Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ScareCreW
funkwasabi
khairul anwar
mz_zeus87
SoNic_ATi
54m4d
rinoa1812
zul_pfs
etnio_getic
Gateway
shambahar
raidizh AR
audecosta
MADReaLJL
zaharimt
kindaichi_hajime
LanoG
MalaYneuMaya
mosabiro
Eman Leto
lorfaz
mitutoyo
fiza_cute
mrmuvin
ariff360
sh4m
benchoz
Batista
are_zn
antara21
teri-chan
amduron
36 posters

Untuk yang minat mesin bertayar 2 je, hehe..

mz_zeus87
    mz_zeus87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Untuk yang minat mesin bertayar 2 je, hehe.. - Page 5 Empty Re: Untuk yang minat mesin bertayar 2 je, hehe..

Post by mz_zeus87 Mon Aug 03, 2009 6:29 pm

SoNic_ATi wrote:xada hal....tapi akak rai kenalah kempiskan perut akak rai tu dulu.....hehehehehehe........
    alah aku pun pakai lesen kepale agung...wat donor je..........
    amboi CBR...xpe nnti aku cari mtor member aku pakai plate cbr ye.....hehehehehehe lol!

tringalt pasal cbr...aku teringat member aku pakai lc n pakai lampu blakang cbr..lawa gle...aku bg cadangan..lau nk pakai bleh laa...sbb lawa gle lampu blakang cbr ngn lc135..tp member aku tu da tuka moto pakai ex5 sebb die da 2 kali xcdent..x xcdent yg ptama die koma seminggu..6 bulan lepas tu xcdent lagi...die jual moto lc die..n pakai ex5..
    zaharimt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 62

Untuk yang minat mesin bertayar 2 je, hehe.. - Page 5 Empty Re: Untuk yang minat mesin bertayar 2 je, hehe..

Post by zaharimt Wed Aug 05, 2009 12:58 am

adat naik taya dua..mcm tu la...mudah terdedah pd bahaya klau x sungguh2 berhati2...

tp kadang2 pn..kena jgk la..org lain plak buat perangai..
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Post by antara21 Sun Aug 16, 2009 2:01 am

hoooo... LC da overshadowed da bro... skrg ramai lyn Suzuki Belang R. 150cc. pergh... da mcm ZZR da plak. tapi cun gak body dia... aerodinamik gle ah. cam moto Hurricane, tapi body slim lagi la.
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Mon Sep 07, 2009 2:15 am

sape ade pakai belang 150 kat sini?

show skit experience..bape laju leh pergi(standard la)

yela, aku da muak tengok LC135 jer banyak skrg,
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Tue Sep 15, 2009 1:01 pm

haha..aku xde belang R, tapi penah test la...membe aku pny moto. pergh~ msyuk siot...pickup dia xyah cakap la, mmg on-the-dot ah masuk gear dgn minyak.huhu. laju beb. ringan...bile ko cecah 140...cuak sket aa..heheh
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Tue Sep 15, 2009 1:18 pm

antara21 wrote:haha..aku xde belang R, tapi penah test la...membe aku pny moto. pergh~ msyuk siot...pickup dia xyah cakap la, mmg on-the-dot ah masuk gear dgn minyak.huhu. laju beb. ringan...bile ko cecah 140...cuak sket aa..heheh

asal cuak la kalo cecah 140kmj?? ringan sangat ke motor tue??

agak2 full throttle dia bape leh naik?
    SoNic_ATi
    SoNic_ATi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : ^GaMe,InTeRnEt^

