Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

TJ-Ariff
Batista
naxe88
Miss U.A
baok
nocturnal
the_ultimatez_najman
shambahar
neology
mitutoyo
raidizh AR
kindaichi_hajime
hampeh
BasicCX
18 posters

Hari ini dalam sejarah - 1 Ogos 2009 - Perhimpunan Pro ISA dan anti-ISA

naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : student

Hari ini dalam sejarah - 1 Ogos 2009 - Perhimpunan Pro ISA dan anti-ISA - Page 3 Empty Re: Hari ini dalam sejarah - 1 Ogos 2009 - Perhimpunan Pro ISA dan anti-ISA

Post by naxe88 Sun Aug 02, 2009 5:12 pm

Batista wrote:yg jadi masalahnya.....kerajaan dah salahguna ISA ni....
    tu point dia....

berdasarkan aku baca dar pengalaman2 bekas2 tahanan isa ni...
    prosedur penyiasatan mereka memang teruk dari segi serangan mental terutamanya....
    suruh berbogel lar,minum air kencing lar..ader lg yg teruk sampai ak x sanggup nak taip......aku rasa benda ni mmg sah-sah dah lari dari landasan Islam..

pakat serkap jarang orang tak bersalah pastu kunci rapat2 dlm ISA.....
    mereka ambik kesempatan atas undang2 ISA ni...iaitu penjara tanpa bicara.....

itulah yang aku nak kata....

aku setuju jika ISA ni digubal semula dan dipinda serta dikaji tapi aku tak rela jika ia dimansuhkan sama sekali....

sebabnya karpal singh menghina orang melayu tapi tak dikenakan tindakan ISA???

sebab tindakan karpal singh tu mampu menimbulkan rusuhan kaum tapi tak dikenakan tindakan????

itu yang aku rasa ISA ni perlu digubal semula....

tapi bukan dimansuhkan...
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Hari ini dalam sejarah - 1 Ogos 2009 - Perhimpunan Pro ISA dan anti-ISA - Page 3 Empty Re: Hari ini dalam sejarah - 1 Ogos 2009 - Perhimpunan Pro ISA dan anti-ISA

Post by naxe88 Sun Aug 02, 2009 5:18 pm

baok wrote:Meh biar aku jawab.. Kamu tahu apa itu ISA?

Section 73(1) Internal Security Act 1960: "Any police officer may without warrant arrest and detain pending enquiries any person in respect of whom he has reason to believe that there are grounds which would justify his detention under section 8; and that he has acted or is about to act or is likely to act in any manner prejudicial to the security of Malaysia or any part thereof or to maintenance of essential services therein or to the economic life thereof."

Itu perlembagaan ASAL mengenai ISA.. Ditubuhkan dengan tujuan membendung ancaman komunis.. Sekiranya seseorang itu disyaki mengancam keselamatan dan ekonomi Malaysia DENGAN keraguan yang munasabah, maka dia memang patut di tahan di bawah ISA.. Contoh, kejadian amukan Al-Maunah..

Section 8 ISA: Power to order detention or restriction of persons. "(i) If the Minister is satisfied that the detention of any person is necessary with a view to preventing him from acting in any manner prejudicial to the security of Malaysia or any part thereof or to the maintenance of essential services therein or the economic life thereof, he may make an order (hereinafter referred to as a detention order) directing that that person be detained for any period not exceeding two years.

Dengan kuasa eksekutif, apabila seseorang Menteri itu berpuashati bahawa penahanan seseorang itu perlu disebabkan sebagai langkah pencegahan dari mengancam keselamatan Malaysia, maka dia (Menteri) itu boleh memutuskan untuk terus menahan seseorang itu untuk jangka masa tidak melebihi dua tahun..

Jadi, sekiranya timbul satu keraguan yang munasabah terhadap seseorang atau sesuatu golongan yang menggugat kestabilan dan keselamatan Malaysia, aku sendiri akan mengatakan tindakan ISA itu harus.. Kamu tidak perlu menunggu seorang pengebom berani mati untuk bertindak supaya baru mendapat bukti.. Harus diingat, setiap "keraguan munasabah" itu asasnya terdapat siasatan dari pihak risikan (Intelligence)...

