Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

nelza
khairul anwar
nie feng
AhmadSyazwan
Falcon
fiqz4ce
NazCYPHER32
big mama
abyyad
Gunso
parangjiwa
zuris71
mjmax15
ogGy
oneline
~Strip Cake~
kindaichi_hajime
Miss U.A
shambahar
mfaizal2008
reborn
MADReaLJL
Hackezkk
baok
soul333
raidizh AR
kc
maliki
ahaksz28
huhu3x
hampeh
sementara_waktu
MalaYneuMaya
loy_azloy
TOYSЯUS
teri-chan
neology
BasicCX
hyper
Sir Pyan
3vilngineer
akuccputsedut
muraicherang
fiza_cute
LanoG
49 posters

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia Empty Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by LanoG Wed Jun 24, 2009 1:47 pm

Aku saja jer nak bukak topik nie nak tengok pendapat korang berkenaan penunggang2 motosikal dan sikap mereka. Nie sebab semalam, ada satu kejadian yang aku rasa memang sesetengah penunggang nie jenis main redah jer. Sebagai pemandu kereta, aku selalu bagi signal kalau nak ke kiri dan ke kanan. Tapi kadang2 ada motosikal nak lalu aku tak jadi belok lah... biar dia lalu dulu.

Nak dijadikan cerita, dalam perjalanan tu keadaan trafic kira slow la jugak... kereta bergerak perlahan2. So, aku nak belok ke kanan sebab nak ke lane satu lagi untuk pergi ke simpang lain lepas tu. Dalam masa sama, aku bagi signal nak ke kanan lah. Sebelum aku ke kanan.. aku tengok side mirror kalau ada penunggang nak lalu ker... tak ler terlanggar diorang plak nanti kan. Then dari jauh nampak satu motosikal kapcai nie... laju jer mencelah sambil bunyikan hon dia dan kebetulan dia nak masuk celah yang aku nak belok kanan tu. So, then... aku tak belok dulu lah.. bagi chance dan ruang untuk dia jalan dulu. Bila dia lalu jer kat sebelah kereta aku... tiba2 dia boleh sengaja ketuk plak cermin kereta aku dan terus blah dengan selamba jer. Aku apa lagi.. aku hon la dia... tak tau ler apa tujuan dia ketuk tu.... kalau aku jumpe dia lagi, aku rasa nak himpit dan langgar jer dia Twisted Evil

Ini bukan kali pertama aku jumpe penunggang camnie... ada sesetengah tu sajer jer berlumba dengan kereta. Selalunya diorang nie jenis pentingkan diri sendiri, pastu tak hirau keselamatan diri pulak.

Last edited by LanoG on Thu Jun 25, 2009 5:05 pm; edited 1 time in total
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : jobless

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by fiza_cute Wed Jun 24, 2009 1:54 pm

haih..terase la plak..
    tp mase tu kete tu xbg signal langsung!!
    chaiittt!!
    bile kene cmtu..skrg ni berhati2..

cheers
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by LanoG Wed Jun 24, 2009 2:27 pm

Aku cakap bukan semua... sesetengah jer. So, daripada 100% tu... maybe ada 5% yang perangai mat rempit.
    muraicherang
    muraicherang
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : pikat burung tino

Post by muraicherang Wed Jun 24, 2009 2:51 pm

kao jangan himpit atau langgar..kao rempuh je... Very Happy
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Wed Jun 24, 2009 3:53 pm

ceh...terasa aku...aku selalu gak merempit....hahahahaha...tapi aku tak pernah ler ketuk2 tingkap keta orang...tapi paling tak leh tahan dok KL laa...boleh dikatakan setiap ari aku maki pengguna jalan raya yang naik keta, van lori...semua kenderaan laa yang besar dari aku...mentang2 ler aku naik motor..suka ati diaorang jer nak tukar2 lorong tak bagi signal..ada yang bagi signal pastu terus jer tukar lorong tak tengok dulu ada saper kat belakang tuh...agak2 laaa...pastu nak cakap dah bagi signal...marah tul aku orang yang camni...pernah sekali aku langgar bontot van kat damansara perdana yang tetiba belok tanpa bagi apa2 signal..teruk gak motor aku pecah...bangun jer dari jatuh tuh...memang kena maki gila laa ngan aku drebar tuh...dia bagi aku RM100 suh tutup mulut...bengkek tul aku...lembam2 kaki aku ingat duit tuh leh bagi baik ker..??? dah bagi duit aku amik ler kan..hahahha pastu aku maki2 dia lagi...pastu baru aku blah...hahahahhaha...
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Wed Jun 24, 2009 4:17 pm

Garang betul ko... ciput sedut... hehehe.

