN SAH DARI SEGI UNDANG2 MALAYSIA DAN ISLAM.MENDAPAT PENGESAHAN DARI PPIM DAN SSM.

3.DI ASASKAN OLEH JUTAWAN2 BEKAS UPTREND YANG BERJAYA.KIRA OTAI2 LAA..BUKAN ORG LAIN YG KITA TAK KENAL.

5.YANG PALING PENTING BISNES NI YANG TERBARU DI MALAYSIA..BAKAL MELETUP..BANYAK BELUM TAU..JADI YANG TERAWAL SEBELUM LAUNCHING DI KL.

TAK JOIN PON TAK PER..JANJI KORANG DENGAR DLU MCM MANA PENERANGAN DIA.LEPAS TU KORANG PIKIR LA NK JOIN ATAU TAK.SEBAB HIDUP KORANG SENDIRI YANG TENTUKAN..BUKAN AKU..BUKAN ALONG BAI,,,NK TOLONG BANGSA MELAYU JER..

MLM ke bang...kohkohkohkohkohkoh
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jun 19, 2009 4:57 pm

MLM ler aku rasa nih...kalau dah otai2 uptrend yang buat...terang kan skit camner aku pung nak tau jugak...ritu ada org ajak aku join uptrend international..suh terang lebih lanjut org tuh tak tau plk suh gi meeting diaorg camner nak bisness nih...pelik aku...nih hang plk..terang kan aku nak tau...
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Post by silentfox Fri Jun 19, 2009 5:25 pm

FOKUS pada NICHE lorr...
    dun bother about anything else...----> nasihat nih termasuk utk diri aku ! last post dah...hehe!
    Mr TR
    Mr TR
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : freelance streamyx agent

Post by Mr TR Fri Jun 19, 2009 6:28 pm

fansuri wrote:PELUANG BISNES UNTUK BUMIPUTERA!!!!

company apa nie?
    produknya apa?
    modal paling rendah tu berapa?
    cite la detail skit bro...
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 123

Post by ubuntu90 Mon Jun 22, 2009 2:33 am

silentfox wrote:FOKUS pada NICHE lorr...
    dun bother about anything else...----> nasihat nih termasuk utk diri aku ! last post dah...hehe!

ayat kai kiske ko rembat nie.. hehe...
    fansuri
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fansuri Tue Jun 30, 2009 10:11 am

cm ni rr..klau korang nk tau detail lg..kt jpa bleh..korang tanya jer apa korang nk tau..senang skett nk bg penerangan..kita set appoinment..kt jpa ramai2..tak join pon x per..dgr dlu n biar korang paham cm ner biz ni jln..ok..klu deal..sms nama n lokasi korang kt aku..0176171903
    Mr TR
    Mr TR
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : freelance streamyx agent

Post by Mr TR Wed Jul 01, 2009 1:18 am

fansuri wrote:cm ni rr..klau korang nk tau detail lg..kt jpa bleh..korang tanya jer apa korang nk tau..senang skett nk bg penerangan..kita set appoinment..kt jpa ramai2..tak join pon x per..dgr dlu n biar korang paham cm ner biz ni jln..ok..klu deal..sms nama n lokasi korang kt aku..0176171903
    apa kata sebelum jumpa,ko cite dulu skit2 pasal bisnes nie...cite kt sini je la...kalo btol menarik,mst ada pny org yg contact nk jumpa ko...
    fansuri
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fansuri Wed Jul 01, 2009 10:43 am

ok..biz ni bkn mlm..lebih kepada networking.aku ajak join pon sbb benda ni baru lagi..x ramai yg tau.apa2 biz pon klu nk meletup kena jd yg terawal la kn..klu dh ujung2 ssh skett rr.biz just memerlukan 4 orang jer untuk join bwh ko..aku join pon ssb aku duk bwh amy.klu ko knal amy ni bekas jutawan uptrend yg berjaya..dlu dia descpacth jer.dlm biz networking ni kira dia mmg otai rr..selalu kuar magazine muka dia ni.artis pon ader rr join bwh dia ni 2,3 org.aku nk sebut nama x berani rr.senang citer jpa dlu rr..ssh aku nk terangkn dlm ni..x rugi per pon..g dgr jer..nk join ur tak up to u rr.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 11:08 am

bekas jutawan??? so sekrang dia dah tak jutawan lagi ker..???amy aku tak pernah dengar pun ada jutawan uptrend nama amy..kalau ada artis join bawah dia naper takut nak sebut nama plk...kena bayar ker kalau sebut nama artis..??aku join IRC tu ada mubarak majid,ayati tasrip,ani mayuni dan beberapa pelakon drama yang lain aku kenal muka jer nama tak ingat....rasa tak kena bayar kot sebut nama diaorang....hang citer jer dulu kalau menarik mesti ada orang yang nak jumpa hang nih...taknak ler jumpa2 citer tak best plk...so buang masa dan duit...citer dulu kalau menarik ada yang berminat jangan riso ler...ada ler orang call hang nanti...hahahahha

p/s: networking ngan MLM tak sama ker..??

