Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

4 posters

cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd

nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : penolong pegawai perubatan

cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd Empty cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd

Post by nakal Sun Nov 22, 2009 7:01 pm

selamat petang semua

nak tanyalah cam ne nak buat kompilasi gamabr kemudia buat vcd. aku dah cuba guna windows movie maker. semua boleh buat. masuk gambar dan masuk tansition semua dan masuk muzik. lecehnya mudah hanginglah windows movie makwe nie. ada tak sofeware yang bagus2 utk buat benda nie dan boleh burn jadi vcd.

terima kasih pada yang sudi bantu
    Zeel
    Zeel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Listening to the music, Surfing the net, Playing computer games, Updating my website, Reading motivational books and manga

cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd Empty Re

Post by Zeel Sun Nov 22, 2009 7:48 pm

slmt mlm lol!

sy cadangkan guna sony vegas software.. kalau x silap sy version yg terbaru adalah Sony Vegas 9.. utk burn, software yg org selalu guna adalah Nero Burner..
    tasek16
    tasek16
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 188

cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd Empty Re: cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd

Post by tasek16 Sun Nov 22, 2009 8:02 pm

Actually banyak
    ada yang free ada yang commercial

Cth DVD Slideshow GUI. Cuma dia tak boleh export ke VCD but tak ada masalah nak export ke DVD atau blu-ray..but kenapa nak buat vcd...vcd dah obsolete...

Satu lagi Photostage Slideshow. Ini pun free

dan banyak lagi kalau ko cari kat google

Yang commercial plak aku rasa yang bagus macam Photodex Proshow Gold. Aku pernah guna software ni sebab masa aku beli dvd-drive dulu software ni beri sekali..but memang bagus banyak effects dan easy to use..banyak format untuk export termasuk VCD, DVD..web..but aku punya version lama..latest version lagi ok kot.
    nakal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : penolong pegawai perubatan

cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd Empty Re: cam ne nak buat kompilasi gambar dan burn jadi vcd

Post by nakal Mon Nov 23, 2009 5:17 pm

ok bro nanti aku cuba buat...
    arbanji
    arbanji
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by arbanji Mon Nov 23, 2009 9:44 pm

Nero pun ada la...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat May 11, 2024 12:37 pm