Tu lah, patut kena bagi signal apa2 hal dulu, sebelum belok tu kena tengok dulu orang belakang. Motosikal ker, kereta ker.. semua pun sama, kadang2 mana nak bagi signal, tiba2 jer masuk...

Bagi penunggang motosikal pulak, aku heran kadang2 diorang takleh nak slowkan motosikal sikit kalau lalu celah2 kereta (nak laju jer..). Pastu marahkan kereta plak sebab tak bagi jalan especially kalau jem. Ni pun untuk keselamatan gak, mana tau kereta tu tiba2 belok ker... habis korang kena langgar nanti.
    3vilngineer
    3vilngineer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : goldbotter

Post by 3vilngineer Wed Jun 24, 2009 4:55 pm

aku penah rasa naik moto
    skng bila naik kete aku menghormati orang yang naik moto
    tapi kadang2 bukan saje2 nak belok sesuka hati
    tak perasan kot..
    Sir Pyan
    Sir Pyan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Kojo apo jo yang halal

Post by Sir Pyan Wed Jun 24, 2009 9:13 pm

Sabo je lah, kat jalan raya memang ramai jenis samseng pun ada, tak kira ler yang berkereta, yang bermotosikal, yang berlori lagi parah. Setiap satu pulak ada banyak jenis kerenah dia. Ada motor suka mencelah macam pelesit. Ada kereta suka hon motor kat depan nak keluar simpang padahal kereta tengah banyak. Ada yang tak bagi signal, padahal signal tu untuk orang lain bukan untuk depa. Macam-macam jenis orang kat atas jalan. Tu sebab aku tak nak beli kereta, kecuali kereta kebal atau kren kubota. Kalau orang kerek sket aku lenyek macam kerepek kentang.
    hyper
    hyper
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 12

Post by hyper Wed Jun 24, 2009 9:27 pm

Evil or Very Mad aku penunggang motosikal waktu pi kejo.. Evil or Very Mad aku memang anti kete, time aku bawak moto laa.. Cool ari isnin sekor myvi kurang ajor .. ari ni sekor waja lak kurang ajo...mentang2 laa aku bwk moto ... kurang ajo pemandu kete.. time aku bawak moto la... Cool apa pun jalan ni bukan kiter punya... guna ramai2 lu pikir sendiri la... salam semua... sorry bahasa kaso sikit...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Jun 25, 2009 10:19 am

hahhahahaha....aku dah biasa naik motor...naik keta ada gak laa tapi kekadang sebab keta pinjam...hahahaha...so memang macam2 dah aku rasa penangan time bawa motor nih...bukan sengaja nak garang ker aper..kalau tak buat camtu...orang pijak pala, tengok pompuan plak ingat leh buat suka ati jer ker...boleh balik tido laa...ada satu lagi benda... aku tak tau laa pernah jadi kat korang ker tak..ada sekerat dari pemandu keta kat jalan raya nih suka bagi signal kanan tapi dia belok kiri..aku rasa dia pakai lesen terbang laa...hahahahha....pernah tak korang jumpa orang camni..??
    3vilngineer
    3vilngineer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : goldbotter

Post by 3vilngineer Thu Jun 25, 2009 11:08 am

semalam ade truck bawak topside atas highway
    2 lane dia pakai
    jem kejap
    hehe

aku pernah bawak moto pastu ade kereta masuk kiri ke stesen minyak tak bagi signal mengejut pulak tu. tak pasal2 dengan aku2 sekali termasuk stesen minyak. aku maki dalam hati bodo punye kereta. pastu aku teruskan perjalanan macam xde ape2 berlaku.
    BasicCX
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by BasicCX Thu Jun 25, 2009 1:36 pm

