Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

nelza
khairul anwar
nie feng
AhmadSyazwan
Falcon
fiqz4ce
NazCYPHER32
big mama
abyyad
Gunso
parangjiwa
zuris71
mjmax15
ogGy
oneline
~Strip Cake~
kindaichi_hajime
Miss U.A
shambahar
mfaizal2008
reborn
MADReaLJL
Hackezkk
baok
soul333
raidizh AR
kc
maliki
ahaksz28
huhu3x
hampeh
sementara_waktu
MalaYneuMaya
loy_azloy
TOYSЯUS
teri-chan
neology
BasicCX
hyper
Sir Pyan
3vilngineer
akuccputsedut
muraicherang
fiza_cute
LanoG
49 posters

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 3 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by huhu3x Mon Jun 29, 2009 9:05 pm

huhuuhuh nak wat camner, tulah realiti pemandu malaysia. yg terlalu berhati-hati sgt ade, yg tak berhati-hati sgt ade.
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 3 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by LanoG Tue Jun 30, 2009 9:50 am

Aik... bagi signal pun malu ka? Pelik betul.... setau aku kat sekolah memandu diajar kena bagi signal sebelum belok, kalau tak.. tak pass.
    3vilngineer
    3vilngineer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : goldbotter

Post by 3vilngineer Tue Jun 30, 2009 12:32 pm

bagi signal pun malu?
    aku nak masuk parking takde org blakang pun bg signal
    Very Happy
    mungkin aku noob kot
    ape2pun safety first
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Tue Jun 30, 2009 1:53 pm

mmg fakta la weihh

pmpn mmg lmbt sket dr laki menentukan kiri atau kanan

lambat beberapa saat

tp ni bkn isu...hahahahhahaha
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Tue Jun 30, 2009 2:11 pm

Haha sama jer laki ke perempuan bawak.

Kalau laki, tak bagi signal, alasan dia tak nak skema sangat.
    Kalau pompuan, tak bagi signal, dia kata pompuan tak reti bawak kereta.

Kalau laki, bawak pecut-pecut, alasan dia biasa la laki dah biasa bawa kereta.
    Kalau pompuan, bawak pecut-pecut, dia kata pompuan bawak memang selfish.

Ada sesiapa sini yang pakai seatbelt kalau duduk kat tempat duduk belakang? Haha. Aku pakai (tapi kalau dekat2 tak la). =P
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Tue Jun 30, 2009 2:22 pm

ak xpakai sbb cm xergonomik je ngn ak

xde anthropometrik lgsg... terjerut ak rase...
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Tue Jun 30, 2009 2:29 pm

assalamualaikum...

bagi signal senang je..tapi org kengkadang malas atau tak ingat sebab asyik tgk simpang nak masuk tu..hehe

raidizh AR wrote:mmg fakta la weihh

pmpn mmg lmbt sket dr laki menentukan kiri atau kanan

lambat beberapa saat

tp ni bkn isu...hahahahhahaha

mmg bukan isu..tapi berkaitan jugak Very Happy

'lambat' tu buleh jadi antara hidup dan mati tau?

tapi takdela 'beberapa saat'...melampau sangat la tu... Laughing

walaubagaimanapon...

tu semua bergantung pada kriteria masing2 la..ramai jugak aku tgk pompuan bawak keta/motor ganas2..

lagi satu pompuan kompiden lain mcm sikit..atau mungkin 'lurus'?

contoh kalu klua parking dari tempat sempit sebuleh2nya nak gostan dan uturn kat situ jugak...haha..

*bukan carik gaduh tau..tu pengalaman aku je..i come in peace..
    soul333
    soul333
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : tido~

Post by soul333 Fri Jul 03, 2009 3:35 am

loy_azloy wrote:sori la al,aku kurang setuju,tapi sepanjang pengalaman aku dgn pengalaman driver2 kat jabatan aku,diaorg paling hangin dgn pemandu yang dari kelantan dan terengganu,ramai yang bawak keta slow tapi bawak kat line kanan,mcm haram!!!(maaflah kalau org negeri tu terasa)

hahaha..fakta ni betol...tp tambahkan lagi 1 negeri....pahang pon same...byk gak driver kat negeri2 ni sengal....tak patut btol bwk kete slow tp dok belah kanan...tension ngan pemandu camni...sbb dorang dok belah kanan nak potong pon susah....tak psl2 kene potong belah kiri...bg lampu higlight pon dorang wat bodo jerk cam takde pape....1 ag yg aku xpuas ati kat pemandu2 kat area pntai timur ni, bile kat trafic light..ilek jek bwk kete cam sipot b*** padahal lampu ijau dan depan kosong....pastu bile da stat kuning pandai plak tekan minyak...kite yg blakang dorang ni...xlepas..kambenk tol!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad tension aku bwk kete kat pahang ni
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Fri Jul 03, 2009 10:49 am

