Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

highlander
kapas
mycinda
hakimiz
Falcon
fiqz4ce
raidizh AR
~Strip Cake~
muahaha
oneline
luqolas
Jedi
parangjiwa
ahaksz28
huhu3x
zul_pfs
ewallet
kindaichi_hajime
zaire103
sharina
nocturnal
Phoenixwunin
DevGuy
wawa kzan
nakal
awi216
akuccputsedut
sawi
crazy_labelle
mfaiz
TOYSЯUS
Radiographer_student
sollehudin
PELUKIS
antara21
KimiWarrior91
40 posters

Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2?

Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2? - Page 4 Empty Re: Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2?

Post by Jedi Thu Sep 10, 2009 5:49 pm

MIT 4.0 jer.

Baru lepas tengok citer '21' kat ASTRO.
    Student tu sebut MIT dia 4.0.
    parangjiwa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2? - Page 4 Empty Re: Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2?

Post by parangjiwa Fri Sep 11, 2009 1:32 am

yaa..apapun pada TS, brani2kan diri dan gambate neee!! Smile
    awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 174

Post by awi216 Fri Sep 11, 2009 12:23 pm

Jedi wrote:MIT 4.0 jer.

Baru lepas tengok citer '21' kat ASTRO.
    Student tu sebut MIT dia 4.0.

Asalnya memang 5.0, tapi calculation diorang lain sikit. Cthnya mcam yg di"copy" paste di bawah. Aku pun dulu tengok citer Beauty and The Geek. Budak MIT tu score 5.0 every sem.

Conversion to a 4.0 Scale

Substitute the following values: A=4, B=3, C=2, D=1, F=0, O=0.

Note: a record not containing F's or O's can be converted to 4.0 scale by subtracting 1 from the 5.0 result.
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Fri Sep 11, 2009 1:46 pm

Ooo...5.0 ek?
    Sowie...saya silap.

Best kan bila Tuhan anugerahkan minda yang cerdik.
    Aku ni jenis slow sket Wink
    oneline
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 5

Post by oneline Sun Oct 11, 2009 8:49 pm

Allright ada gak thread nih. meh aku bagi tips yg bagus sebb aku baru graduate dari university swasta mendapat pointer 3.92 Very Happy (alhamdulillah... ). So begini caranya:

DOA:

1) Memang tak boleh dilupa kita orang ISLAM kena banyak doa pada ALLAH S.W.T dalam apa yang kita buat. Jadi mohonlah Allah supaya kita dapat menumpukan pelajaran dan mendapat keputusan yang baik (Ini cara paling berkesan kalau kita yakin dengan doa kita)

Makanan
    2) Jaga makanan. Makan makanan yang boleh menajamkan ingatan kita. Contohnya aku selalu amalkan makanan ni:

a) Kismis (Harga seringgit sekotak dekat kedai runcit sebelah apartment aku)
    b) Badam (memang susah nak cari tapi kalau ada bagus la)
    c) Madu. minum la kerap2 sebab madu ni berkesan dari kajian untuk kita belajar.

Alatan? (INI memang jarang orang buat tapi benda ni berkesan untuk aku. dan kawan aku mula ikut cara aku ) Very Happy. Antaranya:

3) mp3 player (kecik). Beli yang murah2. kalau x ada just guna hp yg boleh rakam lama2. aku tak tau la kalau university korang boleh ke taruk hp atas meja. U aku biasa je Very Happy. bawa pegi kelas dan rakam apa yg lecturer cakap. Then balik university kalau ada masa nak buat assignment tu lupa apa lecturer cakap. Just play back apa yang kau rakam tadi. Cara ni sangat berkesan terutamanya kalau korang ni mudah lupa atau dalam kelas mengantok x dapat dgr kuliah dengan memberi tumupuan penuh so perakam ni akan bantu anda Very Happy. Cara ni jugak ditujukan kepada orang yg malu bertanya kepada lecturer macam aku! hehehehe!

4) Beli satu buku nota pastu conteng je apa yg lecturer cakap kat depan. lukis ke apa ke. janji kau faham sudah. Pastu benda tu just buat rujukan dikala kau tension masa belajar boleh tgk benda2 yg kau conteng tu

5) EXCERCISE! - aku seminggu skali excercise. kadang2 sebulan wohohohoho. SEbb aku pegi campus jalan kaki 5minit pun berpeluh. So excercise penting untuk kecergasan otak.

GOOD LUCK.
    muahaha
    muahaha
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 166
    Job/hobbies : Tido dan merosakkan pc aku sendiri..muahaha...

