Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

rinoa1812
Jedi
KaTaNa
Hiruka
Aku Tak Sengal
TOYSЯUS
Falcon
11 posters

Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang??

Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang?? Empty Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang??

Post by Falcon Wed Dec 02, 2009 7:38 am

Aku ada satu cerita...

Seorang lelaki... kita panggil dia Azman.. ajak awek dia.. kita panggil Aisyah.. pergi tengok wayang. Dah usya trailer kat youtube.. mmg perrrggghhhhh!!!! Perrrrrgggghhhhh!!! Dan.. perrrrgggghhhhh!!!

Masuk wayang.. orang beratur nak beli tiket panjang sampai ke tangga.. tapi filem 'Perrrggghhh!!!' punya pasal.. Azman pun beratur gak. Tunggu 20 minit beratur.. baru dapat tiket.

Dengan penuh harapan menggunung dia masuk wayang.. dan mula menonton. Jantung berdebar2. Perasaan x menentu. Awek dia pun berpeluh2 x sabar nak tengok filem 'Perrrrgggghhhh!!!' tuh.

Dan filem ditayangkan. 2 jam 15 minit 38 saat.

Dan Azman beserta aweknya yang bernama Aisyah tu keluar wayang sambil menyumpah seranah dan sebagainya. Salah satu yg diperkatakan: "Chehh... ini kalau aku bagi rating -5 / 20 pun producer dan director dia patut bersyukur dah." Awek Azman pula menyambung... "Abang.. ini filem abang la yg rekomen ni. X bagus langsung.. teruk!! Kita putus jer lah bang. Saya malu nak kuar dgn orang yg x tau nak rekomen filem.. saya malu kalau kawan saya tahu abang rekomen filem teruk mcm ni kat saya. Saya malu bang!! Malu!!"

==========

Ok.. tu versi exaggerate punya. Tapi pernah tak korang masuk nak tgk wayang.. harapan menggunung.. last-last berkecai sbb filem mcm sampah. Kadangkala merenung sampah lagi seronok daripada tgk filem tuh??

Ni list aku:

-Dragonball - Ha.. sapa x kenal dragonball!! Son goku. Rambut anti-graviti punya. komik dia aku simpan dari no. 1 sampai 42. ada sampai sekarang. Filem dia?? Aku tgk first time nak muntah dah.. serius teruk. Sedey aku.

-Street Fighter: Legend of Chun-Li - Aku tgk Bison dia dah rasa cam nak pengsan. Sedey aku. Kalau bagi aku yg x ada bakat ni pun aku rasa aku boleh buat filem yg 40 kali lebih baik.

-Superman Return - Ntah.. ada ckp best tapi aku masuk dan aku menguap. Rasa mcm plot yg repetitive dan lama dgn graphic dan pelakon baru.

-Blood: The Last Vampire - Aku x pasti pon plotnya pasal apa...sbb aku masuk trus aku tido sampai habis.

-Rush Hour 3 - Rush Hour 1 & 2 bagus...3 buat aku sedey.

-The Spirit - Situasi atas jadi kat aku masa aku tgk filem the spirit ni la. ntah hapa-hapa ntah..komik ok.. filem dia buat aku tido setengah jam lebih dlm wayang. Diorang patut follow example Sin City la..

jom kongsi filem2 lain.. nak bash filem lain pun x pe (aku tau.. mesti ada yg nak bash Transformers nanti kan.. huhu.. tapi aku fanboy Transformers.. so aku layan jer la)
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang?? Empty Re: Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang??

Post by TOYSЯUS Wed Dec 02, 2009 7:48 am

The Spirit - Mengantuk sampai terhangguk-hangguk + Merepek
    2012 - Bosan + Meleret + Merepek
    Congkak - Erm. Standard drama seram kat TV jer.
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang?? Empty Re: Filem Macam Best Tapi Last2 kecewa - filem apa bagi korang??

Post by Aku Tak Sengal Wed Dec 02, 2009 9:47 am

Transformer: RoTF - 2 thumbs up part action, tapi cam seboleh2nye nak sumbat sume Transformers generation.. sampai ade yang kluar 1 scene, awal2 dah mampus bersepai (cam sideways & demolisher) langsung takde dialog (contoh Jolt, kete chevrolet Volt biru tu)

p/s: ak lah 'basher' trsebut.. Laughing
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Post by Falcon Wed Dec 02, 2009 10:27 am

Aku Tak Sengal wrote:Transformer: RoTF - 2 thumbs up part action, tapi cam seboleh2nye nak sumbat sume Transformers generation.. sampai ade yang kluar 1 scene, awal2 dah mampus bersepai (cam sideways & demolisher) langsung takde dialog (contoh Jolt, kete chevrolet Volt biru tu)

p/s: ak lah 'basher' trsebut.. Laughing

huhuhuu... jemput bang.. jemput masuk.

X pe.. aku fanboy jenis matang skit... x de la nak amuk mcm sesetengah orang sampai gaduh sbb transformers jer Laughing

Tapi mmg aku ngaku la... mmg fokus dia byk sgt pada orang la.. robot hilang habis.. tinggal megahtron (kawan aku panggil dia ni Happy Bunny.. x tau pesal).. optimes peraim dgn setaskrim jer yg ada function la sebagai character. yg lain wujud untuk mati.

lawak dia pon ada yg x berapa boleh blah la...

tapi dia punya action wow la... huhuhu
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Wed Dec 02, 2009 12:48 pm

Assalamualaikum,

Standard arr musti ade nye condemn satu² cite Box Office ni..antara yg aku nk mark sini mcm

Rogue: Cite Boye besau yg agak mengecewakan, Dhla Boye kuar nk abis cite..pendek lak tu..Old storyline, Lack of action, Less Suspen Part

The Matriks: Ntah, aku rase cite die merepek ntah pape..mcm direct tgh makan pisang goreng je..haha Razz

Dragonball, Chunli: Directed from barat..Mmg hampeh! Originality totally loss!! Such a Crap of Rubbish!!..Ade ke ChunLi Kurustin Keruk jd Heroin, Goku cam budak kolej pkai Tancho Laughing..adehlaa Shocked Dgr kate Tekken & KOF pon mungkin kluar gak..ape kejadah la omputeh ni nk amik popularity semata²..