Keraguan yang munasabah ini bermaksud satu tindakan yang sudah diyakini akan berlaku (dengan maklumat risikan polis).. Kemudiannya dalam tahanan, adalah menjadi bebanan dan tanggungjawab Polis untuk mengkaji dan membuktikan segala maklumat risikan itu... Takkan nak tunggu perkara buruk terjadi baru nak tahan.. itu dah terlewat..

Contoh, kalau terdapat maklumat risikan bahawa seseorang itu akan memberontak untuk menjatuhkan kerajaaan Malaysia secara paksaan atau perang, perlu di tahan di bawah akta ISA..

Kemudian sepanjang tempoh tahanan (selama 60 hari), adalah menjadi beban dan tanggungjawab pihak berkuasa untuk membuktikan keraguan yang munasabah itu benar, sebelum boleh melanjutkan tempoh tahanan selama 2 tahun..

-----------------------------------------------

Apa yang menjadikan ISA itu haram?.. Senang.. Apabila terdapat pemerintah yang menyalahgunakan kuasa eksekutif untuk menahan seseorang (tahanan politik) di bawah akta ISA.. sekiranya terjadi demikian, pada aku memang lah Haram...

Kamu faham atau tidak apa itu ISA neology?

http://en.wikipedia.org/wiki/Internal_Security_Act_(Malaysia)

--------------------------------------------------------------

neology, aku memang kasar dengan penggunaan bahasa aku.. dan aku kritikal terhadap setiap pemikiran aku dan pendapat orang lain.. Aku hormati semua pendapat walaupun aku tak bersetuju dengan kau.. tapi aku bersifat kritikal.. sekiranya kamu membuat suatu tuduhan atau spekulasi, buktikan! kalau terbukti benar, aku sendiri akan mengakui kebenaran yang kau bawa.. tapi kalau sekadar spekulasi kosong, aku sendiri akan menghentam kamu..

aku pun bersetuju juga....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

samalah kita ni, tapi pendekatan aku adalah secara lembut tapi tegas....
    jarang nak pakai perkataaan kasar kecuali terpaksa dan aku memang gunakan fakta yang betul bukannya yang melulu...
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 5:18 pm

pokoknya HARAM..itu je yang aku nk kata..buat la camne pun..kalo dh pokoknya HARAM..sampai bile pun haram..

aku suke umpamakan dengan arak..kalo dh haram..buat la camne pun..nak kurangkan alkohol..nak label halal..nak tukar manufacturer..nak tukar botol coca-cola..tetap haram..why not kita buang saja arak tu..kita ganti dengan minuman jus..itu lebih baik kn?

apa natijah Allah mengharamkan arak..walaupun setitik..walhal setitik..blom tentu mabuk kn?sebab arak adalah kunci segala maksiat..Allah bendung awal2..Allah kurniakan plak jus yang lazat lagi menyihatkan..

kalo ISA dimansuhkan..tertutup terus lubang2 utk salahguna kuasa..penyeksaan..ugutan..dan lain-lain lg..dan kita perkasakan undang2 awam lain yang sedia ada..

Last edited by neology on Sun Aug 02, 2009 5:35 pm; edited 1 time in total
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naxe88 Sun Aug 02, 2009 5:30 pm

neology wrote:pokoknya HARAM..itu je yang aku nk kata..buat la camne pun..kalo dh pokoknya HARAM..sampai bile pun haram..

aku suke umpamakan dengan arak..kalo dh haram..buat la camne pun..nak kurangkan alkohol..nak label halal..nak tukar manufacturer..nak tukar botol coca-cola..tetap haram..why not kita buang saja arak tu..kita ganti dengan minuman jus..itu lebih baik kn?

ni yang aku tak suka ni.....

boleh tak jangan disamakan hukum sivik dengan hukum keselamatan negara ni....

arak memang sah hukumnya haram, tak kiralah sedikit ke banyak ke...terlibat dalam kegiatan arak pun kira haram juga...

TAPI

DALAM KONTEKS NI ADALAH KESELAMATAN NEGARA

ARAK TU ADA KAITAN KE DENGAN KESELAMATAN NEGARA????

BERZINA TU ADA KAITAN KE DALAM KESELAMTAN NEGARA???

KEGIATAN ARAK TU ADA KAITAN KE DALAM KESELAMTAN NEGARA???

NAK SANGAT KE NEGARA KITA NI HURU-HARA????

