Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

MalaYneuMaya
silkroad
ogGy
teri-chan
raidizh AR
loy_azloy
10 posters

bantulah Ahli putera yang sorang ini...

loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

bantulah Ahli putera yang sorang ini... Empty bantulah Ahli putera yang sorang ini...

Post by loy_azloy Tue Dec 15, 2009 1:29 pm

Salam semua...selama aku berforum...aku tak sangka ada dikalangan kita ini yang serba kekurangan dan perlukan bantuan...
    insan yang saya maksudkan ialah saudara silkroad,dia tengahari ni bercerita tentang masalah dirinya yang sukar mendapat kerja kerana keadaan dirinya yang kudung tangan kiri akibat kanser yang beliau alami sejak dari tingkatan satu.
    so memandangkan beliau ingin bekerja dan ingin menunjukkan beliau masih berguna apalah kiranya jika ada antara kita yang boleh menghulurkan bantuan dengan memberi peluang pekerjaan kepada beliau...
    untuk pengetahuan anda silkroad tinggal diKl.
    beliau telah mendaftar di semua agensi,jab.kebajikan,dll.beliau juga telah banyak pergi temuduga untuk mendapatkan pekerjaan namun semuanya ditolak oleh kerana beliau tidak sempurna...
    oleh itu barangsiapa yang mempunyai hati yang sungguh mulia diharap dapat membantu beliau... Sad

Last edited by loy_azloy on Sun Dec 20, 2009 1:31 pm; edited 1 time in total
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

bantulah Ahli putera yang sorang ini... Empty Re: bantulah Ahli putera yang sorang ini...

Post by raidizh AR Tue Dec 15, 2009 4:07 pm

ape skill yang die biasa gunakan? maklumat secara detail memudahkan forumer lain untuk membantu die.. kalo die boleh guna 3D software, lebih mudah.. banyak peluang
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

bantulah Ahli putera yang sorang ini... Empty Re: bantulah Ahli putera yang sorang ini...

Post by teri-chan Tue Dec 15, 2009 11:09 pm

alamak....

aku tak dpt membantu... pekerjaan aku memerlukan kemahiran menaip. kalu dia bagus menaip... dan berbahasa inggeris dengan baik... dia mungkin boleh consider working in call center.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Wed Dec 16, 2009 8:17 am

nanti aku minta dia senaraikan kebolehan dia,tapi yang aku tau dia ni boleh membaiki komputer,dan basic2 computer.nanti aku minta dia respon kat sini...
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Wed Dec 16, 2009 9:25 pm

Dia kurang upaya sebelah tangan macam mana bro ? tak de tangan ke atau ada ?

Last edited by ogGy on Sat Dec 19, 2009 11:07 pm; edited 1 time in total
    silkroad
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by silkroad Thu Dec 17, 2009 4:45 am

Aku ucap tima kasih bnyk2 kat bro loy, kerana snggp buka topic tuk aku…. mcm bro loy, bg th tu aku da bnyk apply kje,aku ada dftr ngan smua jabatan yg berkaitan oku… ms aku apply mn2 kje, aku xsertakan surat akuan yg aku nie oku, ms nie, ada gak org kol sruh dtg interview… lpaz tu, abg sdara aku, sruh bt surat akuan bg th, yg aku oku… lpaz tu, mn2 aku apply kje, aku sertakan skali surat akuan tu…. Smnjak aku sertakan surat akuan tu, langsung xde org kol, xde feedback langsung… klau g interview, xyah ckp ar, mcm2 alasan diaorg bg… ada smpi mnyinggung perasaan…. Tp nk bt cam ne, nak mngis pun xde gn…

Kebolehan aku, aku ada basic dlm computer, membaiki computer, tp xde ar mahir sngt, stakat nk bukak brg computer,psng blik, bole jew… install windows… aku ada basic dlm Microsoft office(word,xcel,pp n access)… aku ada basic dlm vb6, sblm nie, aku ada bt part time, link kn vb ngan database(access)… last bln 3 hr tu, aku tlong mbr aku… stakat nk design bole je… hehehe… aku nk bt 1 system xle, sbb da lm tggl, klau ada org tunjuk ajar, aku bole je… lg pun bnde nie, kne bt slalu baru le ingt…

Aku bkn memilih kje, w/pun aku ada dip, bkn aku nk kje setaraf dip, dpt kerani pun aku xkisah… sblm nie aku ada kje kat shopping complex, tp xthn ngan pekerja kat sana…. ckup ar apa yg aku alami ms tu… Aku th, zaman skrg mmg ssh nk dpt kje…

@ogy
    Aku xde tgn kiri tros… kire dr bahu ar xde…
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Thu Dec 17, 2009 7:24 am

memandangkan ko ada basic repair komputer... since mkn gaji tu mcm susah... taknak buat bisnes ke? wat bisnes repair komputer bergerak.. rumah ke rumah. Coz i definitely need 1. skang ni susah nk cr org repair komputer yg leh move 1 place ke 1 place.
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Thu Dec 17, 2009 12:01 pm

assalamualaikum...

hadoi..selama ni aku taktau pon ko OKU silkroad..insya Allah ada rezeki ko dpt keja punya..ko pon ada basic psl benda2 tu..