Post by muahaha Thu Oct 15, 2009 11:15 am

huhu...aku lagi best..hujung bulan ni dah final exam..tp x start2 lagi pun nk study..
    semangat nak study tu ada,tp x tahu nk mula mcm mana...ada sesiapa ada cara unruk tlg masalah aku ni x?? hehehe Camne nak dapat 4.0 flat tanpa study gila2? - Page 4 Icon_redface ..aku dah sem 5...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Thu Oct 15, 2009 5:57 pm

muahaha wrote:huhu...aku lagi best..hujung bulan ni dah final exam..tp x start2 lagi pun nk study..
    semangat nak study tu ada,tp x tahu nk mula mcm mana...ada sesiapa ada cara unruk tlg masalah aku ni x?? hehehe ..aku dah sem 5...

hang nih sama cam aku ler...aku dulu macam hang laa..sebab aku keje sambil belajar jadi bila nak study selalu pening macam mana nak mula...so aku cakap esok laa study..setiap ari kalau bagi alasan cam ni jer..pakai sampai esok nak exam pung hang takkan study lagi..

bila ada jer semangat nak study tuh..terus amik buku dan start study..jangan fikir dari mana nak mula...fikir laa kenapa aku tak mula sekarang...terus buka buku..nanti sure hang tau nak baca apa pasni nak buat exercise apa lagi...

tak pung hang start dengan buat soalan past year..try jawab dulu semua soalan..mana tak tau, tinggal kan kat sini kita boleh test sejauh mana kita tau pasal benda tuh..dan dah boleh start study mula dari chapter mana yang hang tak boleh jawab...

camtu jer...harap dapat bantu..good luck...
    muahaha
    muahaha
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muahaha Fri Oct 16, 2009 12:06 pm

[/quote]hang nih sama cam aku ler...aku dulu macam hang laa..sebab aku keje sambil belajar jadi bila nak study selalu pening macam mana nak mula...so aku cakap esok laa study..setiap ari kalau bagi alasan cam ni jer..pakai sampai esok nak exam pung hang takkan study lagi..

wah..sebiji mcm aku pikir...huhuhu
    muahaha
    muahaha
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by muahaha Fri Oct 16, 2009 8:06 pm

satu lagi,akhir2 ni badan aku rasa penat sgt..terlalu letih..sebab ape pun aku x tahu..huhu..dah penat n ngantuk mcm mana nk study..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Fri Oct 23, 2009 1:18 pm

aku dlu pn mcm hangpa gak..
    slalu ckp nk stdy..tp pastu dlm ati ckp "jap lg lah".."nnti lah"..
    aku ske start study dri chapter last smapi ke chapter 1st..so terbalik..haha..
    kalo buku pn aku ske baca dari belakang..

nk study sng je..
    ble tiba je smangt,trus bkk buku n study...
    ble da start study tu,da ok da tu..
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : baca n tgk cite twillight...

Post by crazy_labelle Mon Nov 02, 2009 6:20 pm

What a Face ak lg 5 jam nak preksa bru nk study...
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Post by ~Strip Cake~ Tue Nov 03, 2009 1:24 am

salam..

lol ts aku rs ko kne identify dulu jenis otak ko tue..otak ko jenis cpt msk ke,otak menghafal ke,otak kira2,otak lembu ke(gurau je hehe)

pas ko indentify brla ko leh pilih study jenis ape ko nk..ada org yg dia tau otak dia agak lembab dia akan study btl2,ada org otak cpt msk dia akan fokus btl2 time kelas..

mcm aku otak yg kuat ingatan so aku study last minute pon aku blh ingat lg..tp pas 2,3 miggu dah xingat blk dah Razz

kalau nk ikut org study gle2 tp otak dan bdn ko xleh nk ikut ssh jgk..ko kne study ikot cara yg ko selesa..tp jgnla plak study 5minit je..tue mmg selesa abis Laughing

lg satu skorla subjek yg ko minat..cth ko ambik 5 subjek,pastikan 3 dpt 3 pointer lbh,pastu yg len tue ko leh ringankan skt dpt 2.5 kebwh..

yg penting ko jgnla guna toyol,ko ambik CS..nanti dpt result cemerlang tp suh bt keje terkebil2 bt apekan?