hahahahhaha...memang ler sangat sengal kalau bawak slow di lorong kanan..pastu kita potong lorong kiri buat nyer terxcident ker apa kita gak disalah kan potong kiri...huhuhuhuhu...tapi aku tak pasti ler orang pantai timur buat camni...pasal aku tak pernah bawak keta disana...aku selalu sbelah utara jer...tapi paling takleh blah di KL laa..sungguh mencabar minda dan kesabaran...haaahhaha...
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Post by baok Fri Jul 03, 2009 1:49 pm

Dude, seriously, korang pernah tak drive/ride kat Indonesia?.. Kat Jakarta ke, kat Bandung ke, kat Medan ke, even kat Bali ke.. Time orang tengah nak pergi/balik kerja.. Korang akan terasa pemandu Malaysia ni jauh lagi berhemah dari pemandu Indonesia nih..

Seriously, if you think Malaysian drivers are bad, you ain't seen anything yet.. Go to Jakarta and give your best shot..
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Fri Jul 03, 2009 7:01 pm

Buat apa kita nak banding dengan sikap pemandu negara lain yang terang2 lagi teruk , kita sepatutnya banding dengan sikap pemandu negara lain yang lebih elok bukan nak banding dengan sikap pemandu negara lain yang teruk untuk kata kita ni bagus.
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jul 03, 2009 8:16 pm

haaa baok betul!!! sbb mak aku kata slagi dia boleh squeeze dia squeeze.. even yg bwk tu ialah sebuah bas!! adakalanya kita lupa.. kita lg bgus dr mereka..
    Hackezkk
    Hackezkk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hackezkk Fri Jul 03, 2009 9:45 pm

p/s: apesal avatar razi ngn soul vicky zhao wei
    soul333
    soul333
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : tido~

Post by soul333 Sat Jul 04, 2009 3:50 am

akuccputsedut wrote:hahahahhaha...memang ler sangat sengal kalau bawak slow di lorong kanan..pastu kita potong lorong kiri buat nyer terxcident ker apa kita gak disalah kan potong kiri...huhuhuhuhu...tapi aku tak pasti ler orang pantai timur buat camni...pasal aku tak pernah bawak keta disana...aku selalu sbelah utara jer...tapi paling takleh blah di KL laa..sungguh mencabar minda dan kesabaran...haaahhaha...

tu la...da tatau nak kate ape...mungkin encik cput leh try rase camner bwk kete kat sini belah2 pantai timor ni...

p/s: dulu mase aku sekolah aku suke tgk citer cine ptg2.... tu yg minat kat zhao wei ni...ahahah
    MADReaLJL
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 112

Post by MADReaLJL Sat Jul 04, 2009 9:45 pm

bukan salah moto atau keta.. salah driver tu sendiri.. aku kadang2 naik keta ke naik moto pun perasan gak aku wat salah.. ingat bukan kita je yang betul.. angkat je la tangan tanda sorry
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jul 06, 2009 10:32 am

MADReaLJL wrote:bukan salah moto atau keta.. salah driver tu sendiri.. aku kadang2 naik keta ke naik moto pun perasan gak aku wat salah.. ingat bukan kita je yang betul.. angkat je la tangan tanda sorry

kalau salah dah tentu ler angkat tangan sori...tapi selalu nyer bila kit angkat tangan say sori...diaorang nih nampak lak pompuan terus buat muka cam ler kita nih buat salah besar sangat...tu yang payah tuh...tapi memang btul ler semua nih terpulang ler pada sikap pemandu tuh jugak...

tu la...da tatau nak kate ape...mungkin encik cput leh try rase camner bwk kete kat sini belah2 pantai timor ni...

aku nih nak kesana takder benda so...mungkin peluang nak drive disana tuh tipis ler...hahahahha...bersabor je la yer...
    reborn
    reborn
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Post by reborn Wed Jul 08, 2009 11:47 am

kepada semua! -> ak drive kereta n motor

bila ak drive kereta, ak rase penunggang motor ni merempit..
    bila ak bwk motor, ak rase org drive kereta yg kurang ajar..

btol tak ak ckp ni??..this how i feel..
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Wed Jul 08, 2009 11:59 am

reborn wrote:kepada semua! -> ak drive kereta n motor

bila ak drive kereta, ak rase penunggang motor ni merempit..
    bila ak bwk motor, ak rase org drive kereta yg kurang ajar..