@teri, nak buat bisnes seniri mula2 payah la..kena ada member start dulu..tapi kot ko ada lubang tu, kasi la dia..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Thu Dec 17, 2009 1:17 pm

hem.. aku takde la pulak.. tp pd aku technician yg mobile mmg diperlukan sgt2. if nk format ke hape ke takyah anta kedai. call je dh smpai dh tech nician tu.
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Fri Dec 18, 2009 1:03 am

Aku tanya bos aku,aku nak offer ke tempat aku,bos aku hanya nak pakai perempuan saja sebab solat jumaat,yang perempuan kene jaga kedai.dan keje kitaorang memang senang tp kene banyak guna tangan,maksud aku keje mengira ubat dan packing.membuat adunan krim,membancuh,menuang ke dalam botol dan sebagainya.

Maaf silkroad,aku tak dapat nak bantu ko tp aku boleh share 1 pengalaman pelanggan aku dan ko leh jadikan landasan tok berjaya.

Sorang pelanggan aku ni memang OKU sebelah tangan ( kecik dr paras bahu hingga ke jari ) , memamng susah dia nak dapatkan kerja,pergi sana sini kawan2 ejek dia.Memang perit aku dengar mak dia cerita pasal anak dia...

Mak dia ada wt niaga kecil-kecilan kat rumah ,penah jugak mak dia suruh dia bantu bab niaga ni.Mulanya dia malu,akhirnya dia boleh berjaya...pencapain yang bagus,dia boleh bawak motor sana sini hantar barang kedai mak dia.

Jadi, kuatkan semangat,tanamkan azam dalam diri tok berjaya...insya allah ko boleh buat.Macam teri cakap,ko boleh jadi technician bergerak,ataupun ko part time menaip surat ( iklankan kat depan rumah atau dalam paper kwsn ko ) ataupun berniaga.

Aku support ko..
    cheers

Last edited by ogGy on Sat Dec 19, 2009 11:07 pm; edited 1 time in total
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Dec 18, 2009 6:32 am

betul2... kalu kita takleh mkn duiy org.. kita buat duit kite sendiri.
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 107

Post by sayw Sat Dec 19, 2009 7:00 pm

saya pun memerlukan OKU 3-5 org untuk buka kedai komputer...... pm saya fmi
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Sat Dec 19, 2009 10:24 pm

Bagus sayw...harap2 ko leh jaga kabajikan dia dengan sebaik mungkin. Smile
    funtasieilusi
    funtasieilusi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Technician

Post by funtasieilusi Sat Dec 19, 2009 11:03 pm

salam.. memndagkan ni berkenaan OKU, so aku nk msuk gak la..
    sbb aku OKU gak..
    first aku nk minta maaf, kalo jgn la guna perkataan cacat tu..
    sbb bg aku perkataan tu amat sensetif.. kalo blh gune la kurang upaya atau ape2 yg sedap di dgr...
    bg kami golongan kurang upaya ni, cacat tu agak menghina.. bg sesetengah la...
    ok maaf ye..
    aku pon bekerja dgn syrikat komputer kat perak, tanjong malim.. tp aku benti kje ujung bulan ni sbb ade staff cina kat company aku kje tu mengutuk kau dgn perkataan cacat.. so aku benti.. i/allah awal bln 1 ni aku buka kedai sendri.. kedai komputer gak ler...

utk bro sayw kalo btul nk gune pekerja OKU ni kalo blh jgn le amek kesempatan..

kpd kwan kita yg xdpt kerja lg tu, n ade kemahiran berkomputer, blh la join kelab OKU yg sy join skrg..
    kelab kelab K9..
    kalo nk blh la pm sy.. n kat ctu ramai yg blh membantu bg kerja..
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Sat Dec 19, 2009 11:09 pm

Opss maaf funtasi kalau apa yang tertaip sebelum ni menyinggung perasaan golongon OKU,aku tak terfikir pn apa yang aku tulis tu boleh menyinggung perasaan.

Aku dah betulkan semua kesalahan ayat tu. Smile
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sayw Sun Dec 20, 2009 6:29 am

probnya sayw dah habis diplom tp kerja sekarang x memadai-dan juga OKU.
    so better cari 3-4 org pekerja OKU dan build one syarikat.....so xder kes buli-membuli di kerja
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Sun Dec 20, 2009 8:50 am

Aku doakan semoga impian ko berjaya sayw,kalau ko betul2 ikhlas nak bantu silkroad dam yang lain2 . Besar pahala bila membantu orang susah...