lg pon org guna toyol xleh nk berbanga result dia..member2 aku yg guna toyol seme result tggi pastu bila diorg dok bangga result dia aku ckp "result tiggi2 guna toyol adik aku pon blh bt" terus diorg diam bt muka ungka...wakakaka Very Happy

sekian
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Tue Nov 03, 2009 9:58 am

muahaha wrote:satu lagi,akhir2 ni badan aku rasa penat sgt..terlalu letih..sebab ape pun aku x tahu..huhu..dah penat n ngantuk mcm mana nk study..

cam aku pung sama..sebab aku keje sambil study so balik keje memang penat giler..sebab aku cashier kat tesco tuh...riban punya org dtg beli...buat pulak hari yang aku dok kaunter depan semua asyik nak bayar kat kaunter aku...gi laa blakang2 skit..aku pun tak paham customer nih...nak gak kaunter depan...jadi aku pung penat giler ler melayan customer2 nih.....

macam mana penat pung aku still luang kan masa 2jam sehari tuk study...so camner nak ilangkan penat tuh..??? aku makan supplement food..masa nih aku join CNI..so ada supplement food untuk cergas kan otak dan ilang kan tekanan...so aku makan 2-2 sekali actually aku makan 3..1 buang toksik nya..so setiap kali bangun tido badan rasa ringan dan cergas jer...

nih yang aku buat masa aku study dulu...jadual aku memang padat giler dari kul7.30 pagi sampai ke tgh malam...tapi kul 5.30pg aku dah bangun dah...mandi semua masak sarapan(save budget)makan gi keje masuk 7.30pg kat tesco balik kul 2ptg terus gi klas (siap pakai uniform tesco takleh blah laa...)kul 3ptg-5ptg balik umah mandi siap2 masak makan(save budget)suma kul 8 gi berjaya hotel sebab aku ada buat parttime kat sana jual time share...kul 11 balik study 2jam pastu tido...ini rutin aku hari rabu sahaja...belum citer ari lain lagi tuh...hihihihihi

kalau citer semua korang mesti pening...macam2 keje aku wat..sebab nak bayar yuran belajar...aku belajar sambil keje bayar yuran sendiri..bagi yang dapat PTPTN tuk full year tuh..takder alasan cakap takleh study ker atau takleh dapat keputusan yang elok...k...
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Tue Nov 03, 2009 12:59 pm

hoho...
    dlu kt skola aku mmg dkenali sbgai plajar yg lembap..
    hidupku bertukar ble beralih dri aliran sains ke aliran sastera..haha..
    sjak tu la aku rse ttba jd pndai skit..

jd kenali dlu otak anda ni cemane..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Tue Nov 03, 2009 1:09 pm

nasib ak xberapa baik sgt mase skolah... ak nk masuk aliran sastera, ckgu pakse masuk sains

alasan die, aliran sains nnt xde org lak.. sbb ak dlu skolah harian bese je.. cm best je aliran sastera... dorg bule balik awal

kul 2.10 da balik... ak pnye klas kul 2.45 baru balik
    fiqz4ce
    fiqz4ce
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fiqz4ce Wed Nov 11, 2009 2:27 pm

nak berjaye?
    mudah je.. makan pil pandai.. haha.. gurau2 je.. ni lah iklan2 kat tv skrg.. klau mkn pil genius pun klau pemalas xd gune..

aku ni jenis study xde la study kaw3.. klau study pun, depan laptop.. haha.. facebook dan buku.. niat blaja kene betul, n mesti slalu berdoa.. doa supaye hati tenang dan terang.. kalau boleh, mase lecture ngajar, fokus la.. sebab bile da fokus dan dapat ape yang cube disampaikan oleh lecturer, insyaallah xyah study boleh score.. hehe..

bagi aku, orang pandai dgn x pandai ni same je.. yang membezakan cume usahe..
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Sat Nov 28, 2009 11:29 am

First..ketahui potensi diri. Korang jenis cepat masuk ke atau jenis kena study baru masuk??
    -Cepat masuk?? X yah study sangat.. but pay attention dalam kelas. Dah habis belajar then gie la main-main.
    -Lambat skit masuk?? X payah la tumpu sgt apa lecturer cakap. Kengkadang lecturer ni membosankan. But bila habis kelas usya note kengkawan... take time at least 15 minit revise subject dia tuh each day. Kalau ada 5 subject bahagikan la. hari ni subjek A 15 ke 30 minit. Lusa subjek B 15 ke 30 minit. The rest of the time?? Gie tido atau main game atau solat sunat.

