Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ubuntu90
etnio_getic
Geekspro
Magnolia
Dominant Star
akuccputsedut
silentfox
datuk abu
Zex
Kai Kiske
pirdaus
kokollo
ruzlam
17 posters

NAK DUIT PERCUMA TAK ?

Magnolia
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 56

NAK DUIT PERCUMA TAK ? - Page 2 Empty Re: NAK DUIT PERCUMA TAK ?

Post by Magnolia Fri Jun 19, 2009 7:00 pm

datuk abu wrote:
    tq DS..memang senang kalo baca je Laughing

kalo nak take action aku percaya kat step satu je makan masa berhari-hari pale

Depends...

Kalo first to tenth time try... mungkin dalam dua minggu untuk settle everything.
    Tapi kalau dah biasa... dah jadi darah daging... semua tuh boleh settle dalam seminggu jer.

Most advance people buat satu niche seminggu. Sbb kita perlukan speed.

Tak semua niche kita buat akan berjaya. Mesti ada yg fail punya.
    So speed main peranan sbb kita boleh remove yg mana nampak mcm nak gagal dgn segera... yg mana nampak mcm nak berjaya... kita tumpu lebih effort.

Keep this one in mind: Speed equals Money

But don't ever sesekali ko neglect quality plak. Takpe.. ko akan faham benda ni slowly bila ko progress.

akuccputsedut wrote:hahahahhaa..lawak laa korang nih...si dominant star tu citer cam dah advance sangat aku rasa..google adword tu makan duit setiap kali org click ads kita..so bagi yang baru nak mula jangan letak adword lagi...yang lain2 tuh leh ikut ler...datuk abu step 1 tu tak makan masa berhari2..dalam 1-2jam jer...dah leh dapat...aku pun baru nak mula...forum yang kat e-income pasal affiliate tu sambungan dari pdc yang lama so mmg susah nak paham sikit..tapi ada user yang backup info2 yang lama dan letak situ korang leh download...aku pung baru gak..baru nak berjinak2...hahahahaha....selamat berusaha dan semoga berjaya...hahahahaha...

Aku fed-up sbb ramai sgt ckp tak faham... so aku explain jer la terus mcm yg aku buat kat atas tuh.

Mmg betul... majoriti yg try AdWords first time rugi. Konfirm dah. Unless korang mmg hebat la. Jarang aku nampak org first try buat dah berjaya mcm si Finix itu hari.

But then......

Kalo tak try how to be good at it right?? LOLLOLOLOLOL.

The good way to go about this is to start with BUM.

BUM byk ajar foundation dan asas kepada AdWords iaitu keyword research. Dan BUM pun akan buat duit gak. Cuma lewat skit la. Tak sepantas AdWords yg sejam dua dah nampak hasil.

Well.. wish you guys luck then. Adios..
    Cool
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : side income

Post by ruzlam Fri Jun 19, 2009 9:37 pm

gila lah korang... sungguh2 otai dalam IM lah... but aku tak setuju ko cakap aku aku ni nak kaya cepat... mentaliti melayu kunun... itu jak korang pandai ckp yer... korang judge aku tanpa kenal aku la bro... bro aku ni baru jer start nak kenal mende ni... baru mula nak try PPL ni korang dah start mende yang aku langsung aku tak paham... tp sedikit sebanyak tu aku tau lah pasal niche tu... cuma nak buat tu yang payah... salah ker aku start PPl jak dulu... apa lah korang ni...
    Dominant Star
    Dominant Star
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 26

Post by Dominant Star Fri Jun 19, 2009 10:44 pm

::EDITED::

Last edited by Dominant Star on Sat Jun 20, 2009 7:36 am; edited 1 time in total
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Fri Jun 19, 2009 11:24 pm

dominant star... aku paling tak suka lah org judge aku ni mentaliti nak kaya cepat... siapa2 pun tak mo lah... aku lg suka lau ko bg ilmu ko dengan cara yang baik ok... aku tau ko dah kaya sangat sampai ko lupa bahawa tidak semua melayu nak kaya cepat... lg satu aku suka dengan niche yang ko citer tapi itu lah yang aku cakap sebelum ni, aku tetap tak paham juga dengan bende yang ko cakap terutamanya Squidoo lens,Google Analytics atau Affiliate Prophet... aku ni masih baru dan buat sekarang aku hanya nak ceduk ilmu dari korang dulu... amacam bole ka bro?
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Post by silentfox Fri Jun 19, 2009 11:31 pm

eh..ko nih baca ke tak ??
    plik aku...Question
    aku rasa klu ko ada kemahiran membaca...
    mayb ko leh paham...

