Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ayoi
highlander
s.k
kindaichi_hajime
Hiruka
putrilinz
ariff360
loy_azloy
sixx
mael4704
14 posters

penipuan cabutan bertuah...ape kate korang????

mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

penipuan cabutan bertuah...ape kate korang???? Empty penipuan cabutan bertuah...ape kate korang????

Post by mael4704 Thu Apr 16, 2009 7:27 pm

salam,
    aku sj nak bkk citer nih
    taktau arr kalu dah ader
    tp aku pasti banyak yg dah maklum,
    mane ade orang sesenang nak bg hadiah camtu je
    tampe keuntungan yg diperolehi.

alkisah, adek aku terkene la dalam hal nih sebanyak 5k
    dah arr wet tabungan die + loan ptptn..
    huh berat tuh beb..

dr maklumat yg aku dapat from my young sis
    dieorang nih ade sediekan tige sampul n setiap sampul mengandungi hadiah
    yg cukup lumayan..sape tanak barang beharge beb..

yg aku pelik sebelum die bg wet tuh adek aku dah kol aku n mmbr die
    dan kami dah cakap takyah percaye..tp adek aku ttp terkantoi gak, tak tau arr camne punye ayat
    cair gak adek aku tuh. adek aku tuh bleh lak discus ngan die orang sampai 2 jam thn setuju.
    pelikkan??? hati dah kate tak payah tp ttp kene gak, lebur 5k ngan hanye dapat hand massage ngan 6 papan jelly cap ape pon aku tak tau
    tak ke haru, dengan alasan yg jely tuh termasuk hand massage tuh sebagai cagaran terhadap hadiah yg ditawarkan..hadiah yg di tawarkan
    merupekan kerusi urut bernilai 7k termasuk barangan elektrik bernilai 3k, so keseluruhan 10k. limayan tuh.

bl dah balik br arr adek aku tuh perasan yg die tuh kene tpu, terlambat sudah
    so esok paginye pg lah ke balai di sg buluh tuk wat report(pg td) n kes tuh berpindah ke bridfield.
    so ader arr persone in charg yg pgng adek aku nye kes isp XXXXX
    bl dah cenggituh adek aku noh pon cb lah contax balik cine tuh, kononye nak tuntut rete die
    n cine tuh col lik kai PRIVATE number. cakap nye cakap die boleh bg lah tp kene byr baki 1k,
    tp dier takleh anta, anak buah die yg anta, siap tanye datang ngan sape,naek ape. adek aku pon tak la kt setuju ke tak nak jumpe.

ngenangkan dah nasib kan, die pon kol arr isp XXXXX bridfild tuh. cakap bla bla bla.
    n isp XXXXXX tuh ngan saden je jawab saye sibuk n anak buah saye pon sume sibuk.. beb, aku ngan adek aku dah try pancing, skali joran patah..
    tak sedeh ke.. patah ati lah nak cb cepatkan kes sbb yg pegang moto SEDIA BERKHIDMAT pon pakat2 sibuk

dah nak wat camne nasib kan, sian adek aku, n aku pon dapat info dr bro loy sbb die cb tolong termampu.
    bl chek link yg bro loy tuh bg, kompany tuh ngan alamat yg same n modus operandi yg same pernah berlaku terhadam mangse pd taun lepas.
    citer tuh dalam tribunal penggune. camne lak leh ujud agi kompany tuh? takde tindakan ke?

banyak persoalan kat sini. mane penguat kuasaan sbb yg wat tuh still same n still ujud.
    btl salah sendirik kalu korang nak cakap adek aku tuh tak pk panjang..aku pegang istilah nak terkene sbb sblm wet die g cocok n bg die dah kol aku
    n aku kate tak yah..siap naek kete agi ngan mangkok tuh g amk wet, syukur tak jd pape kat die..

alkisah wife aku td tpn arr no yg adek aku bg sj maen pepancing. huhuhu, tak bleh gak nak korek name kompany die,maklumle penipu kene pandai ngelak kan...boleh lak sorang cine laen pompuan kol lik opis wife aku carik 'siti' atas alasan si siti nih ader tempah kek tuk besdy paty..ishk ishk ishk.
    try lak pancing agi. skali kejap dr hotel, kejap dr jusco..adek aku kol cakap seremban..ade ubi ade batas..nasib tak baek kene langga ngan bas.
    aku nampak alamat aku tengok jew arr..

aper kate korang atas persoalan aku..dah hati2 kene gak, pastuh masih ujud syarikat tuh walau ader dah report pd tribunal penggune taun 2008
    Question Question
    sixx
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 125

penipuan cabutan bertuah...ape kate korang???? Empty Re: penipuan cabutan bertuah...ape kate korang????