NAK SANGAT KE TERJADINYA RUSUHAN KAUM HANYA KERANA KATA-KATA SEORANG PEMIMPIN???

DAN SANGAT KE NEGARA NI HANCUR???

NAK SANGAT NEGARA NI JADI SEPERTI MASA PENDUDUKKAN KOMUNIS???

NAK SANGAT ORANG ISLAM DIMURTADKAN???

NAK SANGAT ORANG2 MELAYU DIHINA????

NAK SANGAT BANGUNAN2 DILETUPKAN DENGAN SEKELIP MATA???

KAMU NAK SEMUA TU???
    Batista
    Batista
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Internet

Post by Batista Sun Aug 02, 2009 5:30 pm

ya betul mmg HARAM....

menahan orang tanpa bicara memangg lari dari konsep Islam....
    dan ia boleh memungkinkan fitnah dan penganiayaan kepada mangsa tersebut...

aku rasa konsep asal ISA mmg dah lari......ia patut di kaji semula atau tukar nama lain.....
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sun Aug 02, 2009 5:32 pm

yaa... akhrnye ak bersetuju ngn yg itu

ia patut di kaji semula atau tukar nama lain.....

tp ak tuke version ak sket ea.."ia patut dikaji semula DAN tukar nama lain"

a.k.a upgrade pd sesuatu yg baru dan lebih berkesan
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naxe88 Sun Aug 02, 2009 5:37 pm

raidizh AR wrote:yaa... akhrnye ak bersetuju ngn yg itu

ia patut di kaji semula atau tukar nama lain.....

tp ak tuke version ak sket ea.."ia patut dikaji semula DAN tukar nama lain"

a.k.a upgrade pd sesuatu yg baru dan lebih berkesan

KALAU NI AKU MEMANG SETUJU 100%...

MEMANG PATUT DIGUBAL SEMULA...
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 5:40 pm

naxe88 wrote:
    neology wrote:pokoknya HARAM..itu je yang aku nk kata..buat la camne pun..kalo dh pokoknya HARAM..sampai bile pun haram..

ni yang aku tak suka ni.....

boleh tak jangan disamakan hukum sivik dengan hukum keselamatan negara ni....

arak memang sah hukumnya haram, tak kiralah sedikit ke banyak ke...terlibat dalam kegiatan arak pun kira haram juga...

TAPI

DALAM KONTEKS NI ADALAH KESELAMATAN NEGARA

ARAK TU ADA KAITAN KE DENGAN KESELAMATAN NEGARA????
    hadoih..aku buat perumpamaan je la..lihat bold di atas
    BERZINA TU ADA KAITAN KE DALAM KESELAMTAN NEGARA???

KEGIATAN ARAK TU ADA KAITAN KE DALAM KESELAMTAN NEGARA???

NAK SANGAT KE NEGARA KITA NI HURU-HARA????

NAK SANGAT KE TERJADINYA RUSUHAN KAUM HANYA KERANA KATA-KATA SEORANG PEMIMPIN???

DAN SANGAT KE NEGARA NI HANCUR???

NAK SANGAT NEGARA NI JADI SEPERTI MASA PENDUDUKKAN KOMUNIS???

NAK SANGAT ORANG ISLAM DIMURTADKAN???

NAK SANGAT ORANG2 MELAYU DIHINA????

NAK SANGAT BANGUNAN2 DILETUPKAN DENGAN SEKELIP MATA???

KAMU NAK SEMUA TU???

itu soal kedua..xkira la ISA digunakan untuk apa pun..keselamatan negara ke..ape ke..benda dah haram..memang haram..ada kata arak boleh diguna buat ubat..tapi islam larang...islam haramkan arak utk berubat..mmg boleh mencapai maksud..tapi ia tetap haram..jgn jadi "matlamat menghalalkan cara"

guna cara yg halal..
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Post by baok Sun Aug 02, 2009 6:12 pm

Itu pendapat kamu neology.. Bukan semua orang mengatakan ISA itu haram.. My last post before I'm going back to Penang this evening

Sekiranya ISA itu digunakan sepertimana ia ditubuhkan pada asalnya, aku mengatakan ianya HARUS.. Kenapa?

