Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

AhmadSyazwan
rupii
ahaksz28
kapas
shambahar
myee
ChloeAgnew3
Miss U.A
Mnemonic
fatin AYUNI
rinoa1812
Hansz
fiza_cute
TOYSЯUS
akuccputsedut
wanjihan
Gateway
LanoG
ogGy
teri-chan
kindaichi_hajime
hairulfadly
sementara_waktu
class_sick
MatchMaker
ammartok
nelza
pampersDry
fizzswiss2u
kron1x
ztecon
mitutoyo
TJ-Ariff
37 posters

Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara

akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara - Page 5 Empty Re: Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara

Post by akuccputsedut Sun Jun 21, 2009 1:50 pm

hai..bincang dari may aku rasa...sampai tang tarikh..sonyap jo sumo....teng teng teng....
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara - Page 5 Empty Re: Perjumpaan Ahli Putera Zon Utara

Post by TOYSЯUS Sun Jun 21, 2009 1:58 pm

Saya nak baling pendapat 1. Walaupun saya tak join gath ni.
    Memandangkan gath ni nak dibuat pada bulan 7, saya rasa alang-alang tu tundakan sedikit hari lagi sehingga bulan Ramadhan.
    Boleh buat Majlis Berbuka Puasa dan Solat Tarawikh bersama.
    Ni cadangan je.. :-)
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Thinking Out Of Board

Post by ztecon Sun Jun 21, 2009 2:06 pm

??????????? wrote:Saya nak baling pendapat 1. Walaupun saya tak join gath ni.
    Memandangkan gath ni nak dibuat pada bulan 7, saya rasa alang-alang tu tundakan sedikit hari lagi sehingga bulan Ramadhan.
    Boleh buat Majlis Berbuka Puasa dan Solat Tarawikh bersama.
    Ni cadangan je.. :-)

assalammualaikum...

eh betul juga cadangan nie..dah alang2 kan...kalau offical lah..kalau unofficcal ingat bila2 pun leh...TJ-Ariff macamna? saya dah nak masuk belajar... Smile Razz
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : jobless

Post by fiza_cute Sun Jun 21, 2009 5:38 pm

better wat unofficial dulu..
    kenal2..
    kang wat yg bulan pose cm susah lak..
    yg ni pun x ter wat... ye x?
    hehehe..
    lariiii!
    p/s:sori menyampuk..hehe.. Razz
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sun Jun 21, 2009 7:07 pm

aku rasa pung ler...buat yang unofficial dulu..sebab majlis berbuka puasa nih cam berat sikit nak atur..kalau berjaya yang nih..yang tuh kita leh usul kemudian..baru meriah sikit,....boleh ker..?? aku bagi pendapat jer yek...
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Sun Jun 21, 2009 9:31 pm

Salam semua, bagi aku pulak, aku rasa perjumpaan nie macam tak jadi aje..
    sebabnya, tiada apa2 perbincangan , cadangan dan tindakan yg dibuat oleh ahli2 yg telah memberikan nama.

Yang aktif membincangkan perkara ini hanya 2 3 kerat aje, kalau setakat beri nama aje semua orang boleh.
    Sebabnya, walaupun perjumpaan ini hanya perjumpaan kecil tetapi dia juga melibatkan kos dan masa.

Jika tidak betul betul mendapat komitmen dari ahli, aku rasa buat buang masa aje mengaturkan perjumpaan ni!

Bukan nak cakap besar tapi ini lah kenyataan, aku dah pernah buat dan mengaturkan beberapa perjumpaan bagi sebuah forum agama, dalam forum berkobar2 nak datang tapi bila sampai masa nya, kutipan tah kemana, kehadiran menghampakan.

Aku tak mahu menjadi mangsa lagi, dah serik dah..
    Kalau betul2 nak buat, kena betul betul beri komitment, ini reply dalam forum tak penah, itu sebabnya aku meletakkan syarat sekurang2 nya 10 nama, tapi nama tidak menjaminkan apa2 yg penting berikan respone yg anda benar benar nak mengadakan perjumpaan tu, bukannya pihak penganjur (kami) yang merayu minta anda menghadirinya.

Ini bukan marah tapi meluahkan rasa dihati.

Wassalam...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Sun Jun 21, 2009 9:46 pm

alaaa...boring nyer korang...bincang dari may sampai jun nak masuk julai dah...tetiba cakap tak jadi...aku baru jer menjoinkan diri ok jer...tapi btul juga yang bagi nama tuh takder pung bagi pendapat aper..sekerat2 jer..takut gak kata nak gi tetiba takder saper datang...susah juga...aku kalau bab2 jumpa2 makan2 nih aku suka...lepak2 lebih kurang...alaa...korang bagi jadi laa...kalau tak jadi gak..raya nanti jer laa datang umah aku ramai2...makan kuih raya..huhuhuhuhuhu....
    Hansz
    Hansz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PHP, Design, Developing, Composing, Computer

Post by Hansz Sun Jun 21, 2009 9:53 pm

Nak buat tu, buat lah betul2 bounce

Aku pun nak join jugak kalau dekat dari Kuala Kangsar ni Smile
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Post by ztecon Mon Jun 22, 2009 12:42 am

TJ-Ariff wrote:Salam semua, bagi aku pulak, aku rasa perjumpaan nie macam tak jadi aje..
    sebabnya, tiada apa2 perbincangan , cadangan dan tindakan yg dibuat oleh ahli2 yg telah memberikan nama.

