Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ubuntu90
etnio_getic
Geekspro
Magnolia
Dominant Star
akuccputsedut
silentfox
datuk abu
Zex
Kai Kiske
pirdaus
kokollo
ruzlam
17 posters

NAK DUIT PERCUMA TAK ?

ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : side income

NAK DUIT PERCUMA TAK ? Empty NAK DUIT PERCUMA TAK ?

Post by ruzlam Tue Jun 09, 2009 8:05 pm

kalau anda tertanya2 apa maksudnya dengan duit percuma, jawapannya mestilah sistem Affiliate.... jadi saya cadangkan kat kawan2 semua supaya join benda ni kerana nak daftar pun percuma and kalau ada org sign up melalui link korang maka korang akan dapat RM1 utk seorang... ini sistem Pay Per Lead yang paling mahal di Malaysia ni... berikut saya senaraikan program yang membayar kita duit jika ada orang mendaftar menggunakan link kita sendiri...

1.PAKEJ INFLUENZA EBOOK - Raja Kamil seorang IM malaysia akan memberikan anda 3 ebook secara percuma untuk anda... ebook pertama beliau adalah cara buat duit dengan blog, kedua cara nak tukar benda yang kita tak guna kepada kita menjadi duit dan terakhir ebook motivasi bertajuk ikan kecil dan ikan besar. anda boleh download di

2.PAKEJ TIPS PERCUMA - Solehpolysas juga seorang IM turut memberikan ebook percuma... wah memang bagus ebook beliau ni... tak rugi nak baca... banyak maklumat tentang cara2 nak buat duit kat ebook dia. tak percaya anda boleh download ebook beliau secara percuma di [url=http://]SINI

3.PAKEJ LUMAYAN - Saudara Wanmus juga seorang IM turut memberikan kepada semua warga malaysia untuk mencari duit dengan syarat kita menjadi affiliate ebooknya. Ebook beliau mengenai niche yang mana beliau menerangkan mengenai niche marketing. amat berguna kepada para newbies.. anda boleh menjadi rakan affiliate nya di [url=http://]SINI[/url]

APA LAGI KAWAN2 MARI KITA MEREBUT TAWARAN DUIT PERCUMA INI... GUNAKAN INTERNET ANDA DENGAN BIJAK MULAI SEKARANG DENGAN MENJOINKAN DIRI ANDA MELALUI SISTEM AFFILIATE MEREKA DI ATAS... OK BYE TAK RUGI MENCUBA...

Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Harap maklum.
    -11?-
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

NAK DUIT PERCUMA TAK ? Empty Re: NAK DUIT PERCUMA TAK ?

Post by ruzlam Wed Jun 10, 2009 7:11 pm

ada lagi satu sistem affiliate yang amat bagus tentang pemasaran email... jika anda ingin berjaya di dalam pasaran internet anda seharusnya memiliki ebook pemasaran email ini... ramai IM malaysia menggunakan kaedah pemasaran email untuk mendapatkan pelanggan mereka... jadi tidak rugi untuk mendownload ebook percuma ini di [url=http://]sini[/url]

Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Harap maklum.
    -11?-
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Wed Jun 10, 2009 10:31 pm

nampaknya kebanyakan warga putra hanya klik ke link yang saya bagi namun tak mendownload ebook yang percuma diberi kat korang... kenapa ya? adakah warga putra tidak berminat dengan ilmu yang diberi oleh IM kita sendiri? tak rugi membaca ebook mereka ni... kerana ebook mereka ni saya berjaya buat blog sendiri... anda tak percaya anda boleh melawat di www.ruzlamblog.wordpress.com ..... blog ini saya buat sendiri melalui bantuan ebook mereka ... anda pun boleh mencubanya....
    kokollo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 23

Post by kokollo Wed Jun 10, 2009 11:13 pm

Salam..

Hehehe... tajuk thread ni sempoi jek..

Kalo mau bagi duit percuma asal tak mintak no. akaun bank, then bank-in kan jek.

hohohooo...
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Thu Jun 11, 2009 6:43 pm

hahahaha .... baca la dulu bro isi kandungan nya baru tau apa maksud duit percuma tu....
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Thu Jun 11, 2009 9:30 pm

silalah lawat blog saya di www.ruzlamblog.wordpress.com.... bagi lah komen yang membina... bgtau saya apa yang patut ditambah dalam blog saya tu... ok
    pirdaus
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 65

Post by pirdaus Thu Jun 11, 2009 11:27 pm

affilite..mana ada percuma..bayar pakai masa tenaga wooo
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 12, 2009 10:17 am

wah pirdaus...ini dah tahap malas tahap kritikal sampai masa dan tenaga pun ko kira ya.... wal hal affiliate ni ko hanya duduk depan komputer untuk berinternet...
    Kai Kiske
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 9

Post by Kai Kiske Fri Jun 12, 2009 1:34 pm

pirdaus tu dah ada dan main dengan affiliate system and WA since putera yang lama.