Post by SoNic_ATi Tue Sep 15, 2009 7:03 pm

alah 140 je.........mcm lagend aku dulu je............lc pun senang2 leh dpt 140-150.....so kalau belang leh g smpai 140 je......so wat apa membazir duit ambil belang.......raga xdok.....nak wat g pasar pun payah.......tu lc ramai org pakai.....bukan apa.....sebab lebih ekonomik..........laju2 pastu ada raga n bnyk bnda leh isi dlm raga....kalau bapak aku nak pinjam g kedai......pastu belang tu brand suzuki kan......n setahu aku lah......sepepat mtor suzuki ni bukan senang nak cari......n harga dia bukan murah plak kalau ada..........so kalau aku di bagi fz-150i or belang pun....mybe aku jual balik kot.....coz bapak aku xleh pinjam nak wat g pasar......hehehehehehe lol!
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Wed Sep 16, 2009 3:31 pm

orang sekarang g pasar naik keta bro, hehe... dok eh,.

tgk selera orang la, suzuki pun macam sonyericcson gak dlu kurang pakai, tp sekarang banyak per orang pakai,

sparepart susah? takde la, senang jer nak dapat da skrg asalkan ade duit sudah,...
    SoNic_ATi
    SoNic_ATi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by SoNic_ATi Fri Sep 18, 2009 9:04 pm

tapi bagi aku lagi senang g pasor naik mtor.......yelah minyak pun dah mahal skrg ni.............
    lainlah hang tokey minyak kot.......hehehehehehe.........
    hang org senang xpelah.......bagi yang jenis bajet2 ni.......mcm aku ni........
    aku rasa lc stay is the best.........n lebih ekonomik..........
    kalau ada mtor cc 150 mcm lc....mybe baru angkat........
    funkwasabi
    funkwasabi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Location : Dibumi dalam malaysia dalam selangor carik sendiri..
    Job/hobbies : music instrument, pc sikit, tdo!!!

Post by funkwasabi Sat Sep 19, 2009 2:01 am

motor mmg menjimatkn, dan menyenangkn.. tp bler dah accident tu parah.. anyway, aku takde motor, tp selalu naik kriss kawan aku nie.. dier tak mod apa2 pun motor tu.. and motor tu pun dah nk dekat nazak.. tp ta tahu npe, aku terjatuh cinta kat motor tu... aku dah ckp ngn dier nk beli motor tu kat dier, tp dier kata baik beli brand new nye kriss.. ahaha.. anyway, kriss dier tu mmg sedap diguna, dpecut, di-ram, di willy, di wekang, semua di larh.. =)
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Sep 19, 2009 9:31 am

tp kan funkwasabi, hak org mmg best guna woo... mcm aku slalu rembat motor adik aku (motor kris gk la) aku rasa syok (heheh bwk dlm kg je.. bukan ada lesen pun) tp bila nk beli sendiri aku taknak heheh.. sbb nnt kena amik lesen moto.
    SoNic_ATi
    SoNic_ATi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by SoNic_ATi Sat Sep 19, 2009 11:58 am

biasalah tu.........kalau naik keta pun kalau accident lg parah.......org kate bila kita pakai mtor or keta ke basikal ke........nyawa kita ni 50-50.......nak dijaddikan satu cita......smlm aku on the way balik kmpg......ada satu group mat mtor ni......kira diaorg wat konvoi ramai2 lah.........mase tu aku lepas tol bentong.....diaorg kira nak berlumba lah.....biasalah bila dah ramai mesti ada nak tunjuk terre dia......jln basah.......coz hujan.........entah mcm mane......tgh diaorg berlumba tiba2 aku degor ada bunyi xsyok kat belakang aku......aku try usah tgk.........dekat 4 biji mtor terbabas layan koner..........parak juga aku tgk bdk2 2........tapi aku nak tlg xdpt.......coz ari pun dah kul 6........takut xsempat nak berbuke pose dgn family...........so kepada semua aku nasihatkan berhati2 semasa pulang ke kampung.............SELAMAT HARI RAYA lol!
    MADReaLJL
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 112