Yang aktif membincangkan perkara ini hanya 2 3 kerat aje, kalau setakat beri nama aje semua orang boleh.
    Sebabnya, walaupun perjumpaan ini hanya perjumpaan kecil tetapi dia juga melibatkan kos dan masa.

Jika tidak betul betul mendapat komitmen dari ahli, aku rasa buat buang masa aje mengaturkan perjumpaan ni!

Bukan nak cakap besar tapi ini lah kenyataan, aku dah pernah buat dan mengaturkan beberapa perjumpaan bagi sebuah forum agama, dalam forum berkobar2 nak datang tapi bila sampai masa nya, kutipan tah kemana, kehadiran menghampakan.

Aku tak mahu menjadi mangsa lagi, dah serik dah..
    Kalau betul2 nak buat, kena betul betul beri komitment, ini reply dalam forum tak penah, itu sebabnya aku meletakkan syarat sekurang2 nya 10 nama, tapi nama tidak menjaminkan apa2 yg penting berikan respone yg anda benar benar nak mengadakan perjumpaan tu, bukannya pihak penganjur (kami) yang merayu minta anda menghadirinya.

Ini bukan marah tapi meluahkan rasa dihati.

Wassalam...

assalammualaikum...

ada betul nya cakap TJ-Ariff.... memang ada yang berminat..tetapi hanya sekadar memberi nama dan tidak bincang bilakah yang sesuai...TJ-Ariff...better kita wat secara tak rasmi lah...jumpa2..duduk2 sembang2...saya pikir...yang betul2 berminat macam kuranglah...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Mon Jun 22, 2009 10:37 am

Oic. Kalau begitu (ramai yang hanya bagi nama / cancel di saat akhir), sudah tiba masanya sistem deposit diperkenalkan walaupun untuk unofficial gathering.
    Sesiapa yang dah bayar deposit je namanya akan dimasukkan dalam senarai. :-P
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Post by TJ-Ariff Mon Jun 22, 2009 11:10 am

ztecon wrote:
    assalammualaikum...

ada betul nya cakap TJ-Ariff.... memang ada yang berminat..tetapi hanya sekadar memberi nama dan tidak bincang bilakah yang sesuai...TJ-Ariff...better kita wat secara tak rasmi lah...jumpa2..duduk2 sembang2...saya pikir...yang betul2 berminat macam kuranglah...

Kalau nak buat juga,
    Camnie la Z, nanti aku call ko dan pakat 2 3 orang kita jumpa di taiping atau kemunting, separuh separuh perjalanan dari tempat memasing..

Camner ?

??????????? wrote:Oic. Kalau begitu (ramai yang hanya bagi nama / cancel di saat akhir), sudah tiba masanya sistem deposit diperkenalkan walaupun untuk unofficial gathering.
    Sesiapa yang dah bayar deposit je namanya akan dimasukkan dalam senarai. :-P

Sepatutnya memang camtu... sekarang ni semuanya melibatkan Kos.
    Kalau perjumpaan tu buat ditempat yg dekat dgn tempat mereka, mereka nak datang la, tapi kalau jauh, macam2 alasan yg diberikan.. itu komitmen ke tu? ...

Aku ingat nak buat camni ler...
    Buat perjumpaan di tempat aku, Kuala Kangsar camner, ada yg berani nak datang...
    he he he.. Razz

Last edited by TJ-Ariff on Mon Jun 22, 2009 11:17 am; edited 1 time in total
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jun 22, 2009 11:14 am

hahahahha..abis kalau dah aku sorang jer deposit kan nanti camner...takkan aku sorang jer gi..ala..bosan nyer..yang lain tuh naper bagi nama jer..takder khabar berita..idup lagi ker..??alloo...hhahahhahaha.....nak lepak kat taiping ke kemunting..ok gak...jangan lupa aku yer...aku nak itot...hahahahhaa...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Mon Jun 22, 2009 11:16 am

Huh. Ha'a ek. Lolz. Neutral
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Mon Jun 22, 2009 11:26 am

TJ-Ariff wrote:

Sepatutnya memang camtu... sekarang ni semuanya melibatkan Kos.
    Kalau perjumpaan tu buat ditempat yg dekat dgn tempat mereka, mereka nak datang la, tapi kalau jauh, macam2 alasan yg diberikan.. itu komitmen ke tu? ...