Kerana, sebelum sebarang tangkapan dibuat, ianya mesti berdasarkan "keraguan munasabah" (ground rules that justify the detention).. Bagaimana nak timbulkan "keraguan munasabah"? Ianya harus berdasarkan siasatan/risikan polis.. Tak perlu "physical evidence" ini bermaksud tidak perlu menunggu mengumpulkan sepenuhnya bukti untuk mendakwa di mahkamah.. Cukup sekadar sumber maklumat risikan mengatakan bahawa suspek adalah merupakan ancaman kepada negara.. "Ground rules"? Mungkin, suspek dilihat membawa bom dalam beg pakaian ketika membeli belah di SOGO pada acara perhimpunan anti-ISA.. Maka suspek ditahan di bawah akta keselamatan dalam negeri (langkah pencegahan).. Kemudian dia ditahan dan disoal siasat dalam tahanan.. Mana bom yang dia sorokkan.. Mana dia dapat bom.. Siapa dia nak bom.. Siapa buat bom.. Kalau dah sampai ke tahap itu, tak perlu tunggu kejadian bom itu berlaku.. Apa, ingat senang-senang polis nak tahan orang bawah akta ISA ke?.. Nak tahan orang bawah akta ISA pun perlu ada sumber risikan tau!!

Yang kes menyalahgunakan kuasa Eksekutif tu adalah salah "yang menyalahgunakan kuasa" terbabit.. Seperti penahanan pemimpin DAP tempoh hari.. Itu tahanan politik.. Sekiranya itu terjadi, maka itu adalah haram..

Tapi macam Zambry cakap lah.. "Saya bukan orang ugama.. Saya tak layak nak kata itu harus ke haram.. Dia ada banyak Tok Guru.. Biar Tok Guru dia yang beritahu hukumnya"

Satu kes, PAS mahu negara Islam, Karpal Singh dan DAP menentang negara Islam.. Haram ke atau Harus PAS bekerjasama dengan DAP?

Semua orang tahu rokok membahayakan kesihatan.. Adakah kamu merokok?.. Adakah rokok itu haram? Atau rokok itu harus? Asap rokok juga membahayakan orang di sekitar perokok..

Contoh lain, Nabi Muhammad mahu berhijrah dari Mekah ke Madinah menggunakan orang Yahudi sebagai "guider" atau penunjuk jalan.. Adakah itu harus atau haram?

Contoh lain, Aku belajar cara-cara menghasilkan bom nuklear dari orang Israel untuk tujuan penyelidikan.. dan kebetulan bom yang dicipta terlepas dan digunakan oleh orang yang tidak bertanggungjawab.. Haram ke penyelidikan ak?

Contoh lain, aku tergantung di atas tali beserta 5 orang lain.. Aku tahu dengan beban tali tergantung tidak mampu menampung 5 orang.. Tali tersebut hanya mampu menampung 4 orang.. Sekiranya aku tidak memotong tali tersebut dan mengorbankan salah seorang dari yang tergantung, semuanya akan jatuh dan mati.. Perlu atau tidak aku memotong tali dan mengorbankan orang yang paling bawah?

Contoh lain, kamu tahu ibu kamu mengedar dadah.. malah apabila dinasihatkan dia tak mahu dengar malah mengabaikan kamu.. Adakah kamu akan melaporkan pada pihak polis dan menghadapi risiko ibu kamu dihukum mati?

Dalam soal ini, your judgement is crucial and most important..
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 6:43 pm

ko faham xprinsip keadilan?tanpa mencabul hak asasi..
    seorang tidak bersalah sehingga dibuktikan bersalah...
    apa hak ko utk menghukum org yang belum disabit bersalah? -> HARAM

bagi Islam, selagi umat islam xminum arak..tiada hukuman..selagi xbuat salah..walaupun org rasa dia buat salah..selagi tak dibuktikan..no way..xkan jatuh hukuman...

aku buat satu kronologi utk ko..

bleh tak *aku *tembak ko sbb aku benci kat ko... jawabnya boleh sbb *undang2 benarkan..aku xbersalah sbb *undang2 benarkan aku berbuat begitu...

ko nak kata aku salah guna kuasa?!aku peduli hape?!aku bleh kata nak jaga keselamatan *keluarga aku..adil xbagi ko?!ok tak *undang2 tu?

famili ko nak *repot *polis? aku ckp, brani buat la..aku *tikam famili ko jgak..aku xsalah..sbb *undang2 benarkan aku buat camtu...