nasihat aku...
    ko baca sambil take action...
    jgn jadi mcm aku...
    baca sampai khatam...
    then bila dah abis baru nak take action...

nak tahu apa jadi ??

aku terpaksa kembali ke halaman2 awal utk cari balik rujukan...bodoh giler !!

time = money !! LOL !
    Geekspro
    Geekspro
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surf Internet

Post by Geekspro Sat Jun 20, 2009 12:23 am

Rasanya Komisyen PPL raja Kamil paling mahal bayarannya setakat ini...RM 1..
    Magnolia
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 56

Post by Magnolia Sat Jun 20, 2009 8:26 am

ruzlam wrote:dominant star... aku paling tak suka lah org judge aku ni mentaliti nak kaya cepat... siapa2 pun tak mo lah... aku lg suka lau ko bg ilmu ko dengan cara yang baik ok... aku tau ko dah kaya sangat sampai ko lupa bahawa tidak semua melayu nak kaya cepat... lg satu aku suka dengan niche yang ko citer tapi itu lah yang aku cakap sebelum ni, aku tetap tak paham juga dengan bende yang ko cakap terutamanya Squidoo lens,Google Analytics atau Affiliate Prophet... aku ni masih baru dan buat sekarang aku hanya nak ceduk ilmu dari korang dulu... amacam bole ka bro?

Assalamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh.

Aku masuk disini sebenarnya nak edit post yang di hantar guna nama aku tu. Alang-alang baca sekali this whole thread.. terpanggil plak nak reply.

First, aku bukanlah nak menyokong sangat Dominant Star... tapi semenjak kami mula sampailah sekarang... kami sentiasa ada masalah dengan bangsa kita sendiri. Yakni melayu. Ironi dan kadang kala menakutkan.

Sometimes aku wonder juga... adakah melayu tak boleh tengok bangsa sendiri hidup senang? Tak semua kan?? Mmg segelintir jer. Ironinya yg segelintir tu penuh disekeliling aku sewaktu aku mula. Yg tak semua tu hilang ntah kemana.

Yg pelik tu bangsa Cina dan lain-lain tak pernah beri masalah pada kami. Kai Kiske ok jer. Engrista ok jer (maybe ko x kenal kot.. takpelah kalau tak kenal). Kengkawan kami yg lain pon mmg semua ok la. Dah kawan. Tapi sanak saudara kami?? Rakan-rakan outside circle IM kami?? Sentiasa bercakap sesuatu yg cukup2 menyedihkan dan bukan sahaja down-kan aku punya semangat.

"Hahaha... Syam... kata nak kaya?? Mana duit dia?? X nampak sesen pon bai. Hahaha".

These kind of things are very common.

Lepas setahun bila nampak Integra DC5... mula lah datang merayu-rayu minta aku ajar.
    Aku consider nak tolong bangsa sendiri... aku ajar lah.

Dua minggu jer... dia pergi heboh kat semua org ckp aku tipu dia lah. Kedekut ilmu lah.
    Sebab apa??

Sebab dia kata, "Ini semua kerja susah bai. Aku nak duit laju mcm ko. Mcm AdSense tuh taruk iklan jer dpt duit. Ko mesti sorok benda yg btol2 ko buat kan??"

Bila kami ckp ttg mentaliti org melayu.. ada reasonnya.

Semenjak aku mula lagi... bangsa aku sendirilah yg asyik kondem aku sampai aku dua kali putus asa. Nak tau mcm mana aku boleh berjaya?? Sbb aku byk jumpa dan bergaul dgn bangsa lain mcm Jepun (ky kiske) dgn Cina (Engrista). Ko tak kenal diorang nih... tapi old time forummers putera kenal.

