Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

nelza
khairul anwar
nie feng
AhmadSyazwan
Falcon
fiqz4ce
NazCYPHER32
big mama
abyyad
Gunso
parangjiwa
zuris71
mjmax15
ogGy
oneline
~Strip Cake~
kindaichi_hajime
Miss U.A
shambahar
mfaizal2008
reborn
MADReaLJL
Hackezkk
baok
soul333
raidizh AR
kc
maliki
ahaksz28
huhu3x
hampeh
sementara_waktu
MalaYneuMaya
loy_azloy
TOYSЯUS
teri-chan
neology
BasicCX
hyper
Sir Pyan
3vilngineer
akuccputsedut
muraicherang
fiza_cute
LanoG
49 posters

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : D-Sign-Ner / PC Gaming

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 5 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by mjmax15 Sat Nov 07, 2009 12:51 pm

teri-chan wrote:td aku pun nyaris mcm nk ajk gado je ngn sorg pompuan ni.. bwk kete mcm haram. dh la ujan lebat.. bwk laju.. msuk simpang tak bg signal. yg aku mrh sgt tu nk tuka lane trus masuk tak bg signal.

sapa nmpk kelisa kelabu coklat WPS korg langgar je..

oh lupa nk bgtau budak tu budak opis aku jugk hahaha

haha.
    ganas jugak drive camtu. hujan lebat boleh main cilok aja pirat

aku pun banyak kali bengang kalau tgh tunggu simpang, kereta @ moto nak masuk simpang kita x bagi signal. rasa nk u-turn pastu langgar ajer..dahler rugi masa tunggu diorang 'kononnya' nk lalu dpn kita.
    big mama
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 40

Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia - Page 5 Empty Re: Perangai Pemandu Kenderaan di Malaysia

Post by big mama Sat Nov 07, 2009 6:06 pm

~Strip Cake~ wrote:off topic:

loy dah amuk..rilek loy..dia xde idea nk komen tue,tp dia rs nk komen jgk tue yg tls agree je tue..Razz

agree with u
    big mama
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 40

Post by big mama Sat Nov 07, 2009 6:07 pm

~Strip Cake~ wrote:off topic:

loy dah amuk..rilek loy..dia xde idea nk komen tue,tp dia rs nk komen jgk tue yg tls agree je tue..Razz

agree with u kk Basketball
    NazCYPHER32
    NazCYPHER32
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 373
    Job/hobbies : FSsimming,racing sim,3dmodelling

Post by NazCYPHER32 Sat Nov 07, 2009 9:31 pm

sikap pmandu malaysia yg plng akubenci..

1.ptg line/ptg sebelah kiri-dapat time mlm2,aku kejar,bg lampu tggi dari blakang
    2.bawak keta becinta....jalan 60kmh,die bantai 30kmh,kete bjela-jela panjang..tmbah2 pagi,peak hour..owg nk rush,antar anak bini,balik-pegi keje..xpikir ker?pk jln taman tema ke air ke pe?
    3.bawa kete slow giler,owg pk ape la...tup-tup dah nk masuk simpang,baru bagi signal..uihh mak aih..slownye bkn main jauh sblum simpang,dah nk masuk simpang baru bg signal,xskolah btol..

bab respect aku ats jln raya nih,slalu pmandu bas ng lori treler jey dapat...die tau die slow,jln plak clear,die msuk kiri,xpun bg isyarat bole ptg dgn slmat...aku mmg respect giler2 driver lori treler or bas cam tu...
    fiqz4ce
    fiqz4ce
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fiqz4ce Thu Nov 12, 2009 10:43 am

hurmm, aku pun nyampah gak driver2 ni.. kurang ajar.. xd attitude.. no manners.. lagi2 kalau kat hiway johor.. orang singapore je la pecut.. kurang ajak!

new york ade ckp, orang malaysia mungkin org yang paling sopan, tapi paling kurang ajar kat jalan raye.. hahaha.. aku sokong sangat2.. tak kesah la nak bawak laju ke ape kan, tapi at least, hormat la orang lain.. kalau ye pun xyah la bukak lampu besar flash2 nk potong.. buat org lain rase gabra je kan..

