Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

nelza
khairul anwar
nie feng
AhmadSyazwan
Falcon
fiqz4ce
NazCYPHER32
big mama
abyyad
Gunso
parangjiwa
zuris71
mjmax15
ogGy
oneline
~Strip Cake~
kindaichi_hajime
Miss U.A
shambahar
mfaizal2008
reborn
MADReaLJL
Hackezkk
baok
soul333
raidizh AR
kc
maliki
ahaksz28
huhu3x
hampeh
sementara_waktu
MalaYneuMaya
loy_azloy
TOYSЯUS
teri-chan
neology
BasicCX
hyper
Sir Pyan
3vilngineer
akuccputsedut
muraicherang
fiza_cute
LanoG
49 posters

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 2 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by loy_azloy Fri Jun 26, 2009 8:59 am

hehehe orang johor ni aku bukan nak kata baik la ade jugak yang flat johor bikin aku(org johor) sendiri hangin,tapi tak boleh jugak nak kata satu2 negeri sahaja sebab semua sama aje,tapi tang johor tu mmg,diaorg mmg ganas2 bwk moto,kalau kat KL diaorg kata mat rempit bahaya,korang belum tgk org johor dgn melaka bawak,tambahan pula org Melaka mmg terkenal dgn "hati kering" Razz
    tambahan pula kat johor dah mmg setiap malam minggu ade saja sprint test dianjurkan di johor circuit,maka ramai yang terikut2 stail bwk ala2 fast & dangerous...
    Tang aku kata kelantan dgn terengganu tu aku kata segelintir sebab kami biasa outstation ke negeri sana mmg selalu sgt kena situasi mcm ni.bwk slow duduk lane kanan...ape nak buat kita kat tempat org...
    ni cerita baru je jd semalam,aku baru balik tgk Transformers,pastu tgh perjalanan balik ade satu honda accord flat kelantan,bercinta bwk keta,pastu boleh si lelaki ni sandar kat kerusi mcm org mengeliat sambil mengangkat tangan kanan,sambil keta dia nak himpit aku,pegh bikin hangin aku terpaksa ke tepi kalau tak dia himpit,pastu aku potong aku toleh dia mcm tak bersalah buat muke bodo,aku angkat tangan (tapi bukan tunjuk carut la).masa tu teri-chan ade follow aku dan aku rasa dia pun nampak org tu menghimpit aku(tau la aku bwk moto)

Last edited by loy_azloy on Fri Jun 26, 2009 9:07 am; edited 1 time in total
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 2 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by teri-chan Fri Jun 26, 2009 9:06 am

em betul tu.. snarnye mana2 pun sama gk.. aku amaze mcm mana org china kat china sindri bwk kete... teratur dan cantik. lane motor utk motor, lane bas utk bas, lane kete utk kete, len pejalan kaki ada khasnya... rasa mcm selamat pun ada.
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Post by LanoG Fri Jun 26, 2009 9:11 am

Yang bawak slow2 tu maybe sebab dah biasa bawak kat jalan kampung yang sempit kot. Tiba2 masuk highway... sebab tu la kena kejutan budaya memandu.. hahaha.
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Fri Jun 26, 2009 12:10 pm

assalamualaikum...

takyah jauh2..kat thailand pon org kata bagus jugak..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 2:50 pm

??????????? wrote:aku nak menaip macam cput.

hahahahahahahahahahahaha...aku memang pantang jumpa orang memandu tak bagi signal bila nak masuk simpang hahahahahahahahaha........rasa macam nak langgar je dia...hahahahahahahahaha...kereta beli mahal2 tapi tak tahu macam mana nak bagi signal...hahahahahahahahahaha....dah la aku tunggu dier melintas rupa-rupanya dia nak masuk simpang tempat aku nak keluar...hahahahahahahahaha.....pastu aku tak suke orang yang himpit-himpit aku kat belakang...hahahahahahahahahaha...macam la laju sangat, tak nampak ke kat depan aku ade kenderaan lain...hahahahahahahahahahaha..........pastu kalau dia dah potong aku, sure aku akan balas dendam menghimpit semula.....hahahahahahahahahaha...balassann...hahahahahahahahahaha....oh ye aku ingeen mencadangkan kat korang

isi tersirat: amacam korang suka cara aku menulis?

wei..perli aku ker nih....hampeh tul laa...hang perasan gak yek...aku taip camtu..hahahahha...prihatin laa hang nih..mesti hang berkhemah di jalan raya...hahahaha...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Fri Jun 26, 2009 3:45 pm

~ot: Ye la, aku perli hang la cput. Tulis takde noktah, takde baris. Terusssss jer macam bawak kereta tak tukar gear, tak tekan brek. Aku ni prihatin kat cara penaipan dan cara pemanduan. Cita-cita polis trafik. ecceh. Razz