Last edited by akuccputsedut on Wed Jul 01, 2009 11:10 am; edited 1 time in total
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Wed Jul 01, 2009 1:35 pm

Assalamualaikum..

Phoenixwunin ada cerita panjang lebar sebelum ni berkenaan mlm dan networking pada putera lama.
    Aku tak pandai nk menyusun ayat mcm die.

So aku provide dgn source2 yg aku rasa berkaitan dgn apa yg die pesan dulu..

Sebelum buat apa2, marilah baca2 dulu.. baca je, tak rugi apa pun.

http://www.zaharuddin.net/content/view/462/100/
    http://www.zaharuddin.net/content/view/222/100/
    http://www.zaharuddin.net/content/view/472/100/
    http://www.zaharuddin.net/content/view/438/100/
    http://www.zaharuddin.net/content/view/567/100/

salam...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 01, 2009 3:16 pm

ubuntu90 wrote:Assalamualaikum..

Phoenixwunin ada cerita panjang lebar sebelum ni berkenaan mlm dan networking pada putera lama.
    Aku tak pandai nk menyusun ayat mcm die.

So aku provide dgn source2 yg aku rasa berkaitan dgn apa yg die pesan dulu..

Sebelum buat apa2, marilah baca2 dulu.. baca je, tak rugi apa pun.

http://www.zaharuddin.net/content/view/567/100/---->yg nih paling brkesan buat sesape yg join Hai-o n Uptrend

salam...

aku dah baca semua...nasib laa MLM yang aku join tak gini....
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Wed Jul 01, 2009 3:41 pm

Salam..

Dah baca semua..? bagus2.. semoga apa usaha kita buat utk mencari rezeki, diberkati dan suci hendaknya..

Amin..

Sekian..
    kakiss87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by kakiss87 Fri Jul 03, 2009 1:44 am

business ni berkonsepkan mlm tp mengikut trend skarng.... amy 2 asal despact tp jadi jutawan dalam uptrend, after jadi jutawan dlm uptrend dia lompat company.. so uptrend band dia... dia umpama tukar tuhan... nama naik dgn uptrend tp lompat p company lain. dah digelar jutawan pon. dia jadi idola dlm uptrend sbb jutawan yg paling pantas. uptrend telah melahirkan ramai jutawan. dulu uptrend ada plan A n plan B tp skarng dah ada plan C.. plan C ni company lain pon takda lg kot... lg satu company yg hebat ni pon baru saja mula... kita kena tngk satu company mlm dia kalau modal rendah bayar bnyak, mungkin company blh close. so kena hati2 pilih company.. uptrend lani dah maju join dapat laptop mengikt pakej produk.... uptrend dapat keris award.. so bg aku uptrend memang hebat dan semua pasti boleh lakukan.. masuk awal atau masuk lewat tak jadi masalah dlm uptrend kerana business ini international business.. ahli dlm uptrend baru 600,000 orng dlm malaysia.. rakyat malaysia ada 27juta.. uptrend ada 65 jutawan dlm masa 5 tahun.. memang hebat syarikat ni.. uptrend skarng dalam proses keluar plan D... uptrend ni memang gila2 buat duit..
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Jul 03, 2009 5:28 am

salam..

jangan taksub sangat..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jul 03, 2009 10:19 am

kakiss87 wrote:business ni berkonsepkan mlm tp mengikut trend skarng.... amy 2 asal despact tp jadi jutawan dalam uptrend, after jadi jutawan dlm uptrend dia lompat company.. so uptrend band dia... dia umpama tukar tuhan... nama naik dgn uptrend tp lompat p company lain. dah digelar jutawan pon. dia jadi idola dlm uptrend sbb jutawan yg paling pantas. uptrend telah melahirkan ramai jutawan. dulu uptrend ada plan A n plan B tp skarng dah ada plan C.. plan C ni company lain pon takda lg kot... lg satu company yg hebat ni pon baru saja mula... kita kena tngk satu company mlm dia kalau modal rendah bayar bnyak, mungkin company blh close. so kena hati2 pilih company.. uptrend lani dah maju join dapat laptop mengikt pakej produk.... uptrend dapat keris award.. so bg aku uptrend memang hebat dan semua pasti boleh lakukan.. masuk awal atau masuk lewat tak jadi masalah dlm uptrend kerana business ini international business.. ahli dlm uptrend baru 600,000 orng dlm malaysia.. rakyat malaysia ada 27juta.. uptrend ada 65 jutawan dlm masa 5 tahun.. memang hebat syarikat ni.. uptrend skarng dalam proses keluar plan D... uptrend ni memang gila2 buat duit..

