Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

3 posters

camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater?

imranamdam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 1

camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater? Empty camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater?

Post by imranamdam Sun Mar 01, 2009 11:56 am

Salam semua,
    Saya ada 2 units Aztech WL830rt4,
    Router yang pertama Router A memang set sebagai router dan sambung ke Internet.
    Router yang kedua Router B nak set sebagai Repeater.

Buat masa sekarang..Router A dan B disambung menggunakan cable. Jadi saya nak dapakan jarak yang agak jauh dan tak tak mau tarik cable panjang-panjang. cukuplah Router B sebagi pengulang.
    Tolong bagi cara-cara utk menghubungkan 2 router nie secara wireless.

see the diagram below Network yang dibuat saya sekarang

camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater? Image002
    cashguy
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater? Empty Re: camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater?

Post by cashguy Thu Mar 19, 2009 5:11 pm

Tak pasti model tu ada ke tak function utk repeater.
    em saya ada buat 3 repeater tempat saya...
    yg saya buat mcm nie...
    1.mula2 pastikan aztech tu model yg boleh buat function repeater (pd kotak ada tulis)
    2. Bila dah dpt jenis tu, masuk dlm router sambung guna cable ke notebook...cable ke AP A x perlu le.
    3. masuk dlm setting bahagian wireless, mode (pilihan AP/repeater/...) pilih repeater,.
    3. lepas tu scan signal AP...pastikan AP A dan on dan berada dalam capaian signal..nanti akan dipaparkan AP berkenaan.
    4. save...done.

p/s: ada beberapa setting lain seperti keselamatana, IP addrest dll...setting mcm AP..ikut arahan mudah...
    Prontoxp
    Admin
    Admin

camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater? Empty Re: camana nak set Aztech WL830rt4 sebagai Repeater?

Post by Prontoxp Thu Mar 19, 2009 6:43 pm

kalau ada cable yg boleh sambung...gunakan aje la... trunk line tu dah sah2 berkapasiti 10/100 mbps ... kenape nak wireless bridge pulak yg dah semesti mungkin ada slow in between connection antara wireless tu sendiri...blum lagi user connection

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat May 11, 2024 3:44 am