Aku sudah ada byk client yg aku ajar pasal niche dan website flipping. Lemme tell you about them.
    Daripada 10 client / murid aku yg melayu... secara puratanya 9 akan berperangai mcm ni:

-Sentiasa byk tanya benda yg sama berulang-ulang. Alasan.. tak faham. Takpelah.. aku jawab gak sbb diorang bayar bukan sikit kat aku. Tapi esok lusa tanya lagi. Sampai seminggu stuck pada topik yg sama saja.

Org lain (mmt ni England mari punya... pakcik berusia 36 tahun yg dah fed-up dgn 9 to 5 hours a day job dia)... bila aku ajar dia tak banyak soal. Dia terus try di internet. Dia hanya bertanya apabila dia hadapi masalah di internet. Dia akan test dulu before dia bertanya... in other words he learns through trying.

-Client melayu aku bila cukup dua minggu mula complaint kat aku:

"Ini semua perlu kerja berat la Sham. Kami tak mau kerja berat camnie."

Mamat England tuh plak:

"I see these all are hard to do. Nevermind.. I'll keep on trying. Thanks Magnolia."

Dua ni cukup.

Atas dasar ni bila ada orang melayu yg approach kami... kami always take stance bahawa dia pemalas dan nak kerja mudah. This stance only changes bila orang melayu tu berjaya 'prove otherwise'. Sbg contoh ubuntu90. Aku dan Crown via dia dulu sebagai org yg agak susah nak berjaya dan bermasalah skit. But tak lama lepas Area51... dia berjaya prove himself otherwise.

Sekarang dia antara the best yg ada dlm Tanya@Putera ni.

Kita masing-masing Melayu... so kita tahu sebenarnya kita orang yg mcm mana. Ada sebabnya kenapa ekonomi org Cina saja yg conquer. Boleh saja kalau nak salahkan British sbb buat 'clustering' zaman dulu. Terpulanglah nak fikir mcm mana Smile

Ko mention di atas tentang ko ttp tak paham juga. Biasa la tuh.. x paham kan? Org lain pun tak paham juga.
    But let me ask something in return.

Apa inisiatif ko untuk 'memahamkan perkara itu'?
    Mcm ubuntu90... dia pergi kaji sendiri satu persatu. Yg nampak menarik dia test. Sorang kawan aku yg berjaya lepas aku ajar (aku mention 9 dari 10 tadi kan?? Yg ni yg baki 1 punya.. yg berjaya membuktikan pada aku bahawa aku totally wrong dlm menilai dia)... sentiasa test new things yg dia nak fahamkan.

Dia baru mula belajar sehari jer... terus pergi bukak Akaun AdWords sbb dia nak fahamkan. Good person. Dan sekarang dia dah berjaya jugak mcm ubuntu90.

In the end it all boils down back to mentality. Org yg berjaya ada mentaliti yg berbeza dgn orang biasa.

Waktu niche mula diperkenalkan dalam forum ni... Phoenix ambil pendekatan tembak semua yg buat MLM, quick money program dan perigiduit. Agaknya ramai gak kot bengkek dgn dia. Tapi lepas tuh dia bukak thread niche marketing yg dah disave tuh.

It is at that point... yg mana bengkek dia dgn terus bengkek dgn dia. But sesiapa yg walaupun panas hati dgn approach dia... tapi ambil ia sebagai positive point... akhirnya gain a lot of things from the old thread.

Aku takde la nak ckp byk2 dah. Bukan platform yg bersesuaian lagi.

Cumanya... sedikit nasihat dari aku kalau ko btol serius nak buat niche:

1) Jgn sakit hati atau terasa dgn kritikan org. Maafkan saja. Bahkan ambil kritikan orang sebagai cabaran. Kalau kau mampu maka kejayaan disisi ko. Kalau tak mampu nak buat benda ni... maka ko kemungkinan besar akan kekal pada tahap ko sekarang. Aku ckp kemungkinan besar sbb kunci rezeki tu Allah S.W.T yg pegang. Ada kemungkinan ko tetap akan berjaya jauh lebih baik dari kami kalau itu kehendak Allah S.W.T.