-
    Jiran sebelah rumah aku ni, pakai motor besar. Bunyinya, fuh macam nak runtuh atap rumah aku bila dia start engine motor tu. Brum bram brum bram. Anak dah nak kawin dah tapi, macam orang bujang bawak motor. Huhuh.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 4:21 pm

ahahhahahaha...kelakar laa...saper cakap takder noktah ader laa....banyak jer tuh noktah...hahhahaha....yer ker hang nak jadi polis traffic ptutlaa....hahahaha...aku sekarang nih dok penang.... takder dah laaa maki2 dah kat jalan raya aku rasa kat sini cam ok jer kot...setiap ari aku bawak motor...cross jambatan pulau pinang tuh...gi balik..ok jer laa setakat nih takder yang menyakitkan ati lagi..hahahaha
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 4:33 pm

Hehe aku susah sikit nak maki2@meyumpah orang kalau ada pemandu@penunggang bawak cam orang gila . Mana tau dia ada sebab untuk buat camtu .
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 4:41 pm

bagus ler camtu...ada setengah tuh bukan bawak cam orang gila...dia steady jer bawak motor ker keta ke...tapi bagi signal kiri belok kanan..bagi signal kanan belok kiri...tak bagi signal pung nak belok jugak...sesuka ati hang rasa ada sebab ker diaorang buat camni...aku rasa lesen terbang...mungkin hang tau kot hampeh sebab2 nyer kongsi sikit...
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 4:45 pm

agaknya dah nampak simpang baru teringat nak pasang signal ,so tersalah la tu . kekeke. Tapi lagi sakit hati(sakit hati je tak baik meyumpah,tambah stress je) kalau dia kasi signal nak masuk tapi dia jalan terus... Laughing .Sebab semestinya ada ,tapi sebab tu alasan yang baik atau bodoh ikut orang yang kena la. Very Happy
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 5:05 pm

cehh...aku maki pada yang sepatutnya dimaki jer...tapi aku tak stress pung maki iorang...hahahaha...kalau cam dia memandu cam lesen terbang tuh..aku berhenti dan ushar jer laa..tengok kot2 kat depan tuh dia terlanggar pokok ker lori ker kan...bagi dia jalan jauh sikit laa..kang takut dia exciden terkena tempias kat aku lak...ha camtu laa lebih kurang...
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 5:10 pm

aku bukan nak jadi sexist, cuma kalu bawak motor/kereta, jangan follow pemandu perempuan terlalu rapat, samada dari arah belakang, atau dari arah tepi. Very Happy actually masalah traffic jam nih bleh dikurangkan sekiranya pemandu, tak kira apa juga jenis jantina, berapa umurnya, tau bagaimana nak tekan minyak lebih sikit lepas traffic light lampu warna hijau. tak rosak pun gearbox tu kalau tekan sikit gear 1 tu supaya tak lembab macam penyu. patut buleh lepas 20 bijik kereta kat lampu tuh, tapi dek disebabkan orang depan penting diri, bley lepas 8 bijik kereta je.
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Fri Jun 26, 2009 5:16 pm

Lagi satu aku benci, kalau orang tu berhenti jaauuh sangat dari kereta depan dia. Especially kalau kat simpang masuk.
    Elok2 orang boleh masuk kiri, dia punya pasal orang kena tunggu dia jalan baru boleh masuk. Sedangkan kalau dia ke depan sikit orang dah lepas nak masuk simpang tu. Gggrrrrr.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 5:32 pm

huhu3x wrote:aku bukan nak jadi sexist, cuma kalu bawak motor/kereta, jangan follow pemandu perempuan terlalu rapat, samada dari arah belakang, atau dari arah tepi. Very Happy actually masalah traffic jam nih bleh dikurangkan sekiranya pemandu, tak kira apa juga jenis jantina, berapa umurnya, tau bagaimana nak tekan minyak lebih sikit lepas traffic light lampu warna hijau. tak rosak pun gearbox tu kalau tekan sikit gear 1 tu supaya tak lembab macam penyu. patut buleh lepas 20 bijik kereta kat lampu tuh, tapi dek disebabkan orang depan penting diri, bley lepas 8 bijik kereta je.

tapi kan kalau keta tuh yang dah rosak dah tak berfungsi dengan baik..tekan minyak sampai abis pung jalan mengalahkan kura2 camner...nok buek apo lai..sabor jer laa..orang belakang plak hon-hon..hahahaha...aku sebenarnya pernah memandu keta camni..keta lama abang aku..memang malu tahap gaban laa dok dalam keta masa tuh...pastu diaorang tengok aku sinis jer laa...konon pompuan bawak...ceh...pas abang aku tukar keta baru hhahahahha...baru seronok sikit bawak,...takder ler asyik kena hon jer...bukan salah ibu mengandung nih...hahahahha...
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 5:49 pm

hehehe. gantung le signboard kat bumper belakang tuh "kereta nih ada problem, takleh bawak laju, harap maaf". pasti mereka paham Laughing
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Jun 26, 2009 5:57 pm

hahahaha..kelakar laa hang...ada lekat sticker...abang aku lekat sticker pemandu cacat...hahahahaha...siot giler abang aku tuh....aku rasa tu pung salah satu sebab naper orang pandang sinis jer kat aku...ceh...orang2 yang hon tu tak perasan agak nyer sticker nih...hahahaha...
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 6:43 pm

bagi aku, nak bawak kete cam penyu bley, tapi duk la lorong kiri. xde sapa marah. tapi kalu kat highway duk lorong kiri bawa 50kmj, nak jadi aper? beragak ler. kat US, bukan stakat bawak laju lebeh speedlimit jer kena saman, bawak slow sampai ganggu traffic pun kena saman gak.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sat Jun 27, 2009 4:20 pm

yer yang nih aku sokong...btul ler...kekadang aku drive kat highway ada gak yang drive makan angin kat lorong kana...tapi aku selalu kat lorong kiri jer kalau kat highway...dan aku pung leh potong keta tuh dari lorong kiri menunjukkan betapa makan angin jer keta tuh...hahahahaha....tak patut camni...
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Gaming