kat canada, mmg driver hormat kat pedestrian[pejalan kaki], kalau ade org nak lintas, mesti kereta akan stop, kasik kite lintas.. haihhh.. aku suke sgt kalau ade polis yang sentiasa pantau traffic kat hiway.. saman je sape yg bawak laju melampau.. memandu scare bhye etc.. tp kontranye, bile ade roadblock, jam pulakkan?
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Thu Nov 12, 2009 8:47 pm

Sape penah balik tengah malam lalu highway belah selatan,macam mana dengan pemandu bus KKL dan CEPAT XPRESS ? Aku tak nak komen tp aku nak tgk korang komen mengenai 2 buah syarikat bas ni.
    fiqz4ce
    fiqz4ce
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fiqz4ce Thu Nov 12, 2009 8:54 pm

hurmm, tak pasti la.. da name tak naik bas tu.. kkkl dlu slalu gak.. cepat tak pena.. stahu aku, driver2 bas ni pun same.. laju je.. entah brape speed limit tak tau la.. memotong je.. rimas gak naik bas2 cni..
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Thu Nov 12, 2009 9:01 pm

hahaha.. aku lak dulu kalau naik bas time balik kg paling angin kalau driver bas tuh bawak slow ler pulak...

pasal takut lari jadual... sampai2 krg komuter dah tutup... teksi lak cekik darah... member nak ambik takde...

hahahaha...
    NazCYPHER32
    NazCYPHER32
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 373
    Job/hobbies : FSsimming,racing sim,3dmodelling

Post by NazCYPHER32 Fri Nov 13, 2009 11:23 pm

korang ade igat company bas NAEILA x??huhu,,record pling byk kmalangn still NAEILA pgg la..company nih dah bankrup lame dah,gajala cut cost melampau,driver tangkap muat,speeding lg...kotak hitam dlm bas pn diperkenalkan lepas kes naeila tbalik dlu,skang dah xde dah,mcm kpl terbang la plak yek...
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Sat Nov 14, 2009 10:17 am

assalamualaikum...

haha naeila dulu aku penah naik..kitorang panggil 'naik la'..tapi lama dah..time tu company tu bawak bas ok lagi..aku naik bas pon pegi larkin je..bas yg aku penah naik transnational,plusliner,damai express,cepat express..kat jb time tu bas citylink baru nak mula operasi..

setakat yg aku naik tu driver ok je..takde la ganas pon..mungkin sebab byk ikut jalan lama je kot..tak lalu highway sgt..
    mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Post by mjmax15 Sat Nov 14, 2009 10:57 am

haha..citer psl bas,
    dulu masa aku study kat ipoh, selalu jugak naik bas tapi company bas x banyak masa tu (medan kidd). psl bawak giler ada sekali jer masa kat jln batu caves, macam bawak kereta rally Dirt2, aku tgh lelap boleh terhantuk cermin..cilok kiri kanan..pastu ada sorang macki tu sound slow..driver pun agak muda 30an gitu..

paling hampeh kalau x lalu jln highway. x taw apasal tapi bayangkan kalau 12 jam perjalanan tu camner ye?hehe
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Sat Nov 28, 2009 10:59 am

Perangai pemandu Malaysia yg paling bagus adalah bila dah nak eksiden... lebey kurang dlm 5 meter lagi nak rempuh dah... diorang x pijak brake. Diorang tekan hon dulu. Dah rempuh baru pijak brake. isk..isk..
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Sun Nov 29, 2009 4:29 am

^ Ada bukti? ke memang selalu buat? Hu...
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Sun Nov 29, 2009 6:49 am

pemerhatian sendiri... at least itu yg selalu terjadi di Penang.

kalau nak terlanggar motor atau ada kereta lintas lampu isyarat (langgar lampu merah la) selalunya diorang x pijak brake... diorang tekan hon dulu... pastu kalau dah rempuh baru lampu brake menyala. kalau x rempuh pun selalunya dah jauh orang yg hampir dilanggar tu baru lampu brake dia menyala.. tu pun kalau dia pijak.