Post by sixx Sat Apr 18, 2009 11:51 am

takde rezeki
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

penipuan cabutan bertuah...ape kate korang???? Empty Re: penipuan cabutan bertuah...ape kate korang????

Post by loy_azloy Fri Apr 24, 2009 8:45 am

penguatkuasaaan lemah,dgn malas nak buat kerja...
    ariff360
    ariff360
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : kelih ore..cari ore..make ore..

Post by ariff360 Fri Apr 24, 2009 11:24 am

lg 1..ekonomi gawat..org ssh cari keje..diorang amik jalan senang..hehe..termasuk penipuan cabutan bertuah..

-curi moto-
    -curi pok getoh-
    -gheto galo pon puok dio amik-
    putrilinz
    putrilinz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by putrilinz Sun May 03, 2009 5:25 pm

~ jgn layan ~
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Mon May 04, 2009 3:32 pm

Haizz..sabo je ler..
    Huhu baik benor invest 5k..aku nk kuar 1k pon perah otak.. Laughing
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Fri May 08, 2009 4:45 am

ok..
    rmai yg xtau fakta ni..

1.9/10 daripada sindiket cbutan bertuah ni adalah SAH!

2.hati2,andai dier suh sain ape2,tlg baca betul2 bru sain..sbb ader perkataan "penganjur berhak menukar tawaran kepada barang lain"..slalunya dlm agreement spttnye mcm ni "penganjur berhak menukar tawaran kepada barang lain yang sama nilai dengan tawaran"..jd ati2!

3.pihak berkuasa xdpt wat ape2 sbb perniagaan tersebut sah dan sebarang agreement yg ditandatangani adalah KONTRAK antara syarikat ngan mangsa.jd jgn kata penguatkuasa x wat keje..hehe..tp skang ni da wat keje pn ngan pengharaman gores dan menang..papehal pn kite ni kne ati2..

tips:

1.baca agreement btul2.
    2.jgn byr sblm tandatangan agreement sbb diorg leh wat mcm2 alasan ntuk anda t'tgn agreement tu.
    3.jgn GREEDY....
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Fri May 15, 2009 12:24 am

mmm, itulah kalu bleh jangan layan..tp dah name jalan sesorang thn kene lak cenggituh. tuh yg jd haru. huhu
    alahamdulillah wet adek aku dapat balik melalui jalan belakang, lepas 48jam terjadi...penguatkuasaan tuh aku masih kureng sebenarnye...tak cukup "kakitangan" kot lol!
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Wed May 20, 2009 12:59 pm

mael citer la skit mcmana boleh dapat balik duit?
    s.k
    s.k
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by s.k Fri Sep 25, 2009 1:40 am

BUMP

bring up mael4704 post
    highlander
    highlander
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Melabur

Post by highlander Fri Sep 25, 2009 1:59 am

tldr

tolong summary plz...
    s.k
    s.k
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by s.k Fri Sep 25, 2009 1:12 pm

mael4704 wrote:mmm, itulah kalu bleh jangan layan..tp dah name jalan sesorang thn kene lak cenggituh. tuh yg jd haru. huhu
    alahamdulillah wet adek aku dapat balik melalui jalan belakang, lepas 48jam terjadi...penguatkuasaan tuh aku masih kureng sebenarnye...tak cukup "kakitangan" kot

loy_azloy wrote:mael citer la skit mcmana boleh dapat balik duit?

bro mael story ckit..
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Fri Sep 25, 2009 4:22 pm

oh sory-sory my pwenn. aku tak perasan yg trd nih bersambung. huhu
    camne nak story ea. name pown jalan belakang, tp tak arr pakai kaki pukul but..mmmm
    hissh payah lak nak story neh..
    dalam kes adek aku neh. persone in charge tuh asl nye buat dono je bl adek aku col mangkok tuh, dengan alasan sume orang sy BZ, takde orang nak follow kes..tuh yg hangin..disbb kan aku dah hangin aku gune kontak yg ader kat
    bukit aman n gune gak jalan 999.

k, kes on the sport terpakse difollow oleh brother-brother tanpe pengetahuan persone in charge (bos brother-brother nih lah) sbb bos die orang nih bz kot..n aku dapatkan gak pandangan camne nak settle dr mmbr aku yg bekerje ngan magestret (btl ke aku spell)

so depa nih kabo ader due option, satu jalan depan n satu jala belakang..