Post by ahaksz28 Sat Jun 27, 2009 9:33 pm

orang macam-macam ragam sekarang ni..yang bawa kereta kadang-kadang tak menyempat nak tukar lane..

kalau tukar bagi signal ok lagi..ni tukar suka hati saja..mostly yang bawa kereta besar-besar..

mentang-mentang lah gah kereta dia..kita bawak kapcai ja..tak pandang pun dia..huh..
    maliki
    maliki
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by maliki Sun Jun 28, 2009 3:39 am

moto vs kete
    sendiri mau ingat laa...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jun 28, 2009 10:45 am

hoo pasal highway.. aku cukup hangin bab lori or kete kalu tak middle lane... middle lane? ya middle lane... nak2 lori minyak! suka benar himpit rapat2. kalu tak lori kete... aku mkn nk kuarkan jari je pastu nk jerit ko pehal bai tailgate kat middle lane. fast lane ada nk tailgate kat middle late... baka!!

aku pun bukak sexist jugk tp kalu leh jgn la bg pompuan bwk kete yg jenis performance ni mcm satria ke, putra ke, honda ke, BMW ke sbb diorg bwk kete cam haram.. giler laju tak tgk kiri kanan... pastu siap bg lampu tu.. kurang ajar. nak kan la kete aku kurang skit performancenye... nnt... aku dpt kete laju2 aku ajk korg racing!
    kc
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 45

Post by kc Sun Jun 28, 2009 2:12 pm

aku pun bukan sexist jugak. tapi seperti kata huhu, jauhkan diri anda dari pemandu wanita. mereka suka buat KEJUTAN. hahahaha. aku pernah 2 kali eksiden dek pemandu perempuan. sekali sebab dia masuk kiri, tapi bagi signal kanan. sekali sebab dia bagi signal, terus pancung, takda nak bagi lampu 3 ke 4 meter sebelum masuk tu. rasanya JPJ perlu perkenalkan stiker bukan setakat L & P, kena tambah lagik:

a. pemandu perempuan
    b. pemandu warga emas

maaf. ini bukan penghinaan. tapi bagi membantu pengguna jalan raya agar lebih berwaspada. supaya mereka tak cucuk rapat sgt dengan kenderaan mereka.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sun Jun 28, 2009 2:56 pm

kc wrote:aku pun bukan sexist jugak. tapi seperti kata huhu, jauhkan diri anda dari pemandu wanita. mereka suka buat KEJUTAN. hahahaha. aku pernah 2 kali eksiden dek pemandu perempuan. sekali sebab dia masuk kiri, tapi bagi signal kanan. sekali sebab dia bagi signal, terus pancung, takda nak bagi lampu 3 ke 4 meter sebelum masuk tu. rasanya JPJ perlu perkenalkan stiker bukan setakat L & P, kena tambah lagik:

a. pemandu perempuan
    b. pemandu warga emas

maaf. ini bukan penghinaan. tapi bagi membantu pengguna jalan raya agar lebih berwaspada. supaya mereka tak cucuk rapat sgt dengan kenderaan mereka.

bukan pemandu pompuan jer yang buat camni lelaki pung ada..aku selalu gak kena ngan pemandu lelaki...aku rasa nih bukan kena mengena pemandu lelaki ker perempuan...nih atas individu tuh sendiri..kalau dia memang dah bawak keta camtu nak buat camner kan...takyah laa sampai nak produce stiker2 ni....kalau hang cakap nih bukan penghinaan abis nih satu pujian ker kc...mushkil gak aku nih...
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Sun Jun 28, 2009 3:32 pm

assalamualaikum...

teri-chan wrote:
    aku pun bukak sexist jugk tp kalu leh jgn la bg pompuan bwk kete yg jenis performance ni mcm satria ke, putra ke, honda ke, BMW ke sbb diorg bwk kete cam haram.. giler laju tak tgk kiri kanan... pastu siap bg lampu tu.. kurang ajar. nak kan la kete aku kurang skit performancenye... nnt... aku dpt kete laju2 aku ajk korg racing!

ehem..

jangan camtu...nanti anda dikira sama je..saba je la...pesanan utk diri aku jugak ni..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jun 28, 2009 4:13 pm

aku ajk racing kat track la hahaha!!!

tp snarnye lelaki pompuan sume sama. ni jenis malu sendiri kalu bg signal. org lain tak heran pun tp dia sindri malu sorg2..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:30 am