Masalahnya bukan dekat perangai motor @ kereta. Malasahnya dekat perangai manusia itu sendiri.. fikir2kanlah
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Post by fiza_cute Thu Jun 25, 2009 2:44 pm

a ah..
    klu sorang driver kete dok marah moto..
    moto marah kete..
    kete marah moto..
    moto marah kete..
    kete marah moto..
    moto marah moto..
    kete marah kete..
    bla bla bla~

sonang xdo keto n moto..
    Razz
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Thu Jun 25, 2009 2:57 pm

skunk ni..kat jalan raya..masing2 kena berhati2..kita betul camne pun..kalo orang lain xjaga..xhati2..kita kena skali..
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Thu Jun 25, 2009 5:05 pm

Okey lah... nampaknya tak kira kete atau motor... kira perangai pemandu tu sendiri lah kan..
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Post by fiza_cute Thu Jun 25, 2009 5:45 pm

yup btul tu...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Jun 25, 2009 5:51 pm

3vilngineer wrote:

aku pernah bawak moto pastu ade kereta masuk kiri ke stesen minyak tak bagi signal mengejut pulak tu. tak pasal2 dengan aku2 sekali termasuk stesen minyak. aku maki dalam hati bodo punye kereta. pastu aku teruskan perjalanan macam xde ape2 berlaku.

haahahhahaha....aku pung pernah kena camni..ahahahaha..lawak pung ada...nasib ler perasan...mulanya aku dok fikir juge..tetiba naper keta nih dok cam himpit2 ke tepi nih...rupanya nak belok..siott tull...aku berhenti kat tepi...aku ushar jer keta tuh...lesen terbang gak nih aku rasa...so tengok takder keta aku masuk balik jalan dan terus kan perjalanan...aritu mood aku baik kot...hahahhahaa....
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Thu Jun 25, 2009 7:23 pm

eheheehe.. aku ke? hehehe... jujurnya aku tak suka driving kat Kl.. they driving like hell!! tp member aku pulak kata aku bwk keet mcm makcik...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Thu Jun 25, 2009 9:03 pm

aku nak menaip macam cput.

hahahahahahahahahahahaha...aku memang pantang jumpa orang memandu tak bagi signal bila nak masuk simpang hahahahahahahahaha........rasa macam nak langgar je dia...hahahahahahahahaha...kereta beli mahal2 tapi tak tahu macam mana nak bagi signal...hahahahahahahahahaha....dah la aku tunggu dier melintas rupa-rupanya dia nak masuk simpang tempat aku nak keluar...hahahahahahahahaha.....pastu aku tak suke orang yang himpit-himpit aku kat belakang...hahahahahahahahahaha...macam la laju sangat, tak nampak ke kat depan aku ade kenderaan lain...hahahahahahahahahahaha..........pastu kalau dia dah potong aku, sure aku akan balas dendam menghimpit semula.....hahahahahahahahahaha...balassann...hahahahahahahahahaha....oh ye aku ingeen mencadangkan kat korang semua supaya mengambil gambar kereta-kereta yang dipandu secara sengal, pastu letak kat sini..hahahahahahahahahaha.....baru dia tahu siapa lagi laju.....hahahahahahahahahaha.....aku banyak koleksi gambar-gambar kereta sengal ni...hahahahahahahahahaha....cuma tunggu masa je nak upload.....hahahahahahahahahaha......satu lagi aku nak gitau, tapi harap jangan tersinggung la yer, kebanyakan pemandu yang memandu secara sengal di depan aku adalah bernombor plat start J, atau kereta Proton Iswara. Ini memang aku pasti, bukan spekulasi....hahahahahaha...korang boleh buat statistik sendiri.....hahahahahahaha.....bahkan abang aku pun menyuarakan pendapat yang sama...hahahahahahahahahahaha.....mintak maaf ye orang yang beli kereta plat J, atau Proton Iswara....hahahahahahaha.

isi tersirat: amacam korang suka cara aku menulis?
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Thu Jun 25, 2009 10:17 pm

sori la al,aku kurang setuju,tapi sepanjang pengalaman aku dgn pengalaman driver2 kat jabatan aku,diaorg paling hangin dgn pemandu yang dari kelantan dan terengganu,ramai yang bawak keta slow tapi bawak kat line kanan,mcm haram!!!(maaflah kalau org negeri tu terasa)
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Thu Jun 25, 2009 10:27 pm

assalamualaikum...