ironinya... aku selalu nampak situasi ni terjadi dengan amoi-amoi / lenglui / cik akak dan makcik2 yg memandu MyVi. ke mata aku jer yg pelik?? kengkadang tuh purata seminggu 3 kali. out of these 3 slalunya 2 kali tuh mesti ada melibatkan MyVi (sebagai yg menekan hon dulu baru brake). Most of the time driver dia mesti perempuan.

kebetulan jer kot agaknya... MyVi kan bersepah2 di Tanah Melayu ni..

by the way.. x de proof. pemerhatian aku sendiri jer... Laughing
    mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Post by mjmax15 Sun Nov 29, 2009 5:31 pm

huhu..ngeri dengar..
    harap bukan realiti since masih x der bukti.

btw, bagi aku, pemandu yg memandu KERETA BARU dinasihatkan biasakan diri dgn pemanduan kereta tu terutama BREK sbb aku dulu biasa bawak kereta wira bapak aku tetiba bawak persona, brek dia lambat respon sket. myvi aku x try. just tumpang ajer..hehe
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Sun Nov 29, 2009 7:16 pm

Aku pakai MyVi gak, nasib baik ar laki. Haha.
    Tapi ngamuk puan Teri kang dia baca post ko Falcon. Hehehe.

Anw, so far MyVi ok la, takde masalah brek tak makan ke or lapar sgt ke.
    Aku try drive Swift, then terkejut sbb brek dia lapar plak. Tekan sikit makan terus.
    Nasib baik tire tak screech.

Tapi apa yang penting, cara pemanduan kita.
    Dan jugak kita kena alert la dengan environment.
    Kadang2 orang nak belok tak bagi signal, kita jugak jadi mangsa sbb tak sempat tekan brake.

p/s:
    Spoiler:
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Mon Nov 30, 2009 12:00 am

??????????? wrote:Aku pakai MyVi gak, nasib baik ar laki. Haha.
    Tapi ngamuk puan Teri kang dia baca post ko Falcon. Hehehe.

Anw, so far MyVi ok la, takde masalah brek tak makan ke or lapar sgt ke.
    Aku try drive Swift, then terkejut sbb brek dia lapar plak. Tekan sikit makan terus.
    Nasib baik tire tak screech.

Tapi apa yang penting, cara pemanduan kita.
    Dan jugak kita kena alert la dengan environment.
    Kadang2 orang nak belok tak bagi signal, kita jugak jadi mangsa sbb tak sempat tekan brake.

p/s:
    Spoiler:

Alamak..cik puan teri pakai MyVi ek?? huhu..
    Xpe.. cik puan teri kan pemandu yg berhemah Razz

Perihal kisah spoiler ko tuh... si pelanggar tuh bawak kereta apa?? Saja nak tau..

BTW..korang perasan satu trend ni x. Selalu aku kalau kat lebuh raya... aku perasan ada tiga jenis kereta yg mmg all the time sentiasa bawak laju sampai aku pun dah x rasa mcm coincidence dah. Perasaan kah? Atau khayalan? Atau realiti?

Aku perasan tiga jenis kereta tu adalah:
    -Perodua MyVi
    -Perodua Viva
    -Toyota Vios

kalau dulu byk Wira modified (wiralution dgn Wajapreza) tapi skang dah diganti dgn MyVi. Kalau aku gerak memana lebuh raya mesti ada sekali dua aku kena cucuk dgn MyVi siap high-beam lagi. X pe la.. mmg aku jenis bwk slow (skema skit.. kat lebuh raya mmg aku 110km/h jer Razz )

Tapi dia siap cucuk merc ngan BMW lagi wooo...

Aku nyer kawan ada teori. Dia kata majoriti situasi mcm tu berlaku dgn MyVi mungkin sbb majoriti pemandu baru suka membeli MyVi. Jenis x tau nak control minyak lagi.. main press jer. Or jenis darah muda kata orang.

Ntahla...

PS: err..sorry 11?.. bukan ko aku maksud kan..aku tahu ko pemandu MyVi yg amat2 berhemah.