amboi dasyat nyer perkataan-perkataan yang hang sampai kan nih...kakiss hang nih muslim ker non-muslim..???btul cakap ubuntu tuh...hang nih taksub sangat nih...mesti hang tak baca apa yang ubuntu bagi tuh...kalau business memang hebat mesti hang jugak dah jadi jutawan atau separuh jutawan...uptrend nih system piramid tak silap aku...kalau nama dah sistem piramid tuh mesti ada yang ditindas dan ada unsur2 penipuan...ini tak diboleh kan...baca ler dalam article yang ubuntu bagi tuh...bagus...boleh jelas kan apa yang tak jelas...aku nak cakap lebih2 pung tak pandai sangat,....tapi takder pung jutawan uptrend nih masuk paper ker majalah...yang selalu aku tengok jutawan RAFA...blogstarz...lagi apa yer mobileincome ker tak salah aku...dapat laptop pas join..yer ker..?? dapat free ker atau kena capai target baru dapat...??? kalau join RAFA pung ada dapat benda2 camni jugak tapi kena laa capai tahap yang diaorang nak..hadiah2 tuh cam pembakar semangat jer...aku ada kawan yang join uptrend dia buat full time keje sampai 28jam tuh pung tak cukup lagi...aku keje 8 jam jer...gaji aku ngan kawan aku nih lebih kurang sama jer malah lebih lagi gaji aku..aku pung ada buat MLM juga takder ler seteruk kawan aku yang uptrend nih..sampai sekarang dia tak jutawan lagi pung dah dekat 3tahun aku rasa...aku tak join uptrend sekarang kewangan dah selesa dah...dia??? still terkejar sana sini cari orang..ingat senang ker buat MLM nih...cakap memang senang...kalau btul ler leh buat duit gila2...aku bagi tempoh setahun jer kat hang kakiss...then aku nak hang masuk paper bagitau hang dah jadi jutawan bagitau sekali nickname hang kakiss...aku doakan kejayaan hang k.....
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Fri Jul 03, 2009 10:18 pm

ehehe.. jgn la camtu siput sedut.

biar la dia dengan pilihan hatinya. Memana MLM pon, kena caranya, kaya.
    mmg betol ramai yg kaya. yg kayap pon ramai, tapi cerita cerita orang kayap ni tak la se popular cerita orang yg kaya.. so, standard la bila kita dengar MLM cerita kaya ja yg sampai kat telinga. And cerita tu lak selalunya "cerita kawan aku yg kaya" , jarang sangat nak dengar "cerita aku kaya".

Bermula dari bawah, seorang penghantar surat (atau boleh tukar dengan student,suri rumah - bergantung pada target market), hidup melarat, duit tak cukup, hutang keliling pinggang..cuba macam2..tapi tak bejaya, cuba plak _______ (nama kompeni) fuh.. meletop, tak sampai setahun.. BMW (yg selalu takda no plate dalam fryer tu) 3 4 biji..rumah besar ngalahkan masjid.. shopping lebih banyak dari zakat. semua cerita tu nak tunjukkan semua orang boleh buat, semua orang boleh kaya. Tak susah. Yg rasa diri dia mmg takda peluang nak kaya (malas skolah, malas keja, malas semuanya) mesti meleleh punya kalo dengar. Ditambah lagi dengan janji upline "kami akan menolong anda" fuh.. bonus lagi untuk orang malas. Penyudahnya.. yg malas tetap tak dapat apa.

AKu terbaca somewhere, dalam MLM, people buy the company and the sponsor. maksudnya kalo business planya bagus , syarikat establish, orang yg sponsor (aka upline) pon bagus, takda sebab untuk tak join. Yg aku nampak, selalunya tak jadi masalah dengan kompeni, tapi ada masalah dengan orang yg sponsor. Kalo encik kakiss kita ni memang ada ciri ciri upline yg bagus, mmg dia akan buat banyak downline (aka duit).