Post by MADReaLJL Mon Sep 21, 2009 9:56 pm

SoNic_ATi wrote:alah 140 je.........mcm lagend aku dulu je............lc pun senang2 leh dpt 140-150.....so kalau belang leh g smpai 140 je......so wat apa membazir duit ambil belang.......raga xdok.....nak wat g pasar pun payah.......tu lc ramai org pakai.....bukan apa.....sebab lebih ekonomik..........laju2 pastu ada raga n bnyk bnda leh isi dlm raga....kalau bapak aku nak pinjam g kedai......pastu belang tu brand suzuki kan......n setahu aku lah......sepepat mtor suzuki ni bukan senang nak cari......n harga dia bukan murah plak kalau ada..........so kalau aku di bagi fz-150i or belang pun....mybe aku jual balik kot.....coz bapak aku xleh pinjam nak wat g pasar......hehehehehehe lol!
    lc speed 140 kelentong punya
    saing ngan wave 125x 115 jek
    ScareCreW
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 357

Post by ScareCreW Tue Sep 22, 2009 11:44 am

suzuki ada kelasnya yg tersendiri. kalau awak tak pernah memiliki suzuki diam-diam sudahlah.

sparepart mahal sebab barang ori.
    susah cari sebab suzuki jarang rosak. kedai kecil memang tak simpan stok.
    belang bukan buat pergi pasar.

bangga sangat la dgn laici
    SoNic_ATi
    SoNic_ATi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by SoNic_ATi Wed Sep 23, 2009 12:22 am

aik ada yg terbakar..........apa ceh.........ye ke suzuki jarang rosak.........scratch
    aku tgk sama je.......coz member aku ramai juga pakai suzuki apa......
    baik panter or suzuki best tu...........tp paling bnyk suzuki vr sama vs........
    malah paling hampeh sekali.....bila jual harga sah drop kaw2 baik kedai ke or jual kat org......
    ni aku nak bagitahu kau sikit.......aku bukan bangga sgt dgn laici tu..........
    tapi itu pendapat aku bg golongan yang kurang berkemampuan mcm aku ni...........
    yg org ckp tu lah mtor bwk g pasar,g runner antor barang n mcm2 lah.........
    kalau kau duit bnyk.........aku kisah apa........kau beli jelah........
    bukan duit aku pun........xpayah nak tunjuk kau tu kaya...............
    kau nak beli aprilia pun aku xheran.......wlaupun kau beli guna duit mak bapak kau.......... cheers
    satu lg.....aku taw memang kedai kecik2 mcm kat kg aku ni xada simpan stok brang2 jenama pelik2 mcm ni......
    tp xkan aku kena naik bas turun bas g kelas minggu2...semata2 nak tunggu brg2 mtor aku dtg or aku terpakse
    g kat kg kau yg bandar tu utk beli brg2 mtor aku bila rosak..........kalau aku kaya bnyk mtor n duit mcm kau aku xkisah lah bro.............. lol!
    MADReaLJL
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 112

Post by MADReaLJL Wed Sep 23, 2009 1:10 am

tak payah la sensitif sangat
    ingat ni public forum, dalam thread motosikal
    so apa2 point biar la pasal motor, bukan pasal "kau dan aku"

tapi kan, lc mahal lagi dari suzuki.. lc autoclutch mau 6.2k shogun rr 5.1k jek
    plus sparepart motor bukan selalu rosak pun, lain la kalo eksiden tiap2 ari

belang je kapcai suzuki yang agak mahal
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Sun Sep 27, 2009 10:18 am

woit, noktah, sudah, jangan la pasal kecik perkara nak besar2 kan lak,

btw, aku ade try LC abang aku, full throttle dalam 140 jer, ko tunduk sket dapat 150-160.. nak 170-180?? isi minyak Shell V-Power
    memang terbukti minyak nie bagus, dan aku dah try da... huhu..
    ni standard kedai taw, bukan modified ke ape...

belang aku tak try lagi, harap2 ade la member ker sape2 ker beli motor nie, leh aku try meter dia bape leh gi...

motor kapcai paling laju penah aku bawak adalah 125z, naik 220 woooo , ketuk2 meter dia
    gila la, nak tertanggal baju aku time tu,
    tu motor kawan abang aku, aku bawak jer hehhe
    minyak dia?? macam speed meter tue dia turun,