2)Kalau X paham jgn harap pada orang. Search sendiri via Google dan cuba. Ini attitude semua org yg berjaya. Jgn bergantung harap pada orang sebab pergantungan kita hanyalah pada Allah S.W.T. Minta pada Dia kalau nak faham sesuatu. Minta pada Dia kalau nak sesuatu ilmu. Kadangkala kalau ada ilmu byk mana pun takkan berjaya jugak kalau bukan dgn kehendak Allah S.W.T. Fahamkan perkara ini kerana ini bukan lagi konsep tetapi hakikat.

3) Akan ada byk produk2 IM based yg wujud di muka Bumi ni yg ko akan jumpa. Nasihat aku... each time nak beli sesuatu... sentiasa tanya pada org. Tanya dlm forum ni pon boleh jugak sbb kami disini byk fokus produk outside Malaysia.

4) Jgn kerap bertanya soalan sangat. Tapi sentiasa meminta pendapat. Cuma ini ko pandai2 la. Jgn la asyik tanya "Niche apa aku patut buat ek??". Sebaliknya tanya: "Antara dua niche ni yg mana bagus ek??"

5) Nak berjaya... yg ni aku asyik explain pada client aku yg Islam. JGN TINGGAL SOLAT DHUHA. Minima dua rakaat. Tapi sebaiknya 4 ke 6 rakaat. Nak lagi bagus... buat tahajjud setiap jumaat paling kurang 2 rakaat. Kalau mampu buat setiap hari. Kalau diizinkan Allah S.W.T... ko akan dapat lihat dan hayati sesuatu yg jauh lebih dahsyat, hebat dan menakjubkan daripada niche marketing dan pendapatan USD 75,000 sebulan. Semua tu actually is nothing compared to apa yg aku maksudkan tu. Dan apa yg aku maksudkan tuh hanya boleh ko rasai bila ko usaha merapatkan diri kepada pencipta kita yg Maha Agung.. Allah S.W.T.

Finally... good luck. Aku takkan budge in dalam thread ni dah sbb ini bukan platform aku.. dan aku x de niat nak potong rezeki ko ke apa. Minta maaf banyak2.

Dan akhir kata... maafkan lah semua orang yg pernah buat salah pada ko (termasuk lah si Dominant Star tuh). Ko akan dapati bila ko jadi seorang yg pemaaf pintu rezeki ko akan lebih mudah terbuka. Satu lagi adalah menyebarkan salam dan merapatkan silaturrahim. Itu pun buka pintu rezeki juga.

Assalamualaikum Warrahmatullaahi Wabarakaatuh.

Last edited by Magnolia on Sat Jun 20, 2009 8:33 am; edited 1 time in total
    Geekspro
    Geekspro
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Surf Internet

Post by Geekspro Sat Jun 20, 2009 8:32 am

Bravo Magnolia..Nasihat yang sangat bagus dan berguna..
    etnio_getic
    etnio_getic
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Automotivers

Post by etnio_getic Sat Jun 20, 2009 8:35 am

Geekspro wrote:Bravo Magnolia..Nasihat yang sangat bagus dan berguna..

yes.bro magnolia..btol2..itulah cara segelintir masyarakat

p/s: btw, try to understand others business OK!
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Sat Jun 20, 2009 9:38 am

huhuhuhuh bravo magnolia.... aku bukan jenis nak kaya cpt jg ni.... nak blja dulu bebetul dgn apa yang korang bagi... walaupun aku ambil masa lama utk berjaya...
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

Post by silentfox Sat Jun 20, 2009 4:54 pm

huhuhuhuh bravo magnolia.... aku bukan jenis nak kaya cpt jg ni.... nak blja dulu bebetul dgn apa yang korang bagi... walaupun aku ambil masa lama utk berjaya...

tuh arr ko...asyik cakap x paham...thats the main reason magnolia wrote...

baca semua dulu...then baru ckp mana yg x paham...contoh x paham kat landing page ker...x paham nak pasal tail keyword ker...jgn just ckp x paham laa...apa yg x paham x tahu la...