Dia bukan someone yang tak tahu apa-apa pasal niche/affiliate marketing.

Kalau dia kata kena guna tenaga dan berhempas pulas tu.. betullah itu.

And don't mislead others by saying:

ruzlam wrote:wal hal affiliate ni ko hanya duduk depan komputer untuk berinternet...

It's far from that. Tanya saja sesiapa pun yang dah achieve their USD 1000 per day.
    How did they achieve it??

Betulkah sekadar duduk depan komputer dan berinternet sahaja.

Kalau sekadar hobi... perhaps.

Tapi kalau nak buat duit betul-betul through internet, niche and affiliate... impossible.

Terlalu banyak untuk manage... from niche research yang boleh makan daripada seminggu sampai sebulan, keyword research, website planning and research, Squidoo / Twitter and Wordpress linking to our niche website, product research lagi, search engine optimization, lepas tu careful attack plan towards PPC and BUM Marketing, list management, niche expanding lagi, and many more.

There're just too much to list...

Satu lagi... dalam Tanya@Putera affiliate link tak dibenarkan.

P.S: Dan aku teramat yakin.. semua ebook yang di tawarkan itu hanya menyentuh 'the tip of the iceberg' sahaja. Mungkin preparation untuk next bombardment daripada owner ebook supaya beli produk mereka yang juga just 'the tip of the iceberg'. It's a good thing kalau semua ebook tu memang membantu... but we all know the truth.. no one can advance so much with just knowing 'the tip of the iceberg'.

Kita cerita pada orang perihal Clickbank, Commission Junction dan sebagainya. Kita cerita pada orang tentang AdWords dan sebagainya. Kita cerita pada orang tentang AWeber dan list creation. Tapi tak pernah terangkan dengan sebetulnya macam mana nak buat semua itu.

PPS: Out of curiosity.. aku terklik juga blog you. Iklan you untuk 'About Ruzlam' terletak below the fold. Increase letak above the fold kalau boleh... because based on 5 second rules... ko akan dapat sangat sedikit orang yang klik iklan ko. Above the fold should increase your conversions multiple times.
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 12, 2009 3:41 pm

kai kisake... dari ko punya cakap memang ko berpengalaman... thats good...

aku nak private ko ni bole kah... sebab aku nak belajar lebih banyak dari ko tentang blog ni... aku ni tak nak buang masa setakat berinternet jak 5 - 8 jam sehari tapi berhenti2 lah sebab nak solat lagi, makan lagi kan...

well tentang blog aku tu thanks sebab komen tapi aku masih tak paham apa yang komen...hehehehehe tu yang nak mintak persetujuan ko tu boleh aku private msj kat ko? banyak benda aku nak buat kat blog pertama aku tu... blog aku asalnya hanya untuk hantar laporan penyakit tibi kat aku kepada jabatan kesihatan negeri sabah tapi aku nak buat lebih dari tu... harap ko sudi tolong aku ya...
    Zex
    Zex
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 120

Post by Zex Fri Jun 12, 2009 10:05 pm

hehe..aku tau nape org klik saje tp x download, psl sini rmi otai bro, jgn terkejut..ekeke.. Razz
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 12, 2009 11:20 pm

kekekeke otai ke tak otai ka manatau benda yang aku tawarkan mereka dah ada tu yang dorg tak downloadkan... tapi mmg dalam putera ni ramai yang otai tu yang aku nak blaja dari yang otai2 tu... well guys plz help me ok... ada banyak benda ni nak tanya pada yang otai2
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Sun Jun 14, 2009 5:48 pm

wah mana udah otai2 putera ni? aku nak korang ni lah... ada masalah besar ni...
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 98

Post by datuk abu Thu Jun 18, 2009 4:40 pm

ruzlam wrote:kai kisake... dari ko punya cakap memang ko berpengalaman... thats good...

aku nak private ko ni bole kah... sebab aku nak belajar lebih banyak dari ko tentang blog ni... aku ni tak nak buang masa setakat berinternet jak 5 - 8 jam sehari tapi berhenti2 lah sebab nak solat lagi, makan lagi kan...