P/S: jangan berRACING.. Smile
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Mon Sep 28, 2009 1:17 pm

Assalamualaikum,

Aku owner LC slps tamat perkhidmatan Kriss II bruk aku. Mane² pon ade pro & kontra die. Nak kate LC laju, skang tak dah sbb top speed dah kena cut-off. Dpt tau pon lepas tuko..igtkan guna stock lama nye setting. Ampesnye Yamaha.. Mad
    Okla, aku pon bukan guna tok racing. Full-throttle highway dpt 140KMh pon kire ok. Standard 120KMh jela..Klu LC lama member aku, takat 170KMh senyum je. Minyak & maintainance pon ok gakla. Mahal skit dari kriss / honda 125cc kebawah..biasela Laughing

Nak compare 2 stroke ngan 4 mmg takleh la, sbb dh kompem xleh lepas klu standard nye setting. Tapi laju² pon minyak cam air watpe..haha Laughing Yg penting selesa & pickup sudaa..klu rajin mekap jela nnti..hehe Very Happy
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Mon Sep 28, 2009 5:56 pm

betul tue hiruka,

rajin jaga maintenance motor ngan mekap sket2 sudah,

racing2 takde la, da abes da zaman tue,...

tapi aku suke test meter jer, tgk bape leh pergi motor2 kat malaysia nie,

superbike yang penah aku try suzuki ninja 500cc kot, tak sure, pickup mmg sedap woo rembat kat highway
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Fri Oct 02, 2009 12:49 pm

ninja...suzuki ke? aku ingat kawasaki? hm..by the way..speaking psal ninja...oh itu jentera beroda dua yang kachak ditunggangi di highway...hehe...sedap seh. aku ckp sbb da pnah try...ninja spupu aku. n aku pnah tgk org laen bwk ninja kat highway...mcm guided missile je aku nmpk...so aku assume org pon nmpk aku camtu kot...hahaha

sesape ade belang R, komen la sket...tapi ade saje xla bermakne sgt kan...drive-thru la..huhu.. tapi serius beb... ringan~ bagi aku la...taktau la klo mmg sbb aku yg ringan...50kg je...hee
    ScareCreW
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 357

Post by ScareCreW Fri Oct 02, 2009 10:33 pm

passion 125 boleh join ?
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Fri Oct 02, 2009 11:35 pm

bro bro semua, ape kate show off sket motor masing2?

meriah sket,

nanti aku upload la motor aku, skrg camera tak de lagi, baru

btw, ninja kawasaki la,hehe silap... (kompius lor)
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Fri Oct 02, 2009 11:39 pm

scarecrew, meh la join.

pic 1st hehehe
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Nezict Sun Oct 11, 2009 11:58 am

nak tanyer pendapat la...

aku skang pakai EX5 high power '95(ye, 1995, jepun mali).

tapi macam dah x best je pakai... tensen aku asyik rosak je. ingat nak bercadang bli moto, tolak ex5, agak2 ape yg ok?

aku nak angkut skuter, tapi xder raga la plak, susah bwk barang.

klo angkut LC, moto panas lak, lagipon adik aku dh pakai LC, cam x sedap je ade 2 LC kat rumah....

bajet nak amik honda gak, 125x ke. ok ke 125x?
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sun Oct 11, 2009 1:29 pm

hohooho...kwn ak ade sorg pakai kawasaki ninja... kaler hijau.... adess... superbike ni best kalo kaler merah ke, itam ke, kuning ke... ijau? xbape menyengat r...

ak ske tgk honda cbr lg.... baidewei, kawasaki ninja interface kemas sket la

p/s: ak xde moto, xde lesen moto, xpenah bawak moto, penah naik moto 3kali je seumur hidup... oleh tu, jujurnye ak mmg xreti bab2 enjin kungkang nih... ak komen kecantikan je la ea... halal la tu

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 10, 2024 5:45 am