Nanti dah brjaya,kongsilah dengan kitaorang yea...dpt tgk gambar kedai pun jadi Smile
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sayw Sun Dec 20, 2009 9:11 am

lol baru tawarkan
    empunya badan belum jawab lagi
    silkroad
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by silkroad Mon Dec 21, 2009 6:14 am

maaf lmbt bg respon...
    aku ada hal yg perlu d setelkn, nie pun xsetel lg...

@teri
    bkn aku xnk bt cam tu, aku xde transport sndr, tu yg ssh...
    aku bt pun area2 uma aku je... klau mbr sdara aku ada prob kompt or laptop, dia bw blik bg kat aku, kire aku repair dr uma je...

@ogy
    xpe bro, xde rezeki ar tu... hehehe...
    dr pe ko ckp tu, kje ko mmg snang... stndrt ar xkn nk tggl solat jumaat plak, ms aku kje kat shopping complex, nie slh 1 sbb aku benti... hehehe

ko dgr pun da perit kn, apatah lg org yg merasa nyer, aku da xamek pusing pe org ckp, lantak ar pe org nk ckp pun, aku xkisah...

psl pglmn tu, aku skrg mmg tlong mak aku, mniaga jual Air Batu Campur(ABC) kecil2 je, bole ar org ckp.... hehehe...

@funtasi
    kdg2 majikn da ok, tp pekerja plak cam %#$@&#... tu yg xthn, diaorg nie talam dua muka... aku da msg da

@sayw
    dgr cam mnarik je nie, aku lg suka klau org yg btol2 nk cari pekerja atau tawarkn kerja tuk oku... aku da msg da

aku btol2 hargai pertolongan korang smua, secara xlangsung aku dpt th gak ada gak oku yg join forum putera nie... Very Happy aku minta maaf klau aku lmbt bg respon ye...
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sayw Mon Dec 21, 2009 6:22 am

saya baru nak cari coz kalau OKU buka satu kedai....... dapat bantuan
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Mon Dec 21, 2009 11:09 pm

Sayw,kalau ko dah dapat kumpul 2-3 rakan kerja dan buat 1 kumpulan,cuba ko apply kat jabatan kerajaan yang berkenaan untuk dapatkan sumbangan berbentuk modal.

Sedikit sebanyak dapat ringankan beban ko,yelah nak bukak kedai bukan senang.Modal yang paling utama selain lokasi.kalau pompuan boleh gak jumpa datin syahrizat,ni laki.... kita nak jumpa sape ek ? ( gagal bab menteri ni Laughing )
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sayw Mon Dec 21, 2009 11:20 pm

sayw dah tanya bab ni
    memang dapat bantuan dan dah tanya hari tu
    syaratnya cuma nak 5 orang yang berkemahiran sama BARU boleh buat permohonan bantuan

p/s OGgy x kisah shahrizat ke, mahathir ke janji puas hati hari ni tmnet streamyx kena marah dengan kementerian sbb x baiki tenet rumah saya =D

p/s2 sapa nak tmnet worker menangis boleh pm saya saya bagi satu nombor orang "KUAT"
    awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 174

Post by awi216 Tue Dec 22, 2009 2:47 am

Salam bro, ko ada diploma kan? Kalu pasal modal nak bukak business ko bleh cuba kat sini ,, insyaAllah bleh dapat kalu ko ada business plan yg baik, lokasi sesuai, etc,, Kalu rasa susah nk jumpa orang, bro bleh buat business online jual apa yg patut. try masuk kat link bawah ni ntuk satu SKIM bawah PUNB ntuk tolong usahawan siswazah yg baru nk berniaga..

http://www.punb.com.my/index.php?ch=bm_pros&pg=bm_prosper_siswa&ac=107] http://www.punb.com.my/index.php?ch=bm_pros&pg=bm_prosper_siswa&ac=107

4 proses biasa ntuk dpat benda ni.

1. Pegi kursus.
    2. Amik exam(simple exam)
    3. Lulus, gi kursus.(ntuk buat proposal camtu)
    4. Present proposal, insyaAllah akan lulus jgak walaupun selepas di reject 4-5 kali. Yg penting ikut arahan diorang dn jangan putus asa.

Pernah dengar citer OKU yg mcam ko, tkdak sebelah tangan tp berjaya jd leader group ntuk jual insurans. Pendapat skrang 5 angka, org melayu gak. Kalu usaha insyaAllah ada jalan bro.
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Wed Dec 23, 2009 12:00 am

Ala untuk siswazah dip je ke..kalau sijil nak je aku apply hehe..
    sayw
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sayw Wed Dec 23, 2009 6:18 am

so apa kata silkroad sekarang ni?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed May 08, 2024 3:29 pm