well tentang blog aku tu thanks sebab komen tapi aku masih tak paham apa yang komen...hehehehehe tu yang nak mintak persetujuan ko tu boleh aku private msj kat ko? banyak benda aku nak buat kat blog pertama aku tu... blog aku asalnya hanya untuk hantar laporan penyakit tibi kat aku kepada jabatan kesihatan negeri sabah tapi aku nak buat lebih dari tu... harap ko sudi tolong aku ya...

ruzlam..kalo ko dapat ber PM dgn kai share dgn aku.. Twisted Evil

sebab dia takkan layan hehehehe

nak blajar personaly dgn dia..jgn harap. dia masuk putera pun ikut suka je.

unless.........

ko offer $1000 sebulan kat dia..and merayu mintak dia jadi personal coach.

itu pun belum tentu dia layan...kohkohkohkohkoh

and...cuba tanye ubuntu atau yurk atau kamiske tentang above the fold

diorg tu baik hati..boleh tolong jawab.
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Thu Jun 18, 2009 6:54 pm

wah sampai begitu sekali c kai ni yer... tak per lah.... lau dia tak nak kongsi ilmu dia boleh bawa balik ke kubur jak lah... aku harap otai2 kat putera ni jgn jual mahal lah... ok
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 19, 2009 3:25 am

sekarang ada lagi sistem affiliate yang terbaru dimana anda akan menerima rm0.20 setiap pendaftaran yang di buat melalui link anda malah anda akan menerima ebook percuma dari en Fadzlie... tawaran affiliate ini akan berakhir pada 31 ogos 2009. di harapkan anda cepat mengambil peluang ini ok... anda boleh download di sini
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Post by silentfox Fri Jun 19, 2009 3:37 am

ko nak blaja system affiliate yg sebenar n menguntungkan ??

KLIK SINI

aku pun baru nak stat...
    apa kata ko jenguk lubuk emas nih...
    baca sampai abis n klu ko nih seorg yg rajin tp x minat bnda tuh...
    rasanya ko x normal kut... Shocked
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 19, 2009 9:46 am

aku dah klik lah link yang ko bagi tu... tapi sepatah haram aku tak paham apa yang dibincangkan... tapi mmg aku tahu niche tu apa....
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by silentfox Fri Jun 19, 2009 3:10 pm

tapi sepatah haram aku tak paham apa yang dibincangkan... tapi mmg aku tahu niche tu apa....

aik...ko baca stat dr belakang ker ?? aku pun baru gak dlm bnda nih...aku paham ke apa yg dibincangkan...sblum nih aku pun x tahu apa tuh niche...ko tau tp x paham ?????? scratch

apapun baik ko baca balik SEPENUHNYA...konpom paham...try doh...klu x rugi gilerr!!!
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jun 19, 2009 3:25 pm

laa link yang hang bagi nih kat E-income ker...aku memang ikuti perbincangan situ...aku dah tahu niche tuh aper...cuma nak tahu dari segi marketing jer...aku pung baru gak dalam bidang nih...aper lubuk emas yang hang cakap tuh...???hang cakap ngan ruzlam..dia dah kaya beb..pasal tuh takyah amik pusing pasal niche dah..hahahahha jgn marah ruzlam gurau jer...anyway silentfox hang dah ada domain belum..??
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 19, 2009 3:38 pm

amin amin amin mudahan2 aku kaya..... sekarang ni belum kaya lg.... anyway niche tu yang dorang bincangkan tu kan sgt2 mendalam lah... lagi pun aku pun baru lah dalam IM ni... baru rm10 jak aku dapat ni dari internet secara percuma... ckit jak...
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by silentfox Fri Jun 19, 2009 3:43 pm

akuccputsedut wrote:laa link yang hang bagi nih kat E-income ker...aku memang ikuti perbincangan situ...aku dah tahu niche tuh aper...cuma nak tahu dari segi marketing jer...aku pung baru gak dalam bidang nih...aper lubuk emas yang hang cakap tuh...???hang cakap ngan ruzlam..dia dah kaya beb..pasal tuh takyah amik pusing pasal niche dah..hahahahha jgn marah ruzlam gurau jer...anyway silentfox hang dah ada domain belum..??

apa kata hidupkan thread sana...bkn kat sini...skurangnya ada gak otai2 yg jenguk2 !

amin amin amin mudahan2 aku kaya..... sekarang ni belum kaya lg.... anyway niche tu yang dorang bincangkan tu kan sgt2 mendalam lah... lagi pun aku pun baru lah dalam IM ni... baru rm10 jak aku dapat ni dari internet secara percuma... ckit jak...