best tak *undang2 ni..mmg aku berkuasa la..sape aku rasa benci..aku bantai...aku tetap tak salah..nak kata aku salah guna kuasa..aku peduli apa..xde peruntukkan undang2 yg kata aku buat salah..yeah!!! i like this law very much..
    ----------------------------------------------------------------------------
    :petunjuk:

aku -> menteri dalam negeri
    tembak -> sumbat ko dalam tahanan/penjara..
    undang2 -> ISA
    keluarga -> negara
    repot -> adakan bantahan/demontrasi/hantar memorandum
    polis -> pihak istana
    tikam -> sembur air..tembak tear gas...

so, what u say?
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Post by baok Sun Aug 02, 2009 6:50 pm

Neology.. Adakah fatwa dari Mufti Besar Malaysia (atau yang berkenaan) mengatakan ISA itu haram? Kalau ada, tolong lampirkan di sini dan aku akan mengakui ianya Haram.. Kalau tiada, maka ianya "debatable"...

Dan mengikut undang-undang, kau tak boleh tembak aku sebab kau benci kat aku.. tapi aku boleh tembak engkau atas sebab self-defence..

p/s: Aku dah start kereta nih.. kita bertelagah lagi next weekend
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 7:06 pm

baok wrote:Itu pendapat kamu neology.. Bukan semua orang mengatakan ISA itu haram.. My last post before I'm going back to Penang this evening

Sekiranya ISA itu digunakan sepertimana ia ditubuhkan pada asalnya, aku mengatakan ianya HARUS.. Kenapa?

Kerana, sebelum sebarang tangkapan dibuat, ianya mesti berdasarkan "keraguan munasabah" (ground rules that justify the detention).. Bagaimana nak timbulkan "keraguan munasabah"? Ianya harus berdasarkan siasatan/risikan polis.. Tak perlu "physical evidence" ini bermaksud tidak perlu menunggu mengumpulkan sepenuhnya bukti untuk mendakwa di mahkamah.. Cukup sekadar sumber maklumat risikan mengatakan bahawa suspek adalah merupakan ancaman kepada negara.. "Ground rules"? Mungkin, suspek dilihat membawa bom dalam beg pakaian ketika membeli belah di SOGO pada acara perhimpunan anti-ISA.. Maka suspek ditahan di bawah akta keselamatan dalam negeri (langkah pencegahan).. Kemudian dia ditahan dan disoal siasat dalam tahanan.. Mana bom yang dia sorokkan.. Mana dia dapat bom.. Siapa dia nak bom.. Siapa buat bom.. Kalau dah sampai ke tahap itu, tak perlu tunggu kejadian bom itu berlaku.. Apa, ingat senang-senang polis nak tahan orang bawah akta ISA ke?.. Nak tahan orang bawah akta ISA pun perlu ada sumber risikan tau!!

Yang kes menyalahgunakan kuasa Eksekutif tu adalah salah "yang menyalahgunakan kuasa" terbabit.. Seperti penahanan pemimpin DAP tempoh hari.. Itu tahanan politik.. Sekiranya itu terjadi, maka itu adalah haram..
    jelas kuasa eksekutif menyalahgunakan kuasa..menteri dlm negeri..ada tindakkan diambil?digantung tugas?dilucut jawatan?kalo benda ni bleh jadi..xmustahil benda ni akan berlaku kat ko

Tapi macam Zambry cakap lah.. "Saya bukan orang ugama.. Saya tak layak nak kata itu harus ke haram.. Dia ada banyak Tok Guru.. Biar Tok Guru dia yang beritahu hukumnya"

Satu kes, PAS mahu negara Islam, Karpal Singh dan DAP menentang negara Islam.. Haram ke atau Harus PAS bekerjasama dengan DAP?
    cuba tanya MCA,MIC,PPP..diorang nk tak negara islam?

Semua orang tahu rokok membahayakan kesihatan.. Adakah kamu merokok?.. Adakah rokok itu haram? Atau rokok itu harus? Asap rokok juga membahayakan orang di sekitar perokok..
    aku bukan perokok..majlis fatwa dh kuarkan fatwa makruh hisap rokok..

