Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Windows 7 shared folders gagal

takberapapandai
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 49

Windows 7 shared folders gagal Empty Windows 7 shared folders gagal

Post by takberapapandai Mon Jan 25, 2010 11:19 am

Salam,

Masa mula2 aku setup Win7 OEM PC Compaq, dia minta aku bagi nama Computer name, so aku bagi dia nama "PC Aku"

Kalau kita check kat Computer Management under "Local Users and Groups -> Users " adalah list account nama "PC AKU" dgn Full Name "PC AKU".

Oh lupa, tuan pun PC ni (user) nama dia "Labu Punya"

PC ni lak aku kena access workgroup server. Yang mana dah aku registerkan account yg bernama "Labu Punya".

So masa aku install program utk access server, PC ni gagal utk masuk server. Oh baru aku ingat PC ni tak de account kat server. Account bernama "PC AKU" takde kat server, yang ada "Labu Punya" .

Malas nak edit server aku rename nama account WIN7 ni dari "PC AKU" ke "Labu Punya".

Tapi masih gagal utk masuk server.

So aku pi kat Computer Management. Bila aku tengok kat "Local Users and Groups -> Users" account nama "PC Aku" masih ada cuma Full Name dia je dah tukar jadi "Labu Punya".

Tanpa buang masaaaa. Aku pun rename nama "PC Aku" jadi "Labu Punya". Restart dan login balik guna nama "Labu Punya" dan akhirnya aku berjaya utk access server.

Masalah lain pulak muncul. Shared folder aku gagal. Aku dah buat semua setting yg patut utk enable kat shared mcm kat "Change Advanced sharing settings" dan kat "Share with". Bagi permissions kat "everyone" folder yg nak dishared setting kat gagal utk diaccess oleh pc lain.

Masalah ni aku hadapi pada pc yg aku telah rename kan name dia kat Computer Management. Sebab kat PC WIn7 yg lain senang je nak enable kat sharing folder.

Ada sesiapa yg faham masalah aku, sila bagi pertolongan.

Cara yg aku nampak buat account dummy, bagi backup data, delete account lama, kemudian buat balik account lama.

Tq. bounce bounce
    takberapapandai
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 49

Windows 7 shared folders gagal Empty Re: Windows 7 shared folders gagal

Post by takberapapandai Tue Feb 02, 2010 10:41 am

Salam,

Utk sekian lama, aku mencari penyelesian, akhirnya terjawab.

Jawabannya - kenali antivirus anda.

Kat tempat aku hanya ada 2 - Kaspersky sama Rising. Tapi PC baru dtg dgn McAffe (free install). Ada firewall yg guard network.

Poyooo.. dia block network ip aku. Macam mana le aku tak terpikir dari awal.

Tapi masa aku install app utk access server aku rasa dah disablekan. entah le.

Penat betul, puas aku buat macam2. Rename and change user profile folder, fix a corrupted user profile, change user ownership, copy user profile ke new user account, create access account dan bla bla bla blaaaa ...

Sudahnya malam tadi on d way balik ke monorel baru aku ingat akan McAffe antivirus sebab satu masa dulu zaman Windows XP dia ada block aku punya network.

Puhhhh...

Ps: Ingat kalu masa nak install Windows account yg mula2 dia minta adalah User Account name bukan PC workgroup name.

Wassalam.

bounce

Current date/time is Mon May 20, 2024 12:09 am