ish...ko try baca dr awal...klu ko redah tgh2 or skip2 mmg la x paham...perbincangan tuh stat dr awal hingga ke mcm mana nak peroleh...

ada modal laju...xde modal mayb slow skit...aku pilihan slow...tp xpela...skurang2nya gerak gak...ok! aku rasa baik buncang kat sana!
    Dominant Star
    Dominant Star
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 26

Post by Dominant Star Fri Jun 19, 2009 3:57 pm

::EDIT::

Last edited by Dominant Star on Sat Jun 20, 2009 7:37 am; edited 1 time in total
    datuk abu
    datuk abu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 98

Post by datuk abu Fri Jun 19, 2009 4:34 pm

Dominant Star wrote:
    ruzlam wrote:aku dah klik lah link yang ko bagi tu... tapi sepatah haram aku tak paham apa yang dibincangkan... tapi mmg aku tahu niche tu apa....

X paham sbb ko nak duit cepat.

Mentaliti biasa and common dlm dunia Melayu.

Memanjang nak kerja mudah dan duit cepat.

Aku cerita dgn very the faster punyer speed:

1) Cari niche untuk kita tackle.
    2) Fahamkan kehendak customer dalam niche tuh.
    3) Cari produk yg bersesuaian dari Clickbank, CJ, Share-a-Sale blablabla... etc.
    4) Buat laman web berkaitan dengan niche tuh. Contohnya: www.dominantstarhensem.com
    5) Buat sales letter dan letak dlm domain name laman web yg dah dibuat di atas. Contohnya: www.dominantstarhensem/landingpage1.com
    6) Buat satu blog juga dalam domain. Contohnya: www.dominantstarhensem/blog.com
    7) Buat satu atau dua Squidoo lens... berkaitan dengan niche kita.
    Cool Link kan Squidoo kepada landing page / sales letter kita.
    9) Type or upah orang tulis beberapa artikel... link kan artikel kepada Squidoo.

Maka jadilah ia: Article (taruk di ezinearticle.com) --> Squidoo --> Landing Page

10) Buat akaun baru kat Google Adwords.
    11) Research keyword yg bersesuaian.
    12) Pergi pinjam duit mak abah lebih kurang RM 360 atau USD 100.
    13) Buat dua iklan dalam Google Adwords.. rotate kedua-duanya evenly (ko akan paham bila ko bukak Adwords tuh nanti).
    14) Link kan iklan tuh kepada landing page.
    15) Guna USD 100 tuh taruk terus dan habiskan untuk pengiklanan di dalam Google Adwords.
    16) Letak program yg boleh trace keyword mcm Google Analytics atau Affiliate Prophet.
    17) Pinjam duit mak bapak lagi dalam USD 200.
    18) USD 100 yg asal tadi akan burn... tapi this time kita ada maklumat keyword daripada program yg trace keyword tuh.
    19) Tgk keyword mana yg dapat conversion dan hit tinggi. Guna USD 200 tu fokus hanya pada keyword itu sahaja. Pick no more than 1000.
    20) Launch skali lagi dan tunggu duit masuk.
    21) Seminggu pertama usya dan tune ikut apa yg patut. Delete keyword yg merugikan... dan main dgn bidding price semua tuh.
    22) Cukup 3 bulan... tunggu cek masuk.. spas tu pergi kedai kereta order Nissan 350Z Fairlady sebijik.
    23) Baki duit pergi hantar mak ayah buat haji di Mekah.

Susah ek?? Kalau susah bukan untuk ko la. Stick to finding the lead for the more successful people mcm sedia ada nih. But kalau ko sanggup belajar... then head to thread yg silentfox kasik tuh dan mula bertanya.

Have a nice day aye... bye.

tq DS..memang senang kalo baca je Laughing

kalo nak take action aku percaya kat step satu je makan masa berhari-hari pale
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jun 19, 2009 4:44 pm

hahahahhaa..lawak laa korang nih...si dominant star tu citer cam dah advance sangat aku rasa..google adword tu makan duit setiap kali org click ads kita..so bagi yang baru nak mula jangan letak adword lagi...yang lain2 tuh leh ikut ler...datuk abu step 1 tu tak makan masa berhari2..dalam 1-2jam jer...dah leh dapat...aku pun baru nak mula...forum yang kat e-income pasal affiliate tu sambungan dari pdc yang lama so mmg susah nak paham sikit..tapi ada user yang backup info2 yang lama dan letak situ korang leh download...aku pung baru gak..baru nak berjinak2...hahahahaha....selamat berusaha dan semoga berjaya...hahahahaha...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 2:28 pm