PSS: Aku ada sorang kawan ni.. perempuan. Baru dapat lesen enam bulan. Pakai MyVi kaler merah. Skang dah jadi Perodua 'Passo' dah siap dgn tinted kaler hitam habis (kalau JPJ dapat mmg lauk dia kena) ngan skirting dan bumper yg boleh tahan daring. And aku biasa naik dgn dia sekali..dari Gurun ke Prai.. dia bedal 160km/h camtuh woo. Aku serius terkejut tgk MyVi boleh naik kencang pada speed mcm tu. And ada sikit melayang la di samping lutut aku yg menggeletar.
    AhmadSyazwan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by AhmadSyazwan Tue Dec 01, 2009 9:29 am

segelintir pemandu di Malaysia malas nak bagi signal.
    apa ke halnya?
    bukannya nak beri signal perlu tenaga yg byk.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Falcon Tue Dec 01, 2009 9:46 am

AhmadSyazwan wrote:segelintir pemandu di Malaysia malas nak bagi signal.
    apa ke halnya?
    bukannya nak beri signal perlu tenaga yg byk.

yg ni masalah umum di malaysia. mmg signal tu bak kata orang... berat tangan nak tekan.
    kalau bagi pun..dah depan simpang baru bagi. kdngkala dah masuk simpang dah pun..baru tekan.

isk..isk..
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Post by LanoG Thu Dec 03, 2009 5:31 pm

Sikap pemandu ini jugak lah yang menyumbang kepada jalan2 jem especially kat KL nie... hari2 aku balik dari Ofis ke Rumah cuma tak sampai 30km tapi amik masa paling kurang 1 jam, dan paling lama 3 jam.... especially kalau hujan lebat.
    nie feng
    nie feng
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 137

Post by nie feng Fri Dec 04, 2009 2:14 am

aku paling benci bile ade pemandu bawak kerete pelahan sebab bergayut telepon. memang kene sumpah seranah selagi tak dapat potong.
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Fri Dec 04, 2009 6:59 am

kalo aku naik keta, aku hon dia jer dia kuat2...

membahayakan diri sendiri tak pe tak ni da membahayakan orang lain sekali
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Fri Dec 04, 2009 7:51 am

smlm mase kat s.alam, jalan da la tgh jam.. kul7-8 mlm cmtu, bole plak ad lori langgar kete member ak.. dr blakang..

kete tgh sesak, nak turun kang lg susah. so mmber ak masuk simpang turun tgk. nasib xde pape kemek ke ape..

ingt die lori lesen die besar sgt ke.. nak tgk no plate die tp xnmpk.. ujan mase tuh
    mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Post by mjmax15 Sat Dec 05, 2009 11:11 am

adoi..tu la kita dah hati2 org lain wat pasal plak.

nak laju pun tgk2 dan skit kena 'sense' keadaan sekeliling.
    aku pun bawak laju macam pelesit jugak kadang2 tu(sbb lewat pi keja), tapi sampai sekarang alhamdulillah, x menyusahkan orang lagi. nk tukar lane, bagi signal, clear baru cilok..haha korang tau aje lah SEGENLINTIR org bawak kereta..terkemut2 nk gerak, nk cilok suka hati dia ajer. berapa kali dah aku kena brek..bayangkan dia tgh bawak slow laluan kiri tetiba tukar lane kanan yang semua tgh speed...gilo apo.. Razz

nak masuk simpang tu, kalau ada beca atau pakcik naik basikal aku kasi lepas dulu. kesian aku tengok aritu selamber driver tu cilok depan basikal..terhuyong-hayang pakcik kontrol macho handling basikal dia Smile

yang aku heran, x jumpa lagi driver yg bawak BMW M3 @ M5 ke, MERC CLS, AMG @ AUDI yang main cucuk belakang atau bawak cara giler2..kereta mahal kot..sayang.. geng2 evo @lancer ada la sesetengah yg lepas geram kot..
    nelza
    nelza
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 240

Post by nelza Sun Dec 06, 2009 10:26 am

spesis paling di benci. bawak selo di highway, tapi dok di lane kanan. kalau aku jumpa spesis ni, selalunya potong kiri, dok sebelah dia. kasi bersin satu kali..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 20, 2024 3:02 am