Contoh lain, Nabi Muhammad mahu berhijrah dari Mekah ke Madinah menggunakan orang Yahudi sebagai "guider" atau penunjuk jalan.. Adakah itu harus atau haram?
    harus..islam xpenah mengharamkan orang yahudi..atau apa2 bangsa pun selagi mereka tidak memusuhi islam. sama halnya dengan org non-muslim kat malaysia ni..kita harus bekerjasama dalam selagi benda tu baik..nabi ada buat maksiat ke dengan yahudi tersebut?

Contoh lain, Aku belajar cara-cara menghasilkan bom nuklear dari orang Israel untuk tujuan penyelidikan.. dan kebetulan bom yang dicipta terlepas dan digunakan oleh orang yang tidak bertanggungjawab.. Haram ke penyelidikan ak?
    kenapa ko nak blaja buat bom nuklear?kenapa tidak blaja teknologi nuklear utk penjanaan kuasa elektrik dsbgnya?kenapa ko nak cipta bom nuklear?kalo tujuan ko nk buat bom nuklear..nak bunuh org awam..tentu la HARAM

Contoh lain, aku tergantung di atas tali beserta 5 orang lain.. Aku tahu dengan beban tali tergantung tidak mampu menampung 5 orang.. Tali tersebut hanya mampu menampung 4 orang.. Sekiranya aku tidak memotong tali tersebut dan mengorbankan salah seorang dari yang tergantung, semuanya akan jatuh dan mati.. Perlu atau tidak aku memotong tali dan mengorbankan orang yang paling bawah?
    kalo ko org yg paling bawah..sanggupkah ko potong tali ko?

Contoh lain, kamu tahu ibu kamu mengedar dadah.. malah apabila dinasihatkan dia tak mahu dengar malah mengabaikan kamu.. Adakah kamu akan melaporkan pada pihak polis dan menghadapi risiko ibu kamu dihukum mati?
    atas dasar keadilan..aku akan lapor..nabi dh ckp..kalo anakku fatimah mencuri..nescaya aku potong tangannya

Dalam soal ini, your judgement is crucial and most important..
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 7:15 pm

baok wrote:Neology.. Adakah fatwa dari Mufti Besar Malaysia (atau yang berkenaan) mengatakan ISA itu haram? Kalau ada, tolong lampirkan di sini dan aku akan mengakui ianya Haram.. Kalau tiada, maka ianya "debatable"...

Dan mengikut undang-undang(undang2 ape?kanun keseksaan? we talking about ISA okay?!), kau tak boleh tembak aku sebab kau benci kat aku.. tapi aku boleh tembak engkau atas sebab self-defence..

p/s: Aku dah start kereta nih.. kita bertelagah lagi next weekend

tu undang2 yg sedia ada(kanun keseksaan)..bukan undang2 ISA..dimana nak dakwa kat mahkamah kena ada bukti..tapi aku ada undang2 ISA yg membenarkan aku 'tembak' ko ikut perasaan aku..ikut suka hati aku..tu yg aku suke ISA ni...
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Sun Aug 02, 2009 7:31 pm

Anda semua sedang diperhatikan..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Sun Aug 02, 2009 8:02 pm

knapa harus ader demonstrasi?
    knapa dipilih hari sabtu?sewaktu org rmai kuar shopping ngan family?
    knapa tidak mohon permit langsung???
    knapa tidak dipilih saluran yg btul ntuk bg memorandom? (3 org pn da ckup ntuk serahkan memorandom)
    knapa heret pelajar skolah skali?
    dan akhir skali...

knapa tidak patuhi undang2??

p/s: aku paling bengang dgn org yg ske langgar undang2 ni..jgn idup zaman batu ler..makin kebelakang rupenyer tamadun manusia ni..tu la...maju sgt..salahkan alexander graham bell sbb cipta telefon..
    the_ultimatez_najman
    the_ultimatez_najman
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : Pc,Pc,Pc

Post by the_ultimatez_najman Sun Aug 02, 2009 8:09 pm

tah lah.aku tetap rse isa tu salah
    the_ultimatez_najman
    the_ultimatez_najman
    Ahli
    Ahli

Post by the_ultimatez_najman Sun Aug 02, 2009 8:11 pm

lgi satu aku nak ckp
    anti isa dicantas and pro isa dibenarkan...cmnih ke demokrasi...
    mmg x adil!
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Sun Aug 02, 2009 8:15 pm

kami sbgai pguam pn anggp isa tu slh..
    ia perlu digubal..kami sdg berusaha kearah itu..
    wakil BAR ngan kerajaan akan adakan perbincngan..
    dengan cara yg btul...bkn demo..
    ulang suara...DENGAN CARA YANG BETUL...
    tlglah patuh undang2..

p/s: aku lbeh anggap ini sbgai cara amik kesempatan..mreka tau isa akan digubal..