reasone..nak wet tuh cepat or lambat..kalu jalan depan lambat lah. kalu jalan belakang insyaallah cepat but..mmmm nabil kate "lu pk arr sendirik"

dalam kes nih adek aku nampak barua-2 tuh ader berlegar kat kawasan tuh n adek aku trs kol semue kontak n datang kat barua-2 tuh tuk melengahkan mereke. thn, depa kene cekup n push tuh bg lik wet kat adek aku tanpe kurang sesen pon..

camne nak cite dtail tuh bukan tanak. but sini pon mby dipantau .. lol!

terpakse amik option neh sbb adek aku dah kekurangan fulus tuh survive sem die kat uitm, huhuhuh
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Fri Sep 25, 2009 5:11 pm

aku rasa dah pernah cerita kat putera tentang operandis perniaggan jualan langsung gores&menang or terima call kata menang hadiah or perhargaan atas pembelian barangan letrik kita dirumah melebih 7 brangan letrik..

kawan aku memang keja ngan syarikat macam ni. memang sah tapi pennipuan dia memang terserlah..byr 5k dapat brg cap ayam kesemua tak sampai 1k. made in china. dan kawan aku hanya menjual padaaa kaum lain utk kaum sendiri dia tak sanggup... sebab takde kerja dia terpaksa kerja kat situ selagi takdapat kerja lain.now dia kerja tempat lain.

dijadikan cerita... mak mertua aku kat kg di jelebu.. jauh dari bandar leh terima call dari bandar klang mengata no phone umah mertua aku terpilih menjadi pemenang sebiji kereta jika menjadi ahli or senangkata membeli barangan mereka satu bundle home theater, tv 29 vacum blander pemanas air kipas tinggi..hifi mp3 dan voucher kfc rm100 ngan kos 5k jugaaaa...

disebabkan tawaran kereta tu mereka bergegas ke selangor dan terpancul di muka pintu rumahku di awal pagi.nak tak nak aku terpaksa follow mereka ke klang bagi menunjukkan jalan. diperjalanan aku bagi nasihat dan berhati-hati membuat keputusan.
    sampai kat opis mereka parents mertua aku gi jumpa pengawai tu. aku duk bawah jejalan kat area situ dan masuk ke kedai jual alat letrik... hmm murah.. masuk kedai aksesori hp.. wow casing murah giler rm1 pun ada tapi kena beli banyak sebab area situ khas utk pemborong.
    tetiba wife aku call suruh naik sebab ada selisih faham.aku naik ke opis mereka tingkat1...semua pengawai melayu dan lelaki..owner cina.sebab tengok sijil ajl mereka tergantung kat dinding opis mereka.
    lam bilik tu aku tengok mak mertua aku tengah naik hangin pasal keta tu kena wat cabutan tapi janji mereka paling koma leh kancil sebijik pasal makcik datang dari jauh.. janji mereka.
    tapi tak tahannya kena bayar rm 8k sebagai confirmation leh dapat kancil.
    aku ngan selambanya amik flyer mereka tanya kos kesemua brg tu jika byar rm 8k. dia kata semua dkt 15k.. hehehe..aku kata ya ke home theater ni kat kedai ujung sana jual rm399 nape sini 1999...sama brand sama model?siap aku ajak gi kedai tu...pening mereka sat.tapi mereka pusing kata mungkin takde warranty brg secondhand..brg curi..brg lari cukai..erk aku lak pening.aku pusing cara lain kata aku kasi cek rm 10k tapi date after dapat kancil.. jika takde kancil aku cancel chek tu before tarikh akhir leh tunaikan.mereka pening amik masa 15 minit bincang kat bilik bos mereka.mereka tak kasi...saah ada udang sebalik mee...dlm fikiran cari jalan nak kuar dari opis mereka.
    aku bagitau nak pk mungkin seminggu lagi aku datang semula ngan parents mertua aku ni,, mereka kata ni last day utk dapatkan kancil.. ewahhh..
    ok aku booking payment bayar rm50 sebab last day.. aku kasi rm50 tengah mereka siapkan resit gi sana sini aku cilok voucher kfc rm50.. 3 keping... amik ko.
    tengah aku nak nak blah dari opis mereka dtg 2 family yang memang sah terkena cam family aku ni.. ayat pun sama... bakal pemenang keta kita dah sampai tolong bawak masuk bilik 3....aku tanya mak mertua aku macam tu mereka kata masa mak naik opis... ayah mertua aku nyampuk ..ha ahh... sama" ..ayat copy paste je... hahaha...
    ***tapi b4 tu aku ada sain borang mereka... nama betul tapi ic salah tandatangan pun salah...main sign je...
    sampai kajang aku gi makan kfc free..valid plak voucher mereka ingat tak valid...hehehe..
    s.k
    s.k
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by s.k Fri Sep 25, 2009 5:20 pm