Aku tak berapa setuju dengan "semua orang boleh buat" , buktinya dari 100 orang yg join, berapa yg di iktiraf berjaya? bukan 100 kan? so, terbukti tak SEMUA boleh buat. Ada faktor faktor kenapa seseorang tu berjaya and tak berjaya, kepada kakiss.. kaji la faktor faktor tu.. insyaallah akan berjaya, if tak jutawan pon, at least ko berjaya menjadi orang yg bukan "kebanyakkan".

dalam sibuk sibuk kita kejar duit, title. Jgn abaikan solat (ni pesanan ayah aku untuk aku sebenarnya) , aku perasan, sangat mudah untuk kita terpesong kalo takda pegangan yg kukuh (agama kita), tak perlu jadi jutawan, dapat 3 4 ribu bersih sebulan pon bleh tak tentu arah hidup. Soal haram halal kena beri penekanan lebih, kadang2 kita tak suka baca or amik tahu hal haram sebab kita sangat yakin dengan business kita yg "diperakui" halal. Hakikatnya, dalam business apa pon, ada faktor faktor (even kecik such as niat) yg boleh menukarkan perkara halal kepada haram. Amik perhatian yang lebih soal tu ya..
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Jul 03, 2009 11:56 pm

Salam..

betul tu ashid.. setuju sangat..
    Well, skill copywriting ko semakin bagus bro.. cool. tahniah.. nampak kematangan tu..

berkenaan haram dan halal tu, yea, aku dulu pun drp uptrend. under en manaf terengganu dan en nizam(org bwh dan kwn cikgu amir).. aku berenti. sbb aku rasa smtg tak kene.

refer link2 yg aku bagi tu. boleh baca kat situ..

http://www.zaharuddin.net/content/view/567/100/

Aku tak berapa setuju dengan "semua orang boleh buat" , buktinya dari 100 orang yg join, berapa yg di iktiraf berjaya? bukan 100 kan? so, terbukti tak SEMUA boleh buat.

aku setuju dgn ini. disebabkan kata2 "semua org boleh buat" dan byk lagi janji manis lain, maka ada yg tertindas. actually kalau betul2 rajin dan kena gaya mmg boleh jea.. tp tu la..

byk lagi yg tertindas. secara sedar mahupun tak sedar.

apa hak kita sebagai upline utk dpt income drp downline kita yg berada di 100 bawah kita.. kita tk kenal dan tak bagi apa2 bantuan pun..

erm.. aku tak pandai nk berkata2, maka harap baca di link2 yg saya bagi tu yea.
    kalau pentingkn soal halal dan haram, harap baca.

apa2, cuba doa bnyk2 dan solat istikharah. aku dah dpt "jawapan" aku. sbb tu aku stop.

apa2, bkn mlm je boleh buat kita hidup senang. percayalah, dulu aku gelap mata ngn mlm ni. tk nmpk da potensi lain.

skrg tak lagi. aku dgr dan ikut "jawapan" hasil drp solat istikharah tu. alhamdulillah, aku dpt bidang yg lagi elok dan lebih lumayan..

sekian..

salam....
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sat Jul 04, 2009 9:35 am

aku bukan aper..beriya-iya btul si kakiss tuh..sampai kata-kata dia tuh cam ada riak skit ngan perniagaan dia tuh...
    tak perlu jadi jutawan, dapat 3 4 ribu bersih sebulan pon bleh tak tentu arah hidup.
    haa..ashid cakap camni...aku rasa btul juga laa..cam aku sekarang laa...tapi mungkin 2-3bulan lagi aku ok kot..sekarang tengah money shock...hahahhahaha.....

Aku tak berapa setuju dengan "semua orang boleh buat" , buktinya dari 100 orang yg join, berapa yg di iktiraf berjaya? bukan 100 kan? so, terbukti tak SEMUA boleh buat.

yang nih btul juga...ala join MLM nih cam kena usaha mcm kita buat perniagaan lain ler kena usaha lebih..kalau takat nak join pastu goyang kaki harap upline tolong pung tak jalan jugak...tapi sistem piramid ni buat orang ditindas..menyebabkan orang bawah kerja keras bertahun2 belum tentu dapat sampai ketahap diaorang lagi...baik buka bisness sendiri tak pung invest jer kat business lain cam tanam serai tuh..haa untung juga...jangan ler invest kat MLM hahahahhaa...eh aku pung ada invest kat MLM juga...tapi MLM aku buat ada duit tak buat makan angin jer laa...so takder laa goyang kaki jer duit masuk...eh bukan semua MLM semua sama ker..??confius aku....
    tapi sekarang aku tak aktif sangat dah MLM..aku dah nampak lubang lain..cam ubuntu..hahahahahha.....
    kakiss87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by kakiss87 Sun Jul 05, 2009 7:43 pm

mcm uptrend aku tngk dia bukan sistem piramid sbb downline boleh lebih kaya dari upline.. piramid bermaksud upline akan sentiasa lebih kaya dari downline .... business ni semua boleh buat kalau semua betul2 ikut prosedur.. kalau pasai laptop 2 memang join dapat mengikut produk pakej.. mlm ni banyak sangat tp yg membezakannya adalah sistem dia...
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Sun Jul 05, 2009 9:15 pm

Salam..

ccputsedut da berjaya..? waa.. good2.. moga diberkati rezeki saudara/saudari hendaknya..