Aku dua-dua jenis. For certain subject laju masuk. For some other subject aku tak paham2 apa lecturer cakap. So tu yg aku buat. Just happens that dlm kelas yg aku masuk waktu aku study tuh.. sentiasa ada note takers. So aku consult diorang dalam 15 minit mintak summary and summarize note. Baca skit-skit hari tuh dalam 15 minit. The rest of the time aku main tenet.

Pointer aku waktu tuh?? Boleh tahan... nak kata aku pandai cerdik gila.. x la jugak. But kalau study method tuh betul... 4.0 x mustahil Very Happy
    hakimiz
    hakimiz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : = Student IT deparment =

Post by hakimiz Sat Nov 28, 2009 9:58 pm

for me kalo nk dptkn 4.0 flat x de lobang2 kenelah bnykkn revise ap yg kte dh blaja. bio ler org kte kite ni lebih or etc... sbb tu adlah diri kita sndiri.. kita hidup utk diri ap?? Shocked
    mycinda
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

Post by mycinda Tue Dec 01, 2009 11:35 pm

banyak copany pentingkan skill skrg..
    kalau teory je pndai x de gna gak..
    kemahiran wajib ada..
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Wed Dec 02, 2009 5:10 am

aku tgk soalan bebudak skang.. even subjek taraf tinggi pun di universiti tempatan (master) masih fokus pada ingatan semata-mata. kita ni heavily exam oriented. mmg x bagus tapi ini hakikat.

so kalau nak 4.0 flat... kena jadi exam oriented gak la.. baca untuk ingat.. bukan untuk belajar. sedih kan?? tapi ni la hakikat.
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Sports and Marathon

Post by kapas Wed Dec 02, 2009 3:59 pm

nk 4flat?

nah amek ni..

4 FLAT..
    wakaka..

wokeh.. bg aku.. nk 4flat senang je..(aku xpenah dapat pun. keke)
    1: Kene pandai bodek lecturer.
    2: Kelas jgn ponteng.. n fokus time lecture.
    3: Wat assignment mesti mau kaw2.. mcm nk hantar thesis..
    4: Time xam.. wat study group n HAFAL je..
    5: Nnt xam, muntahkan semua yg dh hafal 2..

**sekian dari aku..
    walaupun x 4flat.. nyaris2 tu boleh la aku rs klu ikut tips ni,,.. Smile
    highlander
    highlander
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Melabur

Post by highlander Wed Dec 02, 2009 4:15 pm

no pain no gain bro
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : jobless

Post by fiza_cute Fri Dec 04, 2009 3:07 pm

blajo ni kene ngapal ke wei?
    aku pun confuse giler ko tau x..
    aku wat dip dulu based on asgmt..
    xdak exam oriented ni..
    bile wat degree ni..
    aku jadik cm gelabah giler sbb aku tgk rumet aku die ngapal seh!
    Sad
    kopipanaz
    kopipanaz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : surt-e-net, artwork, design,

Post by kopipanaz Fri Dec 04, 2009 7:14 pm

entah lah...tapi there is no easy way to achieve 4flat, study smart lah, 4flat is not by luck i guess...mesti kena ader perancangan, or study plan yang efficient and effective, cam klau final tue jgn study membuta tuli, tanya org2 lain ada tak spot quest kewr, jwp past year quest, study group dengan different people, pendek kater network coverage perlu advance ah...cam i time diploma penah ah dapat 4flat, time degree masih belum...nak, tapi kena berusaha lebih, plus time degree i dah keje so priority tue cam berbelah bagi gak ah...after all it's depend on peeps jugak...yang penting jagan lupa tuntutan ilahi...
    awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 174

Post by awi216 Thu Dec 10, 2009 1:40 am

fiza_cute wrote:blajo ni kene ngapal ke wei?
    aku pun confuse giler ko tau x..
    aku wat dip dulu based on asgmt..
    xdak exam oriented ni..
    bile wat degree ni..
    aku jadik cm gelabah giler sbb aku tgk rumet aku die ngapal seh!
    Sad

Bg aku jangan la anggap benda hafal tu, satu benda yg tak berfaedah langsung. Kadang2 nak taknak kita mmg kena ingat fakta tu, dan nak taknak jgak mmg kena hafal.

Dlm kita tak sedar benda2 "kecik" yg kita hafal tu jadi keypoint ntuk jadikan kita lebih faham. Lagi2 la kalu kita bukan dlam bidang teknikal. Sebab hafal tu pun salah satu cara belajar. Hafal dan faham.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun May 19, 2024 11:39 pm