erm..ader gak input br aku dpt ari nie..thx alot
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Sat Sep 26, 2009 12:59 pm

s.k wrote:erm..ader gak input br aku dpt ari nie..thx alot

iput dr mane S.K?

haahahah, bro ayoi, cenggituh arr beh kurang adek aku kene . tp bukan arr kat opis but tepi jalan, depa maen area mid vally.. aku tak perasan sekarang ader agi ke tak but , modus operandi depa just bg te,plet je tuk tarik peratia
    th bile ko da amik, die akan ajak sembang n bg ko sampul tuk dipilih, n dalam sampul tuh bile nak bukak, mean ko akan bersedie tuh meneruskan cabutan bertuah tuh
    wakakaka..

camtuh arr beh kurang
    thn akan ader kepale yg peratikan bebudak nih wat keje
    sampai satu time kepale kepale tuh akan datang kat ko n slowtalk sesame ..

ms tuh adek aku, cam dah jadi bodo pasal ikut cakap depa siap masuk kete n g ATM tuk kuarkan wet
    bangag
    sib bek tak jd pape..
    huhuh

tp aku still ingt mase dapat cekup depa, adek aku yg ayu tuh tetibe gi maki hamun bebudak tuh semue depan brother2 siap kene baling botol
    wakakakaka
    muke dah seposen memasing...

so berati-hati lah
    akan datang.

nak tanye. S.k ko kenape , kene getah gak ke?
    s.k
    s.k
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by s.k Sun Sep 27, 2009 12:40 am

input dr bro ayoi la..

aku xkne cume berhati-hati dimasa akan datang Very Happy
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Sun Sep 27, 2009 1:04 am

Dalam dunia ni mana ada benda free.Nyonya yang jadi $#!@&^*# tu pun jual RM30.00, padahal barang dah lusuh dan lunyai, bagi free pun tak mahu, nak jugak jual RM30.00.
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Post by huhu3x Sun Sep 27, 2009 1:29 am

kita masih tak belajar dari skim cepat kaya terdahulu. Wink
    mael4704
    mael4704
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mael4704 Mon Sep 28, 2009 12:45 pm

bukan tak belajar..tp dah name nak kene,, abis berhati2 pon nasib tak baik kene gak..kalui boleh elak, pon elakan arr..n pasal skim cepat kaye ke ndlala ke ape ke
    tuh taun bile n kes terbaru yg sekarang nih pon banyak yg still mude2..maksud aku..semakin tue tak kene gaye lupe..n bg yg mude, mby tak kene kat orang terdekat. tuh yg bleh terpedaye..tak gitu...
    kalu dah semue orang dapatelakan..pasti si tukang tukang nih tak niage cenggituh pasal takde mangse..
    so, kenape mereke masih ader..like along gak, kalu semue orang dah tak amik ngan die.. depa bleh pupus ngan sendirik..tp still ader yg amin that y arr mereke masih ujud...camtu arr beh kurang...
    abixpert
    abixpert
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by abixpert Mon Sep 28, 2009 1:17 pm

sapa tak suka hadiah?
    sapa tak suka barang murah?

bila kata nilai RM15K, cuma bayar RM10K, sapa tak nak?

ni semua permainan psychology.

aku pon pernah kena tegur jugak dengan dorang ni
    nyaris2 masuk lobang, sebab ayat dorang mmg power beb
    macam ahli politik dorang main kata2
    benda tak logik pon buleh jadi logik

masa kita tak kena, mmg kita tau benda tu tipu, bila dah kena, otak jadik tak betul, nafsu tamak take over kapla otak.

korang kena cepat2 melarikan diri kalau dorang datang tegur. buat2 la sibuk nak ke mana2...
    big mama
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 40

Post by big mama Sat Nov 07, 2009 6:03 pm

penipuan cabutan bertuah...ape kate korang????

Takde nak kate ape2 pun, nape?

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 13, 2024 4:15 pm