aku newbie giler...skurg2nya ko dah reti gak promote2 guna sites...n ada ongkos !! Rugi lorrr...

aku saja je ajak org baru join sama2 blaja...nanti baru ada race...n bila ada race baru rasa smangat skit...tanpa persaingan susah nak push lorrr...kecuali kena ada motivated giler !! lets start bro...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Sun Jun 21, 2009 1:23 am

sian ruzlam huhuhuhu...kan aku dah bagitau ritu kalau tak paham yang thread kat sini baca2 dalam tuh ada si hamba Allah mana ntah letak kan link thread forum yang kat pdc lama leh download..aku pung download jugak..dah baca semua..dah leh join dan ikut kat sini dah...banyak gak..tapi dalam 2-3 jam leh paham dah...bagi aku ler...hang nih ler siang sungguh...pape pung leh ler ym aku kalau nak minta tolong sangat bagi paham..aku leh bagi ayat yang paling senang untuk hang paham..kalau tak paham jugak..gi terjun tasek jer laa..maleh aku nak layan..hahahahahhaa....
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Mon Jun 22, 2009 12:02 pm

woi ... woi ... ini thread aku rasa mcm dah menyimpang jauh dari tajuk yang aku bg ni... kebanyakan reply kat cni ckp bende yang dah advance... bingung nak paham... lau nak xplain bende yang dah advance, buat tpt lain ok... atau letak link pun dah cukup....
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jun 22, 2009 1:25 pm

hahahahha...marah si ruzlam...sowi aarr...tapi nih citer duit percuma gak aper..hahahaha...mana menyimpang nyer...k laa...aku tak cakap benda2 advance yek...aku ada link duit percuma kat bawah tuh..hahahahaha....
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 123

Post by ubuntu90 Mon Jun 22, 2009 2:20 pm

Assalamualaikum...

lorh.. ko ckp DS smpi mcm tu sekali?
    tak baik la kwn..

dan apa die ckp ramai melayu nk duit cepat tu.. betul la.. nk bnde mudah je.. betul la tu.

apa DS, Kai Kiske, Magnolia ckp tu.. betul lar..

ko terima je.. kalau tk boleh terima, well, maaf bro, itu sedikit negative punya sikap.

terima kesilapan kita.

okeh, mcm magnolia ckp. dulu, mmg aku bnyk tnya2. smpi Travis Sago pun bengang ngn soalan2 aku. hehe..

Well, mula2 dulu, aku keep on tanya2.. tp lama2 aku ubah. aku tak straight tanya. aku gi google. then aku tanya blk lepas aku cuba.

Well, crown bg aku 2 source aje. then aku g stdy, then test sndiri. result? superb.
    thx to him.

so kalau DS ckp, Sham ckp, Kai ckp, ko dgr. jgn mara dorg. even dorg pn tk perlu nk bg free2 information yg sgt2 valuable. ingt senang ke? ko kene testing and abes ribu2 atau abes berjam2 masa dulu kalau nk prove satu2 bnde tu.

well kalau ko kenal kai n lain2 ni, ko tkkan berani nk paku2 cmtu tau tak. let say mcm ko tgh mtk tlg bill gate, ade ko nk paku2 die..? tkde kn..

skrg aku dah faham nape kai tak suke msk scene2 IM malaysia ni. dan kenapa arissa dah stop posting, kenapa sham dulu tak nak even jenguk pun kat putera, baron engrista dah tak muncul da.

aku ckp ni kalau ko nk mara, then tak kesah lar.

aku tak rugi apa. tak untung apa. just menegur je.

kalau nk berjaya. ko pergi thread yg aku n wan bagi. ade kat thread sebelah ni ha. g usha. kitorg ade save putera lama dan bagi file tu kat thread tu. download. n bace.

daripada situ pun ko dah boleh dpt 1st sale. percayalah. janji ko take action.

then kalau tak faham2 gak. join WA. drp basic core dorg sentuh. drp tak faham, ko akan faham dah.

well, kalau ko nk paku aku gak. proceed. i won't bother pun. bukan sombong. cuma terkilan ngn ko.

tak tau la kalau2 aku rasa nk msk putera lg ke lepas nie.

tape la..

apa2 pun, semoga berjaya..

salam..
    ubuntu90
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Mon Jun 22, 2009 2:43 pm

ubuntu pon nak majok dah Smile

aku bagi pihak mamat yg menimbulkan rasa tak senang hati pada korang ni, nak minta maaf pada semua (magnolia, kai , DS, ubuntu dll). mungkin hanya salah faham.