btol tak ak ckp ni??..this how i feel..

ahhahahahha...kelakar la statement nih..aku sama gak kekadang bawak keta kekadang bawak motor...tapi selalu nya aku merempit laa ngan motor aku...sebab keta pinjam..hahaha...bila kau naik keta aku akan ingat kat mana kena bagi laluan kat motor sebab aku selalu naik motor aku tahu ler...so leh agak2 dimana motor2 nih akan muncul so leh elakkan laa dari kemalangan berlaku insyaAllah...kalau aku naik motor...hehehehhehe...aku rempit jer laa..dan aku akan tahu keta mana pompuan bawak keta mana laki bawak..hahahahhaha....so nak kata orang drive keta nih kurang ajar takder laa sangat...cuma sakit ati jer kekadang tuh...maklum ler bawak keta cam amik lesen terbang...redah jer...hahahha..apa2 pun pandu ler dengan cermat tak kisah ler naik ket aker motor...ingat ler orang2 yang tersayang...ahahhahaha...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Wed Jul 08, 2009 5:11 pm

Hahaha.
    Letih betul aku baca post ko ccsiput, takde brek (aka. Enter).
    Cuba la letak Enter sekali dua.
    Mesti ko merempit pun tak tekan brek kan? kan? =P
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Wed Jul 08, 2009 10:26 pm

hahhaa dr post ko (sila rujuk no 4) lg semput aku baca haahha...

tp sememangnya.. ada pemandu mcm tu. lg aku sakit ati kalu kat tol. entah dr mana tetibe terbang muncul depan aku pastu sibuk nk potong line... dok blakang la brader!!
    mfaizal2008
    mfaizal2008
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Technician

Post by mfaizal2008 Wed Jul 08, 2009 11:42 pm

Pemandu Malaysia terutama berbangsa cina yg memandu kereta mewah memang berlagak nak mampus. Masuk simpang tak bagi signal, nyaris nak berlanggar. Giler... Pastu bawak laju-2, cilok sana cilok sini tak tau nak kejar apa, kejar kedai keranda kot?
    shambahar
    shambahar
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Peniaga

Post by shambahar Thu Jul 23, 2009 7:56 pm

Ini kes baru yang terjadi malam tadi...

Sekitar jam 9 malam selepas berita aku ke kedai mamak nak beli rokok, dalam perjalanan balik ada satu thambi ni, mabok agaknya, berenti tengah jalan dengan motor tak berlampu..dahlah lampu jalan pun tak ada..
    Aku brake emergency, nasib baik tak kena langgar..Dengan tak tahu malu dan biadap dia marahkan aku..Aku pun pergi kat dia dan belum sempat buat apa-apa satu motor yang tak berlampu yang dalam keadaan laju merempuh si tambi ni tadi.. Aku sempat habiskan sebatang rokok sambil melihat tambi ni tadi meraung-raung minta tolong...mamat yang langgar tu pun calar-balar juga..sampai kat rumah, aku pun hisap sebatang rokok lagi sebelum tidur Sleep
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Fri Jul 24, 2009 2:38 pm

byk guyz suke marah2 bila org pompuan drive kete...katanya lembab la, terhegeh2 n mcm2 lagi...
    n sepanjang miss drive keta, rasanya lelaki pun ade gak mcm tuh...terhegeh2 kat lane kanan...
    rase cm nk hempuk je..
    mcm2 perangai..ade yg tgh on call la...ade yg berborak ngn membe2 kat sebelah...ade lg tuh, siap wat projek ngn awek lg tgh drive...
    eiiii tersangatla stupid2 insan2 nih..
    kalo dah sangap sgt pown, ko berenti la kat celah hutan mane ke..buang air tuh dulu...ini tgh jln pun nk bantai projek..gile tak senonoh
    kalo die sorg yg 'terlangkup' takpela...ni ngn driver2 lain jd mangsa, tak ke naya???

p/s: expecially insan2 yg suke wat keje bodo mcm yg miss mentioned kat atas tuh, bawak2 la berubah ye..jgn sbb kita, org lain yg tak tau ape pun jd mangsa..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed Oct 07, 2009 1:45 pm

ehehe... abg ak pnh eksiden dpn kedutaan negara mane ntah... abg ak bwk moto time tuh... tp xtau la kedutaan ni 'kebal' agaknye... xbule nk wat pape
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Thu Oct 08, 2009 1:07 am

bknnyer kebal rai..
    tp prosedur dier sgttt rumit...
    hingga mlibaatkn 2 negara..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 4:01 pm