Ninja: Bg aku just Commercial film, x bape menarik. Dhla Copy ala² cite GIJoe..Ninja omputeh hoho..Tradition Value kurang. Shuriken pon last plot bru nk kuar after pkai Epic suit tuh Shocked..Action not bad la wlupon Ninja Moden pkai pistol..
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PSP3006,PS3,XBOX 360 & Nintendo Wii

Post by KaTaNa Wed Dec 02, 2009 1:03 pm

kebanyakkan filem2 arahan prof. madya tu x best...ntah pape ntah...
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Wed Dec 02, 2009 1:22 pm

Eh...aku ske gak Blood: The Last Vampire tu.

Mungkin sebab Gianna Jun cute pakai uniform sekolah Razz

Filem yang aku boring;

'Final Fantasy: The Spirits Within'
    Citer pasal 'Gaya' tah hape2 tah.
    Ingatkan cam game PS2 tue.

Transformers aku kecewa sebab tak ikut cam kartun 80an tu.
    Yelah kan.
    Kita membesar tengok citer tu.
    Tup2 tukar; Decepticon ada taring cam raksasa...tah hape2 tah.
    'Devastator' pun cam... Laughing

X-Men pun sama.
    Watak ada yang mati.
    Jalan cerita ngan pakaian sume lain.

Tu pasal kalau citer yang berasaskan kisah benar, memang best.
    Tapi tak sedap gak kalau dia ubah2.
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PSP3006,PS3,XBOX 360 & Nintendo Wii

Post by KaTaNa Wed Dec 02, 2009 2:04 pm

mcm transformers sepatutnyer bumble bee tu size dia kecik jerr dpd yg laen2...kalo ikut asal...
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Wed Dec 02, 2009 5:22 pm

'Knight Rider' bukan filem.
    Tapi yang versi baru tu alamak...Camaro?
    Apa kelas.

K.I.T.T tu Corvertte dulu, kini selamanya.
    rinoa1812
    rinoa1812
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : otoman(part time je)

Post by rinoa1812 Wed Dec 02, 2009 6:39 pm

aku menyampah bila tgk citer yg ending die MIMPI..cam pe je la...sedap2 tgk tp ending die just mimpi xke hampeh..
    Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

Post by Superior Wed Dec 02, 2009 6:42 pm

The Spirit!!

aku tgk cite ni dlm setgh jam rasa boring nak mampus.. terus aku keluar ikut pintu belakang pastu aku sambung tgk cite Histeria walaupun dah separuh cite dgn awek aku..
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Wed Dec 02, 2009 7:34 pm

rinoa1812 wrote:aku menyampah bila tgk citer yg ending die MIMPI..cam pe je la...sedap2 tgk tp ending die just mimpi xke hampeh..

Razz

Aku lak kalau berlaku perkara sedih, pastu jadi mimpi ok la.
    nie feng
    nie feng
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 137

Post by nie feng Wed Dec 02, 2009 7:59 pm

Bagi aku, ending yang mengecewakan;

Dragonball - Aksi lawan2 dok rok cetong. Tak ade efek menarik.

Watchman - Boring.

Midnight meet Train - Kecewa sebab jalan cerite tiada kesudahan.

Ongbak 2 - Kesudahan sungguh mengecewakan.
    highlander
    highlander
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Melabur

Post by highlander Wed Dec 02, 2009 9:19 pm

aku ni bukan jenis tengok movie... tapi kadang2 pasal pengaruh kawan.. terpaksa la tengok

list filem2 hampeh:
    -terminator : salvation - aksi memang 2 thumbs up.tp skrip n jalan citer dia simple sangat.tak kritikal.budak2 pun paham

-setem - memula bajet nampak cam best.ala2 italian job gitu.rupe2nye stat dari awal sampai abes sume jalan cite dia adalah berdasarkan KEBETULAN. memang takle terima. ending pun takde la mencabar sangat.

-dragonball - tengok setengah jalan. tak abes. ntah2 aku tengok 1/4 je.malas

dan sampai skang. aku tak tengok lagi transformers ROTF,2012, dan sume yang korang rase takbest tu.
    Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

Post by Superior Thu Dec 03, 2009 1:16 am

Jalang!!! Baru je tgk tadi.. Sesuai untuk telemovie je.. Cerekarama TV3. tak payah keluar kat panggung..

Dah la takde adegan panas.. jalan cerita hambar..
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Thu Dec 03, 2009 7:11 am

Kekadang citarasa masing2 berbeza.

'Terminator:Salvation' tu CGI ngan jeni2 Terminator dia menarik.
    Cuma jalan cerita lemah.

'T3' aku suka sebab ada Terminator wanita.
    Tapi tak ramai yang suka.

'Jalang' kononnya nak berjaya cam 'Perempuan, Isteri dan ...'
    Payah.
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Mon Jan 25, 2010 11:56 am

assalamualaikum...

alien vs predator...part ending predator buleh kowtim dgn manusia..adoila

topik dipinkan

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 10, 2024 2:58 pm