Adatla mind set melayu (aku pon melayu) , tak nak keja yg susah or peningkan kepala.. nak semuanya jadi dengan cepat.. sangat phobia dengan word percuma, senang, kaya and tak senang duduk kalo tengok jiran kita berjaya.

Tapii tak semestinya mind set tu tak boleh di ubah, if ada kesedaran ,usaha (dan usaha) yg bersungguh untuk berubah, aku percaya our mind set boleh berubah kepada yg lebih baik. Atau mungkin juga ada yg memang tak boleh nak diubah, in that case, nothing to do except - ignore them.
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Mon Jun 22, 2009 5:01 pm

well kalau c DS tu terasa dengan apa yang aku ckp, sori lah.... tapi dia berckp mcm semua org melayu termasuk aku ni semua mau cpt senang jer... jgn main tuduh sembarang yer... mungkin org melayu yg dia jumpa tu mmg nak kaya cepat tapi aku bukan jenis mcm tu... kalo korang suruh aku terima apa yg dia ckp bermaksud aku ni mcm org melayu yang korang jumpa tu... ckp biar berlapik yer... kalo korang dah kaya raya ker apa ker, share kat cni jer tapi jgn nak menuduh yang bukan2... aku ni memang tgh belajar nak buat bisnes ni... tapi korang ckp sembarang jer... lau korang nak share ilmu korang ...share jer tapi lau tak nak , pergi lah ke thread lain...
    stabillo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 17

Post by stabillo Sun Jun 28, 2009 4:49 pm

huhuh..ada yang dah dapat income ker?cam saper dah masuk raja kamil tu dah dpt income ker?huhuh
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Sun Jun 28, 2009 8:09 pm

kan dalam blog raja kamil dia cakap kena sabar jak tunggu kita dibayar... dia dah janji nak bayar kan... lau dia bohong huhuhu tercalar maruah c raja kamil ni...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jun 29, 2009 12:27 am

stabillo wrote:huhuh..ada yang dah dapat income ker?cam saper dah masuk raja kamil tu dah dpt income ker?huhuh

setakat nih belum ada ler lagi dalam maybank tuh..ada nanti aku attach history k..
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Mon Jun 29, 2009 9:02 pm

ya aku masih juga menunggu bank alliance aku ni bertambah
    azimMLM
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 13

Post by azimMLM Wed Jul 29, 2009 7:20 pm

nak2! nak duit percuma!
    ruzlam
    ruzlam
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ruzlam Thu Jul 30, 2009 9:11 pm

nah ambil duit ni hehehehe
    brothersesat
    brothersesat
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by brothersesat Tue Aug 04, 2009 10:42 pm

sory nak tumpang lalu boleh..saya pon ada jugak nak promosikan dalam nie..hehehee boleh kan..? saya pon ada jugak mengikuti program myspacetunai,,mula2 tu saya pon ragu2 jugak,nie betul ke x betul nie,,tapi di sebabkan saya nak mencuba saya pun join la,,bagi saya lah x salahkan kalau kita mencuba sesuatu benda yg baru,saya pon x de la harap sgt kan daripda myspacetunai nie,ialah sape nak bagi duit senang mcm tu kan,,saya keje sebulan pon x dapat duit sebnayak tu..so,saya pon cuba join dalam myspacetunai nie,seminggu kemudian modal saya yg saya laburkan sebnayk RM50 hinggit hari tu da kembali,,malah lebih lagi 20 hinggit..ye la walaupun x bnayk tapi sekurang-kurang nye ada jugak income yg kita dapat kan,,,saya nie x pandai sebenarnye nak berbahas mcm nie,,apa kata kalau saudara dan saudari layari je laman web ini untuk mengetahui lebih lanjut lagi la..klik disini

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 6:06 pm