Kakiss, u da baca belum link yg saya bagi..? jelas kelihatan tuan tak baca lagi..

Baca dulu.. kemudian fikir. then baru la u tau kenapa ade org tak setuju angin dengan mlm.

itu sahaja, sebagai ingatan bersama..

PS: ccputsedut, aku dulu pn gelap mata dgn mlm. even da ade ustaz tegaskan tentang ketidak jelasan dalam hukum sistem2 dan plan2 bisnes mlm, aku tak pandang. sbb kelabu mata dgn duit. alhamdulillah.. aku da tak macam tu da..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sun Jul 05, 2009 9:22 pm

hahahhahaha...aku pung rasa kakiss tak baca lagi artikel tuh ubuntu....hahahahha...suka ati dia laa..kata bukan sistem piramid tapi aku tengok semua downline kalau kaya pung mesti upline dia kaya juga...kalau downline tak kaya upline dia kaya juga...ntah laa...orang kalau dah suka, cakap apa pung suka juga...takleh nak kata apala...terpulang ler pada diri sendiri...nak cakap lebih2 pung...aku pung cam ubuntu jugak...sebelum nih semua MLM aku nak join..asyik fikir duit jer...sekarang tak lagi..tapi still buat bisness cuma dari segi yang lain...hahahahhaha...whatever laa...tepuk dada tanya la iman...hahahahha...
    kakiss87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by kakiss87 Mon Jul 06, 2009 1:44 am

aku ada baca tp dia cerita pasal akad jual beli... aku tngk ok sj.. uptrend ada sijil halal dari segi produk n sistem.. so tak jadi masalh dah pasal halal haram.. pasal piramid sistem mungkin sedut tak baca abis lagi.. orng yg tak mampu nak berjaya dlm satu bidang jgn burukkan bidang itu kepada orng lain.. kalau nak bercakap pasal sesuatu company biar lah kita berada dalam company tersebut...
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Mon Jul 06, 2009 2:23 am

ada penasihat syariah tak..? kalau ada, baru boleh cerita..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jul 06, 2009 9:21 am

kakiss87 wrote:aku ada baca tp dia cerita pasal akad jual beli... aku tngk ok sj.. uptrend ada sijil halal dari segi produk n sistem.. so tak jadi masalh dah pasal halal haram.. pasal piramid sistem mungkin sedut tak baca abis lagi.. orng yg tak mampu nak berjaya dlm satu bidang jgn burukkan bidang itu kepada orng lain.. kalau nak bercakap pasal sesuatu company biar lah kita berada dalam company tersebut...

hang tuju kat saper yang cakap orang yang tak mampu berjaya dalam satu bidang jangan burukkan bidang itu kepada orang lain...???? hang nih aku pung dah tak tau nak kata apa lagi..aku rasa aku berjaya dalam bidang yang aku ceburi..kalau hang pung berjaya alhamdullilah....saper yang burukkan saper sebenarnyer nih...aku pung tak paham...ada sijil halal tuh untuk produk saja..sistem..??? ada gak ker sijil halal tuk sistem..??? tapi tgk pada harga barangan??? harga jual dan harga beli...??? jangan cakap tak jadi masalah pasal halal haram...belum tentu lagi..halal haram nih bukan tengok pada sijil halal jer...banyak segi kena tengok...aku nak cakap lebih pung bukan pandai sangat laa kan...tapi aku rasa kakiss hang kena laa buat banyak kajian lagi pasal bisnes hang nih...untuk memudahkan hang terang satu-persatu pada orang lain....artikel yang ubuntu bagi tuh yang senarai no 1-2 jer aku rasa citer pasal akad jual beli...hang tak baca sampai abis lagi artikel...tu...cuba hang baca semua...tak rugi pape pung baca artikel2 tuh....kalau nak aku berada dalam company tuh baru leh cakap pasal company tuh..susah laa...sebab kalau dah masuk company tuh takkan nak citer yang buruk2 pasal company kita kan..????hahahahhahaha.....cam aku cakap sebelum nih...aku sentiasa doakan kejayaan hang kakiss...tepuk dada tanya laa iman....ok... =8D

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun May 19, 2024 1:56 pm