+++++

pro isa mohon permit..
    anti isa xmohon permit langsung.. (cmne x dicantas?)
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Sun Aug 02, 2009 8:22 pm

kalo rakyat xpatuh undang2..rakyat slalu kena..kalo kerajaan tidak mematuhi undang2..mcam mane?
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Sun Aug 02, 2009 8:23 pm

Aku tengok demonstrasi ni lebih kepada memaksa kerajaan untuk menghapuskan terus ISA ni dari berbincang apa yang tak kena dengan ISA, kalau aman mereka2 ni takkan pilih untuk buat kacau yang ada kesan kepada sektor perniagaan,sektor pelancongan,lalu lintas .Ni boleh cop jadi terrorist dah ni What a Face

Yang terlibat belakang tabir ni pun malu2 nak cakap kat kerajaan , kata jela dorang mohon supaya orang politik ada imuniti dari kena ISA bila dorang "luahkan" perasaan (walaupun aku tengok banyak melaga-lagakan je).

Macam bermacam kes yang melibatkan orang yang rapat dengan dorang baru nak bising tapi bila dah terbukti salah takmau teruskan membela pulak orang yang kena tu (kes ketuk ketampi).

Harap2 kalau ada pindaan ke perubahan untuk ISA ni takkan jejas teruk sangat dalam menghalang orang yang betul2 patut di-ISA-kan.
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sun Aug 02, 2009 8:29 pm

ak rase sume berpendpt mnde yg same.. xde masalah dgn ISA, mn yg ptt dihadapkn kemuke pengadilan, mmg harus terima nasib atas perbuatan die

cumanye, perlaksanaan + method die biar la btol.. bile menyimpang yg jadikn masalah..
    the_ultimatez_najman
    the_ultimatez_najman
    Ahli
    Ahli

Post by the_ultimatez_najman Sun Aug 02, 2009 9:22 pm

neology wrote:kalo rakyat xpatuh undang2..rakyat slalu kena..kalo kerajaan tidak mematuhi undang2..mcam mane?
    aku sokong...pemimpin yg perut boncit tu main2 rasuah dok diam kan diri jer...
    mmg lahabau...
    naxe88
    naxe88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naxe88 Mon Aug 03, 2009 1:22 am

aku lebih setuju jika ISA tu digubal semula tapi bukan dengan cara dimansuhkan terus..

tu memang aku tak setuju...

aku setuju jika ada pihak yang menyeru untuk mengubal kembali ISA tu...

tapi nak kekalkan ISA dan mansuhkan ISA...aku tak berapa setuju sangat....

sebabnya ISA sekarang ni masih belum telus lagi....kenapa karpal singh yang menghina orang melayu tidak ditahan sedangkan tindakannya boleh menimbulkan rusuhan kaum seperti pemimpin HINDRAF lakukan...kenapa ada sesetengah pemimpim UMNO yang menghina orang cina yang mampu membangkitkan kemarahan orang cina tidak ditahan sebaliknya hanya diseru meletak jawatan????

bukankah itu mampu mengugat keselamatan negara???dengan mencetuskan isu perkauman???
    Guest
    Guest

Post by Guest Mon Aug 03, 2009 1:33 am

neology wrote:kalo rakyat xpatuh undang2..rakyat slalu kena..kalo kerajaan tidak mematuhi undang2..mcam mane?

move from this country. apply for somalia's citizenship. ok kid? really tired to see this kind of ppl always stick to political topics. hey, can you create another funny topic, rather than this tipical political topic? damn you.

ISA is STILL NEEDED, but must be revised so that it will be fair, and in the future they will be no mata lebam anymore. kah kah.

p/s: i don't know why malay race don't learn from 1511's.
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Mon Aug 03, 2009 3:39 am

aku pelik knapa ader gak user yg kaitkn dgn isu politik?
    come on lah..ini soal keselamatn negara...
    sume isu nk dipolitikkan ke??
    berckp gne akal kritis...dan bkn akal yg didorong politikus..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 7:25 am