LanoG wrote:Okey lah... nampaknya tak kira kete atau motor... kira perangai pemandu tu sendiri lah kan..

betul tu..

kengkadang aku rasa kat malaysia ni mcm takde undang2 dah..lampu trafik tu dah mcm tiang ampai kain je..takde makna..

yg aku hangin kalu diorang menyusahkan org lain..masuk jalan no entry la, lagi kang memotong sambil hempet org, lepas memotong tu tetiba slow dan masuk simpang...

dah la aku jenis cepat panas kalu bawak keta..cair la kang org tu kena seranah aku...
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Thu Jun 25, 2009 10:47 pm

Dua-tiga minggu lepas,
    ada sorang mamat India ni naik motor, dengan rasa anggun nya masuk Jalan Sehala.
    Bawak laju confident jer (time tu korner), pastu langgar kereta abang aku.
    Gedebup jatuh. Dah la baru balik beli makanan, abis terburai (bungkusan makanannya).
    Parah gak la (kereta abang aku tu). Sidemirror patah, pintu tak boleh bukak. :-(
    Nasib baik boleh claim insuran.
    Motor mamat tu? Aku tak tau. Mintak2 rosak la. Harap2 pintu dia patah. Pintu harapan.
    Sape suruh bawak lelaju masuk wrong lane.

Moral: Jangan masuk Jalan Sehala dengan keadaan meredah arus. Especially bila tapau makanan.
    fiza_cute
    fiza_cute
    Ahli
    Ahli

Post by fiza_cute Thu Jun 25, 2009 11:35 pm

hehe..
    agak kepeningan bile aku post 11? sbb manyak hahahahah...
    hehe..
    haih btui ka plat J ni?
    nasib moto aku plat N..hehe...
    alaa mane2 same jela..
    xkire la plat ape pun..
    kot pasni ade plak kate plat ni kate plat tu plak.. Razz
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Post by TOYSЯUS Thu Jun 25, 2009 11:54 pm

Ni mostly yang berlaku pada aku la.
    Mungkin yang berlaku kat orang lain plat B ke, W ke.. Taktau la.
    Tapi yang aku anti memang plat J.
    Yang tak bagi signal, memotong sebelah kiri, himpit2, cucuk2 belakang, hon2, jalan lembab. Banyak J (pengalaman aku dan family).
    Sampai kami dah boleh agak "ni mesti plat Johho", sebelum kami lihat nombor plat orang tu.
    Tapi aku tak tuduh semua orang Johor macam ni ok, jangan salah faham pulak.
    Ada driver Johor tapi plat M, aku tengok takde masalah pun dia drive.
    Ianya sama sepertimana korang pandang lady-driver la. At most but not all.
    Pasni korang try la buat statistik pulak. Heheh.

p/s: Fiza, gaya tulisan tadi tu memang memeningkan kepala. But someone invented it b4 me. Razz
    sementara_waktu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 61

Post by sementara_waktu Fri Jun 26, 2009 12:38 am

bukan la suka2 nak puji omputeh.... tapi melalui pengalaman duduk di negara org... pemandu omputeh mmg lebih berhemah.... sgt menghormati pejalan kaki.... selalu berhenti kalau ader org nak melintas jalan... even pemandu lori atau bas.... mmg diorg berhenti nak bagi org melintas, suke bagi jalan kalau nak masuk simpang. diorg agak cekap arr sbb jalan kat sini sempit mmg cukup2 kete jer... tak macam mesia yg jlnraya besar2... itupon kat mesia lagik byk eksiden.

mase first time datang sini dulu... mmg amazed. sebenarnye rase lagik selamat kat sini kalau bawak kete atau berjalan kaki.tapi kat sini x banyak motor cam kat malaysia. kalo ader motor pon biasenyer superbike. kapcai sekali sekale nampak la.

bile ayah saye drive kat sini.... dier sendiri kene belajar jadik pemandu berhemah balik sebab dah terbiase sgt drive kat malaysia ikut sedap ati jer.... walaupon dah berpuluh tahun pengalaman driving ... at least it's a good lesson for my dad.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat May 11, 2024 5:19 am