Buat perjumpaan di tempat aku, Kuala Kangsar camner, ada yg berani nak datang...
    he he he.. Razz

oo nak dekat tempat hang ler...aku no hal laa...takat kuala kangsar tuh..aku berani gi..tapi kalau gi jauh2 takat jumpa hang sorang jer beb..mana best..kalau ramai2 baru best...aku ok jer...jangan sampai ker sarawak dah ler...memang aku tak gi ler..jauh gilo kono naik kapai torbang...apa2 roger aku yek...jangan lupo...
    rinoa1812
    rinoa1812
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : otoman(part time je)

Post by rinoa1812 Mon Jun 22, 2009 2:12 pm

a'ah ustaz..btul kata TJ tu..hujung minggu ni den m'kin balik tepeng..pe kata kita lepak2 same2 kang..hahaha
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Post by ztecon Tue Jun 23, 2009 4:30 pm

rinoa1812 wrote:a'ah ustaz..btul kata TJ tu..hujung minggu ni den m'kin balik tepeng..pe kata kita lepak2 same2 kang..hahaha

assalammualaikum...

hujung minggu nie jadual saya padat sgt...minggu nie amat padat..saya nak kena registration belajar balik... aduhai...ish
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Post by LanoG Tue Jun 23, 2009 5:09 pm

TJ-Ariff wrote:
    he he he.. Razz
    Aku berani datang... tapi kena standby duit nak belanja.. aku nak makan macam2 kat sana.. hehehe. Sorry ler, off topic kejap.. keh keh keh.
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Tue Jun 23, 2009 5:29 pm

hohohohoho...weii..hampa..nak lepak2 ujung minggu nih ker...aku tak gi ler kalau ujung minggu nih kalau 4-5hb ker ok laa...hahahhahaha....tapi jauh sampai KK jer laa...jangan ler jauh2 sangat..yek...hahahhaha...
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Post by TJ-Ariff Tue Jun 23, 2009 5:46 pm

tak pe, tak pe.. tak perlu tergesa gesa...
    bila dah semua tenang nanti, kita bincang lain..

aku minggu ni pun tak bole.. ada keje..
    rinoa1812
    rinoa1812
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : otoman(part time je)

Post by rinoa1812 Tue Jun 23, 2009 6:05 pm

ok2..anyway informle kang k..sbb den bukan ade kat utara nun..den ade kat nilai ni..minggu ni den balik le sane..n xtau bila lg boleh balik..lgpun dah nak dekat raya kan
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Post by TJ-Ariff Tue Jun 23, 2009 7:48 pm

LanoG wrote:
    TJ-Ariff wrote:
    he he he.. Razz
    Aku berani datang... tapi kena standby duit nak belanja.. aku nak makan macam2 kat sana.. hehehe. Sorry ler, off topic kejap.. keh keh keh.
    Alehh.. kalau setakat makan tu, tak jadi hal.. kat KK barang makan masih murah... cheers welcome welcome to The Royal City.. Very Happy
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Post by ztecon Tue Jun 23, 2009 10:04 pm

TJ-Ariff wrote:
    LanoG wrote:
    TJ-Ariff wrote:
    he he he.. Razz
    Alehh.. kalau setakat makan tu, tak jadi hal.. kat KK barang makan masih murah... cheers welcome welcome to The Royal City.. Very Happy

assalammualaikum..

makanan kat kk mahaie yop...mike kene kat tepi sungai tuh...waahh..mahai bebenor... monkey

p/s: tj ariff leh tunjuk kedai makan murah2 kan
    sementara_waktu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 61

Post by sementara_waktu Tue Jun 23, 2009 10:49 pm

makan kat kk mahal ke? ingatkan murah jer....
    bek g tepeng, makan murah jer... kuew tiau dolly (kalau x silap namela...hehe) sedap tuu... blkg bomba pon ok
    taman tasik tepeng best jugak...ader air terjun.... leh melawat skolah lame, hehhe.... bukan zoo tepeng ok....
    tp taman tasik tu tempat org dating + org2 cam azwan ali melepak....auww affraid affraid
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Post by ztecon Tue Jun 23, 2009 11:10 pm

sementara_waktu wrote:makan kat kk mahal ke? ingatkan murah jer....
    bek g tepeng, makan murah jer... kuew tiau dolly (kalau x silap namela...hehe) sedap tuu... blkg bomba pon ok
    taman tasik tepeng best jugak...ader air terjun.... leh melawat skolah lame, hehhe.... bukan zoo tepeng ok....
    tp taman tasik tu tempat org dating + org2 cam azwan ali melepak....auww affraid affraid

assalammualaikum...

koey teow dolly special udang kupas eh..hehe..rm6...tapi kalau ikut nak wat kat autocity...tapi secara tak rasmi lah...kena tguu kata sepakat ketua dulu..tak pun p pekena nasik lemak simpang lima kat BHp petrol..hehe

p/s : dah balik dari ireland ke sementara_waktu
    sementara_waktu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 61

Post by sementara_waktu Wed Jun 24, 2009 12:28 am

dah 6 ringgit... hehheh... mase dolu 3 ringgit jer....
    nasik lemak kat BHP sedap ke? tak tau plak

char kuew tiau kat medan selera parit buntaq best gak... cam yg bukit mertajam pnyer... harge pon ok.

p/s : tak sempat g kot.... still kat sini.... lagipon... sumer lelaki jer.. segan ah..